Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω τη βοήθεια σας


Recommended Posts

Να σου πω την αλήθεια κ εγώ την ίδια απορία ? έχω που θα γεννησω τέλος ? Ιουλίου..... Σκέφτομαι θα κρυώνει;;;; Και αν ζεσταίνεται;;; Μακάρι να μας απαντήσει καμία μανούλα που ξέρει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια με το καλο τα μωρακια σας! )εχω δυο παιδακια εγω..οπως αισθανομαστε εμεις αισθανεται και εκεινο... καλοκαιρινα ζιπουνακια να παρετε και λεπτα φορμακια με ποδαρακι και ειτε μανικακια για το βραδακι ή κοντομανικα αλλα ξανα λεω ιουνιο ιουλιο εχει παρααα πολυ ζεστη!! Εγω γεννησα οκτωμβριο και σεπτεμβριο και τα ειχα με κοντομανικο και μια μικρη κουβερτουλα ισα ισα στα ποδαρακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή να τους πάρουμε καλοκαιρινά ζιπουνακια κοντομάνικα φορμάκια και ελάχιστα μακρυμάνικο...να ρωτήσω κ κάτι άλλο είναι καλό να το βάζω σε μαρσιπο όταν βγαίνω έξω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Gewrgia2 είπε:

Θα γεννήσω Ιούνιο...τι βρεφικά πρέπει να πάρω?και μακρυμάνικο?

Καλησπέρα!! Σαν μαμά ήδη τριών παιδιών και ενός που είναι στο "δρόμο", θα σου έλεγα να πάρεις κατά βάση κοντομάνικα αλλά και κάποια μακρυμάνικα για το βραδάκι. Και Οπωσδήποτε μια ζακετούλα... Με το καλό!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Κοριτσια με το καλο τα μωρακια σας! )εχω δυο παιδακια εγω..οπως αισθανομαστε εμεις αισθανεται και εκεινο... καλοκαιρινα ζιπουνακια να παρετε και λεπτα φορμακια με ποδαρακι και ειτε μανικακια για το βραδακι ή κοντομανικα αλλα ξανα λεω ιουνιο ιουλιο εχει παρααα πολυ ζεστη!! Εγω γεννησα οκτωμβριο και σεπτεμβριο και τα ειχα με κοντομανικο και μια μικρη κουβερτουλα ισα ισα στα ποδαρακια....

Ευχαριστούμε κοπέλα μου..Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου.... Αυτό λέω κ εγώε την ζέστη που θα έχει πως να αισθάνεται κ αυτο μήπως κρυώνει μήπως ζεσταίνεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Afro77 είπε:

Καλησπέρα!! Σαν μαμά ήδη τριών παιδιών και ενός που είναι στο "δρόμο", θα σου έλεγα να πάρεις κατά βάση κοντομάνικα αλλά και κάποια μακρυμάνικα για το βραδάκι. Και Οπωσδήποτε μια ζακετούλα... Με το καλό!!!?

Αχ πας για τέταρτο;;;;; Με το καλό.... Θέλω κ εγω πολλαααα παιδάκια..... Να σου ζήσουν τα μικρουλια σου κ εσένα....και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχεις.... Λες να πάρω και μακρυμανικα δηλαδή;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πηρα ενα μακρυμάνικο φορμάκι 0-3 ίσα οσα να υπαρχει μηπως κανει καμια δροσιά! Αλλοως σεντονάκι! Κατα τα αλλα κοντομάνικα! Με τις συμβουλές τις μαμάς βεβαιως!! Χαχχα 

τονια λαουρα και εγώ πηρα κανα 2 μηδενικα! Ε θα τα βάλει τον πρώτο μηνα δε παχαίνουν πολυ! Λεμε τωρα! Δε ξερω, εται μου εχουν πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia laoura είπε:

Ευχαριστούμε κοπέλα μου..Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου.... Αυτό λέω κ εγώε την ζέστη που θα έχει πως να αισθάνεται κ αυτο μήπως κρυώνει μήπως ζεσταίνεται; 

Ζεστενεται σιγουρα και αισθανεται σαν εμας.. ποιο πολυκοντομανικα και το βραδακι ενα μακριμανικο αναλογως και τον καιρο δηλ. Η ενα σεντονακι ή μικρη κουβερτουλα φλισ εγω σου λεω οκτωμβριο και σεπτεβριο που γεννησα εκανε ζεστες! Ειναι βεβαια και αναλογως την περιοχη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγκι μια Φίλη της αδερφής μου λέει το.μηδεν είναι για πρόωρα δεν θα του κάνει εγώ όμως πήρα και σκασιλα μου χαχαχαχα.....μήπως και θα βάλει όλα τα ρουχαλακια που ξεπεταγοντε από την μία μέρα στην άλλη;;; Πρασινοματα μου εδώ που μένω το πρωί τι καλοκαίρι σκάει ο τζιτζικας το βραδακι έχει λίγο δροσιά.... Θα πάρω και κάνα μακρυμανικο έχετε δίκιο.... Κουβερτουλα φλις έχω πάρει να το σκεπαζω..... Αχ κάτι άσχετο.... Σερβιετες τι;;;;ποιες;;;; Δεν ξέρω αν μου δώσουν εκεί που θα γεννησω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

μαγκι μια Φίλη της αδερφής μου λέει το.μηδεν είναι για πρόωρα δεν θα του κάνει εγώ όμως πήρα και σκασιλα μου χαχαχαχα.....μήπως και θα βάλει όλα τα ρουχαλακια που ξεπεταγοντε από την μία μέρα στην άλλη;;; Πρασινοματα μου εδώ που μένω το πρωί τι καλοκαίρι σκάει ο τζιτζικας το βραδακι έχει λίγο δροσιά.... Θα πάρω και κάνα μακρυμανικο έχετε δίκιο.... Κουβερτουλα φλις έχω πάρει να το σκεπαζω..... Αχ κάτι άσχετο.... Σερβιετες τι;;;;ποιες;;;; Δεν ξέρω αν μου δώσουν εκεί που θα γεννησω 

Εγώ ειδα οτι τα προωρακια εχουν δικο τους νούμερο!!

το αλλο ειναι 0-1 για μολις θα γεννηθεί εκτος αν μου βγει γίγαντας η κορη! Χαχαχα, αν ειναι ετσι θα εχει μοιάσει στον μπαμπα της γιατι εγώ... Τάπα!

και εγώ πηρα μια κουβερτούλα μικρη βαμβακερή κ μια φλις μου εφερε μια φιλη μου δώρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Γίγαντας χαχαχαχαχα......ρε συ με έκανες κ γέλασα τρελή!!!!!!!! Κ εγώ πρώτο μποι αχαχαχαχαχα......

Ενταξει δινω τρέλα γονίδιά οχι αστεία!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την ιδια απορια εχω κ εγω που θα γεννησω μεσα Σεπτεβρη βρε κοριτσια..

Βλεπετε τη κορουλα μου την εκανα χειμωνα κ ήξερα τώρα τι γινεται;; 

Μαλλον και απ τα 2 και αναλογα το καιρο να υποθέσω;; Απλα ολοι μου λενε οτι τα νεογεννητα κρυωνουν πολυ οταν βγαινουν απο μεσα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μ εχουν πει οτι ακριβως νιωθω εγώ νιώθει κ αυτο... Καλυτερα για σιγουριά να ρωτησεις την παιδίατρο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναλόγως αν γεννησεις σε δημόσιο η ιδιωτικο. Για σένα το πρώτο βράδυ νυχτικο θα ήττα καλύτερα για να  σε ελέγχουν από κάτω οι μαιες,  δύο σουτιέν θηλασμού,  επιθεματα στήθους , βαμβακερά μεγάλα άνετα εσώρουχα , πυτζαμες με κουμπιά,  σαγιονάρες για το μπάνιο,  παντόφλες κάλτσες και τα καλλυντικά σου κ τα προσωπικά σου αντικείμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20 Απριλίου 2016 at 11:57 ΜΜ, ο/η Tonia laoura είπε:

Αχ πας για τέταρτο;;;;; Με το καλό.... Θέλω κ εγω πολλαααα παιδάκια..... Να σου ζήσουν τα μικρουλια σου κ εσένα....και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχεις.... Λες να πάρω και μακρυμανικα δηλαδή;;; 

Sorry που άργησα να σου απαντήσω αλλά τελικά γέννησα νωρίτερα και τώρα το είδα! Εγώ θα έλεγα να πάρεις και δυο-τρία μακρυμάνικα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Afro77 είπε:

Sorry που άργησα να σου απαντήσω αλλά τελικά γέννησα νωρίτερα και τώρα το είδα! Εγώ θα έλεγα να πάρεις και δυο-τρία μακρυμάνικα.. 

Γεννησες;;;ήσουν στις μέρες σου κορίτσι μου;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23 Απριλίου 2016 at 6:04 ΜΜ, ο/η Tonia laoura είπε:

Γεννησες;;;ήσουν στις μέρες σου κορίτσι μου;  

Είχα έξι μέρες που είχα μπει στο μήνα μου... Περιμέναμε μετά το Πάσχα κατά τις 10 Μαίου... Αλλά όλα καλά. Τώρα είμαστε και με τα 4 στο σπίτι και γίνεται χαμόΣ!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2016 at 0:49 ΜΜ, ο/η Afro77 είπε:

Είχα έξι μέρες που είχα μπει στο μήνα μου... Περιμέναμε μετά το Πάσχα κατά τις 10 Μαίου... Αλλά όλα καλά. Τώρα είμαστε και με τα 4 στο σπίτι και γίνεται χαμόΣ!!!??

Να σας ζήσει και το νέο μέλος αγάπη μου.....χαμός ε;;;χαχαχαχα......μακάρι να με αξιώσεις εμένα ο Θεός να κάνω όσα εσύ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...