Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Δρακουλινάκι κ εγώ τα ίδια τραβαω πονάει η κοιλιά μου κ το εντέρο μου μόλις φουσκωνει όταν βάζεις τα υποθετα προσπάθησε να τα κρατήσεις όσο περισσότερο μπορείς 

Είδες τι είπε η τονια καντο και εσύ μήπως βοηθηθούμε εγώ από σήμερα θα αρχίσω και φρουτοκρεμες και αυτό βοηθάει μου είπαν και λάδι όμο όλα θα τα κάνω σαν πρόγραμμα να δω τι θα δω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Drakoylinaki είπε:

Είδες τι είπε η τονια καντο και εσύ μήπως βοηθηθούμε εγώ από σήμερα θα αρχίσω και φρουτοκρεμες και αυτό βοηθάει μου είπαν και λάδι όμο όλα θα τα κάνω σαν πρόγραμμα να δω τι θα δω 

Καλημερα σε  όλα τα κορίτσια. δρακουλινάκι εγώ δεν μπορώ να φάω δαμάσκηνα λόγω διαβήτη. προσπαθώ να την παλεύω έτσι. όσο για τον χώρο μην σε ανησυχεί προς το παρόν είναι τόσο μικρά μόνο λίγα χιλιοστά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα!!σκέφτηκα να γράψω και εγώ στην παρέα σας μιας και έχω κλείσει τις 8 βδομάδες και προχωράμε!!!ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με αυτές τις εξετάσεις αίματος που γίνονται τώρα στο πρώτο τρίμηνο τι ακριβώς δείχνουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Κορίτσια Καλημέρα!!σκέφτηκα να γράψω και εγώ στην παρέα σας μιας και έχω κλείσει τις 8 βδομάδες και προχωράμε!!!ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με αυτές τις εξετάσεις αίματος που γίνονται τώρα στο πρώτο τρίμηνο τι ακριβώς δείχνουν..

Καλή εγκυμοσύνη με το καλό το μωράκι σου συνήθως οι γιατροί γράφουν γενική αίματος σάκχαρο ουσία γενική κ καλλιέργεια ουρων ομάδα αίματος κ ρεζους ηλεκτοφοριση αιμοσφαιρινης για να δούνε τυχόν αναιμια η στίγμα Κωστάκη ινωση νόσος που είναι των πνευμονων αντισώματα για ηπατίτιδα β, μεγαλοκυτταροιου, ερυθρας που είναι λοίμωξη νοσήματα αν έχεις ηπατίτιδα c η aids χοντρικά σου τα λέω τώρα δεν θυμάμαι αν ξεχνάω κάτι αν θες να ρωτήσεις για συγκεκριμένη εξέταση στείλε μας το ονομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή γράφω από κινητό έχω κάνει κάποια λάθη ουρια κυστικη ινωση λοιμωδη νοσήματα επίσης για τοξοπλασμα κ αυτο λοιμωδη νοσήματα που δεν πρέπει να πάσχει μια έγκυο γιατί προβάλλεται το έμβρυο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ, ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες..δεν μου είπε ο γιατρός κάποιο συγκεκριμένο όνομα για την εξέταση απλά ότι είναι ένα πακέτο εξετάσεων που γίνεται στο πρώτο τρίμηνο σε όλες τις έγκυες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Drakoylinaki είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου να σου ζήσει το αγγελουδι ε η γκρίνια στην εγκυμοσυνη είναι λογικη πιστεύω . ...Δηλαδή έχει κίνδυνο το μωρό μου με το να μην μπορώ να ενεργήθω τονια

Έβαλα αμέσως πάντως τα δαμάσκηνα στο νεράκι 

Κίνδυνο δεν έχει απλά γιατί να ταλαιπωρειται και αυτό και εσύ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2016 at 9:46 ΜΜ, ο/η θανασης μου είπε:

Δεν ξέρω που να απαντάω δεν καταλαβαίνω άσχετο απλά για να ξέρετε . ....γαμωτο δεν με νοιάζει για μένα αλλά το μωράκι μου για να δω θα κάνει τίποτα αυτό με τα δαμάσκηνα κατά της 8 θα το πιω έβαλα 4 μικρά αποξηραμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2016 at 9:46 ΜΜ, ο/η θανασης μου είπε:

Θαναση)Καλησπέρα με βοήθησαν πάρα πολύ σήμερα έχω γιορτή χαχαχχαχ τονια μακάρι να μπορούσα να σου κάνω δώρο βάλαμε για 3 ώρες τα δαμάσκηνα στο νεράκι και στο ψυγείο μετά έπινα νεράκι από τα δαμάσκηνα και ήρθε μόνο του άνετα έκανα τόσο χαρά που άλλαξε και η διάθεσή μου το συνιστώ και εγώ λοιπόν δαμάσκηνακια σε νερό και ούτε καν τα έφαγα μόνο το νεράκι ιπια α σαι καλά τονια καντο και εσύ( Θανάση )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Drakoylinaki είπε:
στις On 4/11/2016 at 9:46 ΜΜ, ο/η θανασης μου είπε:

Θαναση)Καλησπέρα με βοήθησαν πάρα πολύ σήμερα έχω γιορτή χαχαχχαχ τονια μακάρι να μπορούσα να σου κάνω δώρο βάλαμε για 3 ώρες τα δαμάσκηνα στο νεράκι και στο ψυγείο μετά έπινα νεράκι από τα δαμάσκηνα και ήρθε μόνο του άνετα έκανα τόσο χαρά που άλλαξε και η διάθεσή μου το συνιστώ και εγώ λοιπόν δαμάσκηνακια σε νερό και ούτε καν τα έφαγα μόνο το νεράκι ιπια α σαι καλά τονια καντο και εσύ( Θανάση )

Μπράβο φαντάζομαι ανακούφιση ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μενα κοριτσια! Σας διαβαζω καθημερινα, αλλα εχω πολυ καιρο να σας γραψω!

Μόλις μπήκα στην 12η εβδομάδα! Πριν από λίγες μέρες κάναμε αυχενική διαφάνεια συν λήψη τροφοβλάστης, λόγω κληρονομικού νοσήματος και από βδομάδα περιμένουμε τα αποτελέσματαα με πολύ μεγάλη αγωνία! Η αυχενική ευτυχώς βγήκε πολύ καλή! 

Κατά τ' άλλα μια χαρά! Μια ίωση με ταλαιπωρεί αυτές τις μέρες, αλλά σιγά σιγά συνέρχομαι!

Εσείς πως τα πάτε; Τί νέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας  θα γινω μαμα...και εχω μετακομισει πριν απο 2 μηνες στη κερκυρα...μαθαμε πριν απο μια εβδομαδα οτι ειμαι εγκυος...θα ηθελα να μου προτεινετε ενα καλο γυναικολογο.....βοηθήστε με..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Γεια σας κι απο μενα κοριτσια! Σας διαβαζω καθημερινα, αλλα εχω πολυ καιρο να σας γραψω!

Μόλις μπήκα στην 12η εβδομάδα! Πριν από λίγες μέρες κάναμε αυχενική διαφάνεια συν λήψη τροφοβλάστης, λόγω κληρονομικού νοσήματος και από βδομάδα περιμένουμε τα αποτελέσματαα με πολύ μεγάλη αγωνία! Η αυχενική ευτυχώς βγήκε πολύ καλή! 

Κατά τ' άλλα μια χαρά! Μια ίωση με ταλαιπωρεί αυτές τις μέρες, αλλά σιγά σιγά συνέρχομαι!

Εσείς πως τα πάτε; Τί νέα;

Καλή επιτυχία καλά αποτελέσματα. περαστικά έχω ακούσει πολλούς που είναι αρρωστοι αυτή την περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Vesy είπε:

Γεια σας  θα γινω μαμα...και εχω μετακομισει πριν απο 2 μηνες στη κερκυρα...μαθαμε πριν απο μια εβδομαδα οτι ειμαι εγκυος...θα ηθελα να μου προτεινετε ενα καλο γυναικολογο.....βοηθήστε με..

Με το καλό το μωράκι σου. θα πρέπει να ρωτήσεις κάποιον από εκεί να σου πει γιατρό αν έχεις κάποιο γνωστό που μένει Κέρκυρα θα σε βοηθησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Καλή επιτυχία καλά αποτελέσματα. περαστικά έχω ακούσει πολλούς που είναι αρρωστοι αυτή την περίοδο 

Σ ευχαριστω πολυ! Ναι, ισχυει! Κι εμενα ολοι μου οι φιλοι και γνωστοι με ιωση ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; να σας ρωτήσω παθαίνει καμία υπόσταση;επίσης έχω αυπνιες εσείς κοιμαστε καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τι είναι η υπόσταση δεν ξέρω εγώ κοιμάμαι αλλά στριφογυρναω όλη νύχτα και 6 με 7 τέντα τα μάτια 

 

Εχθές είχα ένα έντονο καυγά με τον άντρα μου και μετά έλεγα πολυπάρχει ώρα και ειχα ταχυκαρδία και πόναγε η κοιλιά μου πήρα τον γιατρό και μου είπε πως δεν πρέπει να φοβάμαι και να πάρω ντεπον η μποσκοπαν τελικά ηρέμησα μα φοβάμαι μήπως το μωρό δε είναι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δρακουλινάκι δεν έχει πάθει τίποτα επίσης καβγαδες θα έχουμε συχνά πυκνά δεν γίνεται να ανησυχείς  κάθε φορά γιατί θα αναστατωνεσαι περισσότερο. απλά θα πρέπει μετά να προσπαθείς να ηρεμησεις για να χαλαρώσει κ ο πόνος στην κοιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκλεγα Πολύ ώρα ήθελα να πω πριν πιο πάνω.....Έχω ανησυχηση πολύ και είμαι και ακόμη στεναχωριμενη και κλαιω εκεί που κάθομαι λέω να πάω να κάνω έναν υπέρηχο το πρωί έτσι κιαλλιως ήθελα έχω καιρό να πάω να το ακούσω και δεν αντέχω μέχρι την αυχενική διαφάνεια 30 του μήνα πάει πολύ μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; να σας ρωτήσω παθαίνει καμία υπόσταση;επίσης έχω αυπνιες εσείς κοιμαστε καλά;

καλημέρα Μαράκι μου! Φαντάζομαι στο μήνυμα εννοείς υπόταση. Εάν ναι εγώ εχω κάθε μέρα υπόταση! Ούτως η αλλως η πίεση μου είναι συνήθως 10/6.5 αλλα κάποιες φορές όπως και εχθές για παράδειγμα εκεί που ήμουν χαλαρή και ωραία αρχσα να ζαλιζομμαι λιγάκι ήθελα να σταματήσουν όλοι να μιλάνε,δεν μπορούσα το φως, λέω πάει κάτι παθαίνω. Πήγα και ξάπλωσα μονη μου ηρέμησα,πήρα την πίεση μου ,8/6... Έφαγα λιγάκι μετά και όλα καλά. Αυπνιες δεν έχω πλέον ,κοιμάμαι σαν πουλάκι ανά πασαα στιγμή ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Drakoylinaki είπε:

Καλημέρα πόσταση δεν ξέρω εγώ κοιμάμαι αλλάμονη στριφογυρναω όλη νύχτα και 6 με 

 

Εχθές είχα ένα έντονο καυγάαολυτα με τον άντρα μου και μετά έλεγα πολυπάρχει ώρα και ειχα ταχυκαρδία και πόναγε η κοιλιά μου πήρα τον γιατρ πως δεν πρέπει να φοβάμαι και να ειμαιπάρω ντεπον η μποσκοπαν τελικά ηρέμησα μα φοβάμαι μήπως το μωρό δε είναι καλά 

drakoylinaki μου μην ανησυχεισ για το καβγαδακι...ειναι και οι ορμονες μας τρελλαμενες αυτον τον καιρο, δυσκολο να μας καταλαβυν Απολυτα οι αλλοι...απλα να προσπαθεις να ηρεμεις, ειναι και το αγχος μας με το παραμικρο για το μωρακι...θελει ηρεμια...προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα, κανε ονειρα και φερε εικονες απο μωρακια στο μυαλο σου... Οσο για την αυπνια βρε κοριτσια κι εγω ντρεομουν να το πω μηως ειμαι   περιεργη αλλα ξυπναω καθε μερα απτις 7, 7μιση Απο μονη μου!!!! Τι ειναι παλι αυτο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ίνα μου πραγματικά κάνεις δεν μπορεί να μας καταλάβει απόλυτα ?

Εγώ θέλω μόνο το μωράκι μου να είναι καλά και γιαυτό ανησηχησα . ...Και εγώ έτσι ξυπνάω πολύ πρωί λες και εχωρίς καταπιεί ξυπνητήρι αχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...