Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΓΓΛΟΦΩΝΟΣ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΘΑ ΗΘΑΛΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ,ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fotoulini, epidi kai emena me endiaferei kai to exo psaksei arketa epidi o antras mou einai agglofonos...nomizo den uparxei ..i toulaxiston den uparxnei mono agglofonos.

Pantos an se endiaferei ksero arrketes agglides pou menoun thessaloniki kai kanoun babysitting i pernan xrono me ta paidia pezontas kai tragoudontas kai oi times einai arketes logikes.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν βάλεις στο Google "αγγλόφωνος παιδικός σταθμός στη Θεσσαλονίκη" θα σου βγάλει κάποιες ιστοσελίδες. Δύο από αυτές είναι:

www.villababy.gr, www.zooclub.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

υπάρχει το teddys school που είναι στο κέντρο τσιμισκή με αγίας σοφίας, είχα ρωτήσει και εγώ αλλά έχει λίγο περίεργο ωράριο είναι μέχρι τις 2 και επίσης δεν έχει αυλή.Αλλά 2 φίλες μου που στέλνουν έκει τα παιδιά τους είναι πολύ ευχαριστημένες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κοριτσια,

Και εμένα με ενδιαφέρει αγγλοφωνος παιδικός σταθμός στη Θεσσαλονίκη ή εστω κάποια αγγλίδα που να θέλει να ασχοληθεί με ενα παιδάκι 2 ετων.

Αν καποια κοπέλα γνωρίζει κάτι ας με ενημερώσει παρακαλώ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια,

ειμαι καθηγητρια αγγλικων σε σχολειο-φροντιστηριο στην Θεσσαλονικη και απο οσο γνωριζω αγγλικη αγωγη σε παιδικο σταθμο θα βρειτε σε περιοχες οπως, Πανοραμα, Ωραιοκαστρο ή Θέρμη.

Εχω εργαστει σε φροντιστηριο που ειχε παιδικο σταθμο με αγγλικα στο Ωραιοκαστρο κι απο οσο ξερω ακομα το τηρει το προγραμμα σπουδων.

Παντως βρε κοριτσια -καλοπροαιρετα παντα- γιατι απο 2 χρονων να τριβετε με την αγγλικη?B)

Ας μαθουνε πρωτα την μητρικη τους γλωσσα. Κι εγω θα γινω μαμα σε 2 μηνες το πολυ και αναρωτηθηκα αν θα της μαθω Αγγλικα γρηγορα μια που ειμαι κι εκπαιδευτικος...Δεν θα το ηθελα πριν να φτασει τα 6-7. Καλο ειναι να ακουει λεξουλες αλλα νομιζω οτι δεν θελει κατι παραπανω.

Με καλη διαθεση το λεω μια που εχω γνωση γυρω απο αυτα...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

εγω μένω ωραιοκαστρο αλλά δεν γνωρίζω για αυτο που λες.Αν θέλεις πες μου σε παρακαλώ περισσοτερα.

Για μένα σκοπος ειναι να ερθει σε επαφή με μια δευτερη γλωσσα οχι να κανει μαθημα.

Πες πως ο ενας γονιος ειναι αγγλοφωνος,δεν θα αναγκαζοταν να μιλησει και τα αγγλικα?Ξερω οικογενειες που αυτο συμβαινει και τα παιδια σε πολυ μικρη ηλικια μιλανε πολυ καλα και τις δυο γλωσσες χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια ή δυσκολια.

Διαβασα πως η πιο καταλληλη ηλικια ειναι 2,5 με 3 ετων για μια δευτερη γλωσσα.Οποτε μια επαφη με την γλωσσα παιζοντας παιχνιδια νομίζω οτι θα ηταν κατι καλό.Νομίζω επισης πως θα τον διευκολυνει μεταπειτα για να μάθει σωστα την γλωσσα.

Καθε σχολιο ευπροσδεκτο...

Περιμένω νεα σχετικα με τον σταθμο στο Ωραιοκαστρο:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρωτα στην Καραογλανη (Ποσειδωνος) - εχει δυο φροντιστηρια στο Ωραιοκαστρο...Αν θελεις τηλεφωνο το εχω...Καποτε δουλευα εκει αλλα ητανε αθλια σας εργοδοτρια.

Παρ'ολα αυτα εχει πολυ καλο χωρο και 20 χρονια προσφορας στην αγγλοφωνη εκπαιδευση. Στον σταθμο - ειχε οταν δουλευα εγω κοπελες-παιδαγωγους που κανανε στα παιδακι τραγουδακια στα αγγλικα και τετοια (εργασιες με χαρτονια-ποιηματακια...) Εγω ειχα μεγαλυτερα παιδια.

Αν θελεις μπορω να σου δωσω το τηλ.

Αληθεια που μενεις εδω Ωραιοκαστρο?

Εγω ειμαι κοντα στο Λυκειο...Θα χαρω να γνωριστουμε!

ΦΙΛΙΑ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ,

μπορω να βρω τηλέφωνο και ξέρω και το φροντιστηριο...

εγω μένω στη Γαλήνη κοντα στο παιδικό σταθμό ''Μελένιο''.

Μακάρι να βολεψει και να τα πούμε και απο κοντα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Ελπίζω να βοηθήσει η πληροφορία, βρήκα ένα παιδικο σταθμό στο χρυσό οδηγο, αναφέρεται ως δίγλωσσος ελληνο-αγγλικος βρεφονηπιακός σταθμός "Στοργή" και βρίσκεται στο 1ο χλμ. Θέρμης Πανοράματος, τηλ. 489940. Αλλά δε ξέρω και δεν έχω ακούσει τίποτα συγκεκριμένο αν ξέρετε κάτι θα ήθελα και εγώ πληροφορίες.

ευχαριστώ:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...