Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δυστυχως παλλινδρομη


Eleni20

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Ναι να τις κανεις οπως και γω..εμεις θα κανουμε και για καρυωτιπο χρωμοσωμάτων και εγω και ο άντρας μου.ειναι λιγο εξεζητημένη εξέταση και υπερβολικά σπάνια παριπτωση αλλα θελω να ειμαι καλυμμένη απο τα παντα!μαλλον τα μωρά μας κατι ειχαν ειναι απλό και δεν χρειάζεται να βασανιζόμαστε γιατι εγω κατηγορούσα τον εαυτό μου ολη μερα.ωσπου χθες ειπα τελος γιατι αν πάθω εγω κατι μωρό δεν θα ερθει.ποτε σας έδωσε το οκ ο γιατρος να αρχίσετε ξανά ;

Συνηθως λενε οι γιατροι ειναι τυχαιο γεγονος στην πρωτη εγκυμοσυνη.Δεν εκανες κατι κακο για να κατηγορεις τον εαυτο σου γλυκια μου!Η φυση εχει προνοησει ετσι ωστε οταν βλεπει καποια ανωμαλια να επεμβαινει.Φυσικα και θα κανω τις εξετασεις για να ειμαι εγω ηρεμη οτι εξαντλησα ολα τα σεναρια.Κι εσυ να τις κανεις.Η γυναικολογος μου μου ειπε οτι επρεπε να περασουν δυο κυκλοι για να αρχισουμε ξανα.Εγω βεβαια εχω να τακτοποιησω καποια αλλα θεματα υγειας οποτε θα αργησω λιγο να ξεκινησω παλι για μωρακι οσο κι αν το θελω.Κι εγω εχω ακουσει οτι μενεις πιο ευκολα εγκυος μετα απο αποξεση.Δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ισχυει αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Ναι ναντια μου Παρασκευή βραδυ με το που το είδαμε στον υπέρηχο με έβαλαν μετα απο δυο ωρες στις 12 το βραδυ να φανταστεις.ουτε μεχρι το πρωι δεν περιμενα ηθελα να τελειώσει αυτο το μαρτύριο να παω στο σπίτι μου!μονο το κρεβατι μου ηθελα και να μην ακουω κανεναν εκείνη την μερα.τωρα σου εχει ερθει η περίοδος δυο φορές;

απο την δικη μου αποβολη εχει περασει καιρος,θυμαμαι η πρωτη περιοδος μου ηρθε μετα απο εναμιση μηνα.Παντως οφειλω να παρατηρησω οτι μετα ο κυκλος μου εγινε ακομα πιο σταθερος με πολυ λιγοτερο πονο και συμπτωματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η renata17 είπε:

Συνηθως λενε οι γιατροι ειναι τυχαιο γεγονος στην πρωτη εγκυμοσυνη.Δεν εκανες κατι κακο για να κατηγορεις τον εαυτο σου γλυκια μου!Η φυση εχει προνοησει ετσι ωστε οταν βλεπει καποια ανωμαλια να επεμβαινει.Φυσικα και θα κανω τις εξετασεις για να ειμαι εγω ηρεμη οτι εξαντλησα ολα τα σεναρια.Κι εσυ να τις κανεις.Η γυναικολογος μου μου ειπε οτι επρεπε να περασουν δυο κυκλοι για να αρχισουμε ξανα.Εγω βεβαια εχω να τακτοποιησω καποια αλλα θεματα υγειας οποτε θα αργησω λιγο να ξεκινησω παλι για μωρακι οσο κι αν το θελω.Κι εγω εχω ακουσει οτι μενεις πιο ευκολα εγκυος μετα απο αποξεση.Δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ισχυει αυτο.

Αχ κοριτσι μου..να ξέρες ποσο καταλαβαινω καθε σου λέξη.ευχομαι οταν θα εισαι έτοιμη απο ολα να ερθει αμέσως!να μη μας καθυστερήσει καθόλου!μας χρωστάει ο θεος!το ευχομαι σε ολα τα κοριτσια.εμενα μου ειπε οτι μπορω και μετα την πρωτη περίοδο αλλα καλυτερα θα ηταν μετα την δεύτερη.δεν ξερω τι θα κανω.το θελω σαν τρελή να αρχίσω απο τον αλλο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Αχ κοριτσι μου..να ξέρες ποσο καταλαβαινω καθε σου λέξη.ευχομαι οταν θα εισαι έτοιμη απο ολα να ερθει αμέσως!να μη μας καθυστερήσει καθόλου!μας χρωστάει ο θεος!το ευχομαι σε ολα τα κοριτσια.εμενα μου ειπε οτι μπορω και μετα την πρωτη περίοδο αλλα καλυτερα θα ηταν μετα την δεύτερη.δεν ξερω τι θα κανω.το θελω σαν τρελή να αρχίσω απο τον αλλο μήνα 

Θα ερθει καλη μου θα δεις!Για ολους εχει ο Θεος!!!Κι εγω ηθελα αμεσως να προσπαθησω ξανα για μωρακι αλλα θα πρεπει να κανω υπομονη να τακτοποιησω αλλα ζητηματα.Καλυτερα θα ειναι να αφησεις 2 περιοδους να περασουν για να συνελθει ο οργανισμος σου απο τις ορμονες.Εγω περασα μολις τη 2η περιοδο μου.Υπαρχουν στιγμες που λεω να μην κανω αυτα που εχω να κανω και να προσπαθησω ξανα.Ξερω ποσο πολυ το θελεις κι εσυ.Λιγη υπομονη κανε να συνελθεις και ψυχολογικα και σωματικα και θα βαλεις μπρος παλι για μπεμπε!Και ισχυει αυτο που λενε.Απο τη στιγμη που μπορεις να μεινεις εγκυος θα μεινεις παλι.Απλα δε θελει αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπαρχουν λόγια που θα σε κανουν να αισθανθεις καλύτερα. Πρέπει μονη σου να ανασυγκροτηθεις να βρεις την δυναμη και το κουραγιο οχι να το ξεχασεις ( δεν ξεχνιεται ποτε) αλλα να το κλεισεις σε ενα μικρο κουτακι μεσα στο μυαλο σου. Πάντα υπαρχουν και χειροτερα να σκεφτεσαι . Εγω ειμαι 31 χρονων ενα χρονο παντρεμενη και εχω χασει 3 παιδια. Οχι 1 οχι 2 αλλα 3.Το πρωτο μωρακι ειχε συνδρομο και το διαπιστωσαμε οταν ηταν 10 εβδομαδων, το δευτερο το εχασα 6 εβδομαδων και το τριτο πριν λίγες μονο μερες παλλινδρομησε 7 εβδομαδων. Προφανως υπαρχει προβλημα και αυτα δεν ειναι τυχαια γεγονοτα. Θα το ψαξουμε ομως . Και ειμαι ακομα εδω ( με σωας τας φρενας) και σου γραφω .Εχουμε απιστευτη δυναμη μεσα μας. Εγω εχω ευτυχως και εναν υπεροχο αντρα που με στηριζει αλλιως θα ειχα αγγιξει την τρελλα. Ευχομαι ολο αυτον τον πονο να μην τον ξαναβιωσουμε και να εχουμε πιστη πως την επόμενη φορα ολα θα πανε καλύτερα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η g.panagiotou είπε:

Δεν υπαρχουν λόγια που θα σε κανουν να αισθανθεις καλύτερα. Πρέπει μονη σου να ανασυγκροτηθεις να βρεις την δυναμη και το κουραγιο οχι να το ξεχασεις ( δεν ξεχνιεται ποτε) αλλα να το κλεισεις σε ενα μικρο κουτακι μεσα στο μυαλο σου. Πάντα υπαρχουν και χειροτερα να σκεφτεσαι . Εγω ειμαι 31 χρονων ενα χρονο παντρεμενη και εχω χασει 3 παιδια. Οχι 1 οχι 2 αλλα 3.Το πρωτο μωρακι ειχε συνδρομο και το διαπιστωσαμε οταν ηταν 10 εβδομαδων, το δευτερο το εχασα 6 εβδομαδων και το τριτο πριν λίγες μονο μερες παλλινδρομησε 7 εβδομαδων. Προφανως υπαρχει προβλημα και αυτα δεν ειναι τυχαια γεγονοτα. Θα το ψαξουμε ομως . Και ειμαι ακομα εδω ( με σωας τας φρενας) και σου γραφω .Εχουμε απιστευτη δυναμη μεσα μας. Εγω εχω ευτυχως και εναν υπεροχο αντρα που με στηριζει αλλιως θα ειχα αγγιξει την τρελλα. Ευχομαι ολο αυτον τον πονο να μην τον ξαναβιωσουμε και να εχουμε πιστη πως την επόμενη φορα ολα θα πανε καλύτερα.  

Αχ κοριτσι μου..πόση δυναμη εχεις πραγματικα..ειμαι πολυ καλυτερα απο την Παρασκευή αλλα οχι τελείως καλα ακομη.υπαρχουν ωρες που λυγίζω.αυτο που λες ειναι πολυ σημαντικό αν δεν ειχα τον άντρα μου δεν ξερω και γω τι θα με έπιανε και τον ευχαριστω καθε μερα για αυτο..εχεις κανει ολες τις εξετάσεις;θυρεοειδή ζαχαρο θρομβοφιλιας γονιακο καρυωτιπο..αυτα ειναι τα βασικα που συμβαίνουν οι παλινδρομες και φυσικα το πιο συνηθισμένο να εχει καποιο πρόβλημα το έμβρυο.απο κει και περα μου είπαν υπαρχει η περίπτωση η ιστολογική να βγει καθαρή και οι εξετάσεις μου το ίδιο.και ετσι δεν θα μάθουμε ποτε το γιατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΜΠΗΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ Κ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΥΤΑ...

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΠΤ.ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΕΡΝΑΣ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΩΠΗΛΕΣ...ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΝΑΓΚΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni m min to vazeis katw.exw files m p exasan 3 mwra apo palindromes alla ta kataferan kai kseperasan to provlima.otan meinane ksana egguew kanane taktika mia enesi kai kataferan na kratisoun to 4o mwro kai na gennithei ugies! i epistimi exei proxwrisei para polu! apo ti stigmi p emeines mia fora tha ksanameineis suntoma kai tha deis p tha ta katafereis! distixws akoume sunexeria teleutaia gia palindromes kai fantazomai poso sklitmro mporei na einai..euxomai sto kontino mellone ena ugies mwro!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

eleni m min to vazeis katw.exw files m p exasan 3 mwra apo palindromes alla ta kataferan kai kseperasan to provlima.otan meinane ksana egguew kanane taktika mia enesi kai kataferan na kratisoun to 4o mwro kai na gennithei ugies! i epistimi exei proxwrisei para polu! apo ti stigmi p emeines mia fora tha ksanameineis suntoma kai tha deis p tha ta katafereis! distixws akoume sunexeria teleutaia gia palindromes kai fantazomai poso sklitmro mporei na einai..euxomai sto kontino mellone ena ugies mwro!!! 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!ευχομαι σύντομα να ερθει και θα κανω τα παντα να μείνει μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Anthi1402 είπε:

ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΜΠΗΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ Κ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΥΤΑ...

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΠΤ.ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΕΡΝΑΣ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΩΠΗΛΕΣ...ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΝΑΓΚΗ

Ειναι δύσκολο..λες γιατι..γιατι σε μενα.ασε που το ακούς αλλα σε σένα νομιζεις οτι δεν θα τύχει ποτε..θελει δυναμη πολυ ??και αισιοδοξια οτι θα ερθει σύντομα ενα αλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mama 1 είπε:

Ελενη?????? Συγνώμη Δεν

Ήξερα 

 

Δύναμη κορίτσι μου Δύσκολο ακούγεται αλλά είναι η μόνη αλήθεια 

?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Ειναι δύσκολο..λες γιατι..γιατι σε μενα.ασε που το ακούς αλλα σε σένα νομιζεις οτι δεν θα τύχει ποτε..θελει δυναμη πολυ ??και αισιοδοξια οτι θα ερθει σύντομα ενα αλλο 

Θα ερθει κοριτσι μου κ αυτη τη φορα θα ερθει κ θα μεινει.

Εργασιοθεραπεια ....αυτο σου προτεινω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2016 at 3:17 ΠΜ, ο/η Eleni20 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα και παλι...το μωρό δυστυχως παλινδρομησε στην 9η προς 10η εβδομαδα.το ανακαλύψαμε στον υπέρηχο οταν ειχα μπει στην 12η εβδομαδα...τα συναισθήματα απερίγραπτα φυσικα..πριν 5 μερες εκανα την απόξεση και στις 14 του μηνός θα παμε στην γιατρο μου για έλεγχο και να μας γράψει δυο εξετάσεις μια για θρομβοφιλια και μια για καρυωτιπο χρωμοσωμάτων εμενα και του άντρα μου να ειμαστε σίγουροι οτι δεν φταίμε σε κατι εμεις.σε 15 μερες θα βγει και η ιστολογική που μαλλον μας είπαν θα δειξει κάποια βλάβη στο έμβρυο Γιαυτο και παλινδρομησε 

Δυναμη γλυκια μου και πιστη !Ξερω ποσο ποναει γιατι το εχω ζησει,ομως δεν το βαζουμε κατω ε;;Για καποιο λογο γινονται ολα!Να πανε ολα καλα στο μελλον ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Δυναμη γλυκια μου και πιστη !Ξερω ποσο ποναει γιατι το εχω ζησει,ομως δεν το βαζουμε κατω ε;;Για καποιο λογο γινονται ολα!Να πανε ολα καλα στο μελλον ευχομαι!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...