Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΒΑΦΗ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΒΑΦΗ!!ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΑΨΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΤΩΡΑ!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ Η ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο αυτα που εψαξα τωρα στο διαδικτιο για το θεμα αυτο τιποτα δεν με καλυψε

Υπαρχει μια συνδεση με τυχον αλλεργιες και αλλα χειροτερα Αλλοι λενε πως οι πιθανοτητες για κατι τετοιο ειναι ελαχιστεςΑλλοι απενοχοποιουν τις ανταυγειες αλλοι παλι οχι Ειδα και μια στιγμιαια βαφη που προτινεται σαν αφοβη για το θηλασμο..

Στη θεση σου θα περιμενα Ειδη οι τροφες που τρωμε ειναι επιβαριμενες με χημικα Το ιδιο και το περιβαλλον (του σπιτιου μας-καθαριστικα, ατμοσφαιρικη ρυπανση,ψεκασμοι κτλ) Η χημεια που πιθανώς περνα στο γαλα θεωρω οτι ειναι ηδη αρκετη

Αποφυγε το.. Ουτως ή αλλως και ετσι εισαι μια κουκλα!!!!!!!!!!!!!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου εκανες 9 μηνες θπομονη κανε και λιγο τωρα...δεν ειμαι σιγουρη αλλα νομιζω δεν κανει να τα βαζεις....φιλακια....χρονια πολλα και να σου ζησει το μωρακι σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΦΗ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΣΤΙΣ ΡΙΖΕΣ ΟΠΟΤΕ ΕΚΑΝΑ ΑΝΤΑΥΔΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΚΑΝΑ ΒΑΦΗ ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙ ΡΙΖΕΣ ΜΟΥ.ΟΠΟΤΕ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια επειδή ήμουνα ξανθιά όταν έμεινα έγκυος, συνέχισα να τα βάφω κάθε μήνα σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης με ΚΟΡΡΕ...ο γιατρός μου μου ειπε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα (γενικά ειναι πολύ χαλαρός σαν γιατρός). Τώρα στο θηλασμό δεν ξέρω...Με το που θα γεννήσω πάντως θα τον ρωτήσω οπως κ την παιδίατρο γιατί κ εγώ χρειάζομαι επειγόντως αλλάγη ...βαριέμαι εύκολα το ίδιο χρώμα κ θέλω κ εγώ ανταύγιες...ελπίζω να κάνει....φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ ξανθιά ήμουν όταν έμεινα έγκυος τώρα είμαι μισό καστανή και μισό ξανθιά αηδία:angry::P έμενα ο γιατρός δεν με αφήνει ούτε στο θηλασμό να τα βάψω τα μαλλιά υπομονή και μετά θα κάνω ένα γενικό τσεκάπ!!:silly: :silly: :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα.... Και μενα η γιατρος μου με αφησε να το κανς με βαφεσ κορρε! Το συνεχιζω ακομα παρολο που σταματησα τον θηλασμο. 9,5 μηνες θηλαζα. Το καλυτερο που εχεις να κανεις λοιπον ειναι να ρωτησεις τον γιατρο σου. Φιλααακιαααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Χρονια Πολλά

Και εγώ ρώτησα την Αγλαϊα και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, ότι μπορούμε να βάψουμε τα μαλλιά μας κατά τη διάρκεια του θηλασμού. Το ίδιο μου είχε πει και η μαία που με βοήθησε με τον θηλασμό στον γιο μου. Αλλά διάβασα στο διαδύκτιο ένα άρθρο που έλεγε ότι στην εγκυμοσύνη απαγορεύεται και κατ΄επέκταση και στον θηλασμό. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ την ιστοσελίδα έχω ψάξει αρκετά αλλά δεν την βρίσκω!!!!!:(

Κατά τα άλλα μπορείς να κάνεις και φυτική βαφή, η οποία προτιμάτε, για λόγους υγείας, είτε θηλάζεις είτε όχι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sorry gia ta greeklish, eimai sto ekswteriko

ta xhmika twn bafwn droun sysswreutika, den allazei kati sto thilasmo apo merikes akomh bafes sth diarkeia tou

to oti apagorevetai kati sthn egkymosynh den shmanei oti apagorevetai kai sto thilasmo

na elegxete ta site kai na empisteveste mono epishmous foreis pou yposthrizoun to thilasmo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας ειμαι κομμωτρια και μητερα δυο μικρων παιδιων

ηθελα να σας ενημερωσω οτι στον θηλασμο δεν κανει η βαφη και φυτικη βαφη ειναι μονο0 η χενα.οι ανταυγιες δεν ακουμπανε στη ριζα οποτε δεν υπαρχει προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria_ana έγραψε:

κοριτσια γεια σας ειμαι κομμωτρια και μητερα δυο μικρων παιδιων

ηθελα να σας ενημερωσω οτι στον θηλασμο δεν κανει η βαφη και φυτικη βαφη ειναι μονο0 η χενα.οι ανταυγιες δεν ακουμπανε στη ριζα οποτε δεν υπαρχει προβλημα.

Μαριάννα μηπως μπορεις να μας το αιτιολογήσεις κιόλας ? Εχεις καποιες ερευνες στα χέρια σου? Καποιες δημοσιευσεις σε εγκυρα επιστημονικά περιοδικά?

Το οτι κανει γενικά κακο η βαφή μαλλιων σιγουρα κάνει ΑΛΛΑ δεν αποτελει αντένδειξη για τον θηλασμό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες κοπέλα μου!!! Εδώ είμαστε όλες μαζί για τον ίδιο σκοπό! Φυσικά και σε δεχόμαστε με!!! Επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος αργούν να φανούν τα μηνύματα σου, μόλις φτάσεις τα 20 θα εμφανίζονται αμέσως.  Αν επιτρέπεται... πόσων ετών είστε με το σύντροφο και πόσο καιρό προσπαθείτε;
    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...