Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωχρινική φαση με 36,9 και εξαψεις


Gelie

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η annina είπε:

Αγαπημενη μου gelie!!! Στελνω το δικο μου τελευταιο θερμοδιαγραμμα πριν την εγκυμοσυνη να παρεις κουραγιο κ δυναμη κ εσυ κ ολες οι κοπελες μας που προσπαθουν! Λοιπον: 

30/7 θερμ. 36,6 Ωορρηξια με τεστ

31/7 θερμ. 37! 

1/8 θερμ. 36,9

2/8 θερμ. 36,8

3/8 θερμ. 36,7

4/8 θερμ. 36,9

5/8 θερμ. 36,8 μετρηση προγεστερονης τιμη 11

6/8 θερμ. 36,9

7/8 θερμ. 36,8

8/8 θερμ. 36,7

9/8 θερμ. 36,8

10/8 θερμ. 36,8

11/8 θερμ. 36,8

12/8 θερμ. 36,8

13/8 θερμ. 37 ΧΟΡΙΑΚΗ 291,70!!!

...

19/8 ΧΟΡΙΑΚΗ 3290!

οπως θα παρατηρησετε δεν περιμενα κ ιδιαιτερα μετα την ωορρηξια..13-14 μερουλες κ εκανα χοριακη υποψιασμενη επειδη η θερμοκρασια μου δεν επεφτε..εγω εχω ωχρινικη φαση 12 ημερων κανονικα κατα μεσο ορο..

Επισης 6-7 ημερες μετα την ωορρηξια μετρησα στο αιμα την προγεστερονη για να δω αν εγινε καλης ποιοτητας ωορρηξια .. στα διαφορα site αναγραφουν οτι θα πρεπει η τιμη να ειναι τουλαχιστον 15..ομως δεν το εβαλα κατω..ουτε εγω ουτε η κουκιδιτσα μου..!

κοριτσακια μου γλυκα σας ευχομαι ολοψυχα η παναγια να σας δωσει συντομα το πιο ομορφο δωρο της ζωης! Εχετε δυναμη κ πιστη στο ονειρο!!! ❤️

Ευχαριστούμε πολυ κοπέλα μου.... Ησουν άκρως κατατοπιστική!!!!! Μακαρι να γίνει το θαύμα.... Θα προσευχομαι καθε μερα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα εφτασαν τα πρωτα καφε... Δειγμα οτι θα μου έρθει σε 3 μερες... Ευχαριστώ για την υποστήριξη και την εμψύχωση αλλα ουτε αυτός ο μηνας ηταν ο τυχερός μας... Θεωρω περιττό να σας περιγραψω το πως νιώθω.. Σε λίγο καιρό θα κάνουμε τις καλλιέργειες να δούμε αν υπάρχει κάπου κάποιο μικρόβιο, συν ενα επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα  και θα ψαχτουμε για σπερματεγχυση..Είμαι βέβαιη πλέον ότι κάτι συμβαίνει... Ας ελπίσουμε να λύνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Σημερα εφτασαν τα πρωτα καφε... Δειγμα οτι θα μου έρθει σε 3 μερες... Ευχαριστώ για την υποστήριξη και την εμψύχωση αλλα ουτε αυτός ο μηνας ηταν ο τυχερός μας... Θεωρω περιττό να σας περιγραψω το πως νιώθω.. Σε λίγο καιρό θα κάνουμε τις καλλιέργειες να δούμε αν υπάρχει κάπου κάποιο μικρόβιο, συν ενα επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα  και θα ψαχτουμε για σπερματεγχυση..Είμαι βέβαιη πλέον ότι κάτι συμβαίνει... Ας ελπίσουμε να λύνεται..

σημερα εφτασαν κ μενα! ναι ουτε αυτος ο μηνας ηταν τυχερος αλλα θεωρω πως δεν θα εχω τυχερο μηνα,για μενα το θέμα εκλεισε,δεν εχω σκοπο να ψαχτω περισσοτερο,μαζευω τα κομματια μου κ συνεχιζω την ζωη μου απο την προ προσπαθειων εποχη. Καλη τυχη σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nantia_14 Και Gelie... Μόλις τώρα είδα τα παραπάνω μηνύματά σας οπότε συγχωρέστε με για το προηγούμενο μήνυμα που σας έστειλα στην άλλη συζήτηση και σας ρωτούσα αν έχετε κανένα καλό νέο.....:oops::oops::oops::oops:  Ήταν λίγο άκυρο, συγγνώμη....

Κάνω το σταυρό μου για όλες μας την επόμενη φορά να πετάμε στα σύννεφα...μόνο αυτό έχω να πω...ό,τι άλλο και να πω λίγο θα είναι..... χτες πήρα μια δόση για το πως είναι να ανυπομονείς για κάτι τόσο πολύ και να μη συμβαίνει...εύχομαι μη το νιώσει ξανά καμία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Nantia_14 Και Gelie... Μόλις τώρα είδα τα παραπάνω μηνύματά σας οπότε συγχωρέστε με για το προηγούμενο μήνυμα που σας έστειλα στην άλλη συζήτηση και σας ρωτούσα αν έχετε κανένα καλό νέο.....:oops::oops::oops::oops:  Ήταν λίγο άκυρο, συγγνώμη....

Κάνω το σταυρό μου για όλες μας την επόμενη φορά να πετάμε στα σύννεφα...μόνο αυτό έχω να πω...ό,τι άλλο και να πω λίγο θα είναι..... χτες πήρα μια δόση για το πως είναι να ανυπομονείς για κάτι τόσο πολύ και να μη συμβαίνει...εύχομαι μη το νιώσει ξανά καμία.. 

ελα βρε ενταξει απλα δεν τα ειδες! εγω κοριτσι μου βαρεθηκα να το νιωθω συνεχεια αυτο οποτε αυτο το θεμα για μενα σταματαει εδω,τελειωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

ελα βρε ενταξει απλα δεν τα ειδες! εγω κοριτσι μου βαρεθηκα να το νιωθω συνεχεια αυτο οποτε αυτο το θεμα για μενα σταματαει εδω,τελειωσε!

Μη το λες αυτό βρε κορίτσι μου...δε μπορεί, θα έρθει το αστεράκι σου....θα δεις!! θα έρθει από εκεί που δε το περιμένεις...τσουυυπ!! εγώ πάντως στο εύχομαι ολόψυχα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Μη το λες αυτό βρε κορίτσι μου...δε μπορεί, θα έρθει το αστεράκι σου....θα δεις!! θα έρθει από εκεί που δε το περιμένεις...τσουυυπ!! εγώ πάντως στο εύχομαι ολόψυχα.. 

ευχαριστω πολυ! αν ερθει καποια στιγμη καλως,δεν το ψαχνω αλλο,τελος οι αντοχες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω διαβάσει πάντως απο πολλές κοπέλες πως μόνο οταν χαλαρώσαν και σταμάτησαν να το ψάχνουν διεξοδικά έμειναν εγκυες....ισως τελικά να ισχύει κάτι τέτοιο...........Ίσως και να ήταν τυχαίο...τι να πω καλη υπομονή σε ολες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε αγαπες μου γιατι αγχωνεστε τοσο πολυ? Ναντια τι ειπαμε? ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ??? αχ μην στεναχωριεστε και μην αγχωνεστε για τιποτα ολα θα ερθουν απο εκει που δεν το περιμενουμε σας παρακαλω πολυ μην παραδινεται τα οπλα απλα ηρεμηστε χαλαρωστε και απολαυστε τις στιγμες !!!! Ηρεμια αισιοδοξια και ολα θα ερθουν.... ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν φθειρουμε τον εαυτο μας προσπαθωντας για το παιδι μας... Δεν χρειαζεσαι διαλειμα χρειαζεσαι απλα ηρεμια... Και αισιοδοξια! Εγω πχ ειμαι τοσο σιγουρη για μενα που λεω απο τον αλλο μηνα να παω να ψωνιζω μωρουδιακα ειμαι αισιοδοξη και σιγουρη για την επιτυχια μου!!! Ετσι και εσεις πιστεψτε στον εαυτο σας....?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η prassinomata είπε:

Δεν φθειρουμε τον εαυτο μας προσπαθωντας για το παιδι μας... Δεν χρειαζεσαι διαλειμα χρειαζεσαι απλα ηρεμια... Και αισιοδοξια! Εγω πχ ειμαι τοσο σιγουρη για μενα που λεω απο τον αλλο μηνα να παω να ψωνιζω μωρουδιακα ειμαι αισιοδοξη και σιγουρη για την επιτυχια μου!!! Ετσι και εσεις πιστεψτε στον εαυτο σας....?????

Mακαρι κοριτσι μου να βγει αληθινο το ενστικτο σου και τον αλλο μηνα παρεις τα πρωτα του καλτσακια! Εγω παλι δεν ειμαι τοσο δυνατος ανθρωπος οσο νομιζα και πραγματικα χρειαζομαι διάλειμμα,νιωθω οτι πνιγομαι,αν δεν ανασυγκροτηθω συντομα δεν θα την παλεψω ευκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρε δυναμεις επεσες τωρα αλλα θα ξανασηκωθεις!!! Χαλαρωσε και μετα σιγα σιγα θα ερθει μονο του εγω παντως στο λεω θα δεις οτι θα ερθει τωρα που θα χαλαρωσεις ευχομαι ο επομενος μηνας να ειναι ο τυχερος για ολες σας !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Παρε δυναμεις επεσες τωρα αλλα θα ξανασηκωθεις!!! Χαλαρωσε και μετα σιγα σιγα θα ερθει μονο του εγω παντως στο λεω θα δεις οτι θα ερθει τωρα που θα χαλαρωσεις ευχομαι ο επομενος μηνας να ειναι ο τυχερος για ολες σας !!!!

αν ερθει οσο θα ειμαι χαλαρη ,καλως να ερθει (μου χει ξανασυμβει αλλωστε) αλλα προς το παρον ουτε να ακουω δεν θελω για ψαξιμο και για γιατρους!  εδω τριγυρω θα μαι,θελω πολυ να μαθω νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Nantia_14 Και Gelie... Μόλις τώρα είδα τα παραπάνω μηνύματά σας οπότε συγχωρέστε με για το προηγούμενο μήνυμα που σας έστειλα στην άλλη συζήτηση και σας ρωτούσα αν έχετε κανένα καλό νέο.....:oops::oops::oops::oops:  Ήταν λίγο άκυρο, συγγνώμη....

Κάνω το σταυρό μου για όλες μας την επόμενη φορά να πετάμε στα σύννεφα...μόνο αυτό έχω να πω...ό,τι άλλο και να πω λίγο θα είναι..... χτες πήρα μια δόση για το πως είναι να ανυπομονείς για κάτι τόσο πολύ και να μη συμβαίνει...εύχομαι μη το νιώσει ξανά καμία.. 

Καλά δεν πειράζει που δεν είδες τα μηνύματα... εξάλλου είναι πολλές οι συζητήσεις... Λοιπόν έγω δε μπορω να χαλαρώσω και να πω "αν ειναι να έρθει ας έρθει".. Για μενα η απόκτηση παιδιών εχει γίνει πλεον αυτοσκοπος... Εγω που πάνω από όλα πίστευα πως η γυναίκα πρέπει να έχει ως κυριότερο στοχο τη δουλειά και όλα τα αλλα να έρχονται δευτερα εχω κανει στροφή 180 μοιρες. Ονειρευομαι διαρκως τη στιγμη που θα μαθω πως ειμαι εγκυος.. Εχουν παψει πλεον να με ενδιαφερουν τα υλικα αγαθα, οι βολτες, η καλοπεραση, τα ταξιδια.... Τους τελευταιους μηνες εχω μεινει χωρίς δουλειά και ουτε και αυτο με απασχολεί τοσο.. Το μόνο που ζητάω είναι να γίνω επιτέλους μητέρα.. Βλεπω στο δρομο εγκυουλες και κολλαει το βλεμμα μου, παρατηρω συνομηλικες μου γυναικες να εχουν βγει στα μαγαζια με τον αντρα τους και τα παιδια τους και τις κοιταζω με παραπονο.. Βλεπω διαφημισεις με μωρα και δακρυζω.. Δεν ξερω πλεον πως θα μπορεσω να διαχειριστω αυτο που μου συμβαινει.. Λατρευω τον αντρα μου ομως ειναι φορες που αισθανομαι οτι εχω μεσα μου ενα τεραστιο κενο....Νιώθω πως έχω φτιάξει το παζλ της ευτυχίας μου και μου λειπουν τα δυο πιο βασικά κομμάτια.. Τα παιδιά μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Καλά δεν πειράζει που δεν είδες τα μηνύματα... εξάλλου είναι πολλές οι συζητήσεις... Λοιπόν έγω δε μπορω να χαλαρώσω και να πω "αν ειναι να έρθει ας έρθει".. Για μενα η απόκτηση παιδιών εχει γίνει πλεον αυτοσκοπος... Εγω που πάνω από όλα πίστευα πως η γυναίκα πρέπει να έχει ως κυριότερο στοχο τη δουλειά και όλα τα αλλα να έρχονται δευτερα εχω κανει στροφή 180 μοιρες. Ονειρευομαι διαρκως τη στιγμη που θα μαθω πως ειμαι εγκυος.. Εχουν παψει πλεον να με ενδιαφερουν τα υλικα αγαθα, οι βολτες, η καλοπεραση, τα ταξιδια.... Τους τελευταιους μηνες εχω μεινει χωρίς δουλειά και ουτε και αυτο με απασχολεί τοσο.. Το μόνο που ζητάω είναι να γίνω επιτέλους μητέρα.. Βλεπω στο δρομο εγκυουλες και κολλαει το βλεμμα μου, παρατηρω συνομηλικες μου γυναικες να εχουν βγει στα μαγαζια με τον αντρα τους και τα παιδια τους και τις κοιταζω με παραπονο.. Βλεπω διαφημισεις με μωρα και δακρυζω.. Δεν ξερω πλεον πως θα μπορεσω να διαχειριστω αυτο που μου συμβαινει.. Λατρευω τον αντρα μου ομως ειναι φορες που αισθανομαι οτι εχω μεσα μου ενα τεραστιο κενο....Νιώθω πως έχω φτιάξει το παζλ της ευτυχίας μου και μου λοιπον τα δυο πιο βασικά κομμάτια.. Τα παιδιά μου..

Γκελυ μου ακριβως τα ιδια νιωθω κ γω κ χειρότερα μη σου πω

Ερχονται εγκυες στο μαγαζι που δουλευω κ στριβω γωνια...κ λεω κ αυτη;κ αυτη; εγω ποτεεεε;;;;

Αλλα θα ρθει καποια στιγμή που θα λεει τα ιδια καποια για μενα ,

Για σενα,...  για ολες μας !!!!

Καντε υπομονη κοριτσια μου ο Θεος ειναμεγαλος.τι να κανουμε....πρεπει να περασουμε τη δοκιμασια κ στο τελος θα νικησουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια!!! Ετοιμαζομαι να παω για δουλεια κ σας διαβαζω..δεν το κρυβω οτι συγκινηθηκα..ανησυχω για σας..μην απογοητευεστε σας παρακαλω! Να ειστε δυνατες κ αισιοδοξες!!! το θαυμα θα ερθει!!! Παρτε λιγακι αισιοδοξια απτην πρασινοματα κ Ναντιακι ειλικρινα μη φθειρεις τον εαυτο σου...ειναι καλο που αντιμετωπιζεις την φθορα κατα προσωπο κ αντιλαμβανεσαι οτι χρειαζεται η ψυχουλα σου ενα διαλλειμα..τοτε θα ερθει θα δεις ειμαι σιγουρη...οταν το αποβαλεις απτον νου...τον ιουλιο ειπα ακριβως τα ιδια λογια με σενα...δεν μπορω αλλο να φθειρομαι κ να καταστρεφω τη σχεση μου..τοτε το ονειρο δε θα σαφησει...

Καλημερα σε ολες σας, να ειστε δυνατες...❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου... Μπορεί να εχω ξεκινήσει προσφατα τις προσπάθειες οπότε να μη μπορώ να αισθανθώ ακριβώς το πως αισθάνεστε οσες ισως να προσπαθείτε περισσότερο καιρό..μπορώ όμως να σας πω και εγώ με σιγουριά πως απο όσα διάβασα υπάρχουν πράγματα που και εγω τα αισθάνομαι.. και εγώ σκέφτομαι την ωρα που θα δω το +.. το χαμόγελο του άντρα μου... των δικων μου ανθρώπων...τη στιγμη που θα ψαχνουμε με τον αντρα μου πιπιλες και φορμακια..Ανυπομονώ ακόμα και για τη στιγμή που θα διαφωνούμε για το αν θα βάλουμε άσπρη η ζαχαρί κούνια που λεει ο λόγος.. και εγω στο δρόμο βλέπω μωρακια και τα κοιτάω με συγκίνηση... προχτές που αδιαθετησα πηγα στο κρεββάτι και έκλαιγα..ο αντρας μου με πηρε αγκαλιά και μου είπε πως ολα θα γίνουν...αισθανθηκα πως τον αγχωσα και αυτον ομως.. ειναι δύσκολο να κρατήσεις μια ισορροπία σε αυτες τις περιπτώσεις..δε θελω μα αγχωθεί και εκείνος. Απλα η ανυπομονησια μου χτυπάει κόκκινο... Εύχομαι σε ολες μας πολυ πολυ σύντομα να κλαιμε απο χαρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...