Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ ωορρηξίας, βοηθάει όντως?;;


Gelie

Recommended Posts

Κορίτσια μου ξέρετε πληροφορίες για τα τεστ ωορρηξίας;;;? Σκέφτομαι να αγοράσω αλλά εχω καποιες αποριες.....Κατα αρχην ειναι εγκυρα τα αποτελεσματα που δειχνουν; Πώς χρησιμοποιούνται, όπως τα τεστ εγκυμοσύνης; Δείχνουν την ακριβη μέρα της ωορρηξιας η γενικά τις 3-4 πιο γόνιμες μέρες του κύκλου..;; Και από μάρκες,υπάρχει κάποια που να είναι πιο αξιοπιστη;? Αν μπορεί κάποια από εσάς να με διαφωτίσει σε κάτι από όλα αυτα, θα βοηθηθω πολύ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα! κι εγώ τώρα αρχίζω να τα χρησιμοποιώ, παρήγγειλα της hometest που είναι πολύ οικονομικά, τα κάνεις μεσημέρι σαν τα τεστ εγκυμοσύνης είναι, κοντά στις γόνιμες, στην αρχή θα είναι αχνή η γραμμούλα αλλά εσύ θα κανεις κάθε μέρα και όταν θα δεις έντονη γραμμή σημαίνει ότι τις επόμενες 24 ώρες θα κάνεις ωορρηξία όπου και θα φροντίσεις να έχεις επαφή.Τα τεστ να τα ξεκινήσεις αν έχεις κύκλο 23 μέρες απο την 7η της περιόδου, αν έχεις 26 την 9η, αν έχεις 30 κάπου στην 11η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σε ευχαριστώ πολύ... Θα αγοράσω σήμερα κιόλας.. να δω τι γίνεται.. αν και γενικα εχω σταθερό κύκλο αλλά δε βλάπτει να μαθω ακριβώς τη μέρα που γινεται η ωορρηξία μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα αγορασει της hometest μια 20αδα.
Χρησιμοποιησα μονο ενα, απο περιεργεια περισσοτερο αλλα ενιωσα απιστευτο αγχος και δεν εκανα 2ο.
Αν ειναι να αγχωνομαι για ενα τεστ ωορρηξιας, να μου λειπει.
Οποια κοπελα θελει, μπορω να της τα δωσω αν ειναι κοντα μου, σε εμενα ειναι αχρηστα πλεον :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν τα χρειαζεσαι όντως και μενεις προς τα βόρεια της Αττικης θα μπορουσα να τα πάρω εγω αλλά θα σου έλεγα να το ξανασκεφτεις και να τα χρησιμοποιήσεις τελικά, μιας και μπήκες στον κόπο να τα παραγγείλεις και να δώσεις να χρήματα σου.. Καταλαβαίνω το αγχος και την επιθυμία σου να μείνεις έγκυος αφού και εγω είμαι παρα

στις On 27/5/2016 at 6:55 ΜΜ, ο/η rakoun είπε:

ειχα αγορασει της hometest μια 20αδα.
Χρησιμοποιησα μονο ενα, απο περιεργεια περισσοτερο αλλα ενιωσα απιστευτο αγχος και δεν εκανα 2ο.
Αν ειναι να αγχωνομαι για ενα τεστ ωορρηξιας, να μου λειπει.
Οποια κοπελα θελει, μπορω να της τα δωσω αν ειναι κοντα μου, σε εμενα ειναι αχρηστα πλεον :)

πολύ αγχώδης... Αλλά γιατί πανικοβάλλεσαι τόσο πολύ για το τεστ ωορρηξιας;; Δεν είναι πια και τεστ εγκυμοσύνης ωστε το πιθανό θετικό αποτελεσμα να σου αλλάξει τη ζωή.... Απλά μια βοήθεια προσφέρει για να μπορέσεις να εντοπίσεις την πιο γόνιμη σου μέρα και να εχεις περισσότερες πιθανότητες να μείνεις εγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμ... κατ αρχην είμαι.. βόρεια της ελλάδας :P
εν συνεχεία καλό θα είναι να μην προτρέχεις. Δεν είπα πουθενά πως είμαι αγχώδης ή πανικοβαλλομαι.
Απλά το να κάνουμε ενα τεστ επιπλεον για να δουμε ΑΝ ειμαστε σε γόνιμη μέρα εμένα μου προσθέτει μια έγνοια παραπάνω, που μπορω και να την αποφυγω. Πόσο μάλλον όταν έκανα το 1 και μοναδικο τεστ σε μέρα που ήμουν γόνιμη, και αυτο βρήκε αρνητικο...Προσωπικη μου αποψη φυσικα αυτη.
Αγχος να μείνω εγκυος δεν είχα, ούτε φυσικά εχω καθώς εμεινα παρά το αρνητικό τεστακι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α πολύ ωραία..!!! Αφού τα κατάφερες αυτό είναι πολύ ευχάριστο!! Εγώ δυστυχώς αγχώνομαι πολύ.. Και προσπαθω να το καραπολεμησω αλλά δυσκολεύομαι κάπως. Καλή εγκυμοσύνη σου ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gelie εγω πηρα για πρωτη φορα τον προηγουμενο μηνα τεστ ωορρηξιας απλα για να βεβαιωθω οτι οντως κανω 14η-15η μερα ωορηξια.Δηλαδη το να τα κανω καθε μηνα στην περιπτωση μου δεν εχει νοημα γτ εχω σταθερο κυκλο..Εχεις σταθερο κυκλο ?

Εγω πηρα το clearblue που σου βγαζει ενα χαμογελακι και ξερεις..Το προτιμω απ το να ψαχνω γραμμες και μετα να ψαχνω στο ιντερνετ τι σημαινε η αχνη γραμμη κι αν ηταν πιο εντονη απ την αλλη κλπ κλπ.

Προσπαθεις καιρο?Γιατι αγχωνεσαι βρε :) ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lidia86 είπε:

Gelie εγω πηρα για πρωτη φορα τον προηγουμενο μηνα τεστ ωορρηξιας απλα για να βεβαιωθω οτι οντως κανω 14η-15η μερα ωορηξια.Δηλαδη το να τα κανω καθε μηνα στην περιπτωση μου δεν εχει νοημα γτ εχω σταθερο κυκλο..Εχεις σταθερο κυκλο ?

Εγω πηρα το clearblue που σου βγαζει ενα χαμογελακι και ξερεις..Το προτιμω απ το να ψαχνω γραμμες και μετα να ψαχνω στο ιντερνετ τι σημαινε η αχνη γραμμη κι αν ηταν πιο εντονη απ την αλλη κλπ κλπ.

Προσπαθεις καιρο?Γιατι αγχωνεσαι βρε :) ?

Σχεδον ενα χρόνο προσπαθούμε... αλλά είχαμε σοβαρό θέμα με το σπέρμα και τους πρώτους 7 μήνες δεν το είχαμε καταλάβει. Μετά διορθώθηκε. Και τώρα ελπίζουμε να έρθει κάποια στιγμή το ευχάριστο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An k exoume k meis provlima me to sperma o giatros m eipe an thelw na ta kanw gia na paratirw k ta simadia otan eimai stis gonimes. Emena proswpika d me agxwsan katholou, isa isa eida oti kanw woriksia k adiathetw akrivws stis meres pou prepei! Pira tis home test einai poly eukoli k poly oikonomika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...