Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Ωχ νίκη μου κατάλαβα να κανεις όπως ΔΟΥ λέει κοριτσακι μου κ θα γίνουν όλα . Το ξέρω ειναι σπαστικό αυτό αλλα πρεπει να γίνει εσυ πάντως συνέχισε ακάθεκτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ νίκη μου κατάλαβα να κανεις όπως ΔΟΥ λέει κοριτσακι μου κ θα γίνουν όλα . Το ξέρω ειναι σπαστικό αυτό αλλα πρεπει να γίνει εσυ πάντως συνέχισε ακάθεκτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ νίκη μου κατάλαβα να κανεις όπως ΔΟΥ λέει κοριτσακι μου κ θα γίνουν όλα . Το ξέρω ειναι σπαστικό αυτό αλλα πρεπει να γίνει εσυ πάντως συνέχισε ακάθεκτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα πήγε να με παρει απο κάτω. Αλλα μου έδωσε πολυ κουραγιο ο γιατρος στο να μην με παρει απο κάτω και μετα ο αντρουλης μου.. αλλα δεν το βαζω κατω οτι πρέπει θα το κανω.. αλλα μπορεί να αργήσω. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας! Ειπα να μπω και εγω στην παρεα σας αφου βρίσκομαι κι εγώ στην προσπάθεια με τον συντροφο μου να αποκτησουμε μωρακι και θα ηθελα τη γνωμη σας μιας και μπορειτε ακριβως να με καταλαβετε! Η αλήθεια είναι οτι οσο κι αν ξερω οτι το αγχος δε βοηθαει και οταν είναι να ερθει θα ερθει και... και... ειμαι απο τη φυση μου πολυ αγχωδης και τωρα ενα παραπάνω...  Εν συντομια, μην σας κουραζω... Προσπαθούμε τους τελευταιους έξι μήνες, έχοντας κυκλο 28- 30 μέρες. Τον τελευταιο μήνα παιρνω φυλλικο οξυ (filicine) το οποίο και θα συνεχίσω και κατά τη διάρκεια της πολυπόθητης εγκυμοσύνης... Σε αυτό τον κύκλο είπα να πάρω δραστικά μέτρα και να βρω ακριβως και τις γόνιμες μέρες με test ωορηξίας... Ξεκίνησα τα τεστ την 10η μέρα του κύκλου τα οποία ήταν αρνητικά μέχρι και χθες που ήταν η 16η  μέρα του κύκλου... Σήμερα, 17η μέρα εμφανιστηκε η δευτερη γραμμη αλλά οχι τόσο έντονη...Παρόλα αυτα εγώ είχα και υγρα και πόνους που μπορει να οφειλονται σε ωορηξία την 13η και 14η μέρα... Υπάρχει περιπτωση να είχα ωορηξια και να μην το έδειξαν τα τεστ βρε κορίτσια? Και γίνεται τώρα να βγήκε θετικο το τεστ ωορ. χωρίς κανένα σύμπτωμα?? Επαφές είχαμε την 12η, 14η, 15η και σήμερα που είναι 17η... Λέτε να το πετύχαμε??  Σας κούρασα το ξέρω αλλα είμαι σίγουρη οτι με νιώθετε... Ευχομαι σε όλες μας σύντομα αυτο που τόσο λαχταρούμε!!

 

[smilie=icon_thumle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλος μας ήρθες στην παρεα μας επερνα κι εγω φιλικό οξυ για 14 μερες και μετα τελος. Τωρα αν εχεις καθε.28 μερες να.υπολογισης απο την ημερα που ειναι να σου ερθει -14 μέρες οτι ειναι η ωρεξια σου. Τωρα με τα τεστ δεν τα ξερω ποτε δεν εκανα πιγα εχθες στον γιατρο μου και μου ειπε καθε ποτε εχω. Γιατι δεν ρωτας τον γιατρο σου? Εχω ακούσει και το αλλο οτι τιν ημερα που σου βγενει θετικο το τεστ ορεξιας ειναι θετικο για αλλες δυο μερες και τοτε πρεπει να έρθεις σε επαφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ για την αμεσότατη ανταπόκριση! Το γνωρίζω αυτο για τις 14 μέρες αλλα έχει τύχει να μου έρθει και στις 27 αλλά και στις 32 μέρες γι αυτο πηρα τα τεστ... Κι αν λάβω ως θετικό τεστ το σημερινό που δεν ήταν και ξεκάθαρο έχω συν δύο μέρες ακόμα... Συνεχίζουμε και ελπίζουμε :) !! Το φυλλικό οξύ το σταμάτησες γιατί σου προκάλεσε κάτι ή σου το υπέδειξε ο γιατρός σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου το υπε ο γιατρός μου. Ετσι και αλιος τσάμπα θα ρο επερνα τωρα. Αποτη μου ηπε ειναι πως οτι φτάνει τοσο ενα κουτι δλδ εβγαζα 14 μμερες και θα το ξανα αρχισουνε οταν μηνω εγκυος. Εσυ πειγες σε γιατρό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι και η γυναικολόγος μου αλλά και ο αιματολογος μου είπαν να το παίρνω και κατα τη διάρκεια της προσπάθειας...λόγω θρομβοφιλιας με παρακολουθει κ αιματολογος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα. Σου ρο εύχομαι πολύ σύντομα. Εσένα αιματολογο εμενα θα με παρακολουθεί Ενδοκρινολογος και.ο γυναικολόγος μου. Μακαρι τωρα που ηρθες στιν παρεα μας να εχεις και τα ευχάριστα νεα πολυ σύντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σε σενα ευχομαι niki πολυ συντομα θετικα αποτελεσματα και σε όλα τα κοριτσια!! Ναι είδα παραπάνω ένα θεματακι με το θυροειδή ε? Μην πτοείσαι ε! Με τόσες ιστοριες που έχω ακούσει και διαβάσει αρχιζω να πιστευω οτι οντως  ερχεται οταν δεν το περιμενεις!! Καλημέρα κιόλας!!  [smilie=sunny.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maggy αυτο με το άγχος κι εγω το εχω. Εγω με το παραμικρό αγχώνομαι ακόμη και χωρίς να υπάρχει λόγος.. σε αυτο που ειπες με το αγχος εχθες στο κείμενο που έγραψες σε καταλαβαίνω απόλυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...