Μετάβαση σε περιεχόμενο

πρώτο τεστ θετικό δεύτερο αρνητικο


demistress

Recommended Posts

Γειά σας είχα ξαναγράψει και πριν κάτι μήνες θέλω σαν τρελή ένα μωρό και αυτή την φορά έχω πάθει σοκ .θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης .η ιστορία έχει ως εξής. .με τον καλό μου κάνουμε εδώ και 6 μήνες ελεύθερα.δυστηχως τίποτα δεν έχει γίνει αλλά έχω σταθερό κύκλο και περίοδος μου ήταν 10/9-16/9   και είχαμε κάθε μέρα επαφή χτες έκανα τεστ κ βγήκε θετικό αλλά μετά έκανα άλλο ένα μετά από  4 ώρες  αρνητικό. Να πω ότι δεν έχω πολυκιστικες .το θέμα είναι ότι στις 21 κ 22 Σεπτεμβρίου μετά την επαφή είχα ένα ροζ υγρό μόλις σκουπιστηκα υπάρχει περίπτωση να έχει να κάνει με την γονιμοποίηση? Σήμερα πήγα για χοριακη  αλλά τα αποτελέσματα  την Δευτέρα ????. Υπάρχει περίπτωση να έχω μωράκι? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσι περιεργα τα πραγματα δεν το εχω ξανακουσει αυτο η χοριακη σιγουρα θα δειξει εγω μπορει να εκανα και τριτο τεστ η αγωνια σου μεγαλη υπομονη κοριτσι μου μεχρι την Δευτερα.πολυ αργα θα σου δωσει το αποτελεσμα εγω οταν εκανα χοριακη το αποτελεσμα ηταν ετοιμο σε 3-4 ωρες.τελειωσε η περιοδος 16 ηρθες σε επαφη 21-22 σημερα εχουμε 25 μετα απο 3 ημερες δηλαδη εκανες τεστ  και βγηκε θετικο.λιγο νωρις δεν ειναι για να δειξει αν εισαι εγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για την απάντηση δεν ξέρω και εμένα περίεργο μου φαίνεται αλλά αυτό το ροζουλι  με άρχισε. Μένω στο εξωτερικό  και εδώ σε αφήνουν σε αναμενα  κάρβουνα.υπαρχει περίπτωση να έμεινα έγκυος  λίγο πριν την προηγούμενη περίοδο μου?παίζει κάτι τέτοιο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τελικά δεν είμαι μια γνωστή μου είδε τα αποτελέσματα και μου τηλεφώνησε. Έχω μια άλλη απορία όμως ξέρετε μήπως  τι είναι η προλακτινη? Γιατί είναι πολύ χαμηλή. Διαβάζω αλλά δεν έχω καταλάβει :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Demistress καλησπέρα άν κατάλαβα καλα είχες τελευταια περίοδο στις 10/9 ;; Εάν είναι ετσι εκανες πολύ νωρίς και τεστ κ χοριακή σου προτείνω να ξανακάνεις μια μερα πρίν την επόμενη περίοδο και εύχομαι τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Demistress Καλησπέρα. Η prolactin είναι μια ορμόνη που δεν σε αφήνει να μείνεις έγκυος αν την έχεις πολύ ανεβασμένη. Ο endocrinologist θα σου πει να κάνεις κάποιες εξετάσεις κ αν όντως έχεις πρέπει να κάνεις θεραπεία. Δεν είναι τίποτα εγώ σε δύο βδομάδες την είχα ρυθμίσει. Απλά όταν την κάνεις θα πρέπει να έχεις φάει ελαφριά την προηγούμενη μέρα, να σηκωθείς τουλάχιστο δύο ώρες πριν σου πάρουν αίμα, να είσαι πολύ ήρεμη, κ γενικα επειδή η συγκεκριμένη ορμόνη έχει να κάνει καθαρά με κύτταρα του εγκεφάλου πρέπει να μην το σκέφτεσαι καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happaki  σε ευχαριστώ πολύ. Ρώτησα γιατί πριν κανένα μήνα έκανα όλες τις εξετάσεις ορμονολογικες και η προλακτινη ήταν 1500 αλλά είχα πάει 7.30 το πρωί. ...δεν ήξερα η ερμη. Χθες που έκανα χοριακη μου έκαναν και προλακτινη και είχα 340 μεγάλη διαφορά αλλά πήγα στις 11.00 .δεν ξέρω αν οι δείκτες είναι ίδιοι με της Ελλάδας  αλλά είναι προφανές ότι υπήρχε διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα κανει και εγω προσφατα ολες τις ορμονολογικες και προλακτινη ειχα 22ng/ml η ενδοκρινολογος μου ειπε ειναι φυσιολογικη, 340 πολυ μου φαινεται, μηπως ειναι σε αλλη μοναδα μετρησης???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρες. Ναι ναι προφανώς είναι άλλη μονάδα μέτρησης γιατί δεν μένω Ελλάδα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...