Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λιγη Βοηθεια Κοριτσια


zoi1983

Recommended Posts

Zoi είχες καμία εξέλιξη με την θεραπεία?

Έχω και εγώ πολυκυστικές και εκτός από άστατο κύκλο δεν κάνω πάντα ωορρηξία.

Έκανα θεραπεία αυτό τον μήνα με Primolut και serpafar αλλά δεν μου έκανε ένεση. Μου είπε ότι είναι για να κάνω ωορρηξία και να συνεχίσω τις προσπάθειες. Τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες και ελπίζω...πες μου σε βοήθησε η θεραπεία????

kelly εμενα με βοηθησαν και εκανα πολυ καλο ωοθυλακιο τη δευτερη φορα ασχετα αν τελικα το προβλημα το εχει ο αντρας μου..

συνηθως τον τριτο μηνα λενε πως εχει επιτυχια. στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου!!!

α! γιατι δεσου εκανε ενεση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά χαίρομαι πολύ που βρήκα αυτό το forum γιατί μαθαίνω πράγματα που δεν γνώριζα. 

Ζωή μην σε παίρνει από κάτω όλα θα πάνε καλά. Εγώ προσπαθώ 1 χρόνο και ξέρω ότι φταίει το άγχος που έχει ο άντρας μου, όχι για την εγκυμοσύνη για άλλα άσχετα και όχι σημαντικά. Κ δεν μπορώ να κάνω κάτι απλά περιμένω να τον βοηθήσουν οι βιταμίνες που πήραμε για το άγχος. Ο γιατρός μου είναι αντίθετος στο να ξεκινήσω διαδικασίες εξωσωματικής γιατί απλά έχω μείνει μία φορά οπότε το λογικό είναι να ξαναμείνω. Αυτά!!! Οπότε αν δε θέλετε να παρετε βιταμίνες για το άγχος να πίνετε το βράδυ καμία λουίζα καμιά μαντζουράνα χαμομήλι κάτι τελοσπάντων  που θα σας χαλαρώσει. 

αχ φιλη και μενα εχει πολυ αγχος...ακομη και στον υπνο του!!!!

απλα ξερεις ακουστηκε καπως οταν ειπε πως δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μεινω φυσιολογικα..ουτε καν σπερματεγχυση!!!

αν δυναμωσει το σπερμα βλεπουμε τι κανουμε...αχ κ γω που νομιζα μονο τις γυναικες επιρεαζει το αγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Cybele πιστευω οτι εχει κιρσοκοιλη λογο της δουλειας του σηκωνει πολυ βαρος. θα δουμε σε 2 μερες που θα παμε-αν παμε - γιατι εχει αγχωθει παρα πολυ...και μου κανει νουμερα.

δε θελει να το συζηταμε καθολου..οσο για την εξωσωματικη δε προκειτε να βγει απο το μυαλο μου..ειμαι σιγουρη οτι στο τελος αυτο θα γινει...οταν και ανδυναμωσει το σπερμα.

υπομονη ζωη μου, αστον λιγο μονο του και θα τα σκεφτει και θα παει μονος του στο τελος, θα δεις, και εγω δε στο κρυβω οτι το εχω στο μυαλο μου αλλα πλεον πισω πισω...

αν ειναι κιρσοκηλη θα διορθωθει, γενικα το σπερμα συνηθως διορθωνεται... 

Επεξεργάστηκε από Cybele
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά αυτό το άγχος θα μας φάει όλους!

Δεν ξέρω, δεν μου ανέφερε τίποτα για ένεση. Γενικά είμαι στον 6 μήνα προσπαθειών και τον Αύγουστο δεν είχα ωορρηξία όποτε μου έδωσε την θεραπεία για να κάνω και να προσπαθήσω. Είχα και μια αποβολή τον Ιούλιο, αλλά πολύ νωρίς, ούτε το είχα καταλάβει ακόμα ότι ήμουν έγκυος, είχα καθυστέρηση αλλά επειδή πάντα έχω δεν πολυέδωσα σημασία και όταν μου ήρθε "περίοδος" 26 ημέρες μετά την ωορρηξία και μίλησα με τον γιατρό μου γιατί ήταν κάπως περίεργη μου είπε τα δυσάρεστα..γι'αυτό και ελπίζω κάτι με την θεραπεία και αυτή την φορά στην 1η μέρα καθυστέρησης θα κάνω τεστ, δεν την ξαναπατάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω την αληθεια δε περιμενω κ πολλα...εξαλλου φυσιολογικα δε προκειται να μεινω.

τουλαχιστον να δυναμωσει για εξωσωματικη...

εσυ love εχεις καποιο προβλημα??

 

Τι να σου πω zoi1983 ετρεχα γιατι ειπανε πως υπηρχε αλλα τι δεν ειπανε αλλα τελικα ολα οκ και δεν εχουμε τωρα προβλημα  αλλα τιποτα ακομα εχω περασει τοοοοοσα και δεν το χωραει ο νους μου πως δεν τρελαθηκα κυριολεκτικα γιατι απο τον εναν γιατρο επεφτα στον αλλον και πιο χειροτερο.......με λιγα λογια μου τα κανανε οοοολα αναποδα!!!!!!!!οτι θες ρωτα να μη σε ζαλιζω τοσα που ειναι!!!!!εσυ να μην ανχονεσε και ολα θα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειχα ακουσει ενα περιστατικο πως ο ανδρας δεν ειχε σχεδον καθολου σπερμα και του κανανε χειρουργιο του πηρανε σπερμα και τωρα εχει δυο δυδιμα κοριτσακια και ενα αγορακι!!!! Γι'αυτο για ολες μας θα ερθει η στιγμη που περημενουμε!!!!!!!:) Αααα και κατι ακομα να σας ρωτησω εγω εχω μια σαλπιγγα και καθε μηνα εχω γονημες μερες απο την μερια που δεν εχω και ετσι ειναι δωρο αδωρο ρωτησα για καπια φαρμακα και μου ειπανε πως παλι θα εχω ποιο πολες φορες απο εκει που δεν εχω σαλπιγγα !!! Ξερει καμια σας να μου πει τι γινετε?????? Σας ευχαριστω εκ τον προτερον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά αυτό το άγχος θα μας φάει όλους!

Δεν ξέρω, δεν μου ανέφερε τίποτα για ένεση. Γενικά είμαι στον 6 μήνα προσπαθειών και τον Αύγουστο δεν είχα ωορρηξία όποτε μου έδωσε την θεραπεία για να κάνω και να προσπαθήσω. Είχα και μια αποβολή τον Ιούλιο, αλλά πολύ νωρίς, ούτε το είχα καταλάβει ακόμα ότι ήμουν έγκυος, είχα καθυστέρηση αλλά επειδή πάντα έχω δεν πολυέδωσα σημασία και όταν μου ήρθε "περίοδος" 26 ημέρες μετά την ωορρηξία και μίλησα με τον γιατρό μου γιατί ήταν κάπως περίεργη μου είπε τα δυσάρεστα..γι'αυτό και ελπίζω κάτι με την θεραπεία και αυτή την φορά στην 1η μέρα καθυστέρησης θα κάνω τεστ, δεν την ξαναπατάω.

Γεια σου kelly28 εγω ειχα καθυστερηση περιπου 25 ημερες αλλα δυστηχως τιποτα παλι ειχα ενα ινομιομα αλλα εφυγε με την επομενη περιοδο πηγα για ευχαριστα αλλααααααα!!!!!!!!Κανεις θεραπεια με φαρμακα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

love30 αυτο που λες με ανδρες χωρις σπερματοζωαρια να τους κανουν χειρουργειο για να βρουν απο την πηγη, το ακουσα και εγω!!! θα ρθει η στιγμη για ολες εχεις δικαιο, ειτε με τον ενα τροπο ειτε με τον αλλο θα ρθει! τωρα στην ερωτηση σου απο οσο ξερω ειναι random καθε μηνα η ωοθηκη που αφηνει ωαριο, για παραδειγμα, μπορει να ειναι 4 μηνες συνεχομενα η αριστερη, μετα ενα μηνα η δεξια και παλι σερι στην αριστερη, ο γυνακολογος σου τι σου προτεινε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

love δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά μακάρι να υπάρχει.

Το ελπιζω κοπελα μου  αν και μου ειπανε πως παλι θα ξυπνισει απο την μερια που δεν εχω!!! Υπομονη θελει και ηρεμια σε ολες μας!!! Θετικη σκεψη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

love30 αυτο που λες με ανδρες χωρις σπερματοζωαρια να τους κανουν χειρουργειο για να βρουν απο την πηγη, το ακουσα και εγω!!! θα ρθει η στιγμη για ολες εχεις δικαιο, ειτε με τον ενα τροπο ειτε με τον αλλο θα ρθει! τωρα στην ερωτηση σου απο οσο ξερω ειναι random καθε μηνα η ωοθηκη που αφηνει ωαριο, για παραδειγμα, μπορει να ειναι 4 μηνες συνεχομενα η αριστερη, μετα ενα μηνα η δεξια και παλι σερι στην αριστερη, ο γυνακολογος σου τι σου προτεινε???

Δεν το ηξερα καν οτι υπαρχει τετοιο φαρμακο!!!Τιποτα το μονο που μου ειπε ειναι πως ειναι ανοφελο γιατι παλι θα ξυπνισει η μερια που δεν εχω!!!!Αλλα θα πωα στην Λαρισα στο Παν.και βλεπουμε αργοτερα ομως γιατι απο ψυχολογια δεν!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ απ εσας εμαθα ποιο πολα απο οτι με τους γιατρους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μου έδωσε θεραπεία με primolut και μετά serpafar....και τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες για να δω

υπομονη φιλη...θα περασουν οι μερες και ελπιζουμε να μας πεις τα ευχαριστα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

ηθελα να σας ρωτησω,ποιες βιταμινες εδωσε ο γιατρος στον αντρα σας?nolvadex νομιζω ητανε αυτες που πηρε εμεις.εχουμε τελειωσει κ  αρχες οκτωβριου λεμε να κανουμε το επομενο σπερματοδιαγραμμα να δουμε πως ειναι τωρα τα πραγματα. Ζωη ειναι πολυ δυσκολο για τους αντρες να αποδεχτουν ολη αυτη την διαδικασια για μας ειναι αλλιως,κοιταξε ακομα κ απο δω βρισκουμε ενα τροπο να το συζηταμε κ να παιρνουμε κουραγιο η μια απο την αλλη.ενας αντρας δυσκολα να μιλησει για κατι τετοιο κ ακομα πιο δυσκολο να το αποδεχτει...αν θελεις την γνωμη μου καλο ειναι να μην το συζητας συνεχεια μαζι του.στο λεω γιατι κ γω το ιδιο εκανα απο την αγωνια μου κυριως αλλα δεν βοηθαει παντα.απο οσα εχω διαβασει παντως μετα απο ενα τριμηνο η εξαμηνο απο την επεμβαση της κυρσοκηλης τα αποτελεσμα ειναι τελειως διαφορετικα,οταν θα κανουμε το επομενο σπερ/μα θα ξερουμε κ εμεις αν οντως αξιζε τον κοπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το ηξερα καν οτι υπαρχει τετοιο φαρμακο!!!Τιποτα το μονο που μου ειπε ειναι πως ειναι ανοφελο γιατι παλι θα ξυπνισει η μερια που δεν εχω!!!!Αλλα θα πωα στην Λαρισα στο Παν.και βλεπουμε αργοτερα ομως γιατι απο ψυχολογια δεν!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ απ εσας εμαθα ποιο πολα απο οτι με τους γιατρους!!!

love30 ουτε εγω γνωριζω αν υπαρχει καποιο φαρμακο για να ξυπνησει την ωοθηκη που θες, παντως καλα το σκεφτεσαι να πας στο πανεπιστημιακο να παρεις γνωμη! μακαρι να εχεις ευχαριστα νεα απο τον νεο γιατρο

καλημερα κοριτσια!

ηθελα να σας ρωτησω,ποιες βιταμινες εδωσε ο γιατρος στον αντρα σας?nolvadex νομιζω ητανε αυτες που πηρε εμεις.εχουμε τελειωσει κ  αρχες οκτωβριου λεμε να κανουμε το επομενο σπερματοδιαγραμμα να δουμε πως ειναι τωρα τα πραγματα. Ζωη ειναι πολυ δυσκολο για τους αντρες να αποδεχτουν ολη αυτη την διαδικασια για μας ειναι αλλιως,κοιταξε ακομα κ απο δω βρισκουμε ενα τροπο να το συζηταμε κ να παιρνουμε κουραγιο η μια απο την αλλη.ενας αντρας δυσκολα να μιλησει για κατι τετοιο κ ακομα πιο δυσκολο να το αποδεχτει...αν θελεις την γνωμη μου καλο ειναι να μην το συζητας συνεχεια μαζι του.στο λεω γιατι κ γω το ιδιο εκανα απο την αγωνια μου κυριως αλλα δεν βοηθαει παντα.απο οσα εχω διαβασει παντως μετα απο ενα τριμηνο η εξαμηνο απο την επεμβαση της κυρσοκηλης τα αποτελεσμα ειναι τελειως διαφορετικα,οταν θα κανουμε το επομενο σπερ/μα θα ξερουμε κ εμεις αν οντως αξιζε τον κοπο.

καλησπερα lenak2 τις βιταμινες μας στις εδωσε σαν συμπληρωμα των φαρμακων, παιρνει 2 γραμμαρια την ημερα λεβοκαρνιτινη και μια φορα βλεννοδιαλυτικο συν τις βιταμινες που ειναι απλες, wellman conception, και εμεις νοεμβρη θα παμε για επαναληπτικο! καλα αποτελεσματα να εχετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα οι αντρες ειναι ποιο επιφυλακτικοι και στο να το σηζυτησουν ακομα με καποιον !!!καλα αποτελεσματα να εχετε!!! Εμενα ειχε παρει intellecta και αλλα δυο ακομα που αυτη τη στιγμη δεν τα θυμαμαι αλλα ητανε να διωρθοσουμε ενα λαθος που εκανε ενας γιατρος αλλιως δεν θα χρειαζοτανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα οι αντρες ειναι ποιο επιφυλακτικοι και στο να το σηζυτησουν ακομα με καποιον !!!καλα αποτελεσματα να εχετε!!! Εμενα ειχε παρει intellecta και αλλα δυο ακομα που αυτη τη στιγμη δεν τα θυμαμαι αλλα ητανε να διωρθοσουμε ενα λαθος που εκανε ενας γιατρος αλλιως δεν θα χρειαζοτανε!!!!

ιδιο το φαρμακο μας το ενα love30 ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 αχκοριτσια το ακυρωσαμε το ραντεβου... δε ξερω τι αλλο να κανω..

βρηκε ενα σωρο δικαιολογιες με τη δουλεια και το αποφευγει...εκτος απο αυτο δε θελει να συζητησουμε κιολας...να του εξηγω οτι απλα θα παρει κατι βιταμινεςκαι οτι θελει και καποιους μηνες για να δυναμωσει και δε πρεπει να χανουμε χρονο και αυτος να φωναζει!!! τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoi1983 καλημέρα!

Δως του λίγο χρόνο να τα βρει με τον εαυτό του, και μένα ενώ έχουμε πάρει τις βιταμίνες όλο τις ξεχνάει και εγώ νευριάζω και θυμώνω αλλά δε νομίζω ότι έτσι καλυτερεύουμε την κατάσταση. μη του μιλάς γι' αυτό για κάποιο διάστημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχια αυτος επεμεινε να κλεισουμε αμεσα ραντεβου οχι εγω..

το μονο που ξερει να λεει ειναι δε μπορω να κανω παιδια και τετοια κουλα που με φερνουν στα ορι μου..

και γω τοσους μηνεςεχω παει στο γιατρο απειρες φορες

εχω παρει τοσα χαπιια αλλα δε παραπονεθηκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!Σας ευχαριστω κοριτσια love30 kai Cybele για τις απαντησεις σας.ηθελα να ξερω τι δινουνε κ σε αλλες περιπτωσεις.Ζωη μην απογοητευσε δεν ειναι το ιδιο για τους αντρες μας.εμεις νομιζω το βλεπουμε σαν ενα εμποδιο που πρεπει να αντιμετωπισουμε κ ειμαστε ετοιμες να κανουμε τα παντα κ εκεινοι σαν μια δικια τους αποτυχια.μπορει απλα να φοβαται τα αποτελεσματα.επειδη ολες μας εχουμε περασει τα ιδια πανω κατω συμφωνω με την Ευτυχια αστον λιγο να παρει τον χρονο του.το ξερω ειναι πολυ δυσκολο να κρατησεις την ψυχραιμια σου...κ γω που σου τα λεω αυτα πολλες φορες ενιωθα οτι δεν θα μπορεσουμε να το αντιμετωπισουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! ζωη ξερω πως νιωθεις, ετσι ειναι δυστυχως οι αντρες, σαν μικρα παιδια, συμφωνω με τα κοριτσια, αστον μην λες τιποτα, αν μπορεις δειξε οτι εισαι καλα να παρει θαρρος

οπως τα λεει η λενακ2 ειναι, το βλεπουν σαν αποτυχια δικια τους, και θελουν χρονο να το αποδεχτουν και να το αντιμετωπισουν, μεχρι να το αποδεχτουν η συμπεριφορα τους ειναι μικρου παιδιου, και μενα με εσκασε, μη νομιζεις οτι πηγε αμεσως στον γιατρο, 4 μηνες του πηρε να σηκωσει μονος του το τηλεφωνο και να παρει να κλεισει ραντεβου και να παει!!!! και δεν μου ειπε και τιποτα, απλα μια μερα μου λεει σημερα το πρωι θελω να με πεταξεις στον γιατρο

τους 4 μηνες που του πηρε να το παρει αποφαση δεν μπορεις να φανταστεις ποσο εβραζα στο ζουμι μου και ποσο θυμωμενη ημουν ωρες ωρες, θελει υπομονη κοριτσι μου, μην απελπιζεσαι, θα μπει το νερο στο αυλακι αλλα θελει χρονο δυστυχως για μας 

λενακ2 μονο ιντελεκτα σας εδωσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον επιτηδες μας τα κανουν αυτα κοριτσια για να μας ετοιμασουν για οταν θα μας τα κανουν τα μωρακια μας!αν κ πιστευω οτι τα μωρα θα ειναι πιο ευκολα απο τους πεισματαρηδες αντρες μας!!!

Cybele καταρχην καλη επιτυχια να εχετε κ εσεις τον Νοεμβριο,μακαρι να πανε ολα καλα!εμεις παιρναμε nolvadex αλλα ητανε μετα την επεμβαση κυρσοκηλης που καναμε κ μαλλον ητανε καπως διαφορετικο.κ εσεις για εκσωσωματικη ετοιμαζεσται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχ λενακ2 δικαιο εχεις! πιο ευκολα θα ειναι τα μωρα απο τους αντρες μας! 

περιμενουμε λενα να δουμε τι θα γινει με το σπερμα, θελει επαναληπτικο τον νοεμβριο ο γιατρος και μετα ξανα φεβρουαριο, στο μεταξυ μας ειπε να προσπαθουμε γιατι ποτε δεν ξερεις, αν ολα παν καλα με το σπερμα παω και εγω για σαλπιγγογραφια που ειναι η τελευταια εξεταση που μου εμεινε, και αυτο γιατι γυναικολογος και ουρολογος ειπαν αν δεν δουμε τι γινεται με σπερμα δεν την κανεις, αν ολα αυτα πανε καλα θα μας δωσουμε περιθωριο μπας και το καταφερουμε μονοι μας, αλλιως υποβοηθουμενη..... 

εσεις για εξωσωματικη ετοιμαζεστε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...