Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

ακομα τίποτα.ωρες ωρες νιωθω να ανεβαζω δεκατα αλλά ίσως ειναι η ιδεα μου ή κάτι άσχετο.επισης διψαω πολυ, αλλα ισως φταιει η πιτσα που εφτιαξα..
Πορτοκαλί δεν ξαναειδα
Πήρα αποφαση να κανω τεστ αυριο πρωι πρωι με το που θα ξυπνησω.
Αν ειναι αρνητικο θα τα βαψω μαυρα αν ειναι ομως θετικο θα παω τζαμπο και θα αγορασω 2 πιπιλες ή 2 κουδουνιστρες,κατι μωρουδιακο.
Θα τα βαλω σε κουτακια και θα δωσω ενα στυον αντρα μου και ενα στη μαμα μου.(η πεθερα θα το μαθει μετα 2 μηνες)
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι ολοψυχα να εισαι κανε το τεστακι αυριο για να ηρεμησεις.εγω εχω χαραμισει 3 τεστ ως τωρα.Δεν υπαρχει περιπτωση να αγορασω αλλα οταν με το καλο θα εχω καθυστεριση θα παω γυναικολογο.Μην τα βαψεις μαυρα αν ειναι αρνητικο δεν θα βγει τιποτα με το να στεναχωριεσαι.ποσο καιρο προσπαθεις για μωρακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καπου μετα το πάσχα νομίζω, δεν είμαι σιγουρη γιατι σεξ χωρίς προφύλαξη κάνουμε δω και ενα χρόνο.Απλά οχι συστηματικά, βλέποντας γόνιμες κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τα ειχα κανει και τα 3 πριν την καθυστεριση και μετα κλαμα η κυρια και οσο σκεφτομαι ποσο ευκολα ειχα πιασει το πρωτο με πιανει τρελα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν ειχα ποτε κύηση...ΠΟυ θα μου παει!καποια στιγμη θα ερθει!
Αυτο σκεφτομουν πριν, γτ μια φωνουλα μεσα στο κεφαλι μου ελεγε "δεν εισαι εγκυος".Η αλλη απαντουσε "και που το ξερεις?καποια στιγμη που θα ειμαι θα το καταλαβω κανοντας τεστ, δε θα βγει καμια φωτεινη ενδειξη ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ"   Γιατι αυτη η φορα να μην ειναι τωρα;.


Καταλαβατε παρανοια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πιστευω θα το καταλαβω οταν θα γινει οπως τη προηγουμενη φορα.δεν ξερω πως ειχε γινει αυτο ενιωθα οτι ειμαι εγκυος αλλα δεν το πιστευα ελεγα δεν υπαρχει περιπτωση να επιασε με την πρωτη και μια μοναδικη φορα,ολα καλα θα σου πανε οχι αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera Κοριτσια
εχω να πω τα εξης(σορυ αν σας πρηζω αλλα δεν τα λεω πουθενα ,ουτε στη μαμα μου, ουτε σε αλλον κανενα για να μη τους δωσω χαρα και μετα την παρω πισω)
Χτες εφυγα απο τη δουλεια στεναχωρημενη, γτ ειχα δει εκεινα τα πορτοκαλι.
απογοητευση, στεναχωρια ολα μαζι.
Γυρισα σπίτι, με έκοψε ο αντρας μου πως κατι εχω και με ρωτησε.Του ειπα πως περιμενω περιοδο μαλλον αυριο.Μου ειπε μονο "α ναι; κι εγω ελεγα μηπως..."
Τι να κανουμε του ειπα για να μη δειξω πως με πειραξε...

Ξαναπήγα για πιπι και δεν ειχα ιχνος πορτοκαλί!
Αναθαρρησα και ειπα πως ισως και να ειμαι εγκυος.διαβασα στο ενδιαμεσο κα ι την  απαντηση της ναντια, και ειπα "μπορει"
Το πρωι ξυπνησα κατα τις 6 παρα, με την αισθηση πως μου ηρθε.
Κατεβασα μουτρα, αρχισα να σκεφτομαι "τζαμπα ολα τα σχεδια που εκανα"(γτ εχω σκεφτει πως θα το ανακοινωσω στον αντρα μου και στους γονεις μου,-η πεθερα ας περιμενει λιγο παραπανωχοχοχο-, παρεμεινα 2-3 λεπτα ξαπλα και σηκωθηκα για πιπι.
Πεντακαθαρη!
ουτε πορτοκαλί στο χαρτι!
ξαναγυρισα στο κρεβατι, ειχε ξυπνησει και ο αντρας μου και ανοιξαμε τβ..δε του ειπα τπτ.
Μετα καμια ωρα σηκωθηκα κανονικα, εχω παει 2 φορες ακομα τουαλετα , συνολικα 3 απο το πρωι!ποια εγω, που πηγαινα 3-4 ολη τη μερα!
Ισως να ειναι και ασχετο γτ η σχυνοουρια στην εγκυμοσυνη ερχεται πιο μετα.
Οπως και να εχει, αφαντη η περιοδος ακομα.
Εχω πονακια και αισθηση ακριβως οπως μας ερχεται περιοδος, πως να σας το πω, σα να μου "φευγουν" αλλα δε φευγει τιποτα.Τ στηθος ποτε ποναει ποτε οχι, τωρα ας πουμε δε με ποναει.
Σκεφτομαι αυριο να κανω το τεστ.
Στειλτε θετικη ενεργεια γτ εχω αρχισει να φερομαι παρανοικα...με το που νιωθω κατι, τρεχω τουαλετα και τσεκαρω!

ποσο σε νιωθω....απο την  ωρα που αρχισαμε προσπαθειες,ολο κατι εχω,ολο καπως νιωθω,η αληθεια ειναι οτ νιωθω μια γενικη αδιαθεσια αλλα σιγα μην οφειλεται σε εγκυμοσυνη.Απο την μια σκεφτομαι ποσο ευκολα εμεινα την πρωτη φορα και τωρα που το θελω σιγα μην ειμαι τοσο τυχερη ,και απο την αλλη λεω ....Κοιταω γυρω μου και βλεπω παντου εγκυουλες,εγω γιατι οχι? πρεπει να βρουμε εναν τροπο να αποβαλουμε το αγχος μας κοριτσια.Ολη την θετικη μου ενεργεια και μακαρι οσα νιωθεις να σου τα προκαλει το μπιζελακι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια.! έχω παρατηρήσει αυτές τις μέρες ότι αν καθίσω πολύ νιώθω ότι πιέζεται η μήτρα μου και όταν ξαπλωνω και λυγίζω το ένα γόνατο πάλι το νιώθω αυτό έκτος από κάτι ψιλοτραβιγματακια που και που το έχετε νιώσει ποτέ κάτι τέτοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλα ακομα βρε !! Κανε τεστ πολυ πολυ θετικά τα βλέπω !!! Σε σκέφτομαι κ μπαίνω να δω τι εγινε . Εύχομαι σε ολα τα κορίτσια το ίδιο !! Εμενα τα νεα μου ειμαι σε ακινησία με αποκολληση ουφ !!! Τα προβλήματα δεν τελειώνουν !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tet τωρα είδα οτι αδιαθετισες δεν πειράζει κοπελα μου..! Didaki θα το κανω οταν αποφασισω να το αγοράσω.. γιατι εδω που μενω ειναι λιγο δυσκολω να παρω Ειναι μικρή η κοινωνία..! Didaki ολλα καλα θα πανε.. να ακολουθείς της οδηγίες του γιατρου σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο σε νιωθω....απο την  ωρα που αρχισαμε προσπαθειες,ολο κατι εχω,ολο καπως νιωθω,η αληθεια ειναι οτ νιωθω μια γενικη αδιαθεσια αλλα σιγα μην οφειλεται σε εγκυμοσυνη.Απο την μια σκεφτομαι ποσο ευκολα εμεινα την πρωτη φορα και τωρα που το θελω σιγα μην ειμαι τοσο τυχερη ,και απο την αλλη λεω ....Κοιταω γυρω μου και βλεπω παντου εγκυουλες,εγω γιατι οχι? πρεπει να βρουμε εναν τροπο να αποβαλουμε το αγχος μας κοριτσια.Ολη την θετικη μου ενεργεια και μακαρι οσα νιωθεις να σου τα προκαλει το μπιζελακι σου 

δυστυχως δεν... 

Εκανα πρωί, αλλα δεν μου έκανε τη χάρη.

Μόνο μια παχια γραμμή και αν σηκώσω την ταινία στο φως, φεγγιζει εκεί που θα ήθελα να έχει ακόμα μια. 

Οποτε,ΠΟΥ ΕΊΝΑΙ Η ΠΕΡΊΟΔΟς ΜΟΥ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, σας διαβάζω τόσες μέρες αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω...

Βλέπω είστε όλες σε περίοδο "αναμμένα κάρβουνα"....εύχομαι σε όλες τις υποψήφιες καλά αποτελέσματα!

Διδάκη πιάσε κρεβάτι και αξίζει κάθε θυσία και ταλαιπωρία....βλέπεις εδώ μέσα τι γίνεται...πόσο πολύ το θέλουμε όλες!

Εγώ μόλις τελείωσα με τις γόνιμες μέρες μου και ελπίζω τον άλλο μήνα να έχω κάτι καλό να σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Δεν βαρέθηκα και διάβασα σχεδόν όλη τη ροή της συζήτησης σας. Σαν να βλέπω εμένα απ'έξω. Τον Οκτώβρη κλείνω 1 χρόνο προσπάθειας και τίποτα. Είχα και μία παλίνδρομη πέρσι. Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα και όχι άγχος όπως μου λένε όλοι!!!:roll:  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κολοσυρθείς στην παρέα μας χαρας το κουράγιο σου που διάβασες όλα από την αρχή..!! κι εγώ ένα χρόνο προσπαθώ από Πέρση τον Οκτώβριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα.

Εγώ από πέρσι τον Ιούλιο και πέρσι τον Σεπτέμβρη έμεινα αλλά τέλη Οκτώβρη το έχασα. Από τότε τίποτα. Όλα αυτά τα συμπτώματα κάθε μήνα που νομίζεις ότι μπορεί και να έγινε αλλά τελικά στο τέλος τίποτα. Τον Αύγουστο είχα καθυστέρηση 3 μέρες και κόντεψε να σταματήσει η καρδία μου. Αυτή τη φορά αδιαθέτησα νωρίς περίμενα το Σάββατο και μου ήρθαν την Τρίτη τι να πώ δεν ξέρω. 

Επεξεργάστηκε από STEFANIDOY EYTYXIA
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω. Εγω ειχα τον Ιούλιο 20 μερες καθυστέρηση και ειχα χαρι και οταν ηδα την περιοδο στεναχωρήθηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παίρνεις τίποτα βιταμίνες?? Εγώ 3 μήνες τώρα άρχισα να παίρνω filicin Ω3 και μαγνήσιο μου το είπε ο γυναικολόγος μου. Σήμερα παράγγειλα και τεστ ωορρηξίας. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...