Μετάβαση σε περιεχόμενο

ti thermometro?


Recommended Posts

Alitheia ti thermometro exete na pernete thn thermokrasia tou mwrou sas?

Exo arxika peira ena ilektroniko pou panta ma panta edeixne 35,5.

Peiga eida diafora thermometra kai arxika ithela na paro apo auta pou pernoume thn thermokrasia apo to autaki...omso ta eixane sta mothercare 60 kati euro...mou fanike akribo kai telika peira ena pou skanareis apo mikri apostasi to metopo tou mvrou. To exete xrisimopoiisei? einai kalo lete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΕΓΩ ΕΝΑ ΗΛΕΚΡΟΝΙΚΟ ΑΠΛΟ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΜΕ 7 ΕΥΡΩ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΔΡΑΡΓΥΡΟ, ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ!ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΕΤΡΗΣΕΩΝ ΤΩΝ ΔΥΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΩΝ.

ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΤΣΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ..ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EXO THN IDIA APOPSH ME THN SISY

TO KLASIKO ME TON YDRARGYRO EINAI TO KALUTERO..

EGO TORA EKANA TO EMBOLIO THS MIKRHS KAI EIXA TO HLEKTRONIKO APO MATHERCARE KAI THN PARAKOLOUTHOUSA EDEIXNE 36.6

KAI POS SKEFTHKA KAI EBALA KAI TO KLASIKO KAI EIXE 37.3 KALUTERA TA PALIA KAI AS PAIDEUSE LIGO NA TA KRATHSEIS STHN MASXALH.:unsure:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΥΔΡΑΡΓΥΡΟ!ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ'ΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ!!ΟΤΙ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TO KΛΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΡΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΚΙΝΗΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΠΙΛΑ. ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΗ ΜΑΣΧΑΛΗ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΚΙΝΗΤΟ,ΑΛΛΑ ΚΛΑΙΕΙ ΠΟΛΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ω πριν τεσσεραμισι χρονια γεννησα στο ιασω εκει λοιπον μας θερμομετρουσαν με αυτο που λεει η sofiadav ρωτησα λοιπον και το ειχαν μονο στο φαρμακει του ιασω το αγορασαμε γιατι ειπαμε αφου το εχουν και εδω μεσα κατι θα ξερουν .Τοτε κοστιζε 105 ευρω εχει και αλλες λειτουργιες μετραει τη θερμοκρασια στο σπιτι και τη θερμοκρασια του νερου , παιρνεις τη θερμοκρασια η απο το μετωπο του μωρου η τη κοιλιτσα .εχει αποκλιση με τα αλλα για το λογο οτι παντα τα ηλεκτρονικα διαφερουν με αυτο δεν πρεπει το μωρο να κουνιετε αλλα και αν μην ειναι ιδρωμενο η να μην πιασει μαλακια . Η καλυτερη μετρηση στη περιπτωση αυτη ειναι οταν κοιματε αλλα και παλι καλο ειναι νε εχεις και ενα κλασικο του λεπτου αλλωστε η διαφορα ειναι μικρη . Αυτο ειναι της thermofocus.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΑ ΥΔΡΑΡΓΥΡΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΣΥΡΘΕΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ.Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΙΚΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisy έγραψε:

ΤΑ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΑ ΥΔΡΑΡΓΥΡΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΣΥΡΘΕΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ.Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΙΚΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ.

Εχουν αποσυρθεί αλλα υπάρχουν ακομα και τα συστινει και ο παιδίατρος !!!!! ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ !!!!

Ειναι επικύνδινος ο υδραργυρος και κακος πωλουνται ακομα αυτα τα θερμόμετρα .

Εμεις εχουμε ενα που μετράει στο αυτάκι ή στον πωπο . Μεσα εχει βιβλιαράκι που λεει ποτε ειναι υψηλή η θερμοκρασία γιατι στην Ελλάδα νομιζουμε πως το 37,5 ειναι πυρετος :huh:

Αυτο που περιγραφεις Σοφια πρωτη φορά το ακουω ! :) Αχρειαστα να ναι παντως;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς έχουμε ένα της BRAUN ηλεκτρονικό που το βάζεις στο αυτάκι και σε μερικά δευτερόλεπτα έχεις τη θερμοκρασία. Την πιο ακριβή θερμοκρασία την δίνουν τα θερμόμετρα που τα βάζεις στον πωπό. Αλλά είναι δύσκολο, κάθεται ένα παιδάκι να του βάλεις θερμόμετρο στον πωπό?!:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia kai KALH XRONIA!!

Egw exw ena hlektroniko thermometro kai thn metraw ston

pwpo ths.Mia xara kathetai h mikrh mou.

Rwthsa kai ton paidiatro kai mou eipe na parw to hlektroniko

giati ta klassika exoun aposyrthei edw.Kai panta metrhsh apo

ton pwpo.Einai h pio axiopisth leei.Etsi kai ekana twra pou

kaname ta prwta mas emvolia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

Εμείς έχουμε ένα της BRAUN ηλεκτρονικό που το βάζεις στο αυτάκι και σε μερικά δευτερόλεπτα έχεις τη θερμοκρασία. Την πιο ακριβή θερμοκρασία την δίνουν τα θερμόμετρα που τα βάζεις στον πωπό. Αλλά είναι δύσκολο, κάθεται ένα παιδάκι να του βάλεις θερμόμετρο στον πωπό?!:huh:

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ...:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεωρώ ότι τα θερμόμετρα υδραργύρου είναι επικίνδυνα. Αν καταλάθος σου σπάσει... Το απλό ψηφιακό του λεπτού είναι πιο ασφαλές. Από τον πωπό παίρνεις πιο ακριβή θερμοκρασία σε σχέση με την μασχάλη. Για τις πιπίλες θερμόμετρα και τα συναφή λέγεται ότι δεν είναι απόλυτα ακριβή αλλά όχι ότι δεν είναι σωστά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εψασα λιγο στο ιντερνρτ και βρηκα το θερμομετρο που σας ελεγα που ειχα αγορασει απο το φαρμακειο του ιασω .λοιπον για οσες ενδιαφερονται να το δουν αλλα και τις κειτουργιες του δεν εχουν παρα να επισκεφτουν τη σελιδα

www.tecnimed.it./gr_home.html

και αν καποιες θελουν να το προμηθευτουν εκτος απο το φαρμακειο του ιασω που ειναι πραγματι φαρμακειο υπαρχει με αγορα μεσω ιντερνετ στη διευθυνση :

www.ra1.gr/defaul.asp. ονομαζετε thermofocus και στο ιντερνετ το εχει 70 ευρω αν μαλιστα αγορασετε 2 ειναι στα 125,99 . Εγω πριν τεσσεραμισι χρονια το ειχα αγορασει 100 ευρω αν θυμαμαι αν και ο αντρας μου λεει πιο πολλα . Παντως αξιζει τα λεφτα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

κοριτσια εψασα λιγο στο ιντερνρτ και βρηκα το θερμομετρο που σας ελεγα που ειχα αγορασει απο το φαρμακειο του ιασω .λοιπον για οσες ενδιαφερονται να το δουν αλλα και τις κειτουργιες του δεν εχουν παρα να επισκεφτουν τη σελιδα

www.tecnimed.it./gr_home.html

και αν καποιες θελουν να το προμηθευτουν εκτος απο το φαρμακειο του ιασω που ειναι πραγματι φαρμακειο υπαρχει με αγορα μεσω ιντερνετ στη διευθυνση :

www.ra1.gr/defaul.asp. ονομαζετε thermofocus και στο ιντερνετ το εχει 70 ευρω αν μαλιστα αγορασετε 2 ειναι στα 125,99 . Εγω πριν τεσσεραμισι χρονια το ειχα αγορασει 100 ευρω αν θυμαμαι αν και ο αντρας μου λεει πιο πολλα . Παντως αξιζει τα λεφτα του

και κατι ακομα εφοσον τα κλασικα με τον υδραργυρο εχουν απαγορευτει ηθελα πρωτον πως κυκλοφορουν στο εμποριο (εγω δεν το ηξερα οτι εχουν απαγορευτη ) αλλα και και πως στα δημοσια νοσοκομεια τα χρησιμοποιουν;
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

telika auto pou skanarei to metopo mou feneto polu kalo! Proti fora arrostise to mvraki mou kai xreiastike alla mou fanete arkete aksiopisto. TO peira apo to mothercare 36 euro...tha do thn marka meta na sas thn pw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofiadav έγραψε:

telika auto pou skanarei to metopo mou feneto polu kalo! Proti fora arrostise to mvraki mou kai xreiastike alla mou fanete arkete aksiopisto. TO peira apo to mothercare 36 euro...tha do thn marka meta na sas thn pw...[/quote ειδατε τελικα οσο ψαχνουμε βρισκουμε αυτο που προτεινει η φιλη μας ειναι σχετικα και οικονομικο .
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisy έγραψε:

Argi έγραψε:

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ...:silly:[/quote:lanf4zje]

Sisy με έκανες και γέλασα. :lol: :laugh: Τα μωράκια μερικών μηνών μπορεί να καθήσουν αλλά τα μεγαλύτερα όπως ο γιος μου 3,5 ετών αποκλείεται να καθήσει και βασικά δεν θα ήθελα να του βάλω κάτι στον πωπό του για ευνόητους λόγους!.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...