Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωχρινική φαση με 36,9 και εξαψεις


Gelie

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου... Ηθελα να σας ρωτήσω κάτι.. Ειμαι στην ωχρινική φαση και απο χθες το απογευμα εχω τρελαθει στις εξαψεις. Σε σημείο που χθες το βραδυ σηκώθηκα και εβαλα το κεφάλι μου κατω απο τη βρύση για να συνερθω.. Η θερμοκρασία μου είναι κολλημένη απο χθες στο 36,9 ενω το φυσιολογικό μου είναι 36,4 - 36,5 .  Υπαρχει περίπτωση αυτά να υποδηλώνουν εγκυμοσύνη..;;; ;( Να σας επισημάνω ότι αποκλείεται  να εχω ιωση ή κρυολόγημα γιατι είμαι στην κατηγορία των ανθρώπων που όταν αρρωσταίνω κυριολεκτικά διαλύομαι.. Ποναει όλο μου το σώμα, το κεφάλι μου και γενικά είμαι ράκος ακόμη και με 37,2).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Ηθελα να σας ρωτήσω κάτι.. Ειμαι στην ωχρινική φαση και απο χθες το απογευμα εχω τρελαθει στις εξαψεις. Σε σημείο που χθες το βραδυ σηκώθηκα και εβαλα το κεφάλι μου κατω απο τη βρύση για να συνερθω.. Η θερμοκρασία μου είναι κολλημένη απο χθες στο 36,9 ενω το φυσιολογικό μου είναι 36,4 - 36,5 .  Υπαρχει περίπτωση αυτά να υποδηλώνουν εγκυμοσύνη..;;; ;( Να σας επισημάνω ότι αποκλείεται  να εχω ιωση ή κρυολόγημα γιατι είμαι στην κατηγορία των ανθρώπων που όταν αρρωσταίνω κυριολεκτικά διαλύομαι.. Ποναει όλο μου το σώμα, το κεφάλι μου και γενικά είμαι ράκος ακόμη και με 37,2).

Μακάρι ρε κοριτσάκι να έχεις ένα σπορακι στην κοιλίτσα σου....ας κάνει η Παναγία που είναι μανούλα το θαύμα της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μετρας την θερμοκρασια σου σε καθημερινη βαση μονο την ωρα που ξυπνας το πρωι. Μην δινεις βαση στις αλλες ωρες.

Αν εξακολουθει να ειναι υψηλη καθε μερα, φιλεναδα ειμαστε σε καλο δρομο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maria1405 είπε:

Gelieeeeeee!!!!!! Λες;;;;;;;; Μακαρι βρε κοριτσακι ομορφο!!!! Μακαρι!!!!!!

Δεν ξέρω Μαράκι.. Εχω φάει τα μούτρα μου τόσες φορες 16 μήνες τωρα, που φοβαμαι να είμαι αισιοδοξη αν πρώτα δεν έχω σοβαρες ενδείξεις.. Το συγκερίμένο σύμπτωμα το είχα στο παρελθόν αλλες 2 φορες... Τον Ιούνιο, που τελικά αδιαθέτησα κανονικά και τόν Απρίλιο που παρατρίχα να μείνω..  Ήταν τότε που είχα την 4ημερη καθυστέρηση με τη θετική χορική που όμως δεν είχε αρκετα υψηλή τιμή... και την επομένη αδιαθέτησα κανονικά!!! Ο γιατρός μου είχε μιλήσει για σύλληψη που δεν προχώρησε σε εγκυμοσύνη... Τότε είχα πιστέψει ότι ήμουν πολύ κοντα στο όνειρο.. Είχα σκεφτεί ότι ίσως σύντομα θα συνέβαινε κάτι αντίστοιχο αλλα με ευτυχή κατάληξη αυτη τη φορα... Ομως τίποτα ακόμη.. Οπως καταλαβαίνεις όλο αυτό μπορεί να σημαίνει πολλά.. μπορεί και απολύτως τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι ν εισαι κοπελα μ!!κανε υπομονη..κ εγω βλεπω καποιες αλλαγες θελω να ελπιζω αλλα φοβαμαι...φοβαμαι οτι θα τα φαω τ μουτρα μ παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gelie εμενα η θερμοκρασία μου οταν εμεινα έγκυος ηταν απο 36.9 μέχρι και 37.1 ειναι οντως ενα συμπτωμα. Καλο ομως ειναι να την μετρας το πρωι οπως ειπε και μια κοπελα παραπανω που θα εισαι χαλαρη και δεν θα χεις κανει τιποτα απο δουλειά και κουραση... Ευχομαι να ειναι αυτο που τοσο λαχταρας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

37 δεν μου εχει πάει άκομη αλλά θα το παρακολουθησω μεσα στις επόμενες μέρες.. Για αυτο ανοιξα συζητήση γιατί είχα πολλές αμφιβολίες ως προς το αν το 36,9 σημαίνει κατι..ήθελα να ακούσω τις αποψεις σας... Μπορεί να μην είναι και τίποτα.. Και να έχω απλώς κάποια ορμονολογικά σκαμπανεβασματα τώρα που είμαι στην ωχρινική φάση... Σε λίγες μέρες θα ξέρω.. Γενικά εχω βάλει τα δυνατα μου να είμαι ψυχραιμη γιατι εχω ταλαιπωρηθεί από εντονες απογοητευσεις και δε θελω να καταρρευσω πάλι... Τι να γίνει κορίτσια.. ;;; Θα κάνουμε την προσπαθεια μας και αν μεχρι τις γιορτες δεν εχει γίνει τιποτα θα παρουμε ιατρική βοηθεια.. Σπερματεγχυση.. εξωσωματική.. ότι πρέπει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι κοριτσακι μου... μακαρι!!! μετρα τη θερμοκρασια σου καθε πρωι, ειναι πολυτιμος συμβουλος! Σε ποια μερουλα βρισκεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Δεν ξέρω Μαράκι.. Εχω φάει τα μούτρα μου τόσες φορες 16 μήνες τωρα, που φοβαμαι να είμαι αισιοδοξη αν πρώτα δεν έχω σοβαρες ενδείξεις.. Το συγκερίμένο σύμπτωμα το είχα στο παρελθόν αλλες 2 φορες... Τον Ιούνιο, που τελικά αδιαθέτησα κανονικά και τόν Απρίλιο που παρατρίχα να μείνω..  Ήταν τότε που είχα την 4ημερη καθυστέρηση με τη θετική χορική που όμως δεν είχε αρκετα υψηλή τιμή... και την επομένη αδιαθέτησα κανονικά!!! Ο γιατρός μου είχε μιλήσει για σύλληψη που δεν προχώρησε σε εγκυμοσύνη... Τότε είχα πιστέψει ότι ήμουν πολύ κοντα στο όνειρο.. Είχα σκεφτεί ότι ίσως σύντομα θα συνέβαινε κάτι αντίστοιχο αλλα με ευτυχή κατάληξη αυτη τη φορα... Ομως τίποτα ακόμη.. Οπως καταλαβαίνεις όλο αυτό μπορεί να σημαίνει πολλά.. μπορεί και απολύτως τίποτα!!!

Ψυχραιμία θέλει τώρα!! Είναι απολύτως φυσικό να μη θέλεις να πεταξεις τη σκούφια σου, αφού έχεις απογοητευτεί πιο παλιά! Τώρα, μόνο ο χρόνος μπορεί να το σιγουρέψει! Απλώς βρε Αγγελική... πειράζει που θέλω μέσα από την καρδιά μου να σου στείλω όση θετική ενέργεια έχω??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annina είπε:

Μακαρι κοριτσακι μου... μακαρι!!! μετρα τη θερμοκρασια σου καθε πρωι, ειναι πολυτιμος συμβουλος! Σε ποια μερουλα βρισκεσαι;

Ειμαι στην 22η, ξημερώνει 23η. Αλλά μιας και έκανα ωορρηξία 2-3 μερες νωρίτερα από ότι περίμενα θα αδιαθετησω την 30η-31η. Ευτυχώς κανω τα τεστακια και ξέρω τι μου γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Ψυχραιμία θέλει τώρα!! Είναι απολύτως φυσικό να μη θέλεις να πεταξεις τη σκούφια σου, αφού έχεις απογοητευτεί πιο παλιά! Τώρα, μόνο ο χρόνος μπορεί να το σιγουρέψει! Απλώς βρε Αγγελική... πειράζει που θέλω μέσα από την καρδιά μου να σου στείλω όση θετική ενέργεια έχω??????????

Τι γλυκιά που εισαι... Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου.. Μακάρι να γίνει κάτι καλό για όλες μας.. το λέμε και το ξαναλέμε και μοιάζει τετριμμένο όμως είναι ειλικρινές γιατι οταν τα καταφερνει μια απο εμας ολες παιρνουν δύναμη.. Και όπως και να' χει με τόσα που τραβάμε παρέα κάθε μήνα έχουμε απιστευτη ανάγκη να μας χαμογελάσει η τυχη επιτέλους!!! 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου γλυκο μακαρι αγαπη μου να εχεις ευχαριστα να μας πεις.. Οπως ειπαν τα κοριτσια πιο πανώ θερμοκρασια μετρα παντα το πρωι πριν σηκωθεις απο το κρεβατι... Επισης μετα την ωορρηξια μας παντα ανεβαινει η θερμοκρασια μας αναλογα το φυσιολογικο μας. Π.χ αν το 36,4 ειναι το φυσιολογικο σου το 36,9 ειναι κομπλε θα παραμεινει ανεβασμενη η θερμοκρασια σου μεχρι λιγο πριν την περιοδο σου.... Αν ομως εχεις τσεκαρει ωορρηξια με τεστ οποτς μετρα και 14 μερες μετα ποτε ειχες ωορρηξια; μετα απο 14 μερες κανονικα θα ερθει η ακατανομαστη. Α και κατι ακομα περα το περας 16 ημερων απο την ωορρηξια και θερμοκρασια ανεβασμενη=ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.... κοριτσια μου σε ολες μας το πολυποθητο γρηγορα!!!!! ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annina είπε:

 

 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Κοριτσακι μου γλυκο μακαρι αγαπη μου να εχεις ευχαριστα να μας πεις.. Οπως ειπαν τα κοριτσια πιο πανώ θερμοκρασια μετρα παντα το πρωι πριν σηκωθεις απο το κρεβατι... Επισης μετα την ωορρηξια μας παντα ανεβαινει η θερμοκρασια μας αναλογα το φυσιολογικο μας. Π.χ αν το 36,4 ειναι το φυσιολογικο σου το 36,9 ειναι κομπλε θα παραμεινει ανεβασμενη η θερμοκρασια σου μεχρι λιγο πριν την περιοδο σου.... Αν ομως εχεις τσεκαρει ωορρηξια με τεστ οποτς μετρα και 14 μερες μετα ποτε ειχες ωορρηξια; μετα απο 14 μερες κανονικα θα ερθει η ακατανομαστη. Α και κατι ακομα περα το περας 16 ημερων απο την ωορρηξια και θερμοκρασια ανεβασμενη=ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.... κοριτσια μου σε ολες μας το πολυποθητο γρηγορα!!!!! ?????????

Ευχαριστώ πολυ♡♡♡. Η ωορρηξία μου εγινε πριν 6 μερες. Περίοδο περιμενω σε μια βδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

καλημεραααα! θερμομετρηθηκες? μην το ξεχασεις!

Καλημέρα Μαράκι .. θερμομετρήθηκα δεν το ξεχασα.. 36,8 ήταν η θερμοκρασια μου μολις ξυπνησα.. Ημουν στο 36,8. Αρα μπορεί να ηταν και συμπτωματικό το χθεσινό.. Μάλλον πρέπει να αποχαιρετησω τη σκέψη των καλων νέων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gelie είπε:

Καλημέρα Μαράκι .. θερμομετρήθηκα δεν το ξεχασα.. 36,8 ήταν η θερμοκρασια μου μολις ξυπνησα.. Ημουν στο 36,8. Αρα μπορεί να ηταν και συμπτωματικό το χθεσινό.. Μάλλον πρέπει να αποχαιρετησω τη σκέψη των καλων νέων..

Κατσε καλε! Αμεσως απογοήτευση! Εχεις μερες ακόμη!  Κανε κατι να ξεχαστεις και θα δουμε! Ψυχραιμία.. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η maria1405 είπε:

Κατσε καλε! Αμεσως απογοήτευση! Εχεις μερες ακόμη!  Κανε κατι να ξεχαστεις και θα δουμε! Ψυχραιμία.. .

Δεν απογοητεύομαι απλα προσπαθω να το σκεφτώ ρεαλιστικα.. Ολοι μου λενε ότι για να υπαρχει εγκυμοσύνη θα πρέπει να είναι ανεβασμένη η πρωινη θερμοκρασία πολλές συνεχόμενες μέρες.. Ευχαριστώ για την εμψυχωση.. :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Δεν απογοητεύομαι απλα προσπαθω να το σκεφτώ ρεαλιστικα.. Ολοι μου λενε ότι για να υπαρχει εγκυμοσύνη θα πρέπει να είναι ανεβασμένη η πρωινη θερμοκρασία πολλές συνεχόμενες μέρες.. Ευχαριστώ για την εμψυχωση.. :):):):)

Εύχομαι αυτη τη φορα Γκελη μου να εχεις ευχαριστα νεα να μας πεις.

Υπομονη κ αισιοδοξια!!!! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσι μου μακαρι να ειναιβη τυχερη σου φορα.. μαζι περιμενουμε λογικα οποτε μαζι θα τρελαθουμε ολη την εβδομαδα ? τριτη τεταρτη δεν περιμενω κ εγω λογικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η eleni_g90 είπε:

Αχ βρε κοριτσι μου μακαρι να ειναιβη τυχερη σου φορα.. μαζι περιμενουμε λογικα οποτε μαζι θα τρελαθουμε ολη την εβδομαδα ? τριτη τεταρτη δεν περιμενω κ εγω λογικα!!!

Αντε να δούμε..........................................  :):);););) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Anthi1402 είπε:

Εύχομαι αυτη τη φορα Γκελη μου να εχεις ευχαριστα νεα να μας πεις.

Υπομονη κ αισιοδοξια!!!! ?????

Ευχαριστώ πολύ κουκλα μου!!!!! Τι να πω;;; Ο θεος βοηθός!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημενη μου gelie!!! Στελνω το δικο μου τελευταιο θερμοδιαγραμμα πριν την εγκυμοσυνη να παρεις κουραγιο κ δυναμη κ εσυ κ ολες οι κοπελες μας που προσπαθουν! Λοιπον: 

30/7 θερμ. 36,6 Ωορρηξια με τεστ

31/7 θερμ. 37! 

1/8 θερμ. 36,9

2/8 θερμ. 36,8

3/8 θερμ. 36,7

4/8 θερμ. 36,9

5/8 θερμ. 36,8 μετρηση προγεστερονης τιμη 11

6/8 θερμ. 36,9

7/8 θερμ. 36,8

8/8 θερμ. 36,7

9/8 θερμ. 36,8

10/8 θερμ. 36,8

11/8 θερμ. 36,8

12/8 θερμ. 36,8

13/8 θερμ. 37 ΧΟΡΙΑΚΗ 291,70!!!

...

19/8 ΧΟΡΙΑΚΗ 3290!

οπως θα παρατηρησετε δεν περιμενα κ ιδιαιτερα μετα την ωορρηξια..13-14 μερουλες κ εκανα χοριακη υποψιασμενη επειδη η θερμοκρασια μου δεν επεφτε..εγω εχω ωχρινικη φαση 12 ημερων κανονικα κατα μεσο ορο..

Επισης 6-7 ημερες μετα την ωορρηξια μετρησα στο αιμα την προγεστερονη για να δω αν εγινε καλης ποιοτητας ωορρηξια .. στα διαφορα site αναγραφουν οτι θα πρεπει η τιμη να ειναι τουλαχιστον 15..ομως δεν το εβαλα κατω..ουτε εγω ουτε η κουκιδιτσα μου..!

κοριτσακια μου γλυκα σας ευχομαι ολοψυχα η παναγια να σας δωσει συντομα το πιο ομορφο δωρο της ζωης! Εχετε δυναμη κ πιστη στο ονειρο!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...