Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη η περίοδος


Maya13

Recommended Posts

Καλησπέρα..είμαι 25 χρονών και η αλήθεια είναι πως ο κύκλος μου αλλάζει αρκετά συχνά λόγω άγχους..συνήθως έχω 31 μέρες..Κ αρκετά συχνά έχω καθυστερήσεις το πολύ 7 ημερών..το πρόβλημα μου είναι ότι παρόλο που αδιαθετησα κανονικά την ημέρα που περίμενα η περίοδος μου είναι παράξενη..συνήθως τις πρωτες δεν έχω πολύ ροή μετά όμως γεμίζω. Αυτή τη φορά εκτός του ότι δεν είχα πολύ ροή δεν είχα κ κόκκινο αίμα..ήταν καφέ όπως ακριβώς το αίμα της τελευταίας μέρας κ συν το ότι ενώ πχ ήμουν στην 3 μέρα είχα αίμα σαν να είμαι στην 5.. συνήθως μου κρατάει 7-8 μέρες για να καθαρίσω τελείως κ σήμερα που είναι η 5 μέρα είναι σχεδόν καθαρή, ζήτημα να δω μια σταγόνα..πριν την περιοδο είχα πολλά άσπρα υγρά (δεν θυμάμαι για καφέ, νομίζω μια μέρα ναι αλλά δεν είμαι σίγουρη). Οκ τέτοια υγρά έχω στην ωορρηξια αλλά τώρα είχα περάσει αυτή τη φάση κ εξακολουθουσαν να υπαρχουν..από συμπτώματα ενώ συνήθως το στήθος μου πρήζετε κ πονάω πολύ τώρα είχα μόνο έντονη εναλλαγή διάθεσης κ σπυρακια κ λίγος πόνος ανά διαστήματα στην κοιλιά..να αναφέρω ότι σε προηγούμενη εγκυμοσύνη (μη επιτυχής ) δεν είχα καθόλου συμπτωματα ενώ ήμουν 3 μηνών όταν απεβαλα..τι να σκεφτώ δεν ξέρω.  Συγνώμη για την έκθεση ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι μ.γιατι δν κανεις ενα τεστακι μηπως εισαι απο τις περιπτωσεις π εισαι εγκυος αλλα σου ηρθε περιοδος???δν μ εχει τυχει ποτε αλλα το εχω ακουσει.δν εχεις να χασεις κατι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κάνω αύριο..Αχχ τι να πω..δεν ξέρω! Θα κάνω κ θα ενημερώσω! ^_^

Ελπίζω να δείξει σωστά..γιατί παρόλο που τελείωσε έχω ακομη κατι υγρά κ λίγο καφέ ώρες ώρες! Ίσως δεν καθάρισα δεν ξέρω..

Ευχαριστώ για την απάντηση elena90.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μ.γιατι δν κανεις ενα τεστακι μηπως εισαι απο τις περιπτωσεις π εισαι εγκυος αλλα σου ηρθε περιοδος???δν μ εχει τυχει ποτε αλλα το εχω ακουσει.δν εχεις να χασεις κατι!!!

Κανε οπωσδήποτε τεστ η' εξεταση αίματος που είναι πιο έγκυρη ... Καλά αποτελέσματα!!!! Στείλε να μας πεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είπα να περιμένω λίγο ακόμη για πιο σίγουρα γιατί είχα κάτι υγρά αλλά τελικά θα το κάνω αύριο πρωί..

Εν τω μεταξύ, έβαλα θερμόμετρο κ έχω 37..μήπως τελικά αρρωστήσα ? Σήμερα είχα κ κάτι πόνους όπως όταν περιμένεις περίοδο αλλά ίσως είναι από άγχος όλα αυτά ! Πφφφ Αντε να έρθει γρήγορα το αύριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maya13 είπε:

Είπα να περιμένω λίγο ακόμη για πιο σίγουρα γιατί είχα κάτι υγρά αλλά τελικά θα το κάνω αύριο πρωί..

Εν τω μεταξύ, έβαλα θερμόμετρο κ έχω 37..μήπως τελικά αρρωστήσα ? Σήμερα είχα κ κάτι πόνους όπως όταν περιμένεις περίοδο αλλά ίσως είναι από άγχος όλα αυτά ! Πφφφ Αντε να έρθει γρήγορα το αύριο..

Αχ κοριτσι μ ποσο βασανιστικα αργα περναει ο χρονος!!!σε καταλαβαινω απολυτα!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maya13 είπε:

Και δεν κλείνει κ το μάτι το ατιμο..

με τπτ!!και ποιός παει για δουλεια παλι αυριο!!δν εχω καμια διαθεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραα....εγω ευτυχως δεν δουλευω σημερα... το εκανα το τεστακι.. Αρνητικο!! :(
Πφφ...τουλαχιστον εφυγε το αγχος τι αλλο να πω...next time! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maya13 είπε:

Καλημέραα....εγω ευτυχως δεν δουλευω σημερα... το εκανα το τεστακι.. Αρνητικο!! :(
Πφφ...τουλαχιστον εφυγε το αγχος τι αλλο να πω...next time! 

Δν πειραζει κοριτσι μ την επομενη φορα!!κουραγιο κ υπομονη.τα λεω να τα ακουω κ εγω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...