Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Ολες τις εχω κανει κι εγω και ο αντρας μου εμενα μου βρικαν λιγο θηριώδη αλλα το ριθμισαμε.ολα τα άλλα ηταν ολα καλά και φυσιολογικά. Εσυ..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω κάνει κάποιες ορμονολογικές αλλά επειδή έκανα ένα χειρουργείο τον Ιούλιο του 2013, είχα ινομύωμα, τώρα είναι όλα καλά. Ο άντρας μου ακόμα δεν έχει κάνει κάτι. Ο γιατρός μου μου λέει ότι επειδή έμεινα μία φορά θα ξαναμείνω αλλά δίνω διορία μέχρι τον Δεκέμβριο μετά θα πάω σε άλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μουειχε πει ο γιατρός μου οτι μεσα σε 6 μηνες το πολυ θα εχω μηνύει έγκυος αυτο περιμενω να δω το ποτέ..!! Άσχετος που τωρα εχω 17 μερες καθυστέρηση αλλα και παλι δεν ελπιζω για μωράκι.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τις συζητήσεις κατάλαβα ότι έχει άστατο κύκλο. Εγώ γενικά σταθερό στις 26 μέρες αλλά τώρα αδιαθέτησα στις 23 μέρες. τον προηγούμενο μήνα στις 24 μέρες πιο πίσω στις 29 μερες και δεν καταλαβαίνω γιατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα χρόνο ειχα σταθερό κικλο στις 57 και 26 ετσι πθγενε τιν προιγουμενη φωρα παρα να ερθει στις 26 ηρθε 49 και τωρα ειναι άφαντη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα ευτυχια καλως ηρθες στο φορουμ.και εγω μετραω μια παλλινδρομη απο τον Μαιο.Εγω μετα την αποξεση εχω μικροτερο κυκλο 24ημερες απο που ειχα 28 και λιγο διαφορετικα συμπτωματα περιοδου.σου ευχομαι γρηγορα εγκυουλα:)

Νικούλα περιμενω το αποτελεσμα σου να ειμαι εγω.Τα καλυτερα νεα να εχεις κοριτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Δεν βαρέθηκα και διάβασα σχεδόν όλη τη ροή της συζήτησης σας. Σαν να βλέπω εμένα απ'έξω. Τον Οκτώβρη κλείνω 1 χρόνο προσπάθειας και τίποτα. Είχα και μία παλίνδρομη πέρσι. Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα και όχι άγχος όπως μου λένε όλοι!!!:roll:  

καλως μας ηρθες Ευτυχια! Δυστυχως μετα απο παλλινδρομη το αγχος και ο φοβος ειναι ακομη μεγαλυτερο ,ειμαι μολις στον πρωτο μηνα προσπαθειων και το σκεφτομαι συνεχεια .Καλα αποτελεσματα λοιπον σε ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη καλησπέρα εγώ αυτό το τεστ έκανα μία μέρα πρίν την αναμενόμενη περίοδο κ όχι με πρωινά ούρα κ βγήκε θετικό!! Τωρα είμαι 12 εβδομάδων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναί εγώ πηγα στο φαρμακείο κ ζητησα ενα διπλό τεστ μου εδωσε αυτό κ το κουτί είχε το ενα predictor early κ το αλλο απλό predictor. Εγώ ανυπόμονη ενω περίμενα στις 31/7 περίοδο εκανα το early στις 30 το μεσημερι αφού είχα ουρήσει από τις 6:00 το πρωί 5-6 φορές. Αργησε λιγάκι να βγεί η γραμμή αλλα βγηκε αρκετά καθαρή (δέν την έλεγες αχνή). Εγώ χαρά την άλλη μερα εκανα κ το απλό προς το μεσημερι κ βγήκε αχνή τρεχω για χοριακή βγαινει119,30!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι να εισαι εγκυούλα μεσα απο την καρδιά μου. Αλλά μήν απογοητευεσαι είναι κ λιγο δύσκολο αν δεν εχεις σταθερό κύκλο θα μπορουσες με υπερηχο να προβλέψει ο γιατρός σου περίπου πότε θα χεις οωρηξία κ να κάνετε τότε πιό εντατικές προσπάθειες! Όπως κ νά χει μακάρι να επιασες το σποράκι είναι η μεγαλυτερη χαρά που παιρνεις στην ζωή σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Με τα λεγομενα του γιατρού μου ερχόμαστε σε επαφές κανονικα ηταν να ερθει στις 7/9 η περιοδος και που μιλισαμε μου ειχε πει να περιμενω μέχρι στις 14/9 και μετα να εκανα ενα τεστ.αλλα φοβάμαι για να μην στεναχωριθω .! Με το καλο ολα να σου πανε οπως τα θες..!! Εχεις κανενα σύμπτωμα.? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως μας ηρθες Ευτυχια! Δυστυχως μετα απο παλλινδρομη το αγχος και ο φοβος ειναι ακομη μεγαλυτερο ,ειμαι μολις στον πρωτο μηνα προσπαθειων και το σκεφτομαι συνεχεια .Καλα αποτελεσματα λοιπον σε ολες μας

Καλημέρα Νάντια. Εχεις δίκιο αλλά όσο και αν προσπαθώ να χαλαρώσω δεν μου βγαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη καλημέρα τότε που περίμενα την περίοδο στις 31/7απλά ενιωθα οτι θα με ερθει απο τις 20-21 κ συνεχιστηκε αυτό ωσπου να κάνω το τεστ τίποτα αλλο δέν ένιωθα κ ούτε ακόμα. Αφού συνέχεια ανησυχώ οτι κάτι δέν πάει καλά αλλα ειναι στο μυαλό μου γιατί το επιβρβαιωνω με τους υπερηχους που τρέχω κ κάνω. Είμαι απο τις τυχερες που δέν εχω συμπτωματα όπως αναγούλες ζαλαδες εμετούς απλά μόλις τρωω φουσκωνω λες κ είμαι 5-6 μηνών!!Βέβαια η κοιλίτσα μου αρχισε απο νωρίς να φαίνεται αλλα κάποιος που δέν με ξέρει δέν φαντάζεται οτι είμαι εγκυος το πολύ πολύ να με πεί χοντρούλα γιατί μονο κοιλίτσα εχω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη καλημέρα τότε που περίμενα την περίοδο στις 31/7απλά ενιωθα οτι θα με ερθει απο τις 20-21 κ συνεχιστηκε αυτό ωσπου να κάνω το τεστ τίποτα αλλο δέν ένιωθα κ ούτε ακόμα. Αφού συνέχεια ανησυχώ οτι κάτι δέν πάει καλά αλλα ειναι στο μυαλό μου γιατί το επιβρβαιωνω με τους υπερηχους που τρέχω κ κάνω. Είμαι απο τις τυχερες που δέν εχω συμπτωματα όπως αναγούλες ζαλαδες εμετούς απλά μόλις τρωω φουσκωνω λες κ είμαι 5-6 μηνών!!Βέβαια η κοιλίτσα μου αρχισε απο νωρίς να φαίνεται αλλα κάποιος που δέν με ξέρει δέν φαντάζεται οτι είμαι εγκυος το πολύ πολύ να με πεί χοντρούλα γιατί μονο κοιλίτσα εχω !!

Χα χα....εγώ έχω κοιλίτσα γιατί πάχυνα και όλοι με ρωτάνε αν είμαι έγκυος. Νομίζω με τόσα όχι που έχω πει, στο τέλος θα μείνω έγκυος και δεν θα με ρωτάει κανένας!!!!

Νίκη κάνε το τεστ, έτσι κι' αλλιώς έχεις πολλές μέρες καθυστέρηση, θα δείξει αποτέλεσμα πιστεύω...άντε με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...