Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΚΑΙ ΞΑΠΛΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι νέα στο φόρουμ.εχω κάνει περιδεση τραχήλου και από την 22 εβδομάδα είμαι ξάπλα.τωρα έχω φτάσει στην 29βδομαδα.Η ψυχολογία είναι πολυ χάλια με όλο αυτό τον γολγοθά.κοριτσια ποια βρίσκεται σε παρόμοια κατάσταση κι αν κάποια το έχει περάσει ποτέ έγινε ο τοκετός..ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gewrgia2 είπε:

Καλησπέρα είμαι νέα στο φόρουμ.εχω κάνει περιδεση τραχήλου και από την 22 εβδομάδα είμαι ξάπλα.τωρα έχω φτάσει στην 29βδομαδα.Η ψυχολογία είναι πολυ χάλια με όλο αυτό τον γολγοθά.κοριτσια ποια βρίσκεται σε παρόμοια κατάσταση κι αν κάποια το έχει περάσει ποτέ έγινε ο τοκετός..ευχαριστω

Καλησπέρα Γεωργια μου και με το καλό το μωρό σας.....βασικά εμένα η κοπέλα που μένει από πάνω μας της είχαν κάνει περιδεση στην εβδομάδα σου μόνο που εκείνη νοσηλευοταν στο νοσοκομείο ? σε δημόσιο για να μην πληρώσει τον κουκο για αηδόνι γιατί δεν ήξερε πόσο θα κάτσει μέσα ?..... Σε πληροφορώ ότι γεννησε ένα αγοράκι το οποίο τώρα είναι δύο χρονών.... Πέρασε δύσκολα αλλά λέει χαλάλι όλο αυτό γιατί έχει τον θησαυρό της τώρα στα χέρια της!!!!!! Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχεις...... Μην στεναχωριεσαι....σκέψου ότι υπάρχουν κοπέλες που δυσκολευοντε να μείνουν έγκυος....εμείς να λέμε δόξα τω Θεό και ας περνάμε δύσκολα.... Έτσι κ αλλιώς πως θα καταλάβουμε ότι γινόμαστε μανούλες..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω για τα καλά σου λόγια έχεις απόλυτο δικιο για τα μωράκια μας κάνουμε υπομονή το αποτέλεσμα έχει σημασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Gewrgia2 είπε:

Καλησπέρα είμαι νέα στο φόρουμ.εχω κάνει περιδεση τραχήλου και από την 22 εβδομάδα είμαι ξάπλα.τωρα έχω φτάσει στην 29βδομαδα.Η ψυχολογία είναι πολυ χάλια με όλο αυτό τον γολγοθά.κοριτσια ποια βρίσκεται σε παρόμοια κατάσταση κι αν κάποια το έχει περάσει ποτέ έγινε ο τοκετός..ευχαριστω

Γεια σου gewrgia!Εγώ είχα κοντό τράχηλο 21mm αλλά δεν έκανα περίδεση .Έμεινα κι εγώ στο κρεβάτι σχεδόν 3  μήνες και τώρα Φαντασου το Σαββατο κλείνω τις 40 βδομάδες και θα γεννησω με πρόκληση!!!Σίγουρα κι εσύ θα πας το ίδιο καλά και θα ξεχάσεις αμέσως την ταλαιπωρία!!!:):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Gewrgia2 είπε:

Ποσό δύναμη μου δίνετε μπράβο 

Να μην στεναχωριεσαι και να σκέφτεσαι θετικά.... Μετά θα τα ξεχάσεις όλα.... Βασικά με το που το αντικρισεις πρώτη φορά θα τα ξεχάσεις όλα..... Κοίτα να έχεις καλά την ψυχολογία σου επειδή το μωρό το καταλαβαινει αλλάζει λένε η γεύση του αμνιακου υγρού!!!!!!ότι θες είμαστε εδώ!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να σκέφτομαι θετικά.. Απλά είναι και η ψυχολογία που δεν μπορείς να κανείς τίποτα ούτε και να ασχοληθώ με το μωρό μου το άλλο...μόνο αγκαλίτσα που το παίρνω..είμαι συνέχεια ξαπλωμένη και με στεναχωρεί και αυτό ότι δεν μπορώ να φροντίσω το μωράκι μου το άλλο όπως εγώ θέλω...σαν μαμά...αλλά κάνω κουραγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και επίσης σκέφτομαι όταν θα πάω με το καλό να γεννήσω ..θέλω να το αφήσω στους δικούς μου οι οποίοι μένουν μακριά ..από εκεί που μένω ..πιστεύω να είναι σωστή λύση,,,γιατί με αγχώνει κ αυτό..θέλω πολύ να το έχουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην σε στεναχωρει το ότι δεν μπορείς να κάνεις πράγματα με το άλλο σου παιδάκι γιατί κ αυτο που μεγαλώνει στην κοιλίτσα σου είναι κρίμα να ξέρει ότι στεναχωριεσαι!!!!!! Όσο για το όταν με το καλό γεννήσεις καλύτερα να πάει στους γονείς σας για να νιώθει και πιο οικεία το παιδάκι και να το ευχαριστηθουν οι παππούδες του.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...