Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στην προσπάθεια σύλληψης!!!


RnMl

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και μέλλουσες..Ήρθα κι εγώ στην παρέα σας για να σας πώ την ιστορία μου..Τον Απρίλη μετά από ένα μήνα προσπάθειας μένω έγκυος.Για κακή μου τύχη δεν ακούσαμε ποτέ καρδιά.Έκανα απόξεση και μετά  απο δύο μήνες ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες..Έμπαινα κάθε τρείς και λίγο εδώ μέσα και διάβαζα τρόπους για να γίνει η σύλληψη..Τι κάθε δύο μέρες,τι κάθε μέρα ακόμη τζίφος..Θέλω να μάθω τις ιστορίες σας για τις μανούλες πως τα κατάφεραν και για εκείνες που προσπαθούν ακόμη πόσο καιρό είναι στην προσπάθεια και πως νιώθουν..Σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι (γιατί είναι η πρώτη φόρα που γράφω)αυτό το site να φέρεις σε όλες μας μωράκια στην κοιλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και μέλλουσες..Ήρθα κι εγώ στην παρέα σας για να σας πώ την ιστορία μου..Τον Απρίλη μετά από ένα μήνα προσπάθειας μένω έγκυος.Για κακή μου τύχη δεν ακούσαμε ποτέ καρδιά.Έκανα απόξεση και μετά  απο δύο μήνες ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες..Έμπαινα κάθε τρείς και λίγο εδώ μέσα και διάβαζα τρόπους για να γίνει η σύλληψη..Τι κάθε δύο μέρες,τι κάθε μέρα ακόμη τζίφος..Θέλω να μάθω τις ιστορίες σας για τις μανούλες πως τα κατάφεραν και για εκείνες που προσπαθούν ακόμη πόσο καιρό είναι στην προσπάθεια και πως νιώθουν..Σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι (γιατί είναι η πρώτη φόρα που γράφω)αυτό το site να φέρεις σε όλες μας μωράκια στην κοιλίτσα!!!

καλως ηρθες στην παρεα!!!μην απογοητευεσε ο γιατρος σου τι σου ειπεειπε? ο καιρος που προσπαθητε ειναι οκ μην σε παιρνει απο κατω!!!θετικη σκεψη πιστη και ολα θα γινουνε!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια!!! Κι εγω στην προσπάθεια... Απο τον Αύγουστο που ξεκινησαμε προσπαθειες με τον αντρα μου σκαρωνω συνεχεια μεθοδους και ανυπομονω να ερθουν οι μέρες που ΔΕΝ περιμενω περιοδο... Και παντα στην ωρα της η ατιμη! Εκοψα τα παντα μη τυχον και ερθει το μπεμπε και το χασω απο την κουραση... Και τελικά εφαγα τα μουτρα μου!  Ετσι αποφασισα να ξανα αρχισω το γυμναστήριο, να σηκωνω βαρη και να το εχω στο μυαλο μου σα μακροπροθεσμο στοχο!! Νομιζω οτι φταίει το οτι το σκεφτομαστε συνεχεια και αγχωνομαστε... Τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..Απλά αισθάνομαι πιο άνετα να μιλάω γι αυτό το θέμα με εσάς που καταλαβαίνετε.. O γιατρός μου είπε ότι ήταν τυχαίο γεγονός και δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω.Από τότε έχω κάνει τέστ παπ και έναν ενδοκολπικό υπέρηχο όπου δεν υπήρχε κανένα θέμα.Απλά συνέχεια σκέφτομαι,γιατί την πρώτη φορά με την μία και τώρα να παιδεύομαι έτσι???Σήμερα είμαι στην 26η  ημέρα του κύκλου μου και παρακαλάω να μην αδιαθετήσω..Ο κύκλος μου εδώ και δύο μήνες έχει επανέλθει στις 28 ημέρες.Εσείς κορίτσια μου είστε παντρεμένες έχετε άλλα παιδάκια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia . Exo arxisi k ego edo k merikous mines na 3eskonizw to internet k na diavazw oti afora tin silipsi . Stin kori mou 3.5 eton simera emina egkios me tin prwti prospathia. Tora ...ine o tritos minas prospathion . Stous dio proigoumenoi mines den ipirxe thetiko apotelesma. Epidi mou irthe toso efkola tin prwti fora...afto ine k pou me agxoni perissotero , mias k skeftome tin proigoumeni mou empiria. Apo oti exw diavasi omos mallon se tixeo gegonos ofilete i sillipsi me tin prwti. Omos ine k dikia mou aporia "stous posous mines prospathion kataferate na petixete sillipsi? k sto 1o k sto 2o (ean iparxi) pedi ?"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!! Εγω πιστευω οτι ευθυνεται το άγχος... Γι'αυτο στην αρχη πιασατε με τη μια και τωρα οχι... Εγω δεν εχω ακόμα παιδακια... Το αφηνω πλεον στο Θεο να το αποφασισει και να μου το στειλει... Πιστευω οτι ετσι θα ερθει πιο γρηγορα!! Μια φιλη μου εμεινε με την πρωτη και στο πρωτο και στο δευτερο μωρακι της... Σαν άνθρωπος ομως ειναι πολυ χαλαρη χωρις αγχη και κολληματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia . Exo arxisi k ego edo k merikous mines na 3eskonizw to internet k na diavazw oti afora tin silipsi . Stin kori mou 3.5 eton simera emina egkios me tin prwti prospathia. Tora ...ine o tritos minas prospathion . Stous dio proigoumenoi mines den ipirxe thetiko apotelesma. Epidi mou irthe toso efkola tin prwti fora...afto ine k pou me agxoni perissotero , mias k skeftome tin proigoumeni mou empiria. Apo oti exw diavasi omos mallon se tixeo gegonos ofilete i sillipsi me tin prwti. Omos ine k dikia mou aporia "stous posous mines prospathion kataferate na petixete sillipsi? k sto 1o k sto 2o (ean iparxi) pedi ?"

Εγώ την πρώτη φορά έπιασα με την πρώτη κιόλας άλλα κατέληξε σε παλίνδρομη..Νόμιζα ότι δεν ήταν τόσο συχνό φαινόμενο άλλα και από εδώ μέσα και από τις γνωστές μου ανακάλυψα ότι πάνω από τις μισές το πέρασαν..Πάντως κι εσύ είσαι στο πολύ νωρίς ακόμη..Κοίτα να περνάς καλά με τον άντρα σου και μην το πολυσκέφτεσαι γιατί κι εγώ αυτό το λάθος κάνω..Αφού προέκυψε μια φορά εγκυμοσύνη θα ξανατύχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!! Εγω πιστευω οτι ευθυνεται το άγχος... Γι'αυτο στην αρχη πιασατε με τη μια και τωρα οχι... Εγω δεν εχω ακόμα παιδακια... Το αφηνω πλεον στο Θεο να το αποφασισει και να μου το στειλει... Πιστευω οτι ετσι θα ερθει πιο γρηγορα!! Μια φιλη μου εμεινε με την πρωτη και στο πρωτο και στο δευτερο μωρακι της... Σαν άνθρωπος ομως ειναι πολυ χαλαρη χωρις αγχη και κολληματα... 

Όσο  και να το παίζουμε όμως χαλαρές αυτό ισχύει για τον πρώτο άντε και τον δεύτερο μήνα προσπάθειας..Μέτα αρχίζεις και λες "μήπως δεν μπορώ,μήπως έχω κάτι??"Άντε μετά να περάσει όλο αυτό το ψυχολογικό που σου δημιουργείται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο  και να το παίζουμε όμως χαλαρές αυτό ισχύει για τον πρώτο άντε και τον δεύτερο μήνα προσπάθειας..Μέτα αρχίζεις και λες "μήπως δεν μπορώ,μήπως έχω κάτι??"Άντε μετά να περάσει όλο αυτό το ψυχολογικό που σου δημιουργείται!!!

Εχεις δικιο σ'αυτο αλλα σκεψου οτι το ψυχολογικο παιζει τεραστιο ρολο!! Εγω προσπαθω 4 μηνες τωρα και 3 μηνες περυσι και δεν εχει ερθει καθολου! Και πως να ερθει??? αφου το μυαλο μου ειναι συνεχεια εκει και δεν ευχαριστιεμαι ουτε το σεξ με τον αντρουλη μου! Απο τη στιγμή που σου ηρθε μια φορα το μπεμπε τοτε θα ξανα ερθει... Μη σκέφτεσαι αρνητικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δικιο σ'αυτο αλλα σκεψου οτι το ψυχολογικο παιζει τεραστιο ρολο!! Εγω προσπαθω 4 μηνες τωρα και 3 μηνες περυσι και δεν εχει ερθει καθολου! Και πως να ερθει??? αφου το μυαλο μου ειναι συνεχεια εκει και δεν ευχαριστιεμαι ουτε το σεξ με τον αντρουλη μου! Απο τη στιγμή που σου ηρθε μια φορα το μπεμπε τοτε θα ξανα ερθει... Μη σκέφτεσαι αρνητικά... 

Θα σου πώ μια ιστορία η οποία είναι της κούνιαδας μου.Προσπαθούσε με τον άντρα της κοντά 1μιση χρόνο και τίποτα.Και μιλάμε κάθε μήνα ε..Κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα και τίποτα..Υγιέστατη και αυτή και ο άντρας της.Κάθε μήνα στεναχωριόταν και ήταν και 22 χρονών.Ώσπου ένα μήνα έκανε συνέχεια εμετούς(το είχε βγάλει το θέμα από το μυαλό της)και πήγε στο γιατρό γτ νόμιζε ότι είχε γαστρεντερίτιδα.Αμ δε..Την έστειλε ο γιατρός  για Β-χοριακή και το αποτέλεσμα??Ένας μπέμπαρος που στις 7 Δεκέμβρη χρονίζει!!Μόνο ο Θεός ξέρει πότε θα μας τα στείλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστηχως μια φευγει απο το μυαλο μια ξαναερχεται αλλα νομιζα πως οταν εχεις ενα παιδι δεν εχεις τοαο ανχος για το δευτερο αλλα μαλλον εκανα λαθος εεε!!! Εγω ενα εξωμυτριο μετα απο την πρωτη εξωσωματικη ειχα και τιποτα αλλο εκανα συνολο τρεις αλλα δεν!!!!!!!!!και ειναι πολλα τα ριμαδια τα χρονια που προσπαθω!!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας έχω κι άλλη ιστορία τώρα που είπες εξωμήτριο..Η αδερφή της μαμάς μου προσπαθούσε για παιδί πολλά χρόνια..τουλάχιστον 10 και όποτε έμενε ήταν εξωμήτριο..Συνολικά τρία..Το ψυχολογικό κομμάτι δεν το συζητώ..Ώσπου μετά από καιρό φυσιολογικά να σου η καθυστέρηση να σου και ο μπέμπης!!!Δεν τα υπολογίζεις αυτά..(Δυστυχώς για εμάς που το κυνηγάμε)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις έκανα το iq δύο μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου και φυσικά βγήκε αρνητικό..Έβαλα αμέσως τα κλάματα..Στεναχωριέμαι τόσο πολύ..Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την πρώτη φορά που έμεινα το ίδιο άγχος είχα..Η σύλληψη πως έγινε τότε??Έχω και την νύφη μου που έχει ήδη ένα παιδί να λέει συνέχεια το 16 θα πάει για το δεύτερο και να ρωτάει κι εμένα αν κάνω προσπάθειες..Ο άντρας μου στεναχωριέται που όλα τα αδέρφια του έχουν κάνει παιδιά κι αυτός όχι ακόμη..Η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τεστ το έκανα τώρα αφού έχω πάει τρείς φορές τουαλέτα και αφού έχω πιεί χαμομήλι και χυμό..Έκανα βλακεία που δεν περίμενα μέχρι αύριο το πρωί για να το κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Γεια σου κοριτσι συνηθως λενε με τα πρωτα πρωινα ουρα θα ειναι αξιοπιστο γιατι η hcg αραιωνει μετα με οτι υγρα πινεις και το αποτελεσμα δεν ειναι 100%.και εγω στην προσπαθεια απο τον απριλη ειμαι και περναω αυτο το σταδιο του μηπως εχω κατι?ο φιλος μου ειναι οκ τωρα εγω εχω σαλπιγγογραφια την δευτερα για να μου πουν αν τελικα βρουν κατι.εχω και εγω πολυ αγχος σαν εσενα και απο οτι εχω ακουσει το αγχος ειναι χςιροτερο και απο αντισυλιπτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια... τελευταια περιοδο ειχα 25/10/2015 στις 3/11, 6/11,8/11 ειχαμε ελευθερες επαφες με τον συντροφο μου... χθες εκανα μια β χοριακη και φυσικα βγηκε αρνητικη... αλλα εχω παραξενα συμπτωματα... ποναει η κοιλια μου χαμηλα σαν πονους περιοδου.. και η μεση μου και εχω και ανακατοσουρες... αυτο που θελω να ρωτησω ποτε πρεπει να κανω  για να ξερω? Εχω ανχωθει παρα πολυ γιατι δεν ειναι απλα τα πραγματα ουτε για εμενα ουτε για εκεινον...

Επεξεργάστηκε από prassinomata
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Γεια σου κοριτσι συνηθως λενε με τα πρωτα πρωινα ουρα θα ειναι αξιοπιστο γιατι η hcg αραιωνει μετα με οτι υγρα πινεις και το αποτελεσμα δεν ειναι 100%.και εγω στην προσπαθεια απο τον απριλη ειμαι και περναω αυτο το σταδιο του μηπως εχω κατι?ο φιλος μου ειναι οκ τωρα εγω εχω σαλπιγγογραφια την δευτερα για να μου πουν αν τελικα βρουν κατι.εχω και εγω πολυ αγχος σαν εσενα και απο οτι εχω ακουσει το αγχος ειναι χςιροτερο και απο αντισυλιπτικο

Γεια σου κι εσενα..Για σαλπιγγογραφια με τον γιατρο μου εμεις συζητησαμε μετα το πασχα..Το ξερω απλα πως να μην το σκεφτεσαι οταν περναει ο καιρος??Παλι γεμιζω ελπιδες..Βασικα επρεπε να το ειχα κανει το πρωι..Τζαμπα το χαλασα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια... τελευταια περιοδο ειχα 25/10/2015 στις 3/11, 6/11,8/11 ειχαμε ελευθερες επαφες με τον συντροφο μου... χθες εκανα μια β χοριακη και φυσικα βγηκε αρνητικη... αλλα εχω παραξενα συμπτωματα... ποναει η κοιλια μου χαμηλα σαν πονους περιοδου.. και η μεση μου και εχω και ανακατοσουρες... αυτο που θελω να ρωτησω ποτε πρεπει να κανω  για να ξερω? Εχω ανχωθει παρα πολυ γιατι δεν ειναι απλα τα πραγματα ουτε για εμενα ουτε για εκεινον...

Γεια σου πρασινοματα..Θα σου πω οτι την χοριακη την εκανες παρα μα παρα μα παρα πολυ νωρις..Ο λογος ειναι οτι και απο τις 3 νοεμβρη να χει γινει η επαφη θελεις τουλαχιστον 4 εως 10 ημερες για να γινει η εμφυτευση..Και μετα την εμφυτευση θελεις αλλες δυο ημερες τουλαχιστον για να ανιχνευσει η β-χοριακη την ορμονη..Για τα τεστ δδεν το συζητω καν..Μετα την καθυστερηση και αν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια... τελευταια περιοδο ειχα 25/10/2015 στις 3/11, 6/11,8/11 ειχαμε ελευθερες επαφες με τον συντροφο μου... χθες εκανα μια β χοριακη και φυσικα βγηκε αρνητικη... αλλα εχω παραξενα συμπτωματα... ποναει η κοιλια μου χαμηλα σαν πονους περιοδου.. και η μεση μου και εχω και ανακατοσουρες... αυτο που θελω να ρωτησω ποτε πρεπει να κανω  για να ξερω? Εχω ανχωθει παρα πολυ γιατι δεν ειναι απλα τα πραγματα ουτε για εμενα ουτε για εκεινον...

την εκανες νωρις την εξεταση επρεπε να περιμενεις και να την εκενες μετα την αναμενωμενη περιοδο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...