Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Καλημέρα βάζω υποθέτω προφεστερονγς κ νομίζω οτι έχω λιγότερα καφε γιε την ωρα . Απο την άλλη έτσι μου έκανε κ την πρωτη φορα μια καλα μια χάλια . Βασικά εκνευρίζομαι που δεν έχω κάνει χοριακη κ δ ξέρω που μου παν τα τέσσερα !!!! Θελω να γυρίσω επειγόντως πίσω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα βάζω υποθέτω προφεστερονγς κ νομίζω οτι έχω λιγότερα καφε γιε την ωρα . Απο την άλλη έτσι μου έκανε κ την πρωτη φορα μια καλα μια χάλια . Βασικά εκνευρίζομαι που δεν έχω κάνει χοριακη κ δ ξέρω που μου παν τα τέσσερα !!!! Θελω να γυρίσω επειγόντως πίσω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...είμαι νέα στο φόρουμ! Προσπαθούμε και εμείς για μωράκι από τον Απρίλιο, δεν είναι μεγάλο βέβαια το διάστημα, αλλά προβληματίζομαι λίγο λόγω διαφόρων γυναικολογικών θεμάτων. Δεν έχω σταθερό κύκλο, κυμαίνετε από 30 έως 51 ημέρες. Η καθυστέρηση οφείλεται άλλοτε σε καθυστερημένη ωορρηξία είτε σε καθόλου ωορρηξία. 

Και ακριβώς αυτό με προβληματίζει, δεν ξέρω πότε και αν έχω ωορρηξία....άρα πως θα την πετύχω την σωστή στιγμή. Την προηγούμενη φορά έτυχε να έχω ραντεβού για τεστ παπ την πιθανή γόνιμη ημέρα, και έτσι με ενημέρωσε ο γιατρός ότι σε μια εβδομάδα θα έρχονταν η πολυπόθητη μέρα. Και αυτό τον μήνα πάλι είχα προγραμματισμένη εξέταση την "πιθανή" γόνιμη μέρα και πάλι κάναμε υπέρηχο και πάλι πάμε μάλλον μια εβδομάδα πίσω, θα το μάθω αύριο το μεσημέρι που θα κάνω ξανά κολπικό υπέρηχο....τρεις σε τρεις μήνες!!!!!

Ο γιατρός μου πάλι δεν αγχώνεται, λέει ότι όλα θα πάνε καλά και πιστεύει ότι στο επόμενο εξάμηνο θα έχουμε εγκυμοσύνη...ελπίζω να βγει αληθινός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εχθες πιρα ενα βιβλίο που λέγεται μπεμπακο. Κοριτσια ειναι ενα ημερολογιο που εγραψε ενας πατερας απο τοτε που εμαθε οτι η γυναίκα του ειναι έγκυος. Τα λεει υπέροχα...!! Λιγο άσχετο για εδω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου διδακι εύχομαι να είναι ενα μωράκι π απλά θέλει να σε τρομάξει λίγο...!! και να σου πάνε όλα κατευχήν.!!!

Εγώ κορίτσια σταμάτησα το dostinex μου το είπε και ο γιατρός αλλά είχα σκοπό να το σταματήσω δεν μπορώ να αγχώνομαι και για όλα και για το μωρό σκέφτομαι πως όσο το κυνηγάω με το μυαλό μ δεν θα έρθει και πως ήρθε η ώρα να ασχοληθώ με άλλα πράγματα να ξεχαστώ.! μίλησα βέβαια με το γιατρό μ και θα πάω να με δεί ακόμα μια φορά την Δευτέρα και να μου κάνει και την ένεση pengryl αλλά μετά θα το αφήσω στην τύχη του. Ανυπομονώ είναι η αλήθεια πολύ και το πήρα πολύ σοβαρά το όλο θέμα. πρέπει να χαλαρώσουμε να απολαμβάνουμε την ζωη μας όπως είναι τώρα με τον ανθρωπό μου και να σκέφτομαι ας κάνω τώρα πράγματα γιατι αργότερα με ενα μωράκι δεν θα  μπορώ και να ζούμε την κάθε στιγμη...!!! Αυτά ήθελα να σας πώ εγώ μετα απο καιρό π έχω να μπώ και δεν μπαίνω σκόπιμα για να μην το σκέφτομαι!!! Ελπίζω όλες μας να χαλαρώσουμε και να έχουμε οτι πραγματικά θέλουμε.!!

 

Σας αγαπώ και σας ευχαριστώ που με στηρίξατε και με στηρίζεται!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαλαρά και θα έρθει το πιστεύω πλέον...και το δουλεύω μέσα μου ένας άντρας δεν μπορεί απόλυτα να καταλάβει την ψυχολογία μας αλλα δεν χρειάζεται αρκεί να μας βλέπει να χαμογελάμε και να είμαστε ήρεμες.!!1

 

Εγώ θα πάω ακόμα μια φορά στο γιατρό και μετά θα το αφήσω στην τύχη του θα έρθει δεν προσπαθώ και πολύ καιρό ούτε ενταντικά και με γόνιμες.!! Οπότε τζαμπα αγχώνομαι τζάμπα έπαιρνα τα χαπάκια για την ορμόνη του άγχουσ και δεν χρειάζεται!!!

 

Θα έρθει .....σε όλες μας..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ellisaki ευχαριστω κ το ελπίζω θα δούμε . Εύχομαι μέσα απο την καρδια μου να τα καταφέρεις κ να γίνεις μια υπέροχη μανούλα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σκέφτεσαι θετικα και ολα θα πάνε μια χαρά εγω κάθε μήνα αγχώνομαι λιγο πριν αδιαθετήσω αλλά μεσα μ πιστεύω πως δεν είμαι!! Γι αυτο χαλάρωσε και να σκέφτεσαι θετικά...αναψε ένα κεράκι στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου !!! Όλα θα πάνε τέλεια σε όλες μας χαμογέλα και να σκέφτεσαι θετικα.!!! Ε΄γω είμαι 30 δεν με πήραν και τα χρόνια απλά ανυπομονώ να ολοκληρωθεί ο έρωτας μ με ένα πλασματάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορτσια.ειμαι καινουργια στο φορουμ.θελω να σας ρωτησω κατι.προσπαθουμε με τον αρραβωνιαστικο μου για παιδακι κ αυτο το μηνα ηταν να μου ερθει περιοδος 7 αυγουστου δεν ηρθε κ μετα απο δυο μερες ηρθε λιγο αιμα ετσι εκανα τεστ σημερα κ βγηκε αρνητικο.λετε να κανει λαθος το τεστ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλος ήρθες. Μακάρι να εκανε λαθος το τεστ αλλά το καλοκαιρι ειναι λογικό λογο ζέστης η περιοδο να αλλάζει.. μακαρι να εκανε λαθος το τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγα εχτές στο γιατρό και μου είπε πως τελικά αυτό το μήνα δεν θα έχω ωορρηξία. Απογοητεύτηκα πολύ....ήλπιζα σε κάτι! Το χειρότερο είναι πως μου είπε ότι τον προηγούμενο μήνα μπορεί να ήμουν έγκυος και να το έχασα γιατί μου ήρθε περίοδος 20 μέρες μετά την ωορρηξία....δεν θέλω να πιστέψω ότι ισχύει κάτι τέτοιο! Τέλος πάντων...θα συνεχίσω τις βιταμίνες μου, θα πάω τις διακοπούλες μου με τον αντρούλη μου και από Σεπτέμβριο βλέπουμε...ούτως ή άλλως αυτό τον μήνα δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο!

Kal mak ελπίζω να έκανε λάθος το τεστ....αλλά καλό θα ήταν να κάνεις και μια β χορειακή αν πιστεύεις ότι είσαι έγκυος και να μιλήσεις με τον γιατρό σου. 

Ellisaki σου εύχομαι καλό υπόλοιπο καλοκαιριού, δροσερό και χαλαρό....που ξέρεις μπορεί να σου βγει γόνιμο....η αδερφή μου όλο σε διακοπές έμενε έγκυος!!!!!!! [smilie=sunny.gif]

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλα εκανα χοριακη κ ριναι 828 . Πολυ καλα. Τα καφε σταμάτησαν τωρα θα ξανακάνω χοριακη κ προγεστερονη σε 2 μερες κ αν όλα πανε καλα την επόμενη βδομαδα υπερηχο . Έχω πολυ άγχος όμως δεν φάνταζε σαι .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...