Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λιγη Βοηθεια Κοριτσια


zoi1983

Recommended Posts

σε ευχαριστω wanabemom το ιδιο ευχομαι και σε σενα..αντε να δουμε κ αυτο το μηνα.

σημερα εχω τραβηγματα και πονακια χαμηλα στη κοιλια λογικα απο την otrivelle. τουλαχιστον ξεφουσκωσα. ειχα γινει σα μπαλονι απο τα φαρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειμαι στη 19η μερα τουκυκλου και δυστυχως αρχισα να ποναω οπως οταν περιμενω περιοδο.

να υποθεσω πως αυτο δεν ειναι καλο ε?

δεν ειναι συμπτωμα αλλα μαλλον θα αδιαθετισω και μαλιστα παλι νωρις.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Μην απογοητευεσαι, οπως ειπες δεν ειναι απαραιτητο οτι ειναι συμπτωμα περιοδου. Στο γιατρο ποτε πηγες τελευταια; Ειδατε. ωορηξια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τη κυριακη 23 του μηνα ημουν στη 13η μερα κ καναμε την ovitrelle την ενεση. γιατι ενα ωαριο ηταν αρκετα μεγαλο.απο τοτε ειχαμε επαφες καθε μερα.

αλλα ξερεις τι λεω? αλλεςμε τοσα ωαριακ δε καταφερνουν. κ εγω με εναμονο τι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζωή μην απογοητεύεσαι οι πονοι περιοδου να ξέρεις τουλάχιστον για μένα αρκετές μερες προν την ημερομηνία που περίμενα κ στις 2 εγκυμοσυνες ήταν το πρωτο σημάδι !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

didaki μακαρι. αλλα ερτσι επαθα κ το προηγουμενο μηνα. αλλα το στηθος δενειναι πρισμενο αυτη τη φορα. τουλαχιστον ακομα.

το μονο που εχω ειναι πονακια κ τσιμπημα αριστερα χαμηλα. κ λιγο η μεση. γι αυτο αγχωθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα δουμε. τελικα ποσο αγχωτικο ειναι ολο αυτο κ ποσο τσακιζει τη ψυχολογια. χθες πηγαμε με τον αντρα μουυ να δουμε κουρτινες για τοσπιτι ημουν μεσα στη τρελλη χαρα που διαλεγα λιγο πιο ακριβα πραγματα απο οτι ειχαμε υπολογισει δε μ χαλαγε χατηρι κ εκει ενιωσα μια ζαλη κ μετ πονους. οπως καταλαβατε αρχησα τη γκρινια.

εχει τοσα προβληματα και τοση πιεση με τη δουλεια κ πισω εγω γκρινιαζω.πριν λιγες μερες με επιασε υστερια. φωναζα..δε με αναγνωριζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονή μου , πάντως θες να σου πω κατι ζωή  απο τηβ αρχη που σε διαβάζω σκέφτομαι έχεις πράγματι κάποιο υπαρκτό πρόβλημα κ το κανεις αυτό ?? ίσως εγω να μην έχω καταλάβει . Θυμάμαι οτι έχεις πολυκθστικες αλλα πολυ ήπιες . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai πολυκυστικες εχω. γιαυτο κανω κ αυτη τη θεραπεια.δε μπορω αλλα αντισσυλιπτικα πραγματικα.

με αστατο κυκλο δε πετυχαινω τις γονιμες μερες και λογικα δε κανω καλη ωορηξια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το διαβασα και εγω...αλλα δυστυχως μονη μου δε νομιζω να καταφερω κατι.

θαδουμε τι θα γινει..θα κανω κ τριτο μηνα τη θεραπεια κ βλεπουμε. σπερματεγχυση την αποκλειω γιατι ποτε δεν γινεται κατι.απο οσες ξερω καμια δεν εμεινε εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι didaki γιατι δεν εχω σταθερο κυκλο..

μπορει δυο μηνες να μου ερχεται στις 29 μερες κ μετα να ερθει στις 35

τουλαχιστον δε ποναω σημερα ευτυχως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μια απορια...

ποσες μερες πιο πριν δειχνει το τεστ? περιμενω 9 του μηνος..εκανα και βγηκε αρνητικο...

δεν υπαρχει περιπτωση απο οσο καταλαβα ουτε και αυτο το μηνα  για εγκυμοσυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ζωή !! Κανονικά απο την πρωτη μερα καιυστερησης . Φυσικά κ υπάρχουν κάποια που δείχνουν νωρίτερα αλλα επι της ουσίας όλα εξαρτώνται απο το ποσο αυξάνεται η χοριακη αρα πράγματι το σωστό ειναι την πρωτη μερα καιυστερησης . Και εγω νωρίτερα εκανα που μιλάω τωρα  αλλα να σου πω κατι στο μεγαλύτερο ποσοστό δεν δειχνει κ απογοητευόμαστε . Καλυτερα με πρωινά ουρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

didaki δεν ελπιζω..δε πειραζει..καποια στιγμη θα ερθει το μωρακι...

πεμπτη θα παω για χοριακη παντως αν δεν αδιαθετησω και μετα στη γιατρο. ισως ηρθε η ωρα να κανει κ ο αντρας μου εεξετασεις....

θα κανω και το τριτο κυκλο με αυτη τη θεραπεια κ μετα σπερματεγχυση μου ειχεπει..κατι που δε θα το κανω διοτι πιστευω οτι σχεδον καμια δεν εχει μεινει εγκυος. τελοσπαντων 3 μερες εμειναν βλεπουμε τι θα κανουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ειμαι καινουρια στην παρεα μην απογοητευεσε ολα θα γινουν....Να σε ρωτησω κατι???δεν σας βαλανε να κανετε και οι δυο εξετασεις???Το λεω αυτο γιατι καπως ετσι την πατησα και'γω αλλα με την σαλπιγγογραφια εκανα τρεις εξωσοματικες και μετα μου την ζυτησανε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μια απορια...

ποσες μερες πιο πριν δειχνει το τεστ? περιμενω 9 του μηνος..εκανα και βγηκε αρνητικο...

δεν υπαρχει περιπτωση απο οσο καταλαβα ουτε και αυτο το μηνα  για εγκυμοσυνη...

υπαρχει ενα test που δειχνει στις 6 ημερες το εκανε μια φιλη μου και στις δυο εγκυμοσυνες της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπαρχει ενα test που δειχνει στις 6 ημερες το εκανε μια φιλη μου και στις δυο εγκυμοσυνες της!!!!

και εγω αυτο εκανα κ δεν εδειξε τιποτα...

την πεμπτη παντως θα παω για χοριακη...

η γιατρος μου ειπε  απο την αρχη να κανουμε και οι δυο..αλλα πιστευω οτι μονο εγω εχω το προβλημα. θα δουμε τι θα μας πει και τωρα..τουλαχιστον ο αντρας μου δεν εχει προβλημα να κανει εξετασεις. το καθυστερουσαμε γιατι το καλοκαιρι υπηρξε πολυ πιεση στη δουλεια. τωρα που καπως χαλαρωσε μου προτηνε απο μονος του.εσυ love ειχες καποιο προβλημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω αυτο εκανα κ δεν εδειξε τιποτα...

την πεμπτη παντως θα παω για χοριακη...

η γιατρος μου ειπε  απο την αρχη να κανουμε και οι δυο..αλλα πιστευω οτι μονο εγω εχω το προβλημα. θα δουμε τι θα μας πει και τωρα..τουλαχιστον ο αντρας μου δεν εχει προβλημα να κανει εξετασεις. το καθυστερουσαμε γιατι το καλοκαιρι υπηρξε πολυ πιεση στη δουλεια. τωρα που καπως χαλαρωσε μου προτηνε απο μονος του.εσυ love ειχες καποιο προβλημα?

Σου ευχομαι να ειναι τα αποτελεσματα που περημενεις και να εχεις γρυγορα ενα υγιες μωρακι στη αγκαλια σου!!!! Εγω μετα απο τοσους γιατρους μια αφερεση σαλπιγγας που τεληκα δεν ηταν αναγκη μου ειπανε οτι ειναι ολα οκ και φταιει το ανχος !!!δε λεω ειναι συμαντικος παραγοντας αλλααααα!!!!!ειχα και εξωμυτριο που δεν το αντιμετωπησανε οπως επρεπε οι γιατροι μου!!!ειχα τη γιατρο μου στην πολη μου αλλα και τον γιατρο για την εξωσοματικη στην Αθηνα!!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...