Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Εγω ειμαι εκτός απο τα Χριστούγεννα εγω το πασχα..! Κπροτσοα μου εβαλε υποψιες η μανα μου Μήπως ειναι καμια αποβολή. Και τέτοια θα δω και αυριο Αλλιός παω γιατρό..! 

Ενω εγω ειμαι μεσα εεε τι να σου πω χαχα!!!!!!!θετικη σκεψη και αυριο στο γιατρο εσυ κανε και καμια εξεταση αιματος και παρε και βιταμινες σου κοπηκανε τα ποδια με τοσες μερες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου... τι κανετε??? εγω δουλειές δουλειές δουλειές.. κ τωρα πάω για σιδερο..4 πλυντηρια παρακαλώ.. λερώθηκαν πολύ τα παιδια μου αυτη τη βδομαδα αχαχαχ ( αντρας κ κορη)... ευχομαι να εχουμε όλες τα καλύτερα νεα μεχρι τα χριστούγεννα! μην απογοητευεστε!!! όλα καλα...!! πολύ κρυο... χτες πέσαμε σε 1 βαθμό μόλις... εστρωσα... αυριο θα βαλω κ παπλώματα... αναψα κ πελετ..πφφφ.. σα νωρις μου φιανεται ρε γμτ... από τωρα κρύο...μπουφαν....χοντρα ρουχα... μπότες..καλσόν.... :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Τρίτη και Τετάρτη θα κάνω γενικη και στρωσιμο μιας και δε δουλεύω. Με περιμένει διήμερο κόλαση! χααχαχ! Το κρύο δε ανυπόφορο! Η γυναικάρα με τα κόκκινα (η περίοδος δηλαδή) με έχει ζουρλάνει. Πολύ ροή! Περιμένω πως και πως να τελειωσει την Πέμπτη και να προσπαθήσω αυτό το μήνα με τεστάκια ωορηξίας έτσι για αλλαγή! Ποιός ξέρει? Μακάρι να είναι τυχερός ο Νοέμβρης για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ αυτο το σιδερο το πρωι το εκανα εστρωσα το σ/κ εχουμε αναψει και καλοριφερ χειμωνας κανονικοτατα!!!!!! Αχ αυτη η γυναικαρα αχ! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω με το συδερομα δεν το εχω το στρώσιμο με τα χαλια δεν.θελω να το σκέφτομαι.. εγω μεσα στον αλλο μηνα θα στρωσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σιδέρωμα φωναζω μια κοπέλα της δηνω 30€ και κανει και της μανας μου μια φωρα το μηνα αν ειναι λιγα τα κανω κι εγώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!! 

Τι κάνετε??? Βλέπω όλες δουλίτσες ε??? Κ γω σκ τα έκανα αλλά δεν τελείωσα... Θα κάνω λίγες και αύριο που δεν δουλεύω.. Σιδέρωμα πωπω το χειρότερό μου, το έχω αφήσει στη μαμά μου που το λατρεύει, μόνο κάλτσες δε σιδερώνει χαχα. Ενώ μου αρέσει να απλώνω να φτιάχνω ντουλάπες το σίδερο δε το θέλω καθόλου...

Πείτε τα νέα σας???Που χάθηκαν οι υπόλοιπες??? Η Cybele, η Έμμα, η Κατερίνα, η Κέλλυ, η Irina και όλες οι υπόλοιπες, κάποια στιγμή γίναμε πάρα πολλες...

Πείτε καμιά συνταγή να μαγειρέψω κάτι νόστιμο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Happy μου μια συνταγη εύκολη που λατρεύω ειναι κανελόνια με κιμά! Κανεις τον κιμά  οπως για τα μακαρόνια, τα γεμίζεις βάζεις απο πανω σαλτςα ντομάτας ελαφρώς βραςμενη τα ψήνεις με αλουμινόχαρτο μέχρι να μαλακώσουν και στα τελευταία πεντε λεπτα ξεσκεπάζεις κ ρίχνεις τυράκι. Κόλαση!!! Για σημερα εφτιαξα ανάμεικτα λαχανικά  με σαλτσα εγω και βούρ. για τις δουλειές!!! Θα ξαναμπώ οταν κάνω διάλειμμα.σας φιλώ ολες! Καλη μερα να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Happy μου μια συνταγη εύκολη που λατρεύω ειναι κανελόνια με κιμά! Κανεις τον κιμά  οπως για τα μακαρόνια, τα γεμίζεις βάζεις απο πανω σαλτςα ντομάτας ελαφρώς βραςμενη τα ψήνεις με αλουμινόχαρτο μέχρι να μαλακώσουν και στα τελευταία πεντε λεπτα ξεσκεπάζεις κ ρίχνεις τυράκι. Κόλαση!!! Για σημερα εφτιαξα ανάμεικτα λαχανικά  με σαλτσα εγω και βούρ. για τις δουλειές!!! Θα ξαναμπώ οταν κάνω διάλειμμα.σας φιλώ ολες! Καλη μερα να έχουμε!

Καλημέρα Twinkl.

Κ μένα μου αρέσουν τα κανελόνια αλλά φάγαμε αρκετό ζυμαρικό το σκ οπότε είπα να μην το παρακάνω. Κάτι σε λαδερό σκεφτόμουν για σήμερα να μαγειρέψω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.
χαθηκα γιατι ...τι άλλο? πηγα εκδρομη. χιχιχιχ
νομιζω πως ημυν στις γονιμες μου αυτες τις μερες(με εχει κανει ανω κατω η τελευταια καθυστερηση τον περασμενο μηνα και ειμαι...στο περιπου)
καναμε σεξ μερα παρα μερα, δε σηκωνομουν μετα κτλ.
Απο εχτες το βραδυ(μερα που ειχαμε ρεπο) νιωθω μικρες ενοχλησεις κατω, δε ξερω πως να το περιγραψω, σαν ουρολοιμωξη?, αλλα δεν ειναι.
χτες ειχα και ενοχλησεις οπως πριν την περιοδο. ΑΥτο τωρα τι ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.
χαθηκα γιατι ...τι άλλο? πηγα εκδρομη. χιχιχιχ
νομιζω πως ημυν στις γονιμες μου αυτες τις μερες(με εχει κανει ανω κατω η τελευταια καθυστερηση τον περασμενο μηνα και ειμαι...στο περιπου)
καναμε σεξ μερα παρα μερα, δε σηκωνομουν μετα κτλ.
Απο εχτες το βραδυ(μερα που ειχαμε ρεπο) νιωθω μικρες ενοχλησεις κατω, δε ξερω πως να το περιγραψω, σαν ουρολοιμωξη?, αλλα δεν ειναι.
χτες ειχα και ενοχλησεις οπως πριν την περιοδο. ΑΥτο τωρα τι ειναι?

Κοριτσάκι μου πέρασες καλά???

Ότι και να είναι εύχομαι να μην εμφανιστεί η κυρία... Πότε περιμένεις??? Εγώ τώρα είμαι στις γόνιμες αλλά χθες τελείωσα τις δουλειές αργά και ο αντρούλης μου είχε κοιμηθεί και λυπήθηκα να τον ξυπνήσω, για να δούμε σήμερα.... Την άλλη Τετάρτη έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό μου.. Ουφ από τώρα το σκέφτομαι, έχω τόσα να του πω που νομίζω θα τα ξεχάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικα σε 12 μερες περιμενω.
βεβαια μου φαινετα πολυ κοντινο, γτ δεν εχω κανενα συμπτωμα.(συνηθως αρχιζει να ποναει στηθος κτλ καμια 10ρια μερες πριν)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!Happy κανε αρακα η φασολακια!!!!! Rakoun ευχομε να μην ερθει η αχωνευτη και να περασες ωραια στην εκδρομη!!!!!!twinkl μου ανοιξες την ορεξη!!!!!! Εγω σημερα εκανα μακαρονια με κιμα!!!! Niki τι κανεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ γω μετα απο 4 ώρες φουλ καθαριότητα! Happy μου κ ο αρακάς ειναι σουπερ! Μας εύχομαι να κανει που καιρό η γυναικάρα με τα κόκκινα να μας επισκεφτεί! Think positive! Τι καιρο σας κανει εκει που είστε; Εδω ζεστη κ ήλιο! Υπέροχα!!!  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε μας φυσάει αλλά βλέπω ήλιο, δεν έχω βγει καθόλου απ' το γραφείο να δω αν κάνει κρύο, μέσα έχω aicondition οπότε ζέστη στο φουλ.... Μάλλον αρακά θα κάνω που αρέσει και στον άντρα μου, τα φασολάκια δεν τον τρελαίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ξεκινησα υγιεινό πλάνο διατροφης και σημερα εχω ψαρακια με σαλατα για το μεσημερι, το βραδυ δε θυμαμαι... Νομιζω σαλατα με ψωμακι? κατι τετοιο.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia!i anipomonisia tha me fai emena:)piga sto farmakio k pira testaki na iparxi spiti. Alla otan to exo spiti ilektrizome k den mporw na kratitho . (Oti na ne marka ixe sto farmakio alla asxeto) Kanonika perimenw avrio periodo . Pira mos to test to mesimeri k lew as to kanw. K vevea arnitiko. Tora pezi pou den to ekana me ta proina oura k to kana k 1 mera prin tin periodo?pezi pou noritera ipia 1 kanata kafe?den xero...pantos apogoiteftika k as min ine sigouro akomi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia!i anipomonisia tha me fai emena:)piga sto farmakio k pira testaki na iparxi spiti. Alla otan to exo spiti ilektrizome k den mporw na kratitho . (Oti na ne marka ixe sto farmakio alla asxeto) Kanonika perimenw avrio periodo . Pira mos to test to mesimeri k lew as to kanw. K vevea arnitiko. Tora pezi pou den to ekana me ta proina oura k to kana k 1 mera prin tin periodo?pezi pou noritera ipia 1 kanata kafe?den xero...pantos apogoiteftika k as min ine sigouro akomi

Βρε κοριτσάκι μου ας περίμενες μέχρι αύριο τουλάχιστον, όχι τίποτα άλλο για να μη χαλιέσαι άδικα. Τι να σου πω εγώ με τα τεστ δεν τα πάω καλά, και πέρσι όταν έμεινα έκανα χοριακή για να δω αποτελέσματα και επειδή ήταν Παρασκευή και θα έπαιρνα τα αποτελέσματα Δευτέρα η αδερφή μου μου πήρε και με το ζόρι το έκανα, αλλά είχα καθυστέρηση δύο μέρες. Και τώρα με τα τεστ ωορρηξίας πάλι δε βγάζω άκρη δεύτερο μήνα τα χρησιμοποιώ και ένα θετικό δεν έχω δει. Τελευταία ευκαιρία τους δίνω τον άλλον μήνα τα αφήνω όλα στην άκρη και θα ασχοληθώ με τις γιορτές που έρχονται.....  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
    • @Elli13 κορίτσι μ εφοσον ζοριζεσαι τοσο αυτό τ διαστημα μήπως να δωσεις λιγο περιθωριο να ξεπεταχτει η μπουμπου σου? Και σε ενα εξαμηνο απο τωρα να ρθει παλι μικρη διαφορά θα εχουν. Πάντως εγω αυτό τ μηνα π εμεινα εγκυος ειχα επαφη Σάββατο Δευτέρα Τετάρτη, με θετικο τεστ τη Δευτέρα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...