Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λιγη Βοηθεια Κοριτσια


zoi1983

Recommended Posts

αν ξερει καποια κοπελα ας μου πει..

αυριο ελεγα να παω για χοριακη

απο το απογευμα ομως εχω ροζ υγρα οταν σκουπιζομαι..ειναι περιοδος??μια μερα εχω καθυστερηση..να μη παω τελικα αυριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι να ειναι τα αποτελεσματα που περημενεις και να εχεις γρυγορα ενα υγιες μωρακι στη αγκαλια σου!!!! Εγω μετα απο τοσους γιατρους μια αφερεση σαλπιγγας που τεληκα δεν ηταν αναγκη μου ειπανε οτι ειναι ολα οκ και φταιει το ανχος !!!δε λεω ειναι συμαντικος παραγοντας αλλααααα!!!!!ειχα και εξωμυτριο που δεν το αντιμετωπησανε οπως επρεπε οι γιατροι μου!!!ειχα τη γιατρο μου στην πολη μου αλλα και τον γιατρο για την εξωσοματικη στην Αθηνα!!!!!!?

Εκανες χοριακη σημερα πες οτι εχεις ευχαριστα νεααααα☺εγω λεω καποια στιγμη να κλεισω ενα ραντεβου στο πανεπηστημιακο της Λαρισας !!!!Ξερει κανεις κανενα καλο γιατρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα...δεν εκανα γιατι αδιαθετησα τελικα πρωι πρωι χθες...

πηγα στη γιατρο μου και επεμενε να κανει κ ο αντρας μου τωρα εξετασεις.γιανα δουμε πως θα προχωρησουμε..θα παρω και αυτο το μηνα σερπαφαρ και τον αλλον θα δουμε τι θεραπεια θα κανουμε αναλογα τα αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα...δεν εκανα γιατι αδιαθετησα τελικα πρωι πρωι χθες...

πηγα στη γιατρο μου και επεμενε να κανει κ ο αντρας μου τωρα εξετασεις.γιανα δουμε πως θα προχωρησουμε..θα παρω και αυτο το μηνα σερπαφαρ και τον αλλον θα δουμε τι θεραπεια θα κανουμε αναλογα τα αποτελεσματα.

ευχομαι να ειναι αυτος ο μηνας....Να ξερεις πως ειναι (προτυμοτερο)να εχει ενα προβληματακι ο αντρας και οχι η γυναικα ειναι ποιο αντιμετωπησιμο ετσι μου ειπανε,,,αν και εδω που τα λεμε το προβλημα το εχουν τα ζευγαρια σαν ζευγαρια .......Οχι καποιοι που λενε εγω η εσυ και βλακειες ........οσο θελουμε εμεις ενα μωρακι το θελουν και οι αντρες αλλιως δεν θα μπαινανε σε τετοια διαδικασια .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κοριτσια πηγαμε για σπερμοδιαγραμμα και πηραμε τις απαντησεις.

επεσα απο τα συννεφα. με λιγα λογια μας ειπε οτι ειναι πολυ δυσκολο να μεινω εγκυος. δεν ηταν καθολου καλο. χαμηλη κινητικοτητα και με τις τιμες αυτες ουτε εξωσωματικη δε μπορω να κανω.ειμαστε κ οι δυο χαλια..τελος της εβδομαδας θα κανουμε παλι σπερμοδιαγραμμα και μετα αμεσως ουρολογο και βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Ζωη μου,

Καταρχας μην απογοητευεστε. Υπαρχουν ενα σωρο παραγοντες που επηρεαζουν τις τιμες του σπερμοδιαγραμματος. Που το κανατε; Παιρνει φαρμακα αυτη την περιοδο; Ηταν ηρεμος και σχετικα ξεκουραστος;

Ολα αυτα ειναι πολυ σημαντικα. Θα στα πει και ο γιατρος σου. Αν θες ουρολογο εχω να σου συστησω. 

Καλη δυναμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πηγαμε για σπερμοδιαγραμμα και πηραμε τις απαντησεις.

επεσα απο τα συννεφα. με λιγα λογια μας ειπε οτι ειναι πολυ δυσκολο να μεινω εγκυος. δεν ηταν καθολου καλο. χαμηλη κινητικοτητα και με τις τιμες αυτες ουτε εξωσωματικη δε μπορω να κανω.ειμαστε κ οι δυο χαλια..τελος της εβδομαδας θα κανουμε παλι σπερμοδιαγραμμα και μετα αμεσως ουρολογο και βλεπουμε.

σας ειπε τετοιο πραγμα ο γιατρος? τι γιατρος σας το ειπε αυτο? γυναικολογος? παντως να ξερεις οτι για να μεινεις εγκυος χρειαζεται 1 σπερματοζωαριο.(εννοειτε οτι οσα περισσοτερα τοσες περισσοτερες κ οι πιθανοτητες αλλα ξερω ζευγαρι με σχεδον μηδαμηνο σπερμα που εχουν δυο παιδακια) Δλδ δεν ειχε ουτε ενα???? στην περιπτωση εξωσωματικης αν επιλεξεις την μικρογονιμοποιηση, επιλεγεται ενα σπερματοζωαριο κ τοποθετειται απευθειας μεσα στο ωαριο οποτε παρακαμπτεται το θεμα της κινητικοτητας, δεν χρειαζονται πολλα σπεματοζωαρια. Μην απογοητευεσαι. Να πατε σε ουρολογο-ανδρολογο για πιο σωστη αξιολογηση του σπερμοδιαγραμματος. Εχει κανει ο συζηγος κ καλλιεργεια μηπως εχει καποιο μικροβιο που επηρρεαζει το σπερμα? Σε περιπτωση μικροβιου με μια καλη αντιβιωση διορθωνεται αυτο. επισης κ μικροβιο να μην εχει υπαρχουν βιταμινες που βοηθουν πολυ στο σπερμα.Ολα θα πανε καλα. Μην απογοητευεστε

Επεξεργάστηκε από ma2ma2ka
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πηγαμε για σπερμοδιαγραμμα και πηραμε τις απαντησεις.

επεσα απο τα συννεφα. με λιγα λογια μας ειπε οτι ειναι πολυ δυσκολο να μεινω εγκυος. δεν ηταν καθολου καλο. χαμηλη κινητικοτητα και με τις τιμες αυτες ουτε εξωσωματικη δε μπορω να κανω.ειμαστε κ οι δυο χαλια..τελος της εβδομαδας θα κανουμε παλι σπερμοδιαγραμμα και μετα αμεσως ουρολογο και βλεπουμε.

Να ξερεις πως δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα καταφερεις με εξωσωματικη καταρχειν τα βαζουν γονιμοποιημενα ..Να πατε και σε εναν ουρολογο και θα δεις με τις καταληλες βιταμηνες  και φαρμακα ολα θα πανε καλα!!! Να εχεις καλα αποτελεσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις ..αρχιζουμε κ σκεφτομαστε πιο καθαρα..  

τον αφηνω λιγο να συνελθει γιατι το πηρε πολυ βαρια και επειτα θα τον παρω να παμε σε ουρολογο..

η γιατρος που με παρακολουθει ειναι η καλυτερη στη πολη μου και μου συστησε κ εναν μικροβιολογο που ειναι πολυ καλος για τετοιες περιπτωσεισ.

θα κανω μια χαζη ερωτηση κ οποια μπορει ας μου απαντησει.

οταν  πηγαμε για την εξεταση τ σπερμα τ εδωσε στο μικροβιολογικο κατευθειαν κ απο τ αγχος χυθηκε πολυ απο εξω. δηλαδη  το δειγμα ηταν πααααρα πολυ μικρο. παιζει καποιο ρολο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξερεις πως δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα καταφερεις με εξωσωματικη καταρχειν τα βαζουν γονιμοποιημενα ..Να πατε και σε εναν ουρολογο και θα δεις με τις καταληλες βιταμηνες  και φαρμακα ολα θα πανε καλα!!! Να εχεις καλα αποτελεσματα!!!

ετσι θα κανουμε ..τουλαχιστων να το δυναμωσουμε λιγο ωστε να μπουμε στη διαδικασια για εξωσωματικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ειπε τετοιο πραγμα ο γιατρος? τι γιατρος σας το ειπε αυτο? γυναικολογος? παντως να ξερεις οτι για να μεινεις εγκυος χρειαζεται 1 σπερματοζωαριο.(εννοειτε οτι οσα περισσοτερα τοσες περισσοτερες κ οι πιθανοτητες αλλα ξερω ζευγαρι με σχεδον μηδαμηνο σπερμα που εχουν δυο παιδακια) Δλδ δεν ειχε ουτε ενα???? στην περιπτωση εξωσωματικης αν επιλεξεις την μικρογονιμοποιηση, επιλεγεται ενα σπερματοζωαριο κ τοποθετειται απευθειας μεσα στο ωαριο οποτε παρακαμπτεται το θεμα της κινητικοτητας, δεν χρειαζονται πολλα σπεματοζωαρια. Μην απογοητευεσαι. Να πατε σε ουρολογο-ανδρολογο για πιο σωστη αξιολογηση του σπερμοδιαγραμματος. Εχει κανει ο συζηγος κ καλλιεργεια μηπως εχει καποιο μικροβιο που επηρρεαζει το σπερμα? Σε περιπτωση μικροβιου με μια καλη αντιβιωση διορθωνεται αυτο. επισης κ μικροβιο να μην εχει υπαρχουν βιταμινες που βοηθουν πολυ στο σπερμα.Ολα θα πανε καλα. Μην απογοητευεστε

ναι γυναικολογος..για να καταλαβεις εκει που επρεπε να ειναι τουλαχιστον 10,000,000ειναι 400,000... αρα...ειναι πολυ δυσκολο...

η καλλιεργεια βγηκε αρνητικη...δεν υπαρχει μικροβιο...θα παμε σε εν ουρολογο τωρα να δοτμε τι θα μας πει κ αυτος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Ζωη μου,

Καταρχας μην απογοητευεστε. Υπαρχουν ενα σωρο παραγοντες που επηρεαζουν τις τιμες του σπερμοδιαγραμματος. Που το κανατε; Παιρνει φαρμακα αυτη την περιοδο; Ηταν ηρεμος και σχετικα ξεκουραστος;

Ολα αυτα ειναι πολυ σημαντικα. Θα στα πει και ο γιατρος σου. Αν θες ουρολογο εχω να σου συστησω. 

Καλη δυναμη...

θα παμε και σε γιατρο εκτος της πολης μου...ο γιατρος που λες απο που ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

διαβαζα την αναρτηση σου zoi1983  και πραγματικα ειναι να απορει κανεις τι γιατροι ειναι αυτοι που κυκλοφορουν πια!εμεις τον ιουνιο καναμε το πρωτο σπερματοδιαγραμμα κ ητανε πολλη χειροτερο απο το δικο σας, η γιατρος μου ομως το αντιμετωπισε τελειως διαφορετικα κ μας εδωσε πολλη κουραγιο.πηγαμε σε ουρολογο με ειδικευση στην υπογονιμοτητα και μετα απο υπερηχο βρηκαμε οτι το προβλημα ητανε κυρσοκηλη.θελω απλα να σου πω να μην αφηνεις να σε επηρεαζουν με τοσο απολυτες αποψεις η εκσωματικη ειναι μια λυση για πολλα τετοιου ειδους προβληματα.μακαρι να μην την χρειαζομασταν αλλα τα πραγματα δεν ερχονται παντα οπως τα θελουμε...κ αυτο το ξερουμε καλα εμεις που συζηταμε εδω για αυτο το θεμα.ελπιζω να βρεις ενα καλο ουρολογο κ μετα ολα θα πανε καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι θα κανουμε ..τουλαχιστων να το δυναμωσουμε λιγο ωστε να μπουμε στη διαδικασια για εξωσωματικη...

Και εγω κατι παρομιο επαθα εκανε ο συζηγος αξετασεις τις εδειξα στην γυναικολογο μου και με υφος μου τις πεταει μπροστα μου και μου λεει με αυτο το σπερμοδιαγραμα χωρις εξωσωματικη δεν !!!!!!αλλα το εψαξα πηγαμε σε εναν ουρολογο και ολα καλα με κατι βιταμηνες μονο!!!!!!!!αλλα δυστηχως τιποτα ακομα γιατι μην ξεχναμε κοριτσια  μας εχουν φαει με το ανχος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω κατι παρομιο επαθα εκανε ο συζηγος αξετασεις τις εδειξα στην γυναικολογο μου και με υφος μου τις πεταει μπροστα μου και μου λεει με αυτο το σπερμοδιαγραμα χωρις εξωσωματικη δεν !!!!!!αλλα το εψαξα πηγαμε σε εναν ουρολογο και ολα καλα με κατι βιταμηνες μονο!!!!!!!!αλλα δυστηχως τιποτα ακομα γιατι μην ξεχναμε κοριτσια  μας εχουν φαει μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πηγαμε για σπερμοδιαγραμμα και πηραμε τις απαντησεις.

επεσα απο τα συννεφα. με λιγα λογια μας ειπε οτι ειναι πολυ δυσκολο να μεινω εγκυος. δεν ηταν καθολου καλο. χαμηλη κινητικοτητα και με τις τιμες αυτες ουτε εξωσωματικη δε μπορω να κανω.ειμαστε κ οι δυο χαλια..τελος της εβδομαδας θα κανουμε παλι σπερμοδιαγραμμα και μετα αμεσως ουρολογο και βλεπουμε.

κοπελα μου τι εγινε πηγατε στο γιατρο?θα δεις πως δεν ειναι τιποτα και θα ηρεμσεις και'συ!!!!! Θελουμε ευχαριστα νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλεισαμε ραντεβου για την αλλη εβδομαδα με ουρολογο...αντε να δουμε τι θα πει κ αυτος.με τα χιλια ζορια βεβαια γιατι δεν ηθελε να παει.

πιστευετε οτι οι βιταμινες βοηθουν ρε κοριτσια?????/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλεισαμε ραντεβου για την αλλη εβδομαδα με ουρολογο...αντε να δουμε τι θα πει κ αυτος.με τα χιλια ζορια βεβαια γιατι δεν ηθελε να παει.

πιστευετε οτι οι βιταμινες βοηθουν ρε κοριτσια?????/

Βοηθανε πολη εμενα βιταμινες πηρε αλλα απο λαθος την πατησαμε πηγαμε σε ενα γιατρο και μας ειπε πως υπαρχει προβλημα και του εδωσε λαθος χαπια αλλα μετα πηγαμε σε αλλον και ολα γινανε οκ!!!!!Εχω βαρεθει τοοοοοσο πολη και μονο που τα σκεφτομε απελπιζομε απογοητευομαι!!!!!!!και δεν εχω ψυχολογια να ξαναμπω στην ιδια διαδικασια!!!!!!!!!! Ολα οκ θα ειναι θα δεις και η βιταμινες θα κανουν τη δουλεια τους και σε λιγο καιρο θα μας πεις τα ευχαρηστααααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω την αληθεια δε περιμενω κ πολλα...εξαλλου φυσιολογικα δε προκειται να μεινω.

τουλαχιστον να δυναμωσει για εξωσωματικη...

εσυ love εχεις καποιο προβλημα??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβασα το ποστ της ζωης και θελω να σου πω κοριτσι μου να μην σκεφτεσαι αρνητικα, και εμεις προσπαθουμε εδω και 1.5 χρονο, καναμε τις εξετασεις και ο αντρουλης μου παρουσιασε κι αυτος προβλημα κινητικοτητας, μιλαμε μονο 6 ωρες κινουντε, ο ουρολογος μας ειπε οτι αυτο διορθωνεται και πιστευει σε 6 μηνες θα βελτιωθει πολυ με τα φαρμακα και τη βιταμινη που εδωσε, να σου πω πως το πρωτο σπερμοδιαγραμμα εδειξε και χαμηλο αριθμο αλλα ηταν αγχωμενος λογω δουλειας και τον εβαλε στη βδομαδα να επαναλαβει, και ο αριθμος ειχε ανεβει στα 20εκατομμυρια, οποτε παιζουν κι αλλοι παραγοντες που μπορει να επηρεασαν τον αριθμο, ντοπλερ οσχεως τον εβαλε να κανει τον αντρουλη σου? οπως ειπαν τα κοριτσια και θεμα κιρσοκυλης παιζει και αυτο μονο με τον υπερηχο θα φανει.....

μη σκεφτεσαι απο τωρα την υποβοηθουμενη, αστην στο πισω μερος του μυαλου σου αν σου κανει καλο, πες θα το παλεψουμε το θεμα και αναλογως προχωρατε, τις προσπαθειες μη της διακοψεις γιατι ποτε δε ξερεις αυτο μας τονισε ο ουρολογος

καλη εβδομαδα σε ολα τα κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά χαίρομαι πολύ που βρήκα αυτό το forum γιατί μαθαίνω πράγματα που δεν γνώριζα. 

Ζωή μην σε παίρνει από κάτω όλα θα πάνε καλά. Εγώ προσπαθώ 1 χρόνο και ξέρω ότι φταίει το άγχος που έχει ο άντρας μου, όχι για την εγκυμοσύνη για άλλα άσχετα και όχι σημαντικά. Κ δεν μπορώ να κάνω κάτι απλά περιμένω να τον βοηθήσουν οι βιταμίνες που πήραμε για το άγχος. Ο γιατρός μου είναι αντίθετος στο να ξεκινήσω διαδικασίες εξωσωματικής γιατί απλά έχω μείνει μία φορά οπότε το λογικό είναι να ξαναμείνω. Αυτά!!! Οπότε αν δε θέλετε να παρετε βιταμίνες για το άγχος να πίνετε το βράδυ καμία λουίζα καμιά μαντζουράνα χαμομήλι κάτι τελοσπάντων  που θα σας χαλαρώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoi είχες καμία εξέλιξη με την θεραπεία?

Έχω και εγώ πολυκυστικές και εκτός από άστατο κύκλο δεν κάνω πάντα ωορρηξία.

Έκανα θεραπεία αυτό τον μήνα με Primolut και serpafar αλλά δεν μου έκανε ένεση. Μου είπε ότι είναι για να κάνω ωορρηξία και να συνεχίσω τις προσπάθειες. Τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες και ελπίζω...πες μου σε βοήθησε η θεραπεία????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

διαβαζα την αναρτηση σου zoi1983  και πραγματικα ειναι να απορει κανεις τι γιατροι ειναι αυτοι που κυκλοφορουν πια!εμεις τον ιουνιο καναμε το πρωτο σπερματοδιαγραμμα κ ητανε πολλη χειροτερο απο το δικο σας, η γιατρος μου ομως το αντιμετωπισε τελειως διαφορετικα κ μας εδωσε πολλη κουραγιο.πηγαμε σε ουρολογο με ειδικευση στην υπογονιμοτητα και μετα απο υπερηχο βρηκαμε οτι το προβλημα ητανε κυρσοκηλη.θελω απλα να σου πω να μην αφηνεις να σε επηρεαζουν με τοσο απολυτες αποψεις η εκσωματικη ειναι μια λυση για πολλα τετοιου ειδους προβληματα.μακαρι να μην την χρειαζομασταν αλλα τα πραγματα δεν ερχονται παντα οπως τα θελουμε...κ αυτο το ξερουμε καλα εμεις που συζηταμε εδω για αυτο το θεμα.ελπιζω να βρεις ενα καλο ουρολογο κ μετα ολα θα πανε καλα...

διαβασα το ποστ της ζωης και θελω να σου πω κοριτσι μου να μην σκεφτεσαι αρνητικα, και εμεις προσπαθουμε εδω και 1.5 χρονο, καναμε τις εξετασεις και ο αντρουλης μου παρουσιασε κι αυτος προβλημα κινητικοτητας, μιλαμε μονο 6 ωρες κινουντε, ο ουρολογος μας ειπε οτι αυτο διορθωνεται και πιστευει σε 6 μηνες θα βελτιωθει πολυ με τα φαρμακα και τη βιταμινη που εδωσε, να σου πω πως το πρωτο σπερμοδιαγραμμα εδειξε και χαμηλο αριθμο αλλα ηταν αγχωμενος λογω δουλειας και τον εβαλε στη βδομαδα να επαναλαβει, και ο αριθμος ειχε ανεβει στα 20εκατομμυρια, οποτε παιζουν κι αλλοι παραγοντες που μπορει να επηρεασαν τον αριθμο, ντοπλερ οσχεως τον εβαλε να κανει τον αντρουλη σου? οπως ειπαν τα κοριτσια και θεμα κιρσοκυλης παιζει και αυτο μονο με τον υπερηχο θα φανει.....

μη σκεφτεσαι απο τωρα την υποβοηθουμενη, αστην στο πισω μερος του μυαλου σου αν σου κανει καλο, πες θα το παλεψουμε το θεμα και αναλογως προχωρατε, τις προσπαθειες μη της διακοψεις γιατι ποτε δε ξερεις αυτο μας τονισε ο ουρολογος

καλη εβδομαδα σε ολα τα κοριτσια!

Cybele πιστευω οτι εχει κιρσοκοιλη λογο της δουλειας του σηκωνει πολυ βαρος. θα δουμε σε 2 μερες που θα παμε-αν παμε - γιατι εχει αγχωθει παρα πολυ...και μου κανει νουμερα.

δε θελει να το συζηταμε καθολου..οσο για την εξωσωματικη δε προκειτε να βγει απο το μυαλο μου..ειμαι σιγουρη οτι στο τελος αυτο θα γινει...οταν και ανδυναμωσει το σπερμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...