Μετάβαση σε περιεχόμενο

τριτη δημοτικου.. θελω τη βοηθεια σας...


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους...! Εχω ενα κοριτσακι στην Τριτη δημοτικου.. κ ενω μεχρι πέρυσι ηταν μια εξαιρετικη μαθητρια.. φετος εχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα.. Εχουμε κ εναν δάσκαλο που βάζει αρκετες εργασιες σπίτι..αλλά κανουν κ αρκετες σχολειο..συν οτι τους βάζει τεστ σχεδον καθημερινα... Το πρόβλημα μου ειναι οτι το παιδι μου..κανει συνεχως χαζά λάθη στην αντιγραφη της ορθογραφιας σπιτι..κ οσον αφορα το μάθημα της γλώσσας ενώ ξέρει τους κανονες...τις ασκήσεις τις κάνει λάθος.. ξεκινάει καλά αλλά μετα τα κάνει λάθος.. μεχρι κ σημερα τη διορθωνα κ τη βοηθουσα κ της επισημανα τα λάθη της για να τα διορθωσω αλλα καθε μερα τα ιδια... τι αλλο να κάνω???αυριο λεω να πάω στο δασκαλο να του μιλήσω.... δν θελω να τη μαλωσω ουτε να πάει με τα λάθη...γτ ειναι ευαισθητη κ θα στεναχωρηθει κ θα νιωσει οτι εχει εκτεθει... τι μου προτείνετε???? ευχαριστώ και συγνωμη αν σας κουρασα..

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Κυριακη03

 

δεν ξερω στη θση τι θα εκανα μαλλον θα εβαζα τις φωνες χαχα

αλλα εάν δοκίμαζες να την αφηνες για ιγο καιρο με λαθη μπας και ντραπεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Πολυ καλα θα κανεις να μιλησεις στο δασκαλο να σου πει τη γνωμη του.μπορει να υπαρχει καποιου τυπου μαθησιακη δυσκολια που δεν αντιλαμβανεσαι.στα περισσοτερα σχολεια πια υπαρχει δασκαλος ειδικης αγωγης που μπορουν να τον συμβουλευτουν ολοι οι γονεις οχι μονο παιδιων που παρακολουθει για μια γνωμη ή ακομα και αξιολογηση του παιδιου τους.μπορει ο τροπος που την διορθωνεις να μην ειναι ο ενδεδειγμενος για να κατανοησει το λαθος της.υπαρχουν πολλα tips για την εκμαθηση της ορθογραφιας ειδικα.παρακολουθησα προσφατα ενα τετοιου τυπου σεμιναριο και μας εδειξαν διαφορους τροπους.

Δε χρειαζονται φωνες και υστεριες.την αυτοπεποιθηση της πανω απο ολα να κρατας ψηλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ καλα θα κανεις να μιλησεις στο δασκαλο να σου πει τη γνωμη του.μπορει να υπαρχει καποιου τυπου μαθησιακη δυσκολια που δεν αντιλαμβανεσαι.στα περισσοτερα σχολεια πια υπαρχει δασκαλος ειδικης αγωγης που μπορουν να τον συμβουλευτουν ολοι οι γονεις οχι μονο παιδιων που παρακολουθει για μια γνωμη ή ακομα και αξιολογηση του παιδιου τους.μπορει ο τροπος που την διορθωνεις να μην ειναι ο ενδεδειγμενος για να κατανοησει το λαθος της.υπαρχουν πολλα tips για την εκμαθηση της ορθογραφιας ειδικα.παρακολουθησα προσφατα ενα τετοιου τυπου σεμιναριο και μας εδειξαν διαφορους τροπους.

Δε χρειαζονται φωνες και υστεριες.την αυτοπεποιθηση της πανω απο ολα να κρατας ψηλα!

καλησπέρα. Έχω ρωτήσει το δάσκαλο κ θεωρεί ότι είναι πολύ καλή. Απλά θέλει να διαβάζει. Ήδη πάει πολύ καλύτερα Κ συγκεντρώνεται. Έχει πολλά να δώσει λέει κ είναι πολύ έξυπνη. Οπότε τη βοηθάω όπου κολλάει κ όλα καλά... σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...