Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρησμένα άκρα


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες! Τις τελευταίες 15 μέρες έχω παρατηρήσει όταν ξυπνάω ότι έχω πρησμένα χέρια, κυρίως το δεξί. Το ίδιο δεν ισχύει με τα πόδια όμως. Βρίσκομαι στην 24η εβδομάδα. Σας έχει συμβεί και εσάς? Που οφείλετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera soy. Ακριβως το ιδιο εχω κ γω μια βδομαδα μονο που ειμαι στην  37 εβδομαδα... και πονανε τα δαχτυλα μου κ ολας οταν ξυπναω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα σε όλες! Τις τελευταίες 15 μέρες έχω παρατηρήσει όταν ξυπνάω ότι έχω πρησμένα χέρια, κυρίως το δεξί. Το ίδιο δεν ισχύει με τα πόδια όμως. Βρίσκομαι στην 24η εβδομάδα. Σας έχει συμβεί και εσάς? Που οφείλετε?

Αγάπη μου...έτσι ήμουν κ εγώ... Κόψε τελείως το αλάτι.... Και υπομονή μέχρι να γεννήσεις... Κ εμένα το χέρι μου δεν έκλεινε από το πρηξιμο ειδικά το δεξί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Αγάπη μου...έτσι ήμουν κ εγώ... Κόψε τελείως το αλάτι.... Και υπομονή μέχρι να γεννήσεις... Κ εμένα το χέρι μου δεν έκλεινε από το πρηξιμο ειδικά το δεξί 

Ευχαριστώ για την συμβουλή! Και είδες βελτίωση με την μείωση του αλατιού? @riri07 ευτυχώς είχα βγάλει τα δαχτυλίδια το βράδυ αλλιώς πιστεύω θα υπέφερα και εγώ από πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι κατι αμησυχητικο.. ειναι κατακρατηση υγρων και σε συνδιασμο με τις ζεστες ειναι αστα να πανε... τα χερια μου εχουν γινει λες και ειμαι χασαπης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η riri07 είπε:

Δεν ειναι κατι αμησυχητικο.. ειναι κατακρατηση υγρων και σε συνδιασμο με τις ζεστες ειναι αστα να πανε... τα χερια μου εχουν γινει λες και ειμαι χασαπης

Νεράκι πίνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/8/2016 at 2:10 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ευχαριστώ για την συμβουλή! Και είδες βελτίωση με την μείωση του αλατιού? @riri07 ευτυχώς είχα βγάλει τα δαχτυλίδια το βράδυ αλλιώς πιστεύω θα υπέφερα και εγώ από πόνο!

Ναι είδα διαφορά... Μην φανταστείς μεγάλη διαφορά αλλά κάτι ήταν και αυτό... Έπινα πολλά νερά καθόλου αλάτι και δαχτυλίδια ξέχασε τα τελείως... Εμένα ακόμα δεν μου μπαίνει η βέρα μου κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ  έχω θέμα με πρηξιμο στα χέρια αλλά και πόδια! Την βέρα μου δεν ξέρω αν θα την ξαναβάλω ποτέ! Μου είπαν δεν μπορούν να την μεγαλώσουν κιόλας ?το πρωί ειδικά μόλις ξυπνήσω είναι διπλάσια τα χέρια μου και πονάνε ότι πιάνω μου πέφτει από τα χέρια και δεν είμαι του αλμυρόυ... ορμόνες θυροειδης κ πάει λέγοντας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως είδα μια μικρή βελτίωση και εγώ @Tonia laoura και πρέπει να δεχτώ να αποχωριστώ τα δαχτυλίδια μου κλαψ κλαψ. Τα πόδια μου ακόμα ευτυχώς δεν έχουν πρηστεί και ελπίζω να αργήσει να συμβεί γιατί ακόμα πάω δουλειά και θα ζορίζομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Όντως είδα μια μικρή βελτίωση και εγώ @Tonia laoura και πρέπει να δεχτώ να αποχωριστώ τα δαχτυλίδια μου κλαψ κλαψ. Τα πόδια μου ακόμα ευτυχώς δεν έχουν πρηστεί και ελπίζω να αργήσει να συμβεί γιατί ακόμα πάω δουλειά και θα ζορίζομαι!!!

Βασικά ελπίζω γενικά να μην σου πρηστουν... Εμένα πρηστηκαν σαν να είχα ζελεδακι στα πόδια μου...όχι πολύ ομως... Πιο πολύ πρηστηκαν μετά την γέννα που βγήκα από το μαιευτήριο φαντάσου με πρησμένα πόδια.... Εμένα πάντως ακόμα η βέρα δεν μου μπαίνει... Ίσως είναι νωρίς ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...