Μετάβαση σε περιεχόμενο

koritsia thelw voitheia


olgaki 95

Recommended Posts

Κοριτσια σας ευχαριστω για την στηρηξη απλα το θεμα ολγα μου ειναι λιγο δυσκολο,δηλ να συλλαβω ειναι καπως.. εγω ειμαι παραπληγικη μετα απο τροχαιο και ο αρραβωνιαστικος μου εχει σκληρηνση κατα πλακας οποτε καταλαβαινεται ποσο δυσκολο ειναι για μας ολο αυτο και να μεινω εγκυος αλλα και να εχω και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ομως εγω ειπα στον αντρουλη μου εμεις παιδι θα κανουμε ακομα και αν χρειαστει να κανουμε εξωσωματικη!!! Τωρα αυτος ηταν ο 9ος μηνας προσπαθειων  τωρα θα μπουμε στους 10 ομως σκευτηκα αυτο τον μηνα να μην ψαξω καν ωορρηξια μετα που θα μου τελειωσει η περιοδος να κανω μερα παρα μερα τι λετε και εσεις??? Σημειωτεον οτι ειναι σαν να κανουμε σπερματεγχυση σπιτι μας γιατι εχουμε προβλημα και με την στυση και με την εξπερματιση και φταιει η καταραμενη σκληρηνση κατα πλακας που εχει το αντρακι μου :cry:... τωρα μας εγραψε ο ανδρολογος του αντρα μου κατι βιταμινες που δυναμωνουν λεει το σπερμα... για να δουμε μου ειπε πως μεχρι το καλοκαιρι θα μεινω ειναι πολυ καλος και δεν μας εχει βαλει ακομα να κανουμε σπερμοδιαγραμμα γιατι ξερουμε ηδη εγω δηλαδη τα αποτελεσματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!αν πηρατε τις βιταμινες wellman conception ειναι πολυ καλες.εμεις μετα απο σπερμοδιαγραμμα δεν ειχαμε καλη κινητικοτητα και μετα απο 4 μηνες που τα παιρνει ο συζηγος μου εχει βελτιωθει κατα πολυ την τελευταια φορα που καναμε σπερμοδιαγραμμα.εσυ κανεις καποια θεραπια να βοηθησεις την γονιμοτητα σου?εχεις κανει εξετασεις ορμονικες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην στεναχωριεσαι κοπέλα μου και θα έρθει το νινι.... Καλό θα είναι να έχετε επαφές μέρα παραπέρα για να δυναμώνει και το σπέρμα.... Κ μην κοιτάς γόνιμες και μη...όλες είναι γόνιμες απλά όταν λέμε γόνιμες είναι σαν να λέμε πιο κρίσιμες μέρες αν το θέλω σωστά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε αν εχεις 2 ροζ εισαι , εγω ειχα παρει το ψηφιακό, ειχε δειξει οτι ειμαι εγκυος και ειμαι 3 εβδομάδων ! αντε καλη εγκυμοσύνη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Lovely είπε:

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!αν πηρατε τις βιταμινες wellman conception ειναι πολυ καλες.εμεις μετα απο σπερμοδιαγραμμα δεν ειχαμε καλη κινητικοτητα και μετα απο 4 μηνες που τα παιρνει ο συζηγος μου εχει βελτιωθει κατα πολυ την τελευταια φορα που καναμε σπερμοδιαγραμμα.εσυ κανεις καποια θεραπια να βοηθησεις την γονιμοτητα σου?εχεις κανει εξετασεις ορμονικες?

Δεν εχω κανει εξετασεις ορμονικες ακομα...  θα κανω ομως οπως παει... εσυ lovely εισαι εγκυουλα? Ο γιατρος μας εγραψε τις strong star for man.. πιστευω να φτιαξει το σπερμα και να καταφερουμε κατι στους επομενους μηνες εχει ο θεος.... θα ερθει και το νινι μας δεν μπορει... σημερα υοθετησαμε σκυλακι την Μαϊρα μας... ελπιζω να ξεχαστω με το σκυλακι μας και να μεινω εγκυος :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Lovely είπε:

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!αν πηρατε τις βιταμινες wellman conception ειναι πολυ καλες.εμεις μετα απο σπερμοδιαγραμμα δεν ειχαμε καλη κινητικοτητα και μετα απο 4 μηνες που τα παιρνει ο συζηγος μου εχει βελτιωθει κατα πολυ την τελευταια φορα που καναμε σπερμοδιαγραμμα.εσυ κανεις καποια θεραπια να βοηθησεις την γονιμοτητα σου?εχεις κανει εξετασεις ορμονικες?

Δεν εχω κανει εξετασεις ορμονικες ακομα...  θα κανω ομως οπως παει... εσυ lovely εισαι εγκυουλα? Ο γιατρος μας εγραψε τις strong star for man.. πιστευω να φτιαξει το σπερμα και να καταφερουμε κατι στους επομενους μηνες εχει ο θεος.... θα ερθει και το νινι μας δεν μπορει... σημερα υοθετησαμε σκυλακι την Μαϊρα μας... ελπιζω να ξεχαστω με το σκυλακι μας και να μεινω εγκυος :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tonia Laoura σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου... ολα θα πανε καλα εχω πιστη στον καλο θεουλη που μας βλεπει απο ψηλα... ολα για καποιον λογο γινονται θα ερθει οταν πρεπει να ερθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η prassinomata είπε:

Δεν εχω κανει εξετασεις ορμονικες ακομα...  θα κανω ομως οπως παει... εσυ lovely εισαι εγκυουλα? Ο γιατρος μας εγραψε τις strong star for man.. πιστευω να φτιαξει το σπερμα και να καταφερουμε κατι στους επομενους μηνες εχει ο θεος.... θα ερθει και το νινι μας δεν μπορει... σημερα υοθετησαμε σκυλακι την Μαϊρα μας... ελπιζω να ξεχαστω με το σκυλακι μας και να μεινω εγκυος :*

@prassinomata οχι δεν ειμαι εγκυουλα ακομα!!κανονικα ειναι να αδιαθετησω την Μ.Παρασκευη!!μακαρι για ολες μας!!αλλα καλο ειναι να κανεις !ποσο χρονων εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Lovely είπε:

@prassinomata οχι δεν ειμαι εγκυουλα ακομα!!κανονικα ειναι να αδιαθετησω την Μ.Παρασκευη!!μακαρι για ολες μας!!αλλα καλο ειναι να κανεις !ποσο χρονων εισαι??

Ευχομαι να μην αδιαθετησεις λοιπον ουτε εσυ ουτε καμια κοπελα που το επιθυμει!!! Ειμαι 25 lovely μου.. εσυ? Εχω ηδη 2 παιδακια απο τον προηγουμενο γαμο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Δεν εχω κανει εξετασεις ορμονικες ακομα...  θα κανω ομως οπως παει... εσυ lovely εισαι εγκυουλα? Ο γιατρος μας εγραψε τις strong star for man.. πιστευω να φτιαξει το σπερμα και να καταφερουμε κατι στους επομενους μηνες εχει ο θεος.... θα ερθει και το νινι μας δεν μπορει... σημερα υοθετησαμε σκυλακι την Μαϊρα μας... ελπιζω να ξεχαστω με το σκυλακι μας και να μεινω εγκυος :*

@prassinomata οχι δεν ειμαι εγκυουλα ακομα!!κανονικα ειναι να αδιαθετησω την Μ.Παρασκευη!!μακαρι για ολες μας!!αλλα καλο ειναι να κανεις !ποσο χρονων εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν εχω αλλα παιδακια ειμαι 34 χρονων και παντρευτηκαμε πριν περιπου ενα χρονο!ειμαι λιγο ανυσηχη γιατι δεν εχω πολυ αποθεμα ωαριων και με εχει πιασει αγχος!και εδω λες μην αγχωνεσαι γτ δεν πρεπει αλλα γαμψτο γινεται??μακαρι να υπηρχε κατι σαν χαπι και να το πινα να μην το σκεφτομουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Lovely είπε:

Εγω δεν εχω αλλα παιδακια ειμαι 34 χρονων και παντρευτηκαμε πριν περιπου ενα χρονο!ειμαι λιγο ανυσηχη γιατι δεν εχω πολυ αποθεμα ωαριων και με εχει πιασει αγχος!και εδω λες μην αγχωνεσαι γτ δεν πρεπει αλλα γαμψτο γινεται??μακαρι να υπηρχε κατι σαν χαπι και να το πινα να μην το σκεφτομουν.

Γλυκουλα μου μην στεναχωριεσαι για ολους μας εχει ο θεος! Θα δεις... υπαρχουν πλεον τοσοι μεθοδοι που μπορουμε ανετα να γινουμε ολες μας μητερες εγω προσωπικα θα εδινα τα παντα με καθε κοστος να ξαναζησω της στιγμες της εγκυμοσυνης μου ξανα και ξανα.... ομως με αυτον τον ανθρωπο που ειμαι τωρα και οχι με τον πρωην αντρα μου .... και ξερω πως αργα ή γρηγορα θα το ζησω ξανα... ο θεος ξερει να ανταμοιβει ολους οσους περιμενουν και παλευουν με καθε κοστος για αυτο που θελουν μετα το τροχαιο μου ειδα την ζωη με αλλα ματια ζω απο θαυμα ζω πανω σε ενα αναπηρικο καριτσι 1.5 χρονο τωρα και ξερω πολυ καλα πως τιποτα δεν σου χαριζεται παλεψα και εζησα βγηκα νικητρια τα καταφερα ετσι και τωρα παλευω μεχρι να αποκτησουμε το πλασματακι μας και θα τα καταφερω σιγουρα και εγω και εσυ οπως και ολες οσες επιθυμουμε κατι τετοιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Γλυκουλα μου μην στεναχωριεσαι για ολους μας εχει ο θεος! Θα δεις... υπαρχουν πλεον τοσοι μεθοδοι που μπορουμε ανετα να γινουμε ολες μας μητερες εγω προσωπικα θα εδινα τα παντα με καθε κοστος να ξαναζησω της στιγμες της εγκυμοσυνης μου ξανα και ξανα.... ομως με αυτον τον ανθρωπο που ειμαι τωρα και οχι με τον πρωην αντρα μου .... και ξερω πως αργα ή γρηγορα θα το ζησω ξανα... ο θεος ξερει να ανταμοιβει ολους οσους περιμενουν και παλευουν με καθε κοστος για αυτο που θελουν μετα το τροχαιο μου ειδα την ζωη με αλλα ματια ζω απο θαυμα ζω πανω σε ενα αναπηρικο καριτσι 1.5 χρονο τωρα και ξερω πολυ καλα πως τιποτα δεν σου χαριζεται παλεψα και εζησα βγηκα νικητρια τα καταφερα ετσι και τωρα παλευω μεχρι να αποκτησουμε το πλασματακι μας και θα τα καταφερω σιγουρα και εγω και εσυ οπως και ολες οσες επιθυμουμε κατι τετοιο....

Πραγματι ιντως πλεον η επιστημη εχει προχωρησει τοοσο πολυ!αλλα ξερεις ειναι ανυπομονω ολο αυτο!!ανυπομονωωω αληθεια!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lovely είπε:

Πραγματι ιντως πλεον η επιστημη εχει προχωρησει τοοσο πολυ!αλλα ξερεις ειναι ανυπομονω ολο αυτο!!ανυπομονωωω αληθεια!!!??

Ολες μας ανυπομονουμε αλλα θα ερθει απο εκει που δεν το περιμενεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lovely είπε:

Κοριτσια καλημερααααα!!καλη Κυριακη να εχουμεε!!!?

Καλη Κυριακη και σε εσενα κοριτσακιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@prassinomata μ συγνωμη δεν ηθελα να πατησω αρνητικο σχολιο αυτα τα κινητα πατανε κουμπια πριν καν το παρεις ειδηση.συγνωμη!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lovely είπε:

@prassinomata μ συγνωμη δεν ηθελα να πατησω αρνητικο σχολιο αυτα τα κινητα πατανε κουμπια πριν καν το παρεις ειδηση.συγνωμη!?

Και εγω απο το κινητο μπαινω και παταω λικε και μου εβγαλε αρνητικο και μενα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lovely είπε:

@prassinomata που εισαι??το εκανες το τεστ??εγω αδιαθετησα σημερα...??

Kalispera! Se parakolouthw k kserw panw katw ti paizei! Sigoyra niwtheis t xrono na se piezei alla apo oti katalava eisai oriaka katw apo t orio! Mi stenaxwriesai k ola kala tha pane! Kserw kopela me sovaro thema apothematos k kakis poiotitas waria k malista sta 27 tia t anakalypse! Ekane mia apotyximeni ekswswmatiki k meta ekane ena koritsaki entelws fysiologika k telos t mina perimenei k t deytero pali fysiologika! To thema einai oti t vrikes grigora! K ousiastika einai o prwtos minas p ekanes kati gia ayto! Kane ligi ypomoni akomi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @Diwni!πραγματικα δεν ξερω πως να αισθανθω.απο την μια με πιανει αγχος και λεω και αν δεν μπορω??και αν δεν πετυχει η σπερματεχυνση?κι αν..κι αν ..κι αν...απο την αλλη λεω δεν παιζει θα κανω μωρο η επιστημη εχει προχωρησει και το πιο σημαντικο υπαρχει πιστη.πισυευω οτι θα τα καταφερω.θα φυγουμε την αλλη εβδομαδα να παμε.θα δειξει .ειμαι πολυ πολυ πολυ αισιοδοξη οτι θα πετυχει!!

Εσυ??για πες μου τα νεα σου??εχεις μωρακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Opws k na exei exoun proxwrisei toooso poly ta pragmata p pleon sxedon kanena zeygari d menei xwris mwraki! 

Egw oxi akomi! To paleyoume apo to septemvrio t 2014! To dekemvrio tou 2015 arxisame na t psaxnoume. Egw ola kala! Exoume thema me t sperma. Sxetika liga spermatwzwaria k tempelika... Afou t psaksame ws pros t pou borei na ofeiletai kataliksame pws den yoarxei kati apla etsi einai ta pragmata. Kaneis den mas apekleise fysiologiki sylipsi alla borei na mas parei xronia. 

Eipame na proxwrisoume se oti xreiastei. Pairnei o antras m vitamines k vlepouma analoga an veltiwthei i oxi k analoga pame se spermategxysi i ekswswmatiki. 

Oti k na xreiastei tha t kanoume! Apla anypomonoume na perasoun dyo mines sxedon!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις εχουμε προβλημα με το σπερμα.και μενα ο συζηγος μου παιρνει βιταμινες οπου εχει βελτιωθει αρκετα το σπερμα γιατι ξαναεκανε εξεταση να δουμε.

Να σου πω εγω εκανς ολες τις ορμονολογικες εξετασεις και εκτος της fsh κ την ΑΜΗ ολες οι αλλες βγηκαν καθαρες.και η σαλπιγγογραφια.

Γιατι να περιμενεται 2 μηνες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...