Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπάθειές για παιδάκι..!


kaposetsi

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλά είμαι ξυπνησα νωρίς νωρίς σήμερα ..

Άντε μπράβο..ποτε έκλεισες;

Σε δύο εβδομάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα νίκη,δεν εχεις και αδικο σε αυτό που λές..

Σιλβυ μου εμείς όταν ξεκινήσαμε είπαμε χαλαρά.. οποτε θέλαμε να κάνουμε,κάναμε ελεύθερα και απλα δεν έτυχε.επειδή όμως δεν έτυχε τον νοεμβριο άρχισα να αγχωνομαι.πήγα τον δεκεμβριο στη γυναικολόγο μου τα συζητησαμε μου είπε ποτε να προσπαθούμε ή να παρακολουθώ την ωορρηξία κάθε μήνα με υπέρηχο και να κάνουμε σπέρμοδιάγραμμα και αν δεν ερθει σε3-4 μηνες να κάνουμε καποιες εξετασεις..εγώ επελεξα να πάρω τεστ ωορρηξιας να τα χρησιμοποιήσω 3-4 μηνες και αν δεν ερθει να κανει ο άντρας μου σπερμοδιαγραμμα και να το πάμε μετα στη γυναικολογο μου να μου πει τι αλλες εξετάσεις να κάνουμε..

Κ να σας πω την αλήθεια μου είμαι 100% σίγουρη οτι το θέμα των εξετάσεων θα με αγχωσει πολύ. Και αν κάτι δεν είναι καλά θα με αγχωσει πιο πολύ.και πραγματικά δεν το θέλω καθολου αυτό!να έχει κάποιος απο τους δυο μας ή και οι δυο κάποιο πρόβλημα και να αναγκαστουμε να μπούμε στη διαδικασία φαρμάκων,θεραπειών κλπ..ειμαι της άποψης οτι αν θέλει να ερθει θα ερθει !οτι και να έχουμε κι εμείς κι εσείς και όλοι τέλος πάντων με την βοήθεια του θεού όλα λύνονται!Δεν θα σταματήσω να πιστεύω αυτά ακόμα κι αν έχουμε κάποιο πρόβλημα.

Όλες κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα θα γίνουμε μανουλες !!

Και εγω αυτής της άποψης είμαι δεν ήθελα να μπλέξεις με γιατρούς γτ όλο αυτό μόνο άγχος προκαλεί. Αλλά ρε κορίτσια δύο χρόνια προσπαθούσα εκλεγα απογοητευομουν και τελικά είχα κλειστές σαλπιγγες! Ξέρετε πόσο το έχω μετανιώσει που δεν ψαχτηκα νωρίτερα? Για αυτό τώρα πήρα με την σειρά και κάνω εξετάσεις. Αλλά και πάλι πιστεύω ο άμα θέλει ο Θεός να στο χαρίσει θα το κάνει κάποια στιγμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστά. Θα πω αυτό που μου είπε ένας ξάδερφος μου. Ότι ο θες ξέρει ποτέ θα κρίνει ότι είναι η στιγμή για να γίνεις μαμα..! Για αυτό θέλει υπομονή και πίστη...!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δίκιο αλλά πόσες γυναίκες εχουν μείνει με κλειστές σάλπιγγες...παρα πολλές.. κι εδώ παει αυτό που έγραψε ή νίκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εχεις δίκιο αλλά πόσες γυναίκες εχουν μείνει με κλειστές σάλπιγγες...παρα πολλές.. κι εδώ παει αυτό που έγραψε ή νίκη.

Εγώ παίρνω ζωντανό παράδειγμα τον αδερφό μου με την νύφη μου κορίτσια.. Ο αδερφός μου έχει ούτε 5%κινητικότητα σπερματος η νύφη μου θυροειδη και πολύ αστατο κύκλο. Ρε κορίτσια δεν κάνανε ούτε μια εξέταση είπαν το ξεχνάμε το θέμα παιδί δεν πρόκειται να κάνουμε.. Ε μετά από ένα χρόνο έμεινε έγκυος και τώρα έχω ένα ανηψακι οχτώ μηνών.. Θέλημα Θεού είναι τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Silvy είπε:

Εγώ παίρνω ζωντανό παράδειγμα τον αδερφό μου με την νύφη μου κορίτσια.. Ο αδερφός μου έχει ούτε 5%κινητικότητα σπερματος η νύφη μου θυροειδη και πολύ αστατο κύκλο. Ρε κορίτσια δεν κάνανε ούτε μια εξέταση είπαν το ξεχνάμε το θέμα παιδί δεν πρόκειται να κάνουμε.. Ε μετά από ένα χρόνο έμεινε έγκυος και τώρα έχω ένα ανηψακι οχτώ μηνών.. Θέλημα Θεού είναι τελος

Όντως τελικά..άμα θέλει όλα τα κάνει.. να σου ζήσει.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω πιστευω το κρυο κ η αλλαγη κλιματος..αλλα απολυτη δν ειμαι...ειχε περιοδο στις εγκυμοσυνες της ε??πφφ..με βλεπω με τεστ με το που μου ερθει..?θα αντιστραφουν τα πραγματα!θα λεμε κοριτσια αδιαθετησα!!παω να κανω τεστ!!αχαχααχαχ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Silvy είπε:

Εγώ παίρνω ζωντανό παράδειγμα τον αδερφό μου με την νύφη μου κορίτσια.. Ο αδερφός μου έχει ούτε 5%κινητικότητα σπερματος η νύφη μου θυροειδη και πολύ αστατο κύκλο. Ρε κορίτσια δεν κάνανε ούτε μια εξέταση είπαν το ξεχνάμε το θέμα παιδί δεν πρόκειται να κάνουμε.. Ε μετά από ένα χρόνο έμεινε έγκυος και τώρα έχω ένα ανηψακι οχτώ μηνών.. Θέλημα Θεού είναι τελος

Ακριβώς είναι θέλημα θεού!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια άσχετο εχθές κατάλαβα πόσο μα πόσο εύκολα συγκρίνουμε πιρα τα ξαδερφια μου χθες που γενισε η ξαδέρφη μου και με έπιασαν τα κλάματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Στελλα1986 είπε:

Κι εγω πιστευω το κρυο κ η αλλαγη κλιματος..αλλα απολυτη δν ειμαι...ειχε περιοδο στις εγκυμοσυνες της ε??πφφ..με βλεπω με τεστ με το που μου ερθει..?θα αντιστραφουν τα πραγματα!θα λεμε κοριτσια αδιαθετησα!!παω να κανω τεστ!!αχαχααχαχ

 

Μην μου βάζετε ιδέες θα έρχεται η καταραμενει και θα κάνω τεστ το έχω ακούσει από γνωστές ότι είχα περίοδο και εισουν εγκυος 3 μηνών μου το έχουν πει ακόμη και η μαμά μου.. και μου έχει κάνει εντύπωση.... χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Στελλα1986 είπε:

Κι εγω πιστευω το κρυο κ η αλλαγη κλιματος..αλλα απολυτη δν ειμαι...ειχε περιοδο στις εγκυμοσυνες της ε??πφφ..με βλεπω με τεστ με το που μου ερθει..?θα αντιστραφουν τα πραγματα!θα λεμε κοριτσια αδιαθετησα!!παω να κανω τεστ!!αχαχααχαχ

 

Χαχαχαχαχαχαχα

Να σκεφτείς είμαστε 5 παιδιά..έχει χασει ενα και έχει κανει και καποιες εκτρώσεις κ είχε και άστατο κυκλο..το 2006 ή 2007 είχε ξανά μείνει έγκυος σε δίδυμα κ δεν το είχε καταλάβει..απλα κάποια στιγμή πόνουσε πολύ για μέρες και παει στο γιατρό κ της λέει εκισαι έγκυος κ είχε πάθει αποκόλληση αλλά έκανε έκτρωση..στεναχώρια εγώ τοτε..δεν φανταζεστε της έλεγα κράτησε τα τίποτα εκείνη..όπως καταλαβενεται ή μαμά μου είναι κουνελα..χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Κοριτσια άσχετο εχθές κατάλαβα πόσο μα πόσο εύκολα συγκρίνουμε πιρα τα ξαδερφια μου χθες που γενισε η ξαδέρφη μου και με έπιασαν τα κλάματα.. 

Να σας ζησει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Στελλα1986 είπε:

Κι εγω πιστευω το κρυο κ η αλλαγη κλιματος..αλλα απολυτη δν ειμαι...ειχε περιοδο στις εγκυμοσυνες της ε??πφφ..με βλεπω με τεστ με το που μου ερθει..?θα αντιστραφουν τα πραγματα!θα λεμε κοριτσια αδιαθετησα!!παω να κανω τεστ!!αχαχααχαχ

 

Μην μου βάζετε ιδέες θα έρχεται η καταραμενει και θα κάνω τεστ το έχω ακούσει από γνωστές ότι είχα περίοδο και εισουν εγκυος 3 μηνών μου το έχουν πει ακόμη και η μαμά μου.. και μου έχει κάνει εντύπωση.... χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Να σας ζησει!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Αχ κορίτσια όλο το σόι μου έχει κάνει παιδιά εκτός από εμένα.. ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...