Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έμμηνος κύκλος και στην εγκυμοσύνη???


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

Εχει παρατηρήσει καμία σας, αν το σώμα ακολουθεί σε γενικές γραμμές τα συμπτώματα που θα είχε αν δεν ήταν σε κατάσταση εγκυμοσύνης και είχε κανονικά περίοδο??

Εγω είχα (ως γνωστόν τώρα πια) λίγο αίμα απο προχθες, και τωρα καφε. Εχω όμως και πονοκεφαλους, κακοδιαθεσια νευρα και μικρά πονάκια....

Μας δουλεύει το μωρο μου φαίνεται....(αλλάζω μήνα κάθε 31 η 1)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίσως έτσι εξηγείται και το καφε που βλέπω απο χθες. Στην αλλαγή απο τον πρώτο στον δεύτερο μήνα δεν είχα τίποτα, τώρα όμως...

Αυτού οι πρώτοι μήνες είναι βάσανο σκέτο. Κάθε φορά και κάτι καινούργιο, κάθε φορά και ένας καινούργιος λόγος να φοβάσαι.

Καο όχι τίποτα άλλο, παίρνω και τον γιατρό μου και αισθάνομαι οτι μου κακομιλάει που τον ενοχλώ και μου μιλάει βιαστικά και απότομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Domenica κοπελα μου, εγω δεν ειχα παρατηρησει κατι τετοιο στην εγκυμοσυνη μου,αλλα αν οντως συμβαινει και ο γιατρος σου σε καθησυχαζει, δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις!!;)

και φυσικα, να μην σε απασχολει το οτι τον "ενοχλεις", γιατι αυτη ειναι η δουλεια του!! ειναι υποχρεωμενος να απαντα στα τηλεφωνηματα σου και στις αποριες σου (οι οποιες ειναι φυσιολογικοτατα ανεξαντλητες!)

βεβαια η αληθεια ειναι οτι κι ο δικος μου γιατρος, με τον οποιο εμεινα απολυτα ευχαριστημενη, δεν ειχε πολυ καλη σχεση με το τηλεφωνο, γι αυτο και με ειχε παραπεμψει στη μαια. βεβαια, αν ηθελα, τον επαιρνα και τον ιδιο, απαντουσε, αλλα ηταν παντα πολυ βιαστικος!!! προσωπικα δεν με ενοχλουσε, γιατι τη δουλιτσα μου την εκανα, με την μαια, στην οποια και σταθηκα super τυχερη, γιατι η κοπελα ηταν εξαιρετικη!!!

εφ'οσον κατι σε προβληματιζει, να μη δισταζεις να τον καλεις, γιατι δεν εισαι σε θεση να γνωριζεις αν ειναι σοβαρο ή οχι!! αλλοιμονο!! αυτος ειναι ο ρολος του!! και γνωριζει πολυ καλα οτι ολες οι εγκυμονουσες εχουν αναριθμητες αποριες και ανησυχιες!!

σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou...

To aima exei eksigisi

tin allagi tou mina...

Oi ponokefaloi, oi adiathesies ktl ktl

einai apla ormonikes diataraxes

(kai entos fysiologikwn oriwn)

Den mas doulevoun ta mwrakia,

oi ormones mas xorevoun!!!

Proswpika, exw mexri stigmis

fantastiki egkymosyni!

Ston 2o' mina akoma alla kamia enoxlisi...!!!

Kali synexeia se oles mas

kai me to kalo stis etoimogennes (mera-mera)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...