Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λιγη Βοηθεια Κοριτσια


zoi1983

Recommended Posts

ευτυχια αυτος επεμεινε να κλεισουμε αμεσα ραντεβου οχι εγω..

το μονο που ξερει να λεει ειναι δε μπορω να κανω παιδια και τετοια κουλα που με φερνουν στα ορι μου..

και γω τοσους μηνεςεχω παει στο γιατρο απειρες φορες

εχω παρει τοσα χαπιια αλλα δε παραπονεθηκα!!

Θα δεις θα το σκεφτει μονος του και θα στο προτηνει και ο ιδιος ετσι κανουνε αλλα να του πεις πως δεν εχει αυτος προβλημα το προβλημα το εχουμε μαζι σαν ζευγαρι και μαζι θα το αντιμετοπισουμε !!!εγω τουλαχιστον ετσι εκανα οταν ειχε προβλημα και αλλαξε εντελως!!!! Και το μονο που ελεγε ειναι να ειμαι εγω καλα και να μην στεναχοριεμε οτι και αν γινει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι cybele να πανε ολα καλα κ να μην χρειαστει να προχωρησετε σε υποβοηθουμενη.η σαλπιγγογραφια που ελπιζω να αποφυγεις ητανε αρκετα ζορικη εξεταση κ εχω κανει αρκετες.εμεις θα κανουμε ενα ακομη σπερ/μα και μετα πρεπει να αποφασισουμε αναλογα με τα αποτελεσματα τι θα κανουμε,αν κ μετα απο δυο χρονια νομιζω οτι δεν θελω να περιμενουμε αλλο.Δεν ξερω ποσο καιρο προσπαθητε εσεις αλλα ειναι δυσκολη αυτη η απογοητευση καθε μηνα....ο γιατρος που εκανα την σαλπ/φια μου ειπε κ το εχω ακουσει κ απο αλλου οτι πολλες γυναικες οταν δεν υπαρχει καποιο αλλο παθολογικο θεμα πολυ συχνα μενουνε εγκυες μετα την σαλπιγγογραφια επειδη βοηθαει την συλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια.

Λενακι κ γω εκανα μια φορά αλλά επειδή ήταν παράλληλα με το χειρουργείο οπότε δεν το κατάλαβα. Ξέρω ότι βοηθάει αλλά νομίζω πως πρέπει αμέσως να κάνεις ελεύθερα. Εγώ όταν έκανα το χειρουργείο ένα χρόνο πρόσεχα. Ξέρω από άλλους ότι βοηθάει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι lenak2 να μη χρειαστει ουτε υποβοηθουμενη, ουτε σαλπιγγογραφια! αχ το ακουσα οτι πονας αλλα τι να κανω αν πρεπει να γινει θα γινει, εμεις 1,5 χρονο τωρα και ηδη νιωθω κουρασμενη, απογοητευμενη αλλα παλευω καθημερινα να ειμαι αισιοδοξη, ποτε ειμαι ποτε δεν ειμαι.... 

καλησπερα χαπακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι lenak2 να μη χρειαστει ουτε υποβοηθουμενη, ουτε σαλπιγγογραφια! αχ το ακουσα οτι πονας αλλα τι να κανω αν πρεπει να γινει θα γινει, εμεις 1,5 χρονο τωρα και ηδη νιωθω κουρασμενη, απογοητευμενη αλλα παλευω καθημερινα να ειμαι αισιοδοξη, ποτε ειμαι ποτε δεν ειμαι.... 

καλησπερα χαπακι!!!!

Κοπελα μου μην απογοητευεσε και μην σκεφτεσε τον χρονο που περναει γαιτι αυτο ειναι το πιο εποδινο εμεις προσπαθουμε με γιατρους εξετασεις και ολα αυτα περιπου 8 χρονια αλλα και απο ποιο πριν αλλα οχι για να το ψαξουμε δηλαδη συνολο 15χρονια!!!!!οσον αφορα την σαλπιγγογραφια και εγω ετσι αντιδρουσα αλλα ο γιατρος ο μονος καλος που πετυχα ηταν τελειος!!!!! Πονεσα ποληηη λιγο και εκανα δυο φορες η μια ηταν μετα απο την αφαιρεση σαλπιγγας!!!Το μονο προβλημα ειχα παρενεργεια απο το φαρμακο (ναυτια) σε κουρασα εεε!!!! Sorry

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι cybele να πανε ολα καλα κ να μην χρειαστει να προχωρησετε σε υποβοηθουμενη.η σαλπιγγογραφια που ελπιζω να αποφυγεις ητανε αρκετα ζορικη εξεταση κ εχω κανει αρκετες.εμεις θα κανουμε ενα ακομη σπερ/μα και μετα πρεπει να αποφασισουμε αναλογα με τα αποτελεσματα τι θα κανουμε,αν κ μετα απο δυο χρονια νομιζω οτι δεν θελω να περιμενουμε αλλο.Δεν ξερω ποσο καιρο προσπαθητε εσεις αλλα ειναι δυσκολη αυτη η απογοητευση καθε μηνα....ο γιατρος που εκανα την σαλπ/φια μου ειπε κ το εχω ακουσει κ απο αλλου οτι πολλες γυναικες οταν δεν υπαρχει καποιο αλλο παθολογικο θεμα πολυ συχνα μενουνε εγκυες μετα την σαλπιγγογραφια επειδη βοηθαει την συλληψη.

Που εκανες την εξεταση εχεις κανει καμια προσπαθια εξωσωματικης????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου μην απογοητευεσε και μην σκεφτεσε τον χρονο που περναει γαιτι αυτο ειναι το πιο εποδινο εμεις προσπαθουμε με γιατρους εξετασεις και ολα αυτα περιπου 8 χρονια αλλα και απο ποιο πριν αλλα οχι για να το ψαξουμε δηλαδη συνολο 15χρονια!!!!!οσον αφορα την σαλπιγγογραφια και εγω ετσι αντιδρουσα αλλα ο γιατρος ο μονος καλος που πετυχα ηταν τελειος!!!!! Πονεσα ποληηη λιγο και εκανα δυο φορες η μια ηταν μετα απο την αφαιρεση σαλπιγγας!!!Το μονο προβλημα ειχα παρενεργεια απο το φαρμακο (ναυτια) σε κουρασα εεε!!!! Sorry

καθολου δεν με κουρασες κοριτσακι μου! σε ευχαριστω γιατι μ εδωσες κουραγιο, εχεις δικαιο δεν πρεπει να σκεφτομαι το διαστημα, και πρεπει να κανω περισσοτερη υπομονη, μακαρι να ειναι και μενα καλος ο γιατρος οταν θα την κανω και να εχω την τυχη σου να πονεσω λιγο, εσεις σε τι φαση ειστε; ευχομαι να εχεις συντομα ευχαριστα νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!καλη βδομαδα να εχουμε...

love30 πραγματικα στο λεω θαυμαζω το κουραγιο σου κ την δυναμη σου.πρεπει να ειναι εξαιρετικα δυσκολο να εισαι σε αυτη την διαδικασια για τοσο μεγαλο διαστημα...να δεις που θα σε ανταμειψει η Χαρη της με διδυμακια δεν ξερω γιατι αλλα αυτο σκεφτηκα μολις διαβαζα την απαντηση σου.χθες Cybele που μου ηρθε παλι περιοδος ειχα τοσα νευρα που πραγματικα σκεφτομουν οτι δεν παω καθολου καλα...και ξερετε ποιος τα πληρωνει ολα αυτα ε?ο κακομοιρης ο αντρας μου...δυσκολες στιγμες κ για αυτους για να λεμε την αληθεια!!!

Happaki εσεις προσπαθειτε καιρο?

love30 στην Λαρισα την εκανα την εξεταση κ τωρα θα προγραμματισουμε μαλλον την πρωτη εξωσωματικη τελος Οκτωβρη,εσυ θα κανεις εδω στο παν/κο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα λενακ2! 

αυτα τα νευρα των πρωτων ημερων τα εχω και εγω ή πιανει κατηφορα η ψυχολογια!δυσκολες καταστασεις και για αυτους αλλα ειναι μεσα στη διαδικασια συμμετοχης τους :lol: 

θα αρχισεις ενεσεις τωρα λενακ2?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανες χοριακη σημερα πες οτι εχεις ευχαριστα νεααααα☺εγω λεω καποια στιγμη να κλεισω ενα ραντεβου στο πανεπηστημιακο της Λαρισας !!!!Ξερει κανεις κανενα καλο γιατρο??

Εκανες χοριακη σημερα πες οτι εχεις ευχαριστα νεααααα☺εγω λεω καποια στιγμη να κλεισω ενα ραντεβου στο πανεπηστημιακο της Λαρισας !!!!Ξερει κανεις κανενα καλο γιατρο??

Ξέρω την κ.Μεσσήνη νεα γιατρός πολύ ευγενική κ έχει μείνει με την 3η φορά όμως μια φίλη μου έγγυος με αυτή την γιατρό!!Πρώτα ήταν ο πατέρας της ο κος Μεσσήνης εκεί,αλλά βγήκε στη σύνταξη κ είναι στο ΙΑΣΩ της Λάρισας που είναι ιδιωτικό.Είναι και ο κος Νταφόπουλος που έχω ακούσει πολύ καλά λόγια κ γι'αυτόν από κοπέλες που τον είχαν γυναικολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!καλη βδομαδα να εχουμε...

love30 πραγματικα στο λεω θαυμαζω το κουραγιο σου κ την δυναμη σου.πρεπει να ειναι εξαιρετικα δυσκολο να εισαι σε αυτη την διαδικασια για τοσο μεγαλο διαστημα...να δεις που θα σε ανταμειψει η Χαρη της με διδυμακια δεν ξερω γιατι αλλα αυτο σκεφτηκα μολις διαβαζα την απαντηση σου.χθες Cybele που μου ηρθε παλι περιοδος ειχα τοσα νευρα που πραγματικα σκεφτομουν οτι δεν παω καθολου καλα...και ξερετε ποιος τα πληρωνει ολα αυτα ε?ο κακομοιρης ο αντρας μου...δυσκολες στιγμες κ για αυτους για να λεμε την αληθεια!!!

Happaki εσεις προσπαθειτε καιρο?

love30 στην Λαρισα την εκανα την εξεταση κ τωρα θα προγραμματισουμε μαλλον την πρωτη εξωσωματικη τελος Οκτωβρη,εσυ θα κανεις εδω στο παν/κο?

Μακαρι κοπελα μου υπομονη να εχουμε και ολα θα γινουνε (ξερει το ποτε ο θεος) λεω για παν/κο γιατι αρκετοι με κοροιδεψανε δεν θα αντεξω αλλο μου φενετε!!!!!!εσυ που θα κανεις? Την σαλπιγγογραφια σε ποιον??? Εγω στον Συμψηρη καταπλικτικος πραγματικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθολου δεν με κουρασες κοριτσακι μου! σε ευχαριστω γιατι μ εδωσες κουραγιο, εχεις δικαιο δεν πρεπει να σκεφτομαι το διαστημα, και πρεπει να κανω περισσοτερη υπομονη, μακαρι να ειναι και μενα καλος ο γιατρος οταν θα την κανω και να εχω την τυχη σου να πονεσω λιγο, εσεις σε τι φαση ειστε; ευχομαι να εχεις συντομα ευχαριστα νεα

Που θα κανεις την εξεταση?θα περιμενω να μου πεις πως ηταν και ευχομαι να μην πονεσεις καθοοοοοοοοολου γιατι και εγω ααααακουγα πολα και δεν ηθελα καθολου!!!!!!! Ποτε την εχεις προγραμματισει? Εμεις τιποτα τωρα να ηρεμισω θελω και να μην σκεφτομαι αλλα δεν το καταφερνω να σου πω την αληθεια!!!!!και ξερεις χωρις ψυχολογια δεν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που θα κανεις την εξεταση?θα περιμενω να μου πεις πως ηταν και ευχομαι να μην πονεσεις καθοοοοοοοοολου γιατι και εγω ααααακουγα πολα και δεν ηθελα καθολου!!!!!!! Ποτε την εχεις προγραμματισει? Εμεις τιποτα τωρα να ηρεμισω θελω και να μην σκεφτομαι αλλα δεν το καταφερνω να σου πω την αληθεια!!!!!και ξερεις χωρις ψυχολογια δεν!!!!!

Εχω στο μυαλο μου και καποιον στρατιοτικο γυναικολογο αλλα ειχα παει και μου ειπε κατευθαν για εξωσωματικη αλλα μου ειπε για επυτιχια!!!!!δεν ξερω τι να κανω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που θα κανεις την εξεταση?θα περιμενω να μου πεις πως ηταν και ευχομαι να μην πονεσεις καθοοοοοοοοολου γιατι και εγω ααααακουγα πολα και δεν ηθελα καθολου!!!!!!! Ποτε την εχεις προγραμματισει? Εμεις τιποτα τωρα να ηρεμισω θελω και να μην σκεφτομαι αλλα δεν το καταφερνω να σου πω την αληθεια!!!!!και ξερεις χωρις ψυχολογια δεν!!!!!

o ντοκ μας ειπε αν ολα ειναι καλα με το 2ο επαναληπτικο τοτε να προγραμματισω, λογικα ιανουαριο θα μας πει για 2ο επαναληπτικο, οποτε με τον νεο χρονο, αλλα δε θα σε ξεχασω κοριτσακι μου θα σου πω! νταξη η ψυχολογια μας παιζει διαφορα παιχνιδια, να μην σκεφτομαστε καθολου ειναι δυσκολο, οσο πιο λιγο το σκεφτομαστε τοσο το καλυτερο, και η ηρεμια μας χρειαζεται, και εγω αυτο το μηνα δεν ασχοληθηκα οπως αλλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!καλη βδομαδα να εχουμε...

love30 πραγματικα στο λεω θαυμαζω το κουραγιο σου κ την δυναμη σου.πρεπει να ειναι εξαιρετικα δυσκολο να εισαι σε αυτη την διαδικασια για τοσο μεγαλο διαστημα...να δεις που θα σε ανταμειψει η Χαρη της με διδυμακια δεν ξερω γιατι αλλα αυτο σκεφτηκα μολις διαβαζα την απαντηση σου.χθες Cybele που μου ηρθε παλι περιοδος ειχα τοσα νευρα που πραγματικα σκεφτομουν οτι δεν παω καθολου καλα...και ξερετε ποιος τα πληρωνει ολα αυτα ε?ο κακομοιρης ο αντρας μου...δυσκολες στιγμες κ για αυτους για να λεμε την αληθεια!!!

Happaki εσεις προσπαθειτε καιρο?

love30 στην Λαρισα την εκανα την εξεταση κ τωρα θα προγραμματισουμε μαλλον την πρωτη εξωσωματικη τελος Οκτωβρη,εσυ θα κανεις εδω στο παν/κο?

Λενάκι ένα χρόνο τώρα, μετά την απόξεση μάλλον έχει μπλοκάρει ο οργανισμός μου δεν ξέρω τι να πω. Τέλος του μήνα αφού αδιαθετήσω στις 18 θα πάω στον γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε. Εγώ έχω κάνει κάποιες εξετάσεις αλλά ο άντρας μου όχι και η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ αγχώδεις οπότε βλέποντας και κάνοντας τέλος του μήνα. Happaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια πραγματικα σας θαυμαζω ολες για την υπομονη που εχετε!!!!!διαβαζω ολες τις δημοσιευσεις και λεω μπραβο!!!!

εμεις στα ξαφνικα πηγαμεστον ουρολογο.ετοιμαστηκε κ μου ειπε παμε...να σας πω την αληθεια δε το περιμενα τοσογρηγορα...τελοσπαντων....ο γιατρος προτινε να ξανακανουμε σπερμοδιαγραμμα γιατι δε μας το εκρυψε ηταν πολυ κακο και ισως δεν ηταν αρκετη η ποσοτητα...αν βγει ομως παλι καπως ετσι θα αρχισουμε ορμονολογικες εξετασεις.

για αρχη μας εδωσε καποιες βιταμινες που εχουν αργινινη και θα βοηθησουν στη κινητικοτητα..

παρασκευη παμε για σπερμοδιαγραμμα και βλεπουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια πραγματικα σας θαυμαζω ολες για την υπομονη που εχετε!!!!!διαβαζω ολες τις δημοσιευσεις και λεω μπραβο!!!!

εμεις στα ξαφνικα πηγαμεστον ουρολογο.ετοιμαστηκε κ μου ειπε παμε...να σας πω την αληθεια δε το περιμενα τοσογρηγορα...τελοσπαντων....ο γιατρος προτινε να ξανακανουμε σπερμοδιαγραμμα γιατι δε μας το εκρυψε ηταν πολυ κακο και ισως δεν ηταν αρκετη η ποσοτητα...αν βγει ομως παλι καπως ετσι θα αρχισουμε ορμονολογικες εξετασεις.

για αρχη μας εδωσε καποιες βιταμινες που εχουν αργινινη και θα βοηθησουν στη κινητικοτητα..

παρασκευη παμε για σπερμοδιαγραμμα και βλεπουμε..

Καλημέρα Ζωή το σπερμοδιάγραμμα που το κάνετε?? Σε μικροβιολογικό ή κάπου πιο εξειδικευμένα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o ντοκ μας ειπε αν ολα ειναι καλα με το 2ο επαναληπτικο τοτε να προγραμματισω, λογικα ιανουαριο θα μας πει για 2ο επαναληπτικο, οποτε με τον νεο χρονο, αλλα δε θα σε ξεχασω κοριτσακι μου θα σου πω! νταξη η ψυχολογια μας παιζει διαφορα παιχνιδια, να μην σκεφτομαστε καθολου ειναι δυσκολο, οσο πιο λιγο το σκεφτομαστε τοσο το καλυτερο, και η ηρεμια μας χρειαζεται, και εγω αυτο το μηνα δεν ασχοληθηκα οπως αλλους

Δεν μας καταλαβαινουνε κιολας συνεχεια λενε οι απ'εξω μην ανχονεστε αλλα μηλανε ολοι εκ του ασφαλους!!!!Με τον καινουριο χρονο να εχεις ενα μωρακι  να σου γκρινιαζει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

love30 και γω στον Συμψηρη την εκανα ναι πραγματικα πολυ καλος και προσεχτικος γιατρος κ γλυκια φυσιογνωμια που συνηθως οι περισσοτεροι δεν ειναι..η γιατρος μου κανει στο ιασω και στο embyolab στην Θεσ/νικη.αντε τωρα να αποφασισεις που ειναι καλυτερα να κανεις!!!δυναμη κ υπομονη κοπελα μου να μην αφηνεις να χαλαει η ψυχολογια σου...τα λεω σε σενα για να τα ακουω κ γω!:) Λαρισα μενεις?

Happaki ελπιζω να πανε ολα καλα,αυτο το αγχος που εχουν οι αντρες μας νομιζω ειναι χειροτερο απο το δικο μας καποιες φορες.

Ζωη κ μας κοπελα μου ητανε πολλη χαλια το σπερ/μα αλλα ο γιατρος δεν μας απογοητευσε ετσι,αντιθετα το πρωτο που μας ειπε ητανε οτι ειναι καλυτερα που το προβλημα ειναι απο την πλευρα του αντρα γιατι αντιμετωπιζεται ευκολοτερα.τωρα που θα κανουμε κ μεις θα σου πω αν ειναι καλυτερα μετα απο τα φαρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Ξέρω την κ.Μεσσήνη νεα γιατρός πολύ ευγενική κ έχει μείνει με την 3η φορά όμως μια φίλη μου έγγυος με αυτή την γιατρό!!Πρώτα ήταν ο πατέρας της ο κος Μεσσήνης εκεί,αλλά βγήκε στη σύνταξη κ είναι στο ΙΑΣΩ της Λάρισας που είναι ιδιωτικό.Είναι και ο κος Νταφόπουλος που έχω ακούσει πολύ καλά λόγια κ γι'αυτόν από κοπέλες που τον είχαν γυναικολόγο.

Για την κ.Μασσηνη δεν ακουσα και τα καλυτερα ειχε και ενα περιστατικο την πρωτοχρονια που δεν ηταν και τοσο καλο!!!Για τον Νταφοπουλο και εγω ακουσα καλα!!!!!!! Μερικοι λενε να αυτος δεν μυλαει αυτη ειναι αποτομη εναν γιατρο θελουμε να δουμε καποιο αποτελεσμα αλλα τι ζυταει καθε ενας απο το γιατρο του ειναι και διαφορετικο σε καθε περιπτωση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

love30 και γω στον Συμψηρη την εκανα ναι πραγματικα πολυ καλος και προσεχτικος γιατρος κ γλυκια φυσιογνωμια που συνηθως οι περισσοτεροι δεν ειναι..η γιατρος μου κανει στο ιασω και στο embyolab στην Θεσ/νικη.αντε τωρα να αποφασισεις που ειναι καλυτερα να κανεις!!!δυναμη κ υπομονη κοπελα μου να μην αφηνεις να χαλαει η ψυχολογια σου...τα λεω σε σενα για να τα ακουω κ γω!:) Λαρισα μενεις?

Happaki ελπιζω να πανε ολα καλα,αυτο το αγχος που εχουν οι αντρες μας νομιζω ειναι χειροτερο απο το δικο μας καποιες φορες.

Ζωη κ μας κοπελα μου ητανε πολλη χαλια το σπερ/μα αλλα ο γιατρος δεν μας απογοητευσε ετσι,αντιθετα το πρωτο που μας ειπε ητανε οτι ειναι καλυτερα που το προβλημα ειναι απο την πλευρα του αντρα γιατι αντιμετωπιζεται ευκολοτερα.τωρα που θα κανουμε κ μεις θα σου πω αν ειναι καλυτερα μετα απο τα φαρμακα.

Σου ευχομαι να παρεις την καλυτερη δυνατη αποφαση στο που θα πας!!!! Ετσι πεστα για να περνουμε ολες δυναμη και εμεις και εσυ!!! Εγω καρδιτσα μενω εσυ Λαρισα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι να παρεις την καλυτερη δυνατη αποφαση στο που θα πας!!!! Ετσι πεστα για να περνουμε ολες δυναμη και εμεις και εσυ!!! Εγω καρδιτσα μενω εσυ Λαρισα?

ναι Λαρισα ειπες για το γιατρο εδω γι αυτο σε ρωτησα.εχω διαβασει τοσα πολλα κοπελα μου στο ιντερνετ και για τα δυο που πραγματικα νομιζω δεν εχω ιδεα που μπορει να ειναι καλυτερα...που θα παει θα φτασει κ η μερα που δεν θα μας βασανιζουν συνεχεια τετοια ερωτηματα!!!ηθελα να σε ρωτησω εσυ που το εχεις ξανακανει ειναι καποιες εξετασεις που θα επρεπε να κανω πριν ξεκινησω?περα απο τις τυπικες που κανουμε στον γυναικολογο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Λαρισα ειπες για το γιατρο εδω γι αυτο σε ρωτησα.εχω διαβασει τοσα πολλα κοπελα μου στο ιντερνετ και για τα δυο που πραγματικα νομιζω δεν εχω ιδεα που μπορει να ειναι καλυτερα...που θα παει θα φτασει κ η μερα που δεν θα μας βασανιζουν συνεχεια τετοια ερωτηματα!!!ηθελα να σε ρωτησω εσυ που το εχεις ξανακανει ειναι καποιες εξετασεις που θα επρεπε να κανω πριν ξεκινησω?περα απο τις τυπικες που κανουμε στον γυναικολογο!

Εγω εκανα 3φορες στην Αθηνα στην embio στον Παρασχο Θανο!!!!Δεν μου ζυτησανε ουτε καν σαλπιγγογραφια την ποιο καθοριστικη εξεταση!!!!! Με βαλανε να κανω καποιες στην αιμοδιαγνωση στη Λαρισα για ποιο εξιδικευση γιατι εδω δεν εχουμε!!!!μπουρδες!!! Εκανα μεχρι καμπυλη σακχαρου που κανουν οταν εισαι εγκυος!!!!!!!!!και εκανα στο τελος και καρυοτυπο ζευγους στο παν.γινετε.Η τοτε γυναικολογος μου ηταν μετοχος στην κλινηκη και καταλαβενεις τα πειρε καλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Λαρισα ειπες για το γιατρο εδω γι αυτο σε ρωτησα.εχω διαβασει τοσα πολλα κοπελα μου στο ιντερνετ και για τα δυο που πραγματικα νομιζω δεν εχω ιδεα που μπορει να ειναι καλυτερα...που θα παει θα φτασει κ η μερα που δεν θα μας βασανιζουν συνεχεια τετοια ερωτηματα!!!ηθελα να σε ρωτησω εσυ που το εχεις ξανακανει ειναι καποιες εξετασεις που θα επρεπε να κανω πριν ξεκινησω?περα απο τις τυπικες που κανουμε στον γυναικολογο!

Να σε ρωτησω επιτροπη εκλεισες ραντεβου????εγω περασα τοτε στη Θεσσαλονικη! Και μετα ειχα παει Αθηνα και δεν περασα γιατι απο το ικα εδω μου δωσανε παλιο χαρτι για να μαζεψω τις εξετασεις!!!!και δεν ηταν εγκυρο!!!!! Αστα δεν εχουμε και γιατρο εδω γιατι θελει γιατρο του ικα να μας δωσει ενα χαρτι δεν μας φτανουνε ολα τα αλλα εχψουμε και αυτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!! 

Δεν μας καταλαβαινουνε κιολας συνεχεια λενε οι απ'εξω μην ανχονεστε αλλα μηλανε ολοι εκ του ασφαλους!!!!Με τον καινουριο χρονο να εχεις ενα μωρακι  να σου γκρινιαζει!!!!!

αυτο με το αγχος ασε, δεν προκειτε να φυγει ποτε εντελως, παντα υπαρχει μια σκεψη στο μυαλο μας! ευχαριστω πολυ για την ευχη Love30 μου, μακαρι για ολες μας ο νεος χρονος να φερει μωρακια!!!!

παντως καλα τα λεει η λενακ2, και μας ο ουρολογος το ιδιο μας ειπε, οτι το σπερμα 95% αντε μην πει 99% φτιαχνει και αντιμετωπιζεται πιο ευκολα, απλα θελει υπομονη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου ούτε εμένα μου είπαν να το κάνω και δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα όλοι οι γιατροί δεν έχουν κοινή γραμμή σε αυτά, για αυτό σου είπε και όχι.. τώρα αν εσυ θέλεις να το κανείς πες του ότι θα το κανείς με δικιά σου ευθύνη και λογικά θα στο δώσει παιδιατρος δεν νομίζω ότι μπορεί να το συνταγογράφηση στην φάση που είσαι τώρα 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καταρχάς χαίρομαι που νιώθεις πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου σήμερα ✨✨🌈🌈❤️❤️ Απ' αυτά που μας περιγράφεις ίσως αυτή η στάση των πεθερικών σου να σ έκανε κι εσένα υποσυνείδητα να αμφιβάλλεις για το μωράκι σου. Η απουσία της χαράς και της ενθάρρυνσης από την μεριά τους είναι δικό τους θέμα, σημασία έχει εσύ κι ο άντρας σου πως νιώθετε με το γεγονός ότι μεγαλώνει η οικογένεια σας και ποιο είναι το δικό σας πλάνο. Η απόκτηση ή μη παιδιών είναι μια απόφαση που αυστηρά αφορά εσάς και κανέναν άλλο. Μη στέκεσαι και αφήσεις να σε βασανίζει το ότι χάρηκαν λιγότερο ή περισσότερο, αν σε προβληματίζει τόσο πολύ κάνε μια κουβέντα με τον άντρα σου για να δεις και να τσεκαρεις ποια είναι η δική του στάση. Όχι να του πεις ευθέως αν συμφωνεί ή όχι με τον πατέρα του, απλά να τσεκαρεις μαζί του ότι εξακολουθείτε να είστε σύμφωνοι ότι θέλετε τα ίδια πράγματα (γεγονός που πιστεύω ήδη το ξέρεις, μιας κι αν είχε ο ίδιος ενδοιασμούς για το δεύτερο παιδί, θα σου το είχε πει). Σε κάθε περίπτωση, άσε τα πεθερικά εκεί που είναι, η αντίδραση τους είναι σεβαστή οποία κι αν ειναι, δε μπορείς να την αλλάξεις, αλλά εσύ να είσαι αφοσιωμένη στο στόχο και το πλάνο που έχεις δημιουργήσει με το σύντροφό σου για την οικογένεια ΣΑΣ.
    • ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8  δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕 κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο  Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά  εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω   Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 
    • Δυστηχως πάλι δεν βλέπω κάτι ελπίζω όμως να είναι νωρίς και να σου δείξει αργότερα έτσι και αλλιώς ακόμα δεν είσαι σε καθυστέρηση όποτε περίμενε λιιιγο ακόμα  δεν ξέρω μετά από πόση ώρα βγαίνει η εξατμίσεις μην σου πω ψέμματα απλά ξέρω ότι βγάζουν  εγω 2 φορές τα πήρα αυτά τα τεστ με τον σταυρο αλλά τα έκανα με καθυστέρηση και ήξερα ότι θα βγουν θετικά γιατί είχα κάνει άλλο τεστ πιο μπροστά 
    • Μακάρι να είναι όλα καλά για όλες μας και να φτάσουμε στην γραμμή του τερματισμού με υγιέστατα μπεμπακια ♥️♥️🙏🙏🌈🌈  @Θέτις Κ. Θα το δω κορίτσι μου οπωσδήποτε το βίντεο. Η μικρούλα μου περνάει άγχος αποχωρισμού και δεν κάθεται ούτε ένα λεπτό χωρίς αγκαλιά, συν τα δοντακια που βγάζει και έχει πολύ κλάμα τις νύχτες και ανησυχία τη μερα. Για αυτό αναφέρω ότι έχουμε γονατίσει, θα με ακούσει κανένας άνθρωπος και θα πει καλά αυτή με ένα μωρό κάνει έτσι, μετά με τα δύο τι θα κάνει;; 😂😂  Χτες το βράδυ για αρκετές ώρες με έπιασε έντονη ζαλάδα, λες και μετά το μήνυμα μου εδώ το μωράκι αποφάσισε να με καθησυχάσει 🤗🤗♥️♥️ Και μιας και τα λέμε όλα εδώ, βρε κορίτσια δεν με πειραξε τόσο που τα πεθερικά μου ήταν εντελώς απόμακροι με τη μπέμπα και δεν είχα καμία απολύτως βοήθεια 1 εβδομάδα που ήμασταν σπίτι τους. Πληγώθηκα πολύ όμως γιατί ένιωσα ότι αντί να χαρούν με την εγκυμοσύνη μου, προβληματίστηκαν. Ούτε μια ευχή δεν μου έδωσαν, τίποτα. Σε μια συζήτηση με τον άντρα μου ο πατέρας του του ανέφερε το οικονομικό, και ότι έγινε πολύ σύντομα η δεύτερη εγκυμοσύνη και κάτι τέτοια. Λες και ζητήσαμε λεφτά από εκείνους για να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας. Και ο λόγος που στεναχωρήθηκα τόσο είναι γιατί ενώ ξέρουν τι έχω περάσει με τις αποβολές, αντί να πουν Παναγία μου να πάνε όλα καλά και να γεννηθεί αυτό το μωράκι, έκαναν σαν να μην το άκουσαν ποτέ. Και προβληματίστηκαν κιόλας. Νιώθω ότι όλο αυτό είναι κακή ενέργεια προς το μωράκι μου και πονάει η ψυχή μου... 😔😔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...