Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριαζομαι Την Βοηθεια Σας!


Recommended Posts

Καλησπερα με λενε Ηλιανα και μενω στην λαρισα,εχω μια κορουλα 5 ετων.Ας τα παρω τα πραγματα απο την αρχη,φετος η μικρη πηγαινει στο προνηπιο στην αρχη της χρονιας την γραφω στο νηπιο της περιοχης μας.στην πρωτη εβδομαδα κιολας αρχισε η δασκαλα τις παρατηρισεις και γενικα μια πολθ επιθετικη σημπεριφορα απεναντι μου,μετα αρχισαν τα δραματα με την μικρητην ξθπνουσα το πρωι για το σχολειο εκλεγε και ετρεμε το παιδι και με παρακαλουσε να μην την παω σχολειο γιατι λεει η δασκαλα ειναι κακια να σημειωσω εδω οτι το παιδι τουσ εφυγε απο το σχολειο και δεν πηραν χαμπαρι.Περνουμε την αποφαση να τισ αλαξουμε σχολειο,πηγαινουμε και ρωταμε σε αλλη περιοχη οχι πολυ μακρια απο την δικη μας αν μπορουμε να κανουμε μεταγραφη στο δικο τουσ νηπιαγωγιο μας δεχτηκαν με μεγαλη χαρα.πηγαμε εκει το παιδι ηταν τοσο χαρουμενο δεν μας διμιουγησε κανενα θεμα ολα μια χαρα και μου σκανε τωρα την βομβα οτι επιδη το νηπιο ειναι υποχρωτικη εκπεδευση πρεπει να την παω παλι στο νηπιαγωγιο το πρωτο και εχω μεινει παγωτο!μιλαω με την διευθηντρια και μου λεει οτι δεν μπορει να κανει κατι για να κρατησει το παιδι εκει,εχει ερθει μια εγκυκλιος που λεει οτι δεν μπορουν να παρουν παιδια απο αλλη περιοχη οκ λεω εχετε δικιο και το σεβομαι αυτο αλλα εγω πηρα μεταγραφη γιατι ειχα μεγαλο θεμα με το παιδι πως θα το ξαναπαω σε εκεινο το σχολειο?θα το διαλυσω το παιδι τι ειναι μπαλακι?μια απο δω και μια απο εκει?ξερει καμια κοπελα με παρομοια εμπειρια να μου πει πως αν παω στην Α΄βαθμια εκπεδευση να με βοηθησουν?δεν αντεχω αλλο εχω διαλυθει ψυχολογικα με αυτο το θεμα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...