Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια λαι απο εμενα??μηπως υπαρχει καμμια κοπελα η οποια να εχει κανει σπερματεχυνση ??με ενδιαφερει να μαθω διοτι αν αδιαθετησω την επομενη θα παμε για σπερματεχυνση.ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου. Εγώ δεν ξέρω να σε βοηθήσω.. δυστυχώς. Σου εύχομαι να έρθει σύντομα. Πόσο καιρό προσπαθείτε και θα κάνεις σπερματεγχυση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον ειμαι 34 χρονων προσπαθουμε περιπου 7-8 μηνες αλλα το προβλημα που ανακαλυψα αρχες Απριλιου ειναι οτι εκανα ορμονικες εξετασεις και Η ΑΜΗ μου ειναι 11.7 με οριο 12.5.εκλαψα πολυ πηγαμε στον γυναικολογο μας ειπε να προσπαθησουμε αυτον το μηνα.περιμενω να Μην αδιαθετησω την Παρασκευη αν ναι θα παρω το serpafar θα ξαναπροσπαθησουμε και μετα παμε για σπερματεχυνση.

Εσυ εχεις παιδακια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι μια αιματολογικη εξεταση η οποια δειχνει ποσο αποθεμα ωαριων εχουμε.ειναι η fsh και επειδη ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι χαμηλη μ ειπε να κανω ςλλη μια η οποια δειχνει ακριβως.

Εσυ εχεις κανει ορμονικες εξετασεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα κάνει πέρσι. Είχαμε βρει λίγο ανεβασμένο το θυροηδι. Μετά είπαμε με τον άντρα μου να το πάμε χαλαρά και πιγα πριν ένα μήνα σχεδόν με αιμοραγια που δεν σταματαγε και μου βρικε πολύ παχη ενδομιτριο και με έβαλε στο χειρουργείο δύο μέρες μετά και το αφερεσαμε και ξανά ξεκινήσαμε τώρα ξανά προσπάθειες. Μου έχει δώσει να ξανά κάνω ορμονολογικο προφίλ εξετάσει καμπυλη ζαχαρου και ινσουλινης κάποιες καλιεργιες για να δούμε. Τώρα περιμένω να δούμε αν αδιαθετησω να πάω να κάνω τις ορμονολογικες και την Τετάρτη αυτή θα πάω για την καμπυλη και της καλιεργιες. Από Αθήνα είσαι.; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Lovely είπε:

Λοιπον ειμαι 34 χρονων προσπαθουμε περιπου 7-8 μηνες αλλα το προβλημα που ανακαλυψα αρχες Απριλιου ειναι οτι εκανα ορμονικες εξετασεις και Η ΑΜΗ μου ειναι 11.7 με οριο 12.5.εκλαψα πολυ πηγαμε στον γυναικολογο μας ειπε να προσπαθησουμε αυτον το μηνα.περιμενω να Μην αδιαθετησω την Παρασκευη αν ναι θα παρω το serpafar θα ξαναπροσπαθησουμε και μετα παμε για σπερματεχυνση.

Εσυ εχεις παιδακια??

Γεια σου εγώ έχω κάνει σπερματεγχυση μια αποτυχημένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lovely είπε:

Και τι εγινε?τι εννοεις απετυχε?δεν ανεβηκε η χοριακη?

Απέτυχε δεν είχα αποτέλεσμα καθόλου.. Αδιαθέτησα κανονικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lovely είπε:

Τωρα τι σου ειπε ο γιατρος σου?τι εχετε αποφασισει με τον συζηγο σου??

Μου είπε ότι μπορούμε να ξανά κάνουμε αλλά εγώ δε θέλω να μπω ξανά στην διαδικασία το θεωρώ ασκοπο και τζάμπα λεφτά.. Εχω ραντεβού για να μιλήσω για εξωσωματικη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ την εξωσοματικη την κανεις εφοσον  κανεις 2 3 προσπαθειες σπερματεχυνσης.τουλαχιστον ετσι μου ειπε ο γιατρος μου.εσενα στο ειπε μονος τ ο γιατρος?αν ειναι να τον πιεσω κ εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lovely είπε:

Ρε συ την εξωσοματικη την κανεις εφοσον  κανεις 2 3 προσπαθειες σπερματεχυνσης.τουλαχιστον ετσι μου ειπε ο γιατρος μου.εσενα στο ειπε μονος τ ο γιατρος?αν ειναι να τον πιεσω κ εγω.

Εμένα μου είπε ότι μπορώ να κάνω μέχρι και πέντε φορές άμα θέλω.. Βέβαια δεν μου αποκλεισε το να μεινω φυσιολογικά.. Απλά εγώ θέλω να μπω στην διαδικασία εξωσωματικης γτ κουραστικα προσπαθώ σχεδόν δύο μισή χρόνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο κοπελα μ.σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια.και εμεις εδω για τα ευχαριστα εεε??θα σας ενημερωσω και εγω!περιμενω την Παρασκευη λοιπον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2016 at 7:48 ΜΜ, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Είχα κάνει πέρσι. Είχαμε βρει λίγο ανεβασμένο το θυροηδι. Μετά είπαμε με τον άντρα μου να το πάμε χαλαρά και πιγα πριν ένα μήνα σχεδόν με αιμοραγια που δεν σταματαγε και μου βρικε πολύ παχη ενδομιτριο και με έβαλε στο χειρουργείο δύο μέρες μετά και το αφερεσαμε και ξανά ξεκινήσαμε τώρα ξανά προσπάθειες. Μου έχει δώσει να ξανά κάνω ορμονολογικο προφίλ εξετάσει καμπυλη ζαχαρου και ινσουλινης κάποιες καλιεργιες για να δούμε. Τώρα περιμένω να δούμε αν αδιαθετησω να πάω να κάνω τις ορμονολογικες και την Τετάρτη αυτή θα πάω για την καμπυλη και της καλιεργιες. Από Αθήνα είσαι.; 

@NikiEmmanouela μου που εισαι??τις εκανες τις εξετασεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2016 at 7:48 ΜΜ, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Είχα κάνει πέρσι. Είχαμε βρει λίγο ανεβασμένο το θυροηδι. Μετά είπαμε με τον άντρα μου να το πάμε χαλαρά και πιγα πριν ένα μήνα σχεδόν με αιμοραγια που δεν σταματαγε και μου βρικε πολύ παχη ενδομιτριο και με έβαλε στο χειρουργείο δύο μέρες μετά και το αφερεσαμε και ξανά ξεκινήσαμε τώρα ξανά προσπάθειες. Μου έχει δώσει να ξανά κάνω ορμονολογικο προφίλ εξετάσει καμπυλη ζαχαρου και ινσουλινης κάποιες καλιεργιες για να δούμε. Τώρα περιμένω να δούμε αν αδιαθετησω να πάω να κάνω τις ορμονολογικες και την Τετάρτη αυτή θα πάω για την καμπυλη και της καλιεργιες. Από Αθήνα είσαι.; 

@NikiEmmanouela μου που εισαι??τις εκανες τις εξετασεις??

Η καμπυλη ζαχαρου τι ειναι??γιατι πρεπει να την κανεις??ειναι εξεταση αιματος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η καμπυλη ζαχαρου και ινσουλινης είναι μια εξετάσει για να δουν την αντοχή στην γλυκοζη. Εξέταση αίματος είναι πας το πρωί νυστικια για 10 με 12 ώρες σου περνούν αίμα σου δίνουν μετά την γλυκοζη μετά από μια ώρα σου ξανά περνούν και μετά πάλι από μια ώρα σου ξανά περνούν δλδ υπόθεση 3 ώρες. Την κανουν κανονικά στην εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2016 at 7:48 ΜΜ, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Είχα κάνει πέρσι. Είχαμε βρει λίγο ανεβασμένο το θυροηδι. Μετά είπαμε με τον άντρα μου να το πάμε χαλαρά και πιγα πριν ένα μήνα σχεδόν με αιμοραγια που δεν σταματαγε και μου βρικε πολύ παχη ενδομιτριο και με έβαλε στο χειρουργείο δύο μέρες μετά και το αφερεσαμε και ξανά ξεκινήσαμε τώρα ξανά προσπάθειες. Μου έχει δώσει να ξανά κάνω ορμονολογικο προφίλ εξετάσει καμπυλη ζαχαρου και ινσουλινης κάποιες καλιεργιες για να δούμε. Τώρα περιμένω να δούμε αν αδιαθετησω να πάω να κάνω τις ορμονολογικες και την Τετάρτη αυτή θα πάω για την καμπυλη και της καλιεργιες. Από Αθήνα είσαι.; 

@NikiEmmanouela ναι την εχω ακουστα οτι την κανουν συνηθως στην εγκυουλες.θα ρωτησω τον γιατρο μου μηπως να την κανω κ εγω.

Εσυ κοριτσι μου?βγηκαν τα αποτελεσματα?

Και τις ορμονικες ποτε θα τις κανεις?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα αποτελέσματα δεν ξέρω αν βγήκαν σήμερα της καμπυλη ζαχαρου. Θα της πάρει ο γιατρός μου όλες την επόμενη Τετάρτη. Εμένα μου τις έδωσε από μόνος του όλες της προγενιτικες εξετάσεις τώρα γιατί δεν ξέρω. Της ορμονολογικες θα της κάνω όταν έρθει η περίοδος της κάνεις την 3 μέρα περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι το ξερω γιατι τις ορμονικες τις εχω κανει οπως και σαλπιγγογραφια.αχ κοπελα μου εκανα τεστ βγηκε αρνητικο.ενω δεν αγχωνομαι οταν ειναι να αδιαθετησω με πιανει ανυπομονησια.

Ειπαμε σημερα με τον συζηγο μου να ανεβουμε για την 1η σπερματεχυνση τον Μαιο.

Ρε γαμωτο αν ειχα χρονο δεν θα ημουν ετσι αλλα δεν μπορω να αμελισω την εξεταση fsh k AMH.

Λογικα ο γιατρος σ σου ειπε να ρις κανεις για την εξωσιματικη που θα κανετε.

Σας ειπε ποτε θα την κανετε??

Λες να συναντηθουμε?????χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...