Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Από Αθήνα εισαι; καλε στα 22 χρόνια να κάνω εξωσωματικη είναι νωρίς. 

Οχι δεν ειμαι απο Αθηνα!ειμαι απο νησι.Μυτιληνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά θα πάνε κοπέλα μου.! Αυτό με το άγχος πριν έρθει η καταραμενει το έχουμε η πιο πολες. Αλλά με τον καιρό το ξεχνάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2016 at 9:59 ΜΜ, ο/η Silvy είπε:

Εμένα μου είπε ότι μπορώ να κάνω μέχρι και πέντε φορές άμα θέλω.. Βέβαια δεν μου αποκλεισε το να μεινω φυσιολογικά.. Απλά εγώ θέλω να μπω στην διαδικασία εξωσωματικης γτ κουραστικα προσπαθώ σχεδόν δύο μισή χρόνια 

@Silvy μου πηγες ?μιλησατε για την εξοσωματικη??ποτε θα την κανετε με το καλο??εγω θα παω για την 1η σπερματεχυνση τον Μαιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lovely είπε:

@Silvy μου πηγες ?μιλησατε για την εξοσωματικη??ποτε θα την κανετε με το καλο??εγω θα παω για την 1η σπερματεχυνση τον Μαιο.

Όχι δε πήγα στης 20 έχω ραντεβού.. Μακάρι να έχεις επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα ειμαι new :) ειμαι απο Κερκυρα ειμαι 30 χρονων με τον αντρα μου προσπαθουσαμε ενα χρονο χωρις αποτελεσμα!!ξεκινησαμε ενα καρο..... εξετασεις ορμονικες, κ η δυο μας θυροειδη,σαλπιγγογραφια,αμη,κτλ. τελικα εντοπισαμε οτι ο αντρας μου εχει θεμα στο σπερμα ......ελαχιστη κινητικοτητα κ ασθενοσπερμια -ολιγοσπερμια.απο ποσοτητα ειμαστε καλα τον τελευταιο εναμιση χρονο το ψαξαμε παρα πολυ.... σε Αθηνα στο Μητερα σε Θεσσαλονικη σε κεντρο εξωσωματικης απο μια ξαδερφη μου ειχα ακουσει για Παντο αλλα εμενα δεν με επεισε κ καταληξαμε Ιωαννινα Πανεπιστημιακο ηταν ο μονος Γιατρος που με επεισε οτι οκ θα κανουμε οτι καλυτερο γινεται το σημαντηκο για εμενα ειναι η ασφαλεια οτι ειναι καλος ειναι ανθρωπος κ δεν μας βλεπει σαν ευροδεντρο κ οκ ενα ακομα πειραμα οπως ενιωθα με τους αλλους!! εχω τελειωσει Προσχολικη Αγωγη ΑΜΕΑ οποτε εχω κανει μαθηματα ιαρτικα, οτι αφορα τα παιδια  απο την Συλληψη μεχρι την ενηλικιωση κ μαλιστα για Ατομα με ειδικες Αναγκες οποτε ξερω κ ολες της γενητικες Ανωμαλιες που οι περισοτεροι απο τα κεντρα δεν γνωριζουν !!το μονο που ξερουν ειναι λιγες μπαρουφες για να σε πεισουν να κανεις το πειραμα τους τα λεω αυτα γιατι κοριτσια μου δυστηχως η σπερματεγχυση εχει παρα πολυ μικρο ποσοστο επιτυχιας κ ειναι για ζευγαρια που δεν εχουν κανενα οργανικο προβλημα,για εμενα ειναι πεταμενα λεφτα κ μεγαλη κοροιδια ....εμενα εκανε το λαθος να μου το προτεινει ο καθηγητης απο την Θεσσαλονικη που θεωρειται απο τους καλυτερους για Θεσσαλονικη κ αμεσα μου ηρθε η απαντηση εσεις αν ειχατε κορη θα της το κανατε???κ εμεινε παγωτο....μετα μ απαντησε οχι θα της εκανα εξωσωματικη αλλα το ειπα γιατι υπαρχει κ αυτη η λυση για δοκιμαστηκα κ καποια το θελουν....οποτε κοριτσια το καλυτερο ειναι να ψαχνεται παρα πολυ το θεμα σας πριν κανετε οτιδηποτε σας επιβαρυνει τον οργανισμο κ σας διαλυει την ψυχολογια .Σας ευχομαι ολες να αποκτησετε πολλα παιδακια .....κ να κανετε υπομονη ολα θα ερθουν με ενα σωστο γιατρο κ με καλη καθοδηγησει ......οτι θελετε ρωτατε σε οτιδηποτε μπορω να σας βοηθησω 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και απο εμενα.

Απο που να πρωτοξεκινησω.κατ αρχας ωραια αυτα που λες αλλα...υπαρχει ενα τεραστιο για μενα αλλα και για καποιεες αλλες μικροτερο.

Εγω ειμαι 34 χρονων προσπαθουμε με τον συζηγο μου με τεστ οωρεξιας γυρω στους 7 μηνες.μετα απο αυτο το διαστημα δεν σου κρυβω οτι αρχιζα να αγχωνομαι και ετσι ξεκινησα και εγω εξετασεις.πηγα σε εναν κομπογιανιτη γιατρο(συστημενη) στην αρχη ο οποιος 

οταν μου εκανε κολπικο υπερηχο 13η μερα του κυκλου ο τροπος του οταν δεν ειδε ωαριο ουτε απο την μια σαλπθγγα ουτε απο την αλλη μου δημιουργησε τοοοοοσο μεγαλο αγχος μεχρι να καταληξει οτι με τον εναν η τον αλλο τροπο παιδι θα κανεις..

Φτανω στο σημερα λοιπον οπου εχω εναν υπεροχο ανθρωπο για γιατρο ο οποιος δεν μου εχει πει ποτε να κανω σπερματεχυνση με εχει δει 4 φορες και με το ζορι του εδινε τα χρηματα γιατι δεν τα επερνε οπου δεν τα πηρε τελικα εχω κανει εξετασεις σαλπιγγογραφια και ορμονολογικες οπου καθαρες ολες.τον Δεκεμβρη γιατι τον Μαρτη που επανελαβα τις ορμονολογικες η fsh δεν ηταν καθολου καλη οπου μετα εκανε και την ΑΜΗ η οποια ουτε και και αυτη 11.7.λοιπον τοτε λογω του οτι ο συζηγος μου το σπερμα δεν ειναι τοοσο καλο ε ναι δεν μπορω να περιμενω.φοβαμαι φαβαμαι μην τελικα ο χρονος περασει και δεν τα καταφερω.

Και..τελικα εσυ??εκανες παιδακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια εγω εχω ξεκινησει Daronda για εξωσωματικη δεν εχω παιδακι ακομα ηταν ακατορθωτο με φυσιολογικο τροπο κ ετσι επελεξα για πρωτη μου φορα εξωσωματικη,ο γιατρος σου τι σου προτεινε lovely??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε αγαπη μου πες μου σε παρακαλω.

Ο γιατρος μου εμενα μου ειπε οτι πρεπει απαραιτητα να γινουν τουλαχιστον 2-3 σπερματεχυνσης και αν δεν οραγματοποιηθει η εγκυμοσυνη τοτε γινεται η εξωσοματικη.εσενα σου ειπε κατευειαν για εξωσοματικη?

Εξετασεις εχετε κανει?υπηρχε η υπαρχει καποιο κολημα και προχωρατε σε εξωσοματικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αλλη μια απορια που εχω εδω και μερες.πως και γιατι να ψηφισεις ενα μυνημα αρνητικα απο την στιγμη που δεν βριζεις δεν προσβαλεις??ερωτηση.γιατι εγω δεν ξερω πως γινεται και δεν με ενδιαφερει.απλη ερωτηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει ο αντρας μου ολιγοσπερμια κ ασθενοσπερμια κ λιγη κινητικοτητα δλδ 20% τπτ κ ναι αυτος που τελικα εχω τωρα μου ειπε οτι μονο εξωσωματικη γινεται η  σπερματεχυνση δεν θα μας πετυχενε πολυ απλα επειδη το σπερμα δεν κολυμπαει δλδ κ να το ριξουν σε το σωληνακι δεν θα φτασουν στον ωαριο δεν μπορει να κανει ταξιδι ουτε 5 βηματα αρα δεν βοηθαει το μισο ταξιδι που δινει η σπερματεχυνση γιατι το μισο ταξιδι ειναι μια μερα κ κατι για να μεινεις εγκυος χρειαζεται σχεδον 3 μερεσ για εμφυτευτη δεν το κανεισ τωρα κ εμεινεσ αρα ειναι τσαμπα ο καπος αφου πρωτον δεν αντεχει ζωντανο το σπερμα απο απο24 ωρεσ κ δεν κολυμπαει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα τι λες όχι θετικά ψηφίζω δεν ξέρω αν σου βγάζει εσένα αρνητικό. Αν ψήφιζα αρνητικά θα έβγαζε -♡ και όχι ♡ έχουν κάνει κάποιο λάθος εγώ ψηφίζω θετικά. Ποτε δεν έδωσα αρνητικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ στην Αθηνα μας ειχαν πει για εξωσωματικη αυτα που λενε καποιοι Ιατροι για 2 κ 3  σπερματεχυνσης πρωτον δεν υπαχρει κανενα πρωτοκολλο κ δευτερον τα ζευγαρια με βαση το προβλημα που εχουν αποφασιζουν τι θα κανουν δεν ειναι υποχρεωτικο να κανεις πρωτα σπερματενχυση κ μετα εξωσωματικη .Εγω δεν θα εκανα πειραματα με ορμονες για σπερματενχυση για να μου δωσει τοσο λιγο ποσοστο κνα ξερω οτι ειναι κ μειωμενω λογο του κακου σπερματος που εχουμε αρα για εμας το ποσοστο παει 5% ΤΙΠΟΤΑ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω θεμα @ΝikiEmanouela απλη ερωτηση εκανα γιατι ερχεται ενημερωσει η ταδε..ψηφισε αρνητικα.αυτο.

 

 

@Αnastasia86 ποτε θα πατε?εχετε πει ημερομηνια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβα.οπιτε λοπιον η θεραπεια για την εξωσονατικη ειναι για ποσο διαστημα πριν την κανεις?

Εμενα δεν μου εχει δωσει ορμονες ο γιατρος.

Δεν ξερω αυτο διαβασα στις οδηγιες.serpafar και inofert παιρνω ειναι ιρμονες?γνψριζει καμμια κοπελα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lovely είπε:

Δεν εχω θεμα @ΝikiEmanouela απλη ερωτηση εκανα γιατι ερχεται ενημερωσει η ταδε..ψηφισε αρνητικα.αυτο.

 

 

@Αnastasia86 ποτε θα πατε?εχετε πει ημερομηνια?

Το κατάλαβα γιατί είναι τσιλης έρχεται κι σε εμένα απλά είναι λάθος του σαιτ.εγω θετικά πάντα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα ειμαι στην 22 μερα με εβαλε με την πρωτη στο μακρυ πρωτοκολο( που κ παλι ειχα ακουσει οτι πρωτα πας στο μικρο πρωτοκολο κ μετα απο καποιες προσπαθιες σε βαζουν στο μακρυ!!)τωρα παμε βημα βημα μεχρι να αδιαθετησω κανω της Daronda τησ ενεσης καθε πρωι κ μετα 3 ημερα περιοδου εξετασεισ κ με ανεβαζει σε ενεσεισ αλλη μια το απογευμα gonal δεν το μετραμε ακομα γιατι εχουμε μελλον με ενεσης.....πολυ τρυπιμα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια.ολοψυχα και να συζηταμε εδω για το ποσο μεγαλωσαν οι κοιλιτσες μας!!

?????????????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...