Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΣ Η ΟΧΙ???


happy r

Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Λυπάμαι πολύ..το ξέρω αυτό το συναίσθημα πολύ καλά..Το πέρασα πολλές φορές..χρειάζεται υπομονή και καθόλου άγχος..ηρεμία και χαλάρωση...Όσο το σκέφτεστε τόσο δεν έρχεται και όλο παίζει περίεργα παιχνίδια το μυαλό μας με τα συμπτώματα...Εγώ ακόμα προσπαθώ με τη μέθοδο της εξωσωματικής και ελπίζω...μιλά με το γιατρό σου, κάντε κάποιες εξετάσεις αν χρειάζεται και όλα θα γίνουν..αλλά το πότε μόνο ο Θεός το ξέρει!!!!

Ναι απο σεπτεβρη παμε γ εξετασεις.καλο κουραγιο σε ολες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η elena90 είπε:

Ναι απο σεπτεβρη παμε γ εξετασεις.καλο κουραγιο σε ολες μας!!

Μια επίσκεψη στο γιατρό μονο κέρδος προσφέρει... ποτε δεν έχεις να χάσεις κάτι.. το πολύ πολύ να πει και στους δυο οτι όλα είναι μια χαρά και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.. Εμείς στην αρχή διαφωνουσαμε παρά πολύ με τον αντρα μου για το αν θα έπρεπε να πάμε στο γιατρο μετα απο 6μηνες ακαρπων προσπαθειών. Εκείνος μου επαναλάμβανε διαρκώς αυτό που είχε ακούσει από φίλους, γνωστούς, και γιατρούς σε εκπομπές ιατρικού περιεχομένου κλπ ότι δηλ. το ζευγάρι πρέπει να δει γιατρό μετά από 1.5 χρόνο ελεύθερων επαφών.. Εγω απο την αλλη (επειδη δεν ημουν και πιτσιρικα) θεωρουσα αδιανοητο να περιμένω από τα 32 μου ως τα 33,5 για να μάθω τι συμβαίνει  (αν όντως συμβαίνει κατι) και πως μπορεί να αντιμετωπιστεί. Τελικά με άκουσε και πήγαμε και οι δύο..σε γυναικολόγο και σε ανδρολογο.. Η κινητοποιηση ηταν αμεση από τη μερα της πρώτης επίσκεψης.. Ευτυχώς που επέμενα τοσο..!!!! Όχι επεμβαση κιρσοκηλης δε θα είχε κάνει ακομη.. ούτε το πρόβλημα δε θα γνωρίζαμε μέχρι στιγμης..!!!! Το να εισαι αγχώδης μερικές φορές έχει και τα καλα του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Μια επίσκεψη στο γιατρό μονο κέρδος προσφέρει... ποτε δεν έχεις να χάσεις κάτι.. το πολύ πολύ να πει και στους δυο οτι όλα είναι μια χαρά και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.. Εμείς στην αρχή διαφωνουσαμε παρά πολύ με τον αντρα μου για το αν θα έπρεπε να πάμε στο γιατρο μετα απο 6μηνες ακαρπων προσπαθειών. Εκείνος μου επαναλάμβανε διαρκώς αυτό που είχε ακούσει από φίλους, γνωστούς, και γιατρούς σε εκπομπές ιατρικού περιεχομένου κλπ ότι δηλ. το ζευγάρι πρέπει να δει γιατρό μετά από 1.5 χρόνο ελεύθερων επαφών.. Εγω απο την αλλη (επειδη δεν ημουν και πιτσιρικα) θεωρουσα αδιανοητο να περιμένω από τα 32 μου ως τα 33,5 για να μάθω τι συμβαίνει  (αν όντως συμβαίνει κατι) και πως μπορεί να αντιμετωπιστεί. Τελικά με άκουσε και πήγαμε και οι δύο..σε γυναικολόγο και σε ανδρολογο.. Η κινητοποιηση ηταν αμεση από τη μερα της πρώτης επίσκεψης.. Ευτυχώς που επέμενα τοσο..!!!! Όχι επεμβαση κιρσοκηλης δε θα είχε κάνει ακομη.. ούτε το πρόβλημα δε θα γνωρίζαμε μέχρι στιγμης..!!!! Το να εισαι αγχώδης μερικές φορές έχει και τα καλα του!!!

Εμεις ειπαμε να παμε αυτν τν μηνα τελικα.συμφωνει κ ο αντρας μ εχει αγχωθει κ αυτος.ηταν σοβαρο αυτο π επαθε ο αντρας σ??δν ξερω τ ειναι.περαστικα κ με το καλο να γινεις μανουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Εμεις ειπαμε να παμε αυτν τν μηνα τελικα.συμφωνει κ ο αντρας μ εχει αγχωθει κ αυτος.ηταν σοβαρο αυτο π επαθε ο αντρας σ??δν ξερω τ ειναι.περαστικα κ με το καλο να γινεις μανουλα

Η κιρσοκηλη ειναι κηλη κοντα στον ορχι συνηθως  (στον αριστερο). Το 15% των ανδρων την εχουν και οι περισσότεροι δεν το γνωρίζουν γιατί δεν φαίνεται με γυμνό μάτι και συνηθως δεν έχει καθολου συμπτώματα. Παρολα αυτά προκαλεί ζημιά στον άνδρα γιατι δημιουργεί πρόβλημα στον αριθμό των σπερματοζωαριων που παραγονται, την κινητικοτητα και την ποιοτητα τους. Στην ουσια τον καθιστα υπογονιμο και οσο περνανε τα χρονια η γονιμοτητα μειωνεται ολο και περισσότερο χωρίς ο άνδρας να το παίρνει είδηση.Οι περισσότεροι αντιλαμβάνονται την ύπαρξη της κιρσοκηλης οταν  αρχισουν να αναρωτιουνται γιατι δε μπορουν να κανουν παιδι. Φυσικά δεν έχουν όλοι οι άνδρες με κιρσοκηλη το ίδιο σοβαρό πρόβλημα.. εμάς ήταν 3ου βαθμου. Για αυτό και χρειάστηκε χειρουργική αφαίρεση. Τώρα έχει αποκατασταθεί πλήρως το προβλημα. Και το σπέρμα είναι πλέον παρά πολύ γόνιμο. Το θέμα όμως είναι αν έχω και εγώ κατι.. Ανησυχώ πολύ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Η κιρσοκηλη ειναι κηλη κοντα στον ορχι συνηθως  (στον αριστερο). Το 15% των ανδρων την εχουν και οι περισσότεροι δεν το γνωρίζουν γιατί δεν φαίνεται με γυμνό μάτι και συνηθως δεν έχει καθολου συμπτώματα. Παρολα αυτά προκαλεί ζημιά στον άνδρα γιατι δημιουργεί πρόβλημα στον αριθμό των σπερματοζωαριων που παραγονται, την κινητικοτητα και την ποιοτητα τους. Στην ουσια τον καθιστα υπογονιμο και οσο περνανε τα χρονια η γονιμοτητα μειωνεται ολο και περισσότερο χωρίς ο άνδρας να το παίρνει είδηση.Οι περισσότεροι αντιλαμβάνονται την ύπαρξη της κιρσοκηλης οταν  αρχισουν να αναρωτιουνται γιατι δε μπορουν να κανουν παιδι. Φυσικά δεν έχουν όλοι οι άνδρες με κιρσοκηλη το ίδιο σοβαρό πρόβλημα.. εμάς ήταν 3ου βαθμου. Για αυτό και χρειάστηκε χειρουργική αφαίρεση. Τώρα έχει αποκατασταθεί πλήρως το προβλημα. Και το σπέρμα είναι πλέον παρά πολύ γόνιμο. Το θέμα όμως είναι αν έχω και εγώ κατι.. Ανησυχώ πολύ.....

Πω πω Θεε μ ποσα υπαρχουν που δν ξερουμε...Εσυ δν εκανεσ εξετασεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elena90 είπε:
στις πριν 25 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Πω πω Θεε μ ποσα υπαρχουν που δν ξερουμε...Εσυ δν εκανεσ εξετασεις??

Είδες;;; και ποιος ξερει πόσα αλλα υπάρχουν που ούτε οι γιατροί τα ξέρουν... Έχεις ακούσει για υπογονιμότητα που οφείλεται σε ανεξήγητα αίτια;;; υπαρχει ακομα και αυτο... Εννοείται οτι εκανα και εγω εξετασεις... ολες τις ορμονολογικες που σχετίζονται με τη γονιμότητα και ηταν οκ. Υπέρηχους μήτρας ωοθηκών κλπ που κάνω κάθε χρόνο και ηταν και αυτές εντάξει... Και έμειναν οι σάλπιγγες... Εκεί είναι όλο μου το άγχος... Την άλλη Δευτέρα τέτοια ώρα θα ξέρουμε τι γίνεται.... Για να δουμε... γιατί και οι ατιμες οι σάλπιγγες δεν εχουν συμπτώματα όταν δεν λειτουργουν καλα... νομίζεις δηλ ότι όλα είναι οκ και τσουπ... Σου λένε "έχεις θέμα!!!!"  Μετα απο τη ιστορια με την κηλη καταλαβαινεις τι εχω παθει...Έχω καεί στο χυλό και φυσάω και το γιαούρτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Η κιρσοκηλη ειναι κηλη κοντα στον ορχι συνηθως  (στον αριστερο). Το 15% των ανδρων την εχουν και οι περισσότεροι δεν το γνωρίζουν γιατί δεν φαίνεται με γυμνό μάτι και συνηθως δεν έχει καθολου συμπτώματα. Παρολα αυτά προκαλεί ζημιά στον άνδρα γιατι δημιουργεί πρόβλημα στον αριθμό των σπερματοζωαριων που παραγονται, την κινητικοτητα και την ποιοτητα τους. Στην ουσια τον καθιστα υπογονιμο και οσο περνανε τα χρονια η γονιμοτητα μειωνεται ολο και περισσότερο χωρίς ο άνδρας να το παίρνει είδηση.Οι περισσότεροι αντιλαμβάνονται την ύπαρξη της κιρσοκηλης οταν  αρχισουν να αναρωτιουνται γιατι δε μπορουν να κανουν παιδι. Φυσικά δεν έχουν όλοι οι άνδρες με κιρσοκηλη το ίδιο σοβαρό πρόβλημα.. εμάς ήταν 3ου βαθμου. Για αυτό και χρειάστηκε χειρουργική αφαίρεση. Τώρα έχει αποκατασταθεί πλήρως το προβλημα. Και το σπέρμα είναι πλέον παρά πολύ γόνιμο. Το θέμα όμως είναι αν έχω και εγώ κατι.. Ανησυχώ πολύ.....

Ευχομαι ολοψυχα να μν εχεις τπτ να ειναι ολα καλα κ συντομα να γινεις μανουλα!!!???

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena90 είπε:

Ευχομαι ολοψυχα να μν εχεις τπτ να ειναι ολα καλα κ συντομα να γινεις μανουλα!!!???

 

 

Μακαρι κοριτσακι μου... το να γινω μητερα ειναι κατι που το θέλω παρά πολυ..... ελπιζω να γινει συντομα... εύχομαι με την καρδιά μου το ιδιο και σε σενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

καλησπερα κοριτσια 
διαβαζω αυτα που γραφετε κ θυμαμαι τα δικα μου 
εχω μια κορη το σαββατο γινεται 15 ετων 
μεχρι να μεινω εγκυα κοντευα να σαλταρω ( 2 χρονια προσπαθουσαμε )
καθε μηνα η ιδια ιστορια 
μεχρι ενα βραδυ περιοδο χριστουγεννων ειπα ΤΕΛΟΣ δεν παει αλλο αν ειναι να ερθει ας ερθει θα προσπαθησω μεχρι τα γενεθλια μου (μαιος) και μετα βλεπουμε 
χα! φεβρουαριο ημουν εγκυα!!!!!!!!!
 

πως?????? απλα το ξεχασα και συνεχιζα απλα να απολαμβανω τον ερωτα με τον τοτε συζυγο 
ΧΩΡΙΣ ΠΛΕΟΝ ΑΓΧΟΣ!!!!!!!!!


τωρα εχω ειμαι 2η φορα παντρεμενη και τις τελευταιεσ μερες εχω συμπτωματα εγκυμοσυνης (βεβια αυρι περιμενω περιοδο αλλα αν δεν γινει??????? ξερω οτι θα μου το δωσει η 


ΑΓΧΟΣ???????? ΜΗΔΕΝ!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...