Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Είναι πάντως πολύ άσχημο να σε ρωτάνε όλοι συνέχεια....και να έχεις και τον καημό σου να θες να κάνεις παιδί και να μην σου κάθεται! Εμένα μου σκοτώνει την ψυχολογία κάθε φορά που ακούω την φράση "Είσαι έγκυος;"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άστα να πάνε. Εμένα όλοι περίμεναν τώρα και καλά μετά τις διακοπές πιο χαλαροί και οι δύο αλλά τίποτα. Δεν ρωτάνε πια αλλά ξέρω ότι περιμένουν κάθε μήνα να τους πω ότι έχω καθυστέρηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχία σε καταλαβενω κι εμενα αυτο περιμένουν να ακούσουν..!! Η πεθερά μου ανα δυο μερες και τηλέφωνο στον αντρα μου τι έγινε εχεις να μου πεις κατι..? Και τέτοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω τους καταλαβαίνω ηδικα τους γονείς μου. Η μαμα μου δεν με ρωτάει καθολου απλα λεει οτι θέλει ενα βελονάκι.ο καινούριος χρονος θα μας βρει εγκυουλες. Καλημερα κορίτσια ξεχασα να το πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!! καινουρια στο φορουμ και ευτυχως σας ανακαλυψα και πηρα λιγο τα πανω μου! προσπαθουμε για παιδακι απο το μαρτη του 2014, στο χρονο των προσπαθειων αρχισαμε να ψαχνομαστε, και βρηκαμε καποια θεματακια, εγω θεμα με το θυρεοειδη και ο καλος μου θεματακι με την κινητικοτητα, ετσι απο το πασχα ακολουθουμε οτι λενε οι γιατροι, και ελπιζουμε να βελτιωθουν τα πραγματα και να τα καταφερουμε απο μονοι μας, αλλα κοριτσια οποτε βλεπω την ακατονομαστη πλεον η ψυχολογια στα πατωματα, κουραστηκα, απογοητευτηκα πολυ και εχω γινει πολυ ευαισθητη σε λογια που λενε τριτοι περι την αποκτηση απογονων.... πολυς κοσμος τελικα, πιστευω οτι δε σκεφτεται πριν μιλησει :( 

ευχομαι σε ολες μεσα στο 16 να γινουμε μανουλες, να γεμισουμε με ευχαριστα νεα μονο! καλη επιτυχια στα κοριτσια που δεν περιμενουν τωρα κοντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cybele καλος ήρθες μην το βάζεις κάτω..!! Κι εγώ ηπα οτι τα παρατάω αλλά δεν με άφησε ο γιατρός μου..!! Μου εδωσε πολυ κουράγιο.! Για αυτο μην στεναχωριέστε. Θα ερθει και στο εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου..!! Σε αυτο που λενε περι απόγονοί εχω ακούσει τα πάντα. Καλητσρα να μην λενε τίποτα εγω πλεων λεω οτι δεν βιαζόμαστε και σταματάνε να λένε..! Τι πρόβλημα ειχες με τον θηριώδη.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω νικη μου για τα καλα σου λογια! μακαρι να ρθει για ολες μας!!! εχω οζο στο θυρεοειδη πανω απο 2 εκατοστα και προκαλει υπερθυρεοειδισμο, δλδ φευγουν περισσοτερες ορμονες απο το κανονικο, τωρα παιρνω χαπακι καθε πρωι και καθε μηνα ελεγχουμε tsh 

να σου ευχηθω και καλα αποτελεσματα στο τεστακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rakoun τι εκανες πουλακι μου;ολα καλα;

εκανα χτες το πρωι και βγηκε αρνητικο.ΝΑΑΑΑΑΑ μια παχυα γραμμη και οταν σηκωσα στο φως το τεστακι(σε ταινια ειναι) ειδα το σημειο που θα επρεπε να ειναι κι εκει εντονο για να χαρω...
την κυριακη επρεπε να μου εχει ερθει περιοδος και ακομα τίποτα.
ΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΟΥ ΛΕΤΕ?

Πηγα στη μαμα μου χτες να την δω και της το ειπα, και μου ειπε να περιμενω 10 μερες καθυστερησης και να ξανακανω. Και σε αυτη λεει ετσι ειχε γινει.
Δε θελω ψευτικες ελπιδες, δε θελω!

Επεξεργάστηκε από rakoun
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβενω κι εμενα το ιδιο μου βρικαν και μου εδωσαν φαρμακο κι εμενα. Εγω περνω προι μεσημέρι και βράδυ..! Αλλα το εχουμε ρύθμιση εμενα δεν ηταν πολυ αυξημένο ς ηταν στα φισιολογικα αλλα λιγο παραπονο απο οτι έπρεπε.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cybele καλώς ήρθες και γω χθες ανακάλυψα τα κορίτσια και πήρα τα πάνω μου και γω γιατί προσπαθούμε από πέρσι τον Ιούλιο χωρίς επιτυχία και με μία παλινδρομη στο μετακύ.. Καλή επιτυχία σε όλες μας. Σήμερα μου έρχονται τα τεστ ωορρηξίας για να δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο νικη!!! ειχε ρυθμιστει και μενα και μετα μου αλλαξε φαρμακο και αντε παλι απο την αρχη για ρυθμιση.... 

ρακουν μπορει να εχει δικαιο η μαμα σου, να εγινε καθυστερημενη συλληψη.... οσο μπορεις ηρεμισε και περιμενε, παρε και ενα τηλ το γιατρο σου αν θες 

Ευτυχια καλως σας βρηκα! ειμαστε κοντα στον καιρο προσπαθειας, θα ρθει το νινι σου και αυτη τη φορα θα μεινει, ευχομαι να σου φερουν γουρι τα τεστακια σου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια από διάφορα άρθρα που έχω διαβάσει ξέρω ότι βοηθάει πολύ και φυλλικό οξύ είτε από τροφή είτε σε κάψουλα. Εμένα ο γιατρός μου μου τα έδωσε και τα παίρνω το τελευταίο τρίμηνο. και βιταμίνη C

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο γιατρο θα παω, αλλα οχι αμεσα γτ θα φυγω λιγες μερες ταξιδι στο εξωτερικο για ενα συνεδριο που θελω να παρακολουθησω

αν οταν γυρισω δεν εχει ερθει, θα παω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μου και μενα απο την αρχη αυτο επρεπε να μου δωσει πιστευω, αλλα ηθελε να με ξεκινησει με πιο δυνατο, με αποτελεσμα τωρα που εδωσε το προθουριλ να πρεπει να ξαναρυθμιστω.... 

ευτυχια οντως βοηθανε αυτα! και εγω στην αρχη επαιρνα φολικο και βιταμινη C, τωρα το γυρισα στις βιταμινες pregnacare conception, που εχει διαφορες βιταμινες σημαντικες για εγκυμοσυνη + 400mg φολικο, τωρα με το κρυο θα αρχισω παλι και τη βιταμινη C

ρακουν καλα να περασεις και μακαρι να γυρισεις με ευχαριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ευχομαι κι εγω αλλά μέσα μου έχω απογοητευεί.
Ειχα καποια συμπτωματα που ταεγραψα, ενθαρρυντικα, αλλά όταν κάνεις τεστ και βγαίνει αρνητικο σου κόβονται τα φτερα.
Διαβασα βεβαια πως ενδεχομενως η ορμονη να ειναι σε μεγαλη συγκεντρωση στα ούρα και το τεστ να "μπερδευεται", οποτε πρεπει να αραιωθολυν τα ουρα με φυσιολογικο ορο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρακουν σε καταλαμβαινω απολυτα, η απογοητευση παντα υπαρχει οσο και να προσπαθουμε να την πνιξουμε, προσωπικα μετα απο τοσο καιρο καταλαβα οτι τα συμπτωματα δε λενε και πολλα, αντιθετως μας μπερδευουν κιολας, ακομη και η καθυστερηση καποιες φορες δεν ειναι αξιοπιστη, εχω φαει τοσα αρνητικα που πλεον φοβαμαι τα τεστ. καθε μηνα ολα ειναι πιθανα και απιθανα ταυτοχρονα, το θεμα ειναι η ατιμη η ψυχολογια μας..... υπομονη, ηρεμια και ευχομαι να εισαι στην κατηγορια ευχαριστα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια . Να μπω και εγω στην παρέα σας ; Εγώ έχω ένα κοριτσάκι 3.5 ετών και αρχίσαμε προσπάθειες για δεύτερο αυτόν τον μήνα...το θέμα είναι πως έχω αγχωθεί πάρα πολύ :cry: . Ας πάρω τα πράγματα όμως απο την αρχή . Οπωσδήποτε ήταν στα σχέδια μας ένα δεύτερο παιδι ...το προγραμματίζαμε όμως για λίγο αργότερα . ..Πριν 1-2 μήνες πήγα για τεστ παπ και ο γιατρός μου βρήκε μια κύστη στην ωοθήκη περίπου 4.5 εκατοστά ... και μου έδωσε 2 επιλογές ...ή αφαίρεση της κύστης λαμπαροσκοπικά ...ή εγκυμοσύνη που θα πρέπει να προκύψει μέχρι τον Ιανουάριο περίπου . ( Για όσες ενδεχομένως δεν γνωρίζουν... η εγκυμοσύνη λειτουργεί θεραπευτικά σε αυτού του είδους τις κύστες και είτε μπορεί να σμικρυνθούν πάρα πολύ είτε μπορεί να εξαφανιστούν .Ακόμη και στο ενδεχόμενο να μην φύγουν εντελώς μέχρι την ημέρα της γέννας τότε αφαιρούνται την ώρα της καισαρικής τομής )  Έτσι αποφασίσαμε πως θα προσπαθήσουμε να κάνουμε μωράκι . Το χρονοδιαγραμμα όμως εμένα με εχει αγχώσει τρομερά ! Στην κόρη μου έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια...όμως τότε δεν είχα τίποτα στο μυαλό να με αγχώνει ...Εκτός απο όλα τα άλλα απέκτησα και θέμα στον θυρεοειδή πριν 1.5 χρόνο δεν ξέρω εαν επηρεάζει και αυτό τα πράγματα...πάντως παίρνω κανονικά το χαπάκι μου ημερησίως για να ρυθμίζεται . Τώρα περιμένω περίοδο 01/10 και είχαμε ελεύθερες επαφές την 11η , 14η και 20ή ημέρα του κύκλου σε κύκλο 28ημερών . 

Επεξεργάστηκε από Veloudenia
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάλος ήρθες στην παρέα μας να συζήσει η κορούλα σου..!! μου είχε βρει κι έμενα άλλα πολύ μικρές και ανώριμες δεν είχαν ωριμάσει για αυτό μου είχε πει ότι μέσα σε 6 μήνες θα έχω μείνει έγκυος..? δεν το ήξερα αυτό παντός με τις κίστες..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Veloudenia και γω καινούρια εδώ. Από χθες συγκεκριμένα. Σου εύχομαι καλή επιτυχία. Έχω ξανά ακούσει ίδια περίπτωση με σένα και όλα πήγαν καλά. Και συ αν το πιστέψεις όλα θα πάνε τέλεια.

Εγώ έκανα τον Ιούλιο του 2013 χειρουργείο για ινομύωμα το οποίο ήταν μεγάλο και σε θέση που δε θα έπιανα παιδί ποτέ γιατί ήταν ακριβώς στη μέση της μήτρας. Τώρα ελπίζω μέχρι τέλους του χρόνου να μείνω και εγώ και όλα τα κορίτσια εδώ μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...