Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Καλα κοπελα μου μια απο τα ιδια !!!εσυ πως εισαι????περιμενω με πολη αγωνια πραγματικα να μου πεις κατι ευχαριστο μακαρι να μην ερθει και να εχεις χριστουγεννιατικο δωρακι!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλα μου μην φοβάσαι, όλα καλά θα πάνε θα δεις!

Love να σε ρωτήσω κάτι..αν θυμάμαι καλά απο προηγούμενα μηνύματα που έχω διαβάσει είσαι μια σάλπιγγα σωστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλα μου μην φοβάσαι, όλα καλά θα πάνε θα δεις!

Love να σε ρωτήσω κάτι..αν θυμάμαι καλά απο προηγούμενα μηνύματα που έχω διαβάσει είσαι μια σάλπιγγα σωστα;

Ναι κοριτσι μου μια σαλπιγγα (δυστηχως) δεν ειναι κακο αλλα λιγοστευουνε οι πιθανοτητες!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κοριτσι μου μια σαλπιγγα (δυστηχως) δεν ειναι κακο αλλα λιγοστευουνε οι πιθανοτητες!!!?

το ξέρω οτι δεν είναι κακό.πέρσι που είχα πάει στη  γυναικολόγο μου, μου έλεγε για μια κοπελα που παρακολουθούσε,ή οποία είναι με μια σάλπιγγα και προσπαθούσαν 6 μηνες να κανουν παιδι.βέβαια δεν ξέρω τι έγινε..

Εσενα σε παρακολουθεί κάθε μήνα γιατρός για την ωορρηξία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον πρωτο χρονο μετα την αφαιρεση πηγενα καθε μηνα αλλα στις 10 φορες για παραδειγμα ειχα ωορεξια 8 η9 φορες απο την πλευρα που δεν εχω σαλπιγγα !!!!ειχα πει να μου δωσει κατι μπας και ξυπνησει και η αλλη πλευρα και μου ειπε πως παλι θα εχω περισσοτερες φορες απο εκει που δεν εχω σαλπιγγα!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαίνεται πολύ περίεργο να υπάρχει ωορρηξία απο την πλευρά που δεν υπάρχει σάλπιγγα..ίσως επειδή δεν γνωρίζω.. 

Πάντως όταν θα πάω στη γυναικολόγο μου θα την ρωτήσω για αυτό το θέμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχει ωορεξια γιατι εχω ωοθηκη αν εβγαζα και την ωοθυκη δεν θα ειχα ωορεξια το ρωτησα αλλα επρεπε να την ειχε βγαλει ο γιατρος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουραστηκα να προσπαθω και να γινοντε λαθοι συνεχως!!!οτι εχω κανει παντα γινοτανε κατι λαθος!!!!?

love εσύ δεν εχεις κανει κάτι λάθος!!ααπο οτι θυμάμαι όλα ειναείναι λάθη γιατρών.

Γι'αυτο το καλυτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να πηγαίνουμε και σε άλλους..

Θα δεις οτι εκεί που δεν το περιμένεις θα ερθει.είμαι 100% σίγουρη οτι θα ερθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να σου πω κ κάτι άλλο...υπαρχουν παρα πολλές γυναίκες που τους έιχαν πει οτι δεν πρόκειται να αποκτήσουν παιδι φυσιολογικά για διάφορους λόγους και στο τέλος έμειναν φυσιολογικότατα.

Αλλες που ηταν έτοιμες για εξωσωματική με βουλωμενες σάλπιγγες και στο τέλος εμειναν φυσιολογικά. Άλλες μετα απο 15-20 χρόνια.

Θα δεις θα ερθει εκεί που δεν το περιμένεις! Είσαι μικρή ακόμα.. 

Ο θεουλης είναι μεγάλος!! Θα γίνει το θαύματακι!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ακριβως θα ερθει εκει που δεν το περιμενουμε!!!! Πηγα σχεδον σε ολους τους γιατρους στην πολη μου 2 στη Λαρισα και 2 στην Αθηνα!!!!!!λιγοι εεεεεε!!!!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ακριβως θα ερθει εκει που δεν το περιμενουμε!!!! Πηγα σχεδον σε ολους τους γιατρους στην πολη μου 2 στη Λαρισα και 2 στην Αθηνα!!!!!!λιγοι εεεεεε!!!!!χαχα

λιγοι δεν είναι αλλά,αλλά αν είναι μ@@@@..συγνώμη για την ....αλλά καταλαβαίνεις!! Είναι το γαμωτο!!

Εγώ πέρσι είχα κάτι πόνους δεξια χαμηλά για ένα μήνα περιπου.. λέω κάτι γυναικολογικο είναι. Με παει ή μάνα μου σε ενα γυναικολόγο (πηγαίνει και ή μικρή ή αδερφή μου σε αυτον)με εξετάζει μου λέει όλα καλά είναι και μου έγραψε να κάνω κολπικό υπέρηχο...μου λεει οταν μου φερεις τον υπερηχο θα κανουμε κ τεστ παπ.να σου οω οτι με πεθανε στον πόνο!! Ουτε να περπατησω δεν μπορουσα!! Για 4 ώρες ο πόνος αφορητος!

Πάω την επόμενη ημέρα κανω τον  υπερηχο μου λέει ο ακτινολογος δεν βλέπω κάτι.. κοίταζε ξανακοιταζε τίποτα.

Δινω τον υπέρηχο στην μάνα μου του τον πάει.. δεν υπήρχε περιπτωση να ξαναπαω εννοείται..με πεθανε!!!!

Με παιρνει ή μάνα μου τηλ μετα απο μισή ωρα και μου λέει όλα καλά τα βλέπει ...σου πήρα κάτι χάπια που μου είπε μήπως έχεις οξεία σαλπιγγιτιδα!!!!!

Δεν μπορεις να φανταστείς μέχρι που με ακουσανε απο τις φωνές!!!τρελάθηκα!!!

Να παρω χάπια για κάτι που μπορεί;;;;είναι δυνατόν;;;; τι γιατρός είναι αυτός μου λες;;;και είναι σε κάποια απο τα μεγαλυτερα νοσοκομεία της Αθήνας!!!

Εννοείται δεν πήρα τίποτα κ δεν ξαναπηγα!

Παω μετα απο λίγους μηνες στη γυναικολόγο που έχω τώρα απλα φανταστική.. της τα είπα όλα τι νιώθω και αυτά...μου έγραψε κάτι γυναικολογικες εξετάσεις όλες καθαρές, όμως εγώ συβεχιζα και πονουσα..μου έγραψε κ αλλες τίποτα...μου λέει πήγαινε να κοιταξεθς το έντερο σου.  Γυναικολογικο δεν έχεις! Μου κανει είσαι μια χαρα φύγε μου λέει κ μην σε ξαναδώ, χαριτολογώντας!! Εκτός μου κάνει κι αν θέλεις να έρθεις να δεις τι κάνουμε..του χρονου μου κανει έλα παλι για τεστ παπ.

2 φορες που την χρειαστηκα κατευθείαν με βοήθησε!!είναι πολύ καλη!! 

Τελικά πριν λίγους μηνες κοιταξα το έντερο και όντως γι'αυτο ποναω..έχω σπαστική κολίτιδα.. κ κάτι πολυποδες μικρούς που τους αφαίρεσαν...

καταλαβαίνεις λοιπον...μιλάμε για @@...Ουφ συγχυστηκα και σε ζαλισα κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia Ta stigmiaia tsimpimatakia sto stithos k elafry priksimo ti simenoun? ?

zouzoun απ'οτι καταλαβαίνω δεν σου έχει ερθει ακόμα...γιατί δεν πηγες για χοριακη;

Αυτα που αισθάνεσαι μπορεί να μην είναι κ τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα.Σημερα ειπα να κανω ενω τεστακι μπας και... Μετα απο 7-8 λεπτα βγηκε αχνο ροζ και μετα σβηστηκε.Περιμενω στις 10/12...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα.Σημερα ειπα να κανω ενω τεστακι μπας και... Μετα απο 7-8 λεπτα βγηκε αχνο ροζ και μετα σβηστηκε.Περιμενω στις 10/12...

 

γεια σου μαμακουλιτσα..εγώ θα σου πρότεινα να κανείς άλλο ένα αύριο το πρωι..

Νομιζω πως τα τεστ τα κοιτάς μέχρι κάποια λεπτα όχι παραπάνω απο όσο λέει..με κάθε επιφύλαξη, δεν είμαι και πολύ έμπειρη με τα τέστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω που απαντησες η αληθεια ειναι οτι λεει οτι μετα απο αρκετη ωρα βγαινει λανθασμενη δευτερη γραμμη.Τι να πω θα περιμενω λιγο..Τι γνωμη για το cleal blue ή για το self clear ειναι αξιοπιστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαμακουλιτσα περίμενε την ημερομηνια της αναμενομενης περιοδου κ ξανακανε τεστ. μην κανεις νωριτερα γτ μπορει να δειξει αρνητικο κ να μην ειναι. Εγώ ειχα κανει 7 μερες πριν απο περίοδο κ ηταν αρνητικο κ τελικα την ημερα της αναμενόμενης περιοδου ηταν αχνο θετικο κ τελικα ημουν εγκυος. Οποτε καλυτερα περιμενε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω που απαντησες η αληθεια ειναι οτι λεει οτι μετα απο αρκετη ωρα βγαινει λανθασμενη δευτερη γραμμη.Τι να πω θα περιμενω λιγο..Τι γνωμη για το cleal blue ή για το self clear ειναι αξιοπιστα;

εγω δεν ξέρω να σου πω..τόσο άσχετη είμαι.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...