Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα μπαινω καθε μερα στο φορουμ και σας διαβαζω.

εχω γραψει και εγω εδω την ιστορια μου ακομη ειμαι στη προσπαθεια μετραω μονο 3 μηνες πρασπαθειας μετα απο μια παλινδρομη.Νομιζω οτι το αγχος παιζει το κυριοτερο ρολο σε αυτες τις περιπτωσεις.πρεπει ολες να χαλαρωσουμε και να απολαμβανουμε τις στιγμες με τους συζυγους μας παρακολουθουσα και εγω γονιμες αλλα τελικα τιποτα και το πρωτο μου μωρακι που ειναι αγγελακι δεν το ειχα πιασει στις γονιμες απλα ηταν μια αποφαση της στιγμης και είπα σιγα μην γινει και με την πρωτη και μοναδικη φορα που ηρθα σε επαφη με τον συζυγο μου.ευχομαι ολα τα κοριτσια να τα καταφερεται βγαλτε το απο το μυαλο σας.εγω προσπαθώ πολυ για αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απογοητευση.
πηγα για πιπι πριν λιγο και ειδα λιγα ροζ ιχνη στο χαρτι.αμυδρα..

Επεξεργάστηκε από rakoun
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rakoun μην απογοητευεσαι συμβαινουν και πολυ χειροτερα εγω εχασα και τη μανουλα μου πολυ νεα και προσφατα.

να αγαπας και να φροντιζεις οσο μπορεις τον εαυτο σου.εγω που σας διαβαζω καθημερινα μου δινεται πολυ κουραγιο.

Και εγω ειδα ροζ πριν απο λιγο μαζι περιμενουμε.τον αλλο μηνα θα κανω το συστημα μερα παρα μερα και οτι γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυος απο οτι εχω καταλαβει προσπαθεις περιπου ενα χρονο.νομιζω ομως οτι εισαι και αρκετα νεα ποτε αυτο ειναι ενα ακομη θετικο για εσενα εγω ειμαι 33 αυτο με αγχωνει λιγο.περιμενω με αγωνια το αποτελεσμα σου αν κανεις τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα δεν εισαι και 45 για να αγχωνεσαι!!! 33 εισαι, μια χαρα ηλικια.
αν μου ερθει περιοδος τελικα, θα παω στον γιατρο μου(λογικα κατα τις 10 οκτωβρη θα παω) να το κουβεντιασουμε.Ευχομαι ρε κοριτσια να ειναι τυχαιο αυτο στο χαρτακι, δεν ειναι ουτε ροζ, ουτε καφε, ενα πορτοκαλί χαζό ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εξακολουθει να ειναι αφαντη!
Απο τη μια χαιρομαι απο την αλλη σκεφτομαι πως μπαααα, οπου να ναι θα μου ερθει.
Το στηθος μου ποτε ποτε ποναει, οχι οπως πριν την περιοδο ομως.
Εχω πονακια οπως οταν μας ερχεται η περιοδος, αλλα με τη διαφορα πως δεν ερχεται.
Σε ενα σαιτ διαβασα πως ειναι συμπτωματα ολα αυτα και πήρα τα πάνω μου.
Γενικά ειμαι 50-50, τη μια σκεφτομαι "μπααα, δεν ειμαι" την άλλη λέω πως μπορεί ο Αγιος να έκανε το θαυματάκι του.

απο την μικρη εμπειρια μου ως εγκυος σου λεω οτι ναι ολα αυτα μπορει να σημαινουν εγκυμοσυνη (εγω ακριβως αυτα ειχα)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα μπαινω καθε μερα στο φορουμ και σας διαβαζω.

εχω γραψει και εγω εδω την ιστορια μου ακομη ειμαι στη προσπαθεια μετραω μονο 3 μηνες πρασπαθειας μετα απο μια παλινδρομη.Νομιζω οτι το αγχος παιζει το κυριοτερο ρολο σε αυτες τις περιπτωσεις.πρεπει ολες να χαλαρωσουμε και να απολαμβανουμε τις στιγμες με τους συζυγους μας παρακολουθουσα και εγω γονιμες αλλα τελικα τιποτα και το πρωτο μου μωρακι που ειναι αγγελακι δεν το ειχα πιασει στις γονιμες απλα ηταν μια αποφαση της στιγμης και είπα σιγα μην γινει και με την πρωτη και μοναδικη φορα που ηρθα σε επαφη με τον συζυγο μου.ευχομαι ολα τα κοριτσια να τα καταφερεται βγαλτε το απο το μυαλο σας.εγω προσπαθώ πολυ για αυτο.

καλησπερα κ απο μενα! ειχα κ εγω την εμπειρια της παλλινδρομης και το αγχος ειναι διπλο απο οτι θα ηταν χωρις.....Καλα αποτελεσματα λοιπον και χωρις αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα! Καλημέρα Νίκη! Πρωινή πρωινή!!!:) Ακόμα άφαντη η ακατανόμαστη και έχω ακόμη πονάκια χαμηλά , πήγα χτες στο γυναικολόγο και μου έγραψε χοριακή και την έκανα σήμερα πρωι πρωι.. Τώρα περιμένω αποτελέσματα στις 4 το απόγευμα, Άντε να δούμε ...!!  :roll: 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασε ο άντρας μου να κλίση το ξυπνητήρι και για αυτο πρωινή..!! Μετα απο τις 10 σηκώνομαι..!! Καλα Αποτελέσματα σου το εύχομαι να εχεις νινι..........!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αφτί!!!! Εγώ εύχομαι σε όλες μας να έχουμε ένα νινάκι το συντομότερο μέσα στις κοιλίτσες μας!!!! Πάω για δουλειά ( ευτυχώς θα περάσουν πιο εύκολα οι ώρες..) Την καλημέρα μου σε όλες σας!!!!!

Επεξεργάστηκε από tzikouli86
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera Κοριτσια
εχω να πω τα εξης(σορυ αν σας πρηζω αλλα δεν τα λεω πουθενα ,ουτε στη μαμα μου, ουτε σε αλλον κανενα για να μη τους δωσω χαρα και μετα την παρω πισω)
Χτες εφυγα απο τη δουλεια στεναχωρημενη, γτ ειχα δει εκεινα τα πορτοκαλι.
απογοητευση, στεναχωρια ολα μαζι.
Γυρισα σπίτι, με έκοψε ο αντρας μου πως κατι εχω και με ρωτησε.Του ειπα πως περιμενω περιοδο μαλλον αυριο.Μου ειπε μονο "α ναι; κι εγω ελεγα μηπως..."
Τι να κανουμε του ειπα για να μη δειξω πως με πειραξε...

Ξαναπήγα για πιπι και δεν ειχα ιχνος πορτοκαλί!
Αναθαρρησα και ειπα πως ισως και να ειμαι εγκυος.διαβασα στο ενδιαμεσο κα ι την  απαντηση της ναντια, και ειπα "μπορει"
Το πρωι ξυπνησα κατα τις 6 παρα, με την αισθηση πως μου ηρθε.
Κατεβασα μουτρα, αρχισα να σκεφτομαι "τζαμπα ολα τα σχεδια που εκανα"(γτ εχω σκεφτει πως θα το ανακοινωσω στον αντρα μου και στους γονεις μου,-η πεθερα ας περιμενει λιγο παραπανωχοχοχο-, παρεμεινα 2-3 λεπτα ξαπλα και σηκωθηκα για πιπι.
Πεντακαθαρη!
ουτε πορτοκαλί στο χαρτι!
ξαναγυρισα στο κρεβατι, ειχε ξυπνησει και ο αντρας μου και ανοιξαμε τβ..δε του ειπα τπτ.
Μετα καμια ωρα σηκωθηκα κανονικα, εχω παει 2 φορες ακομα τουαλετα , συνολικα 3 απο το πρωι!ποια εγω, που πηγαινα 3-4 ολη τη μερα!
Ισως να ειναι και ασχετο γτ η σχυνοουρια στην εγκυμοσυνη ερχεται πιο μετα.
Οπως και να εχει, αφαντη η περιοδος ακομα.
Εχω πονακια και αισθηση ακριβως οπως μας ερχεται περιοδος, πως να σας το πω, σα να μου "φευγουν" αλλα δε φευγει τιποτα.Τ στηθος ποτε ποναει ποτε οχι, τωρα ας πουμε δε με ποναει.
Σκεφτομαι αυριο να κανω το τεστ.
Στειλτε θετικη ενεργεια γτ εχω αρχισει να φερομαι παρανοικα...με το που νιωθω κατι, τρεχω τουαλετα και τσεκαρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μας ζαλίζεις. Και εγω εχω κανει όνειρα πως θα τους τα ανακοινώσω..!! Κανε αυριο ενα τεστ...!! Εγω σου στελνω όλη την θετική ενέργεια μου..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω αρχισει να παιρνω τα πανω μου, οσο περνά η ωρα :)
απο την αλλη στιγμες-στιγμες σκεφτομαι για το τεστ που εκανα στην 34η μέρα και βγηκε αρνητικο.
Λετε να μην ειμαι εγκυος και απλά να εχω καθυστερηση για καποιον αλλο λογο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να εκανε λαθος κανε κανενα τρστ οποτε νιώσεις έτοιμη..! Για πες μας λιγο τι εχει.σκεφτεί το αν εισαι εγκυος να.το ανακοινώσεις.? Γιατι κι εγω το σκευτομαι αυτο..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...