Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Καλα Κυριακή θα κατέβω Τρίπολη να με περιμένεις!!!Τιντρως πια;;;

Βλεπω τελικά ολες έχουμε θέμα με το στομάχι μας...εγω φοβήθηκα να κανω γαστροσκοπηση παλιότερα κ το άφησα στην τύχη του...τωρα πολύ φοβάμαι οτι η τύχη με κυνηγάει...Άννα δεν παθαίνει κάτι το μωράκι σου αν φοβάσαι κ δεν παίρνεις  αγωγή για αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σκεφτομαι στο μελλον να γινω επαγγελματιας μασερ, αλλα προς το παρον κανω πρακτική εξασκηση / μασσαζ σε εγκυους.

ποια θελει τελειο μασαζ δωρεαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

ΣΣμημερα για πρωινο εχω φαει μια κουπα κορν φλεικς ολ μπραν με φρουτα κ ενα ποτηρι γαλα κ μισο ποτηρι χυμο για μεσημερι 1 κουπα πατατες γιαχνι θα φαω για απογευμα εχω 1 φρουτο με ενα γιαουρτι λαιτ κ 15 αμυγδαλα κ για βραδυ εχω ή κοτοπουλο 100γρ ή μπιφτεκι ψητο με 2 φλυτζ σαλατα κ 2 κγ ελαιολαδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακή πρεπει να κανεις υπερωρίες για να προλάβεις να τα φας ολα αυτα...έξι το πρωί σηκώνεσαι;;;Κι εγω με γιαούρτι κ δημητριακά πήγαινα τουαλέτα πριν αλλα στην εγκυμοσύνη δεν τα ανέχεται ο οργανισμός μου...πρήζομαι σαν μπαλόνι...λέω να παρω χωρις λακτόζη μην τυχόν εχω καμμια δυσανεξία..μια χαρά διατροφή εγω δεν μπορώ να τα φάω ολα αυτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου υπομονη οσο περνανε οι εβδομαδες θα ειστε μια χαρα... το 2 τριμηνο ειναι καλυτερα! 

Εγω πλεον δεν αντεχω... ποναει η κοιλια πολυ σφιγγει το μωρο τωρα που μεγαλωσε κ επειδη ειναι ισχιακο με εχει πεθανει απο κατω! Σημερα ολο το βραδυ αυπνη με πονους μεσης κ περιοδου... ολο να κλαιω θελω! Οι ορμονες τα εχουν παιξει απο χθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προλαβαινω κ  τα τρωω αχαχαχα κ μαλιστα χορταινω στη μεση του πιατου αλλα τα τρωω γτ αν δν τα φαω θα πειναω πολυ μετα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η fine είπε:

Γύρισα.  Γκαγκανιασα από την ζέστη. Πάλι γκρινιάζω.  Αμ κ βγήκα μετά από 2 μήνες αμ κ γκρινιαζω....

Μια χαρα σε βρισκω!!! Κ εγω κανονισα στις 18 να βγω με μια γνωστη μου!!! Κ εφαγα.. εσκασα κ θέλω να κανω μπανιο κ ζοριζομαι να παω τωρα..:-/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε??? Τελεια μερα σημερα!!! Απ'το πρωι εξω ημαστε με το συζηγο!!!

Fine δωστου να καταλαβει τωρα!!! χαχαχα.....

Λοιπον κοριτσια χθες το βραδυ συνηδητοποιησα κατι! Η μικρη μου ειναι νυχτοπουλι!

Αργησα να κοινηθω χθες πρωτη φορα! Κοιμηθηκα στις 2... Εβλεπα το εξπρες του μεσονυχτιου κ ολη την ωρα την ενιωθα.... Μετα κοιμηθηκα ξαναξυπνησα 2 με 3 φορες μεχρι το πρωι για τουαλετα(ξεκινησαμε!!!!) και κλωτσαγε συνεχεια.... Αααααα λεω να γιατι δεν τη νιωθω τη μερα! Ολο το βραδυ γυρναει η κυρια που κοιμαμαι! Αχ μη μου τα κανει αυτα κ οταν βγει εξω!!!! Αααααααααααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες..χαίρομαι που βγηκατς βολτουλες και περασατε όμορφα.. Για τα υπόλοιπα ..υπομονή..θα περάσουν και θα τα ξεχάσουμε ολα όταν τα πάρουμε αγκαλιά:x

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εδω τελεια η μερα κοριτσια αλλα αντί να βγούμε να γιορτάσουμε και την επέτειο μας σημερα πήγαμε βολτιτσα Στο νοσοκομειο? γιατι μου αρρωστησε η μικρη μου.

Μαρακι και εγω το σκέφτομαι οτι θα βγει νυχτο πουλί η δικη μου.Μια συνάδελφος απο την δουλεια μου ειπε πως η κόρη της που έκανε και αυτη νυχτερινές βάρδιες στην εγκυμοσυνη της το μωρό της όταν γεννήθηκε όλη μερα υπνο και όλο το βραδυ το ματι γαρίδα Χαχα.Το καλο ειναι σε μενα πως γυρίζει και μερα και νυχτα τωρα που ειναι στην κοιλια μου.Αλλα και ξύπνιο να μένει τη νυχτα εχω συνηθίσει πια με τη δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ameliev είπε:

Καλησπέρα κούκλες..χαίρομαι που βγηκατς βολτουλες και περασατε όμορφα.. Για τα υπόλοιπα ..υπομονή..θα περάσουν και θα τα ξεχάσουμε ολα όταν τα πάρουμε αγκαλιά:x

Φιλια

Καλησπέρα ameliev?.Τι κανεις;Ποσο φτάσαμε τωρα θύμισε μου.

Ετσι ειναι όταν έρθουν τα μωρά μας θα ξεχάσουμε οτι και να περάσαμε στην εγκυμοσυνη.Θα εχουμε αλλα βεβαια τοτε αλλα οκ λεπτομέρειες Χαχαχα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μommy  πως είναι το κοριτσάκι σου;  τι πάθατε;  Δε μείνατε μέσα για νοσηλεία;

Μπραβο μαρακι.απο χαλκιδα δεν έχεις πει ότι εισαι;

Κυριακή ασε κ εγω έφαγα την μακαρονάδα που έφτιαξε ο σύζυγός φουλ στα καρύκευματα κ πιπερια κ επεσα για υπνο και ακόμα τη ρευομαι...

Αμελιε εσυ είσαι καλά;  Τα υπόλοιπα κορίτσια; ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fine εμετους μου κανει απο το πρωι.Ο πρώτος μαλιστα στον υπνο της.Ουτε καν ειχε πιει γάλα τιποτα και ως τωρα νηστική.Μια γουλιτσα νερο που ήπιε το έβγαλε.Εφτα έκανε ως τωρα.Ειχε εδω και μια εβδομαδα βήχα με πολυ φλεμα και μου είπαν πως απο τα φλεματα κανει τους εμετους.Το θεμα ειναι πως τους κανει στο άσχετο και οχι όταν βήχει.Ουτε καν μας έδωσαν τιποτα θα περασει λεει μονο του.Θα δούμε πως θα παει και αποψε και αν δεν συνέλθει την παω παλι αυριο.Τον έμαθα τον δρόμο τωρα χαχα?

Μια χαρα σε βρισκω με τη μακαρονάδα σου.Γαριδομακαροναδα πεθύμησα εγω αλλα δεν εχω φτιάξει και ποτε.Για σημερα βολεύτηκα με κοτόπουλο και ρύζι σουπίτσα με λεμόνι που εκανα για τη μικρη,αλλα δεν νομιζω να βάλει τιποτα στο στόμα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η fine είπε:

Μommy  πως είναι το κοριτσάκι σου;  τι πάθατε;  Δε μείνατε μέσα για νοσηλεία;

Μπραβο μαρακι.απο χαλκιδα δεν έχεις πει ότι εισαι;

Κυριακή ασε κ εγω έφαγα την μακαρονάδα που έφτιαξε ο σύζυγός φουλ στα καρύκευματα κ πιπερια κ επεσα για υπνο και ακόμα τη ρευομαι...

Αμελιε εσυ είσαι καλά;  Τα υπόλοιπα κορίτσια; ;;

Χαλκιδα μενουμε καλη μου!!! Εμενα η καταγωγη μου ειναι απο Κατερινη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Fine εμετους μου κανει απο το πρωι.Ο πρώτος μαλιστα στον υπνο της.Ουτε καν ειχε πιει γάλα τιποτα και ως τωρα νηστική.Μια γουλιτσα νερο που ήπιε το έβγαλε.Εφτα έκανε ως τωρα.Ειχε εδω και μια εβδομαδα βήχα με πολυ φλεμα και μου είπαν πως απο τα φλεματα κανει τους εμετους.Το θεμα ειναι πως τους κανει στο άσχετο και οχι όταν βήχει.Ουτε καν μας έδωσαν τιποτα θα περασει λεει μονο του.Θα δούμε πως θα παει και αποψε και αν δεν συνέλθει την παω παλι αυριο.Τον έμαθα τον δρόμο τωρα χαχα?

Μια χαρα σε βρισκω με τη μακαρονάδα σου.Γαριδομακαροναδα πεθύμησα εγω αλλα δεν εχω φτιάξει και ποτε.Για σημερα βολεύτηκα με κοτόπουλο και ρύζι σουπίτσα με λεμόνι που εκανα για τη μικρη,αλλα δεν νομιζω να βάλει τιποτα στο στόμα της.

Περαστικα σας κοπελα μου!!! Αχ εγω σημερα εφαγα μακαροναδα με χταποδακι!!! Μιαμ μιαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy 5 είπε:

Καλησπέρα ameliev?.Τι κανεις;Ποσο φτάσαμε τωρα θύμισε μου.

Ετσι ειναι όταν έρθουν τα μωρά μας θα ξεχάσουμε οτι και να περάσαμε στην εγκυμοσυνη.Θα εχουμε αλλα βεβαια τοτε αλλα οκ λεπτομέρειες Χαχαχα ?

Περαστικά στο κοριτσάκι σας μανουλα! Ευχομαι να μην κανει αλλους εμετους..

Εγώ σημερα 22+6.. και προχωράμε.. αντε να κλεισω την 32η να μια λιγο πιο ησυχη..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fine είπε:

Μommy  πως είναι το κοριτσάκι σου;  τι πάθατε;  Δε μείνατε μέσα για νοσηλεία;

Μπραβο μαρακι.απο χαλκιδα δεν έχεις πει ότι εισαι;

Κυριακή ασε κ εγω έφαγα την μακαρονάδα που έφτιαξε ο σύζυγός φουλ στα καρύκευματα κ πιπερια κ επεσα για υπνο και ακόμα τη ρευομαι...

Αμελιε εσυ είσαι καλά;  Τα υπόλοιπα κορίτσια; ;;

Καλα κουκλα μου/.. εσυ;

Και εγω μεγαλο πρόβλημα δυσπεψίας και δυσκοιλιότητας.. πειναω και από τα φουσκώματα που νιωθω δεν μπορω να φαω... φφφφ.. τεσπα.. θα περασει και αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου !!!

Εγω σημερα ειμαι μοναχουλα μου και λεω να μπω να κανω ενα μπανιο να χαλαρωσω και να ετοιμαστω γιατι αυριο θα παω στον γιατρο..

Κοριτσια ξεκινησαν οι καουρες ολη την ημερα ...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κι απο εμενα!!!Εγω στην πρωτη εγκυμοσύνη οταν ειχα καούρες έτρωγα μήλα.

Τα φουσκώματα ειναι τραγικά...ιδίως οταν συνοδεύονται κ απο δυσκοιλιότητα...

Mommy τι έπαθε η μικρή;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον για να μην το ξεχασω..δεν υπαρχει γκρινια σ αυτο το forum αν δεν τα βγαλουμε εδω απο μεσα μας που θα το κανουμε; Και ισα ισα που μοιραζομαστε ετσι ενα βαρος της εγκυμοσυνης..μεταξυ μας παντως εγω αν περναγα αυτα που περνατε θα μουνα μεσα στην γκρινια στο σπιτι δεν νομιζω να μπορουσα να το ελεγξω οπως κ σεις, οποτε μπραβο σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραια τα φαγητα που φαγατε..ειμαστε πολυ καλοφαγαδες τελειοο!!?? εμεις σημερα φαγαμε σουπιτσα μοσχαρακι με μανεστρουλα! Mommy περαστικα στη μικρουλα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτρεψτε μου να διαφωνησω η γκρινια δεν κανει καθοοολου καλο ουτε στις εγκυμονουσες ουτε στους αντρες τους ουτε σε κανενα στον περιγυρο τους!!!!!!! Κανεις δε το θελει αυτο...ειναι κουραστικο!!! 

Μην ειμαστε κ αχαριστες οταν εκατομμύρια γυναικες προσπαθουν να μεινουν εγκυες κ δεν μπορουν κ κανουν θυσιες κ πονουν πολυ παραπανω απο οοοολες μας για να ειναι στη θεση μας!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Annita δεν νομιζω να διαφωνει καμια σ αυτο που λες αλλα ανθρωποι ειμαστε, οταν περναμε μια μακρας διαρκειας δυσκολη φαση λογικο ειναι να υπαρξει μια δυσφοεια που θα εκφραστει σε γκρινια.. Εγω δοξα το θεο εχω μια καλη εγκυμοσυνη. Αυτο για την γκρινια το ανεφερα για να συγχαρω καποιες κοπελες που πραγματικα περνανε μια δυσκολη καθημερινοτητα κ παρολα αυτα δεν το μεταφερουν στους αντρες τους...Κ φυσικα κ ολες ειμαστε ευγνωμονες που εχουμε την ευκαιρια να φερουμε στη ζωη τα μικρα μας θαυματακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρήκες γιατρό δηλαδή να σε αναλάβει ;  ποιος ξέρει εσυ να κανείς οτι σου πουν οι γιατροί  Θα ρωτήσω και εγω αν μπορω αλλά να πω την αλήθεια στην εγκυμοσύνη δεν πολύ μπαίνω στην θάλασσα έτσι και αλλιώς 
    • Καλά και εγω δεν θα το είχα σκεφτεί στην πράξη όμως το κατάλαβα είμαστε ακόμα στην δάση που ανοίγουμε ντουλάπια για εξερεύνηση να δω ποτε θα περάσει αυτήν φάση  εμάς εδώ απεργία από όσο ξέρω δεν έχουν κάνει τα μικροβιολογικά θα βόλευε καλύτερα από θα πήγαινες και γιατρό αλλά δεν πειράζει 
    • Δεν ξέρω πόσες μερες θα κάνουν βγουν αύριο που θα πάω θα ρωτήσω  ετσι και αλλιώς ο γιατρός θα τα δει σε ένα μήνα όποτε δεν τα βιαζομαι 
    • Καλησπέρα κορίτσια, καλό υπόλοιπο κυριακής εύχομαι!!  εμείς σήμερα σηκώσαμε χαλιά και μαζέψαμε χειμωνιάτικα και βγάλαμε τα κολακαιρινά... ήταν δουλειές που έπρεπε να γίνουν και τις σκεφτόμουν συνέχεια... ππφφ.. αλλά μηδέν χρόνος... πως περνάτε την κυριακή σας;;  @Girly κ @marinamanoulitsa να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! πολύχρονα να είναι!! 
    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...