Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Εμενα μια ξαδέρφη μου ειχε μια Πετσιδου αν την θυμάμαι καλα!ητσν στο Αλεξάνδρας κ μετα στο Έλενα!ειχε μείνει ικανοποιημένη αλλα ειχε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα..δεν ξέρω να σου πω κατι άλλο!

Επεξεργάστηκε από Mammy88
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον Άρη Τσιγκρη μπορώ να σου πω ότι είναι πολύ καλός. Παρακολουθεί μια φίλη μου που έχει πολλά προβλήματα, και μετά από μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη και δύο αποβολές (η μία σε προχωρημένη εγκυμοσύνη) αποφάσισε να πάει στην Αθήνα σε αυτό τον γυναικολόγο. Είναι κατευχαριστημένη, είναι άνθρωπος, της συμπεριφέρεται σωστά, ενδιαφέρετε για την κατάσταση της. Τώρα είναι πάλι έγκυος, πηγαίνει μία φορά το μήνα και την βλέπει και κάθε βδομάδα μιλάνε στο τηλέφωνο για να ελέγχει ότι όλα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη βδομαδα.
Χτες δεν αντεξα και εκανα τεστ.Αρνητικο και το περιμενα.
Δεν εχω σταθερο κυκλο, κυμαινεται απο 28 μεχρι 40 μερες.
Χτες εκανα πριν συμπληρωσω 40 μέρες, καπου στις 35, δλδ 5 μέρες πριν την αναμενομενη περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε..??? Καλη εβδομάδα..rakoun γιατι δεν.περιμένεις να περασουν 5 μερες..? Δεν.ξέρεις ποτε μπορει.να έκανε και λάθος.. μακαρι.να εκανε λάθος και να μην σου έρθει...!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω αυτο σκεφτομαι.να περιμενω.
Συμπτωματα δεν εχω
Ουτε στηθος ποναει, ουτε το δοντι μου ποναει(ξεκιναει συνηθως καμια βδομαδα πριν αδιαθετησω)
Μονο νευρα εχω:p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Ειμαι νεα σ αυτο το φόρουμ. Ηθελα και εγω να γραψω τη δικη μου ''ιστορια''. Με τον άντρα μου ξεκινησαμε τον περασμενο μηνα τις προσπαθειες αλλα χαλαρα(δηλ τελευταια προσπαθεια στις γονιμες ηταν τη 15η μερα οπου εγω μαλλον εκανα ωορρηξια την 16η).Αυτον το μηνα ομως πηρα και τεστ ωορρηξιας και ειδα χθες το πρωτο θετικο.Με κυκλο 29 ημερών και τελευταια περιοδο 1/9. Οι προσπαθειες μεχρι στιγμης ηταν στις 8,9, 12,14, 15. Απλα η απορια μου ειναι ειναι σωστο καθε μερα?Γιατι εχω διαβασει οτι ισως αδυνατιζει το σπερμα, αλλοι βεβαια λενε πως δε παιζει ρολο.Μιας και η ωορρηξια ειναι σημερα ..να κανω και σημερα και αυριο?Ευχαριστω προκαταβολικα και ελπιζω να μη σας κουρασα!!Και καλα αποτελεσματε σε ολες!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα..! Και καλος ήρθες..! Ανα δυο μέρες πρέπει να έρχεσαι. Γιατι αδυνατίζει το σπέρμα.. ! Αν ειναι σήμερα η ωρεξια σου κανε..!.αλλα δεν θελει καθρ μερα. Εμεν μου το ειπε ο γυναικολόγος. Οτι καλο ειναι οχι καθε μερα γιατι το αδυνατίζει.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!ελπιζω να μην υπαρξει θεμα που εγινε και εχθες επαφη..Αντε να δουμε..πφφ εχω αγωνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξέρεις οτι το σπερμα ζει απο 12 ώρες ως 48 ώρες..!! Και δεν θέλει άγχος..!! Σου το εύχομαι να έχεις σύντομα ενα μπεμπέ..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

11 μηνες ε?χωρις να θελω ν αγινω αδιακριτη -και αν θες μου απαντας βεβαια- προσπαθειτε συστηματικ ακ οργανωμενα?εννοω με γονιμες μερες και τετοια?Εχετε κανει εξετασεις?σε ρωταω γιατι εγω θελω να κανω απο τωρα  καποιες τουλαχιστον βασικες εξετασεις, να ξερω.Εννοω αυτο που λενε οι γιατροι μετα απο 1 χρονο προσπαθειας να ξεκινησουμε να το ψαχνουμε, εμενα μου φαινεται οτι χανεις χρονο οταν το θες πολυ γιατι μπορει να ειναι κατι πολυ μικρο που φταιει και τσαμπα η καθυστερηση.Οι φιλες μου παλι λενε οτι ειμαι control freak χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντα οργανωμένοι. Παντα στις γόνιμες . Και εχουμε κανει εξετασεις πριν λιγους μήνες και μου ειχαν βρει λιγο θηριώδη αλλα μεσα στα φισικα.ορια αλλα το ριθμισαμε και αυτο.. καλο ειναι να τις κανεις γιατι μεσα απο αυτες βρικαμε λιγο θυρεοειδή και το ρυθμισαμε. Και καλο ειναι να τα προλαβανεις όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω μαζι σου απολυτα!Τωρα ξερεις οτι απλα ειναι θεμα καλης συγκυριας να ερθει το μπεμπινι σου!Εγω πριν 2 μηνες πηγα στο γυναικολογο για τη συνηθισμενη γυναικολογικη εξεταση και ενω ολα τ αλλα βγηκαν πεντακαθαρα, βρηκε στην αριστερη ωοθηκη μια σοκολατοειδη κυστη 2,5 εκατοστα.Εγω θορυβηθηκα-αγχωδης γαρ-αλλα μου ειπε να παω σε 3 μηνες να το δει γιατι μπορει να απορροφηθει ή να μη μεγαλωσει οποτε και δε θα την πειραξει.Επισης με διαβεβαιωσε οτι αν θα ξεκινησω προπαθειες για συλληψη, δε θα παιξει κανεναν ρολο.Ειχα παει και 4 μερες πριν μου ερθει περιοδος οποτε μου ειπε οτι ισως να ναι κ απ αυτο.Τωρα θα ξαναπαω φυσικα και δε σου κρυβω οτι παρα τα οσοα μου ειπε εγω παλι φοβαμαι μην αυτο προκαλει καποιο θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ πολυ ωραια..!! Μακάρι γιατι με τον αντρα μου ολο το καλοκαίρι δεν αφήσανε εκκλησία για εκκλησια.. χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες! Ειμαι παντρεμενη απο τον Νοεμβρη του 14.Οι προσπαθειες για παιδακι μολις ξεκινησαν ,εχοντας ηδη δυστυχως στο ενεργιτικο  μου μια παλλίνδρομη (τρεις μερες πριν τον γαμο.....φρικη) Διπλο το αγχος λοιπον! Καλως σας βρηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλός ήρθες στην παρέα μας ενα μήνα πιο νωρίς απο εσένα παντρευτικα εγω..! Με το καλο και πολυ σύντομα μανούλα σου εύχομαι..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλός ήρθες στην παρέα μας ενα μήνα πιο νωρίς απο εσένα παντρευτικα εγω..! Με το καλο και πολυ σύντομα μανούλα σου εύχομαι..!! 

Nιοπαντρη κ εσυ αρα! Να σαι καλα,θετικα αποτελεσματα σε ολες μας ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...