Μετάβαση σε περιεχόμενο

γρίπη και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

ειμαι 9 εβδομαδων και με βρηκε η παλιογριπη ο γιατρος μου επετρεψε depon και panadol. δεν ηθελα να παρω φαρμακα αλλα ανεβασα ηψηλο πυρετο.θελω να περασει οκαιρος να πανε ολα καλα και να το ακουω.φοβαμαι μην το χασω...αμαν με τις γριπες ειμαστε και ευαλωτες τωρα, παλια δεν κολλούσα. ξερω και αλλη εγκυμονούσα στο κρεβατι με πυρετο.θα προσεχω απο δω και περα αλλα στους κλειστούς χώρους δεν γλυτώνεις.πυρετος.....κανω υπομονή τι αλλο?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι καθολου...να ακους τις συμβουλες του γιατρου σου και ολα καλα θα πανε...κανε λιγο υπομονη και θα περασει...μην ερχεσαι σε επαφη με μικρα παιδακια γιατι υπαρχουν και οι παιδικες ασθενειες που ειναι υπουλες και κανουν κακο στην εγκυμοσυνη.....περαστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεκούραση, καλή διατροφή, αναλγητικά για τον πυρετό και θα περάσει υπομονή...εγώ έχω περάσει τρία κρυολογήματα ευτυχως στο πόδι. Εχω βλέπεις έναν αρρωστιάρη γιό και ότι κυκλοφορεί θα το φέρει σπίτι, δυστυχώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά και καλά σε όλες κορίτσια!!!!!!!!!!Και εγώ απο τον πέμπτο μήνα και μετά είμαι συνέχεια άρρωστη ( πάει ο γιός μου παιδικό )...τελευταία είχα προχωρημένη φαρυγγίτιδα και μου έδωσε ο ΩΡΛ αντιβίωση και συμφώνησε και ο γιατρός μου να την πάρω, αλλά δεν ήθελα και για να μπορέσω να συνέλθω έπινα απο το πρωϊ μέχρι το βράδυ...χαμομήλι-τσάι και φασκόμηλο.Ούτε που ξέρω πόσα ποτήρια ήπια...Άργησε να μου περάσει ( και πονούσα πάρα πάρα πάρα.....πάρα πολύ ), αλλά τελικά τα κατάφερα χωρίς αντιβίωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε υπομονή και θα περάσει! Να ακούς αυτά που σου λέει ο γιατρός σου και όλα θα πάνε καλά! Ξεκουράσου και καλή διατροφή! Προσπάθησε να αποφεύγεις τα μικρά παιδάκια και τους κλειστούς χώρους!!!

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenalev..min fobasai...den kanei tipota to depon...alla an den aisthanesai kai toso xalia min to perneis..pine apo kanena tsai...kanena traxana...fide...egw olo arrwsti eimouna..eixa kai eukoilia...den pathainei tipota to mwro einai sto sakoulaki tou ayto...meta pou tha bgei tha einai to diskolo;p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΑΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΚΑΦΕΙΝΗ ΟΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΝΕΙΣ ΜΕ ΜΕΤΡΟ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΠΕΤΡΕΠΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ Η΄ΤΣΑΙ.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣΦΥΣΙΚΟ ΧΥΜΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΝ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΠΑΩ ΝΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΠΙΝΩ ΧΥΜΟ ΠΡΩΙ ΒΡΑΔΥ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΠΡΟΣΠΑΥΗΣΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΧΑΠΙΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΙΩΣ.ΑΠΕΦΕΥΓΕ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΕΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ...

ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΡΥΩΜΑ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΧΙ ΠΥΡΕΤΟ ΑΛΛΑ

ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ!!!

ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΝ...!!!!!!!

ΑΧ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ

ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δοκιμαστε μελι για τα κρυολογηματα και για το λαιμο

Το μελι της ακακιας πικριζει ισως λιγο αλλα βοηθαει

Θα σας προτινα βιολογικο μελι για να ειστε σιγουρες ως προς τη συσταση του

Δρα και προληπτικα... περαστικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena perastika sou..mi agxonesai ola gia tous anthropous einai..na prosexeis mono..

k mena o giatros me epitrepei eos k 2 deppon i panadol tin imera..eytixos de xreiastike na paro akoma...

pantos gia an mas afinoun de epeireazei to moraki...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!Ήθελα να ρωτήσω, επειδή αγχώθηκα πάρα πολύ, τι πρόβλημα μπορεί να προκαλέσει το φασκόμηλο στην εγκυμοσύνη;;;Σας παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα γιατί θα τρελαθώ απο την αγωνία μου.

Ευχαριστώ!

( πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου γιατί αγχώθηκα πάρα πολύ και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να πίνω φασκόμηλο...).

Όποιος ξέρει τι ακριβώς προκαλεί, να μου πεί...κάτι διάβασα για το γάλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε μην ανυσηχεις Οσο ηπιες ηπιες και δεν επαθες τιποτα ΔΕ νομιζω οτι κανει βλαβη στο μωρο Αλλα ειναι εμμηναγωγο ( μια γιαγια μου ειχε πει οτι σε ποσοτητα το χρησιμοποιουσαν παλια για εκτρωτικο)

Ψαχνοντας παλια για τα βοτανα γενικα ανακαλυψα οτι τετοιες ιδιοτητες εχει ο μαιντανος ο ανηθος το φασκομηλο και αλλα που δε θυμαμαι

Για το φασκομηλο διαβασε τα παρακατωhttp://www.google.gr/url?sa=t&source=web&ct=html&cd=8&url=http%3A%2F%2F74.125.77.132%2Fsearch%3Fq%3Dcache%3ASxp-G4xryo4J%3Awww.iama.gr%2Fethno%2Ffaskomilo%2FLazari.pdf%2B%25CF%2586%25CE%25B1%25CF%2583%25CE%25BA%25CE%25BF%25CE%25BC%25CE%25B7%25CE%25BB%25CE%25BF%252B%25CE%25B5%25CE%25B3%25CE%25BA%25CF%2585%25CE%25BC%25CE%25BF%25CF%2583%25CF%2585%25CE%25BD%25CE%25B7%26hl%3Del%26ct%3Dclnk%26cd%3D8%26gl%3Dgr%26client%3Dfirefox-a&ei=HG9bSYLBE8Oi-gba4oC1Dw&usg=AFQjCNHcgB7zl384Yen14xHRNwL7Uo_nJw&sig2=H_YRcsAgoWeFB7qmabBjHQ

Συγνωμη που σε αγχωσα αλλα καλο ειναι να ξερεις

Σε καλες εγκυμοσυνες ισως δεν επιδρουν αλλα σε υψηλου κινδυνου μπορει να ειναι καλο να τα αποφευγεις σε ποσοτητες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Βρήκα ότι προκαλεί σπασμούς...και ότι παλιά οι μαίες το χρησιμοποιούσαν για να βοηθήσουν στην γέννα...Ευτυχώς ήπια μόνο τέσσερα ποτήρια...

Ειλικρινά δεν το ήξερα και δεν μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι αντεδίκνειται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...