Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα κορίτσια! Veloudenia μου ναι αδιαθέτησα αλλα ειναι μόλις ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε οποτε δεν απογοητεύομαι! Παμε για Νοέμβρη! Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν; kelly να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!!!ψοφοκρυο σημερα ε;

Kala kanis k den apogoitevese!den prepi na mas perni apo katw! K gia mas ine o defteros minas prospathion k nomizw pos k se emena erxete olotaxos i kiria me ta kokkina. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα love30 ποσο καιρος προσπαθειτε;

Εμεις περιπου 10 με 11 χρονια!!!!!πολλα εεεεε!!!!και εχουμε κανει 3φορες εξωσωματικη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

10 Xronia..? τι σου εχει πει ο γιατρός σου..??

καλημερα ελπιζω να μη σε κουρασω!!!! Εκανα τις εξωσωματικες γιατι δηθεν υπηρχε προβλημα στο σπερμα και δεν γινοτανε κανουμε εξωσ.και δεν εκανα ουτε καν την σαλπιγγογραφια που ειναι η ποιο καθοριστικη εξεταση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!παμε σε εναν ουρολογο και δινει λαθος αντιβιοση στον αντρα μου και γινοντε χειροτερα τα πραγματα......παμε σε αλλον και λεει δεν υπαρχει κανενα προβλημα φτεει η αντιβιοση και μας δινει μοοοονο καποιες βιταμηνες και ολα φτιαξανε!!!!παω σε αλλο γυναικολογο αφου εχω κανει 3 φορες και κανω σαλπιγγογραφια και μου λεει η μια ειναι κλειστη  λεω οκ!!!!!!!!!!!!! Παω ξανα στο νεο γυναικολογο και μου λεει ειναι υδροσαλπιγγα πρεπει να τη βγαλουμε οκ τη βγαζω!!!!παω μετα ξανακανω την σαλπιγγογραφια οπως επρεπε και μου λεει ο ακτινολογος γιατι την εβγαλες????και του ειπα για υδροσαλπιγγα και λεει ΔΕΝ ηταν!!!!!στην ειχε κλεισει ο θεος ετσι ακριβως μου ειπε και τωρα ψαχνω να δω σε ποιον γιατρο να παω γιατι στην ουσια δεν υπαρχει προβλημα μονο που κανω οωρεξια απο εκει που δεν εχω σαλπιγγα!!!!!!ουφ αστα και αλλα πολλα γινανε αλλα τοσα χρονια που παλευω!!!!!!!! Στην πολη μου εχω παει στους ποιο πολους γιατρους αν οχι σε ολους!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το αφήνω το πρώτο πράγμα που θα κανω ειναι μια εξεταση θηροηδους και μετα θα παω στον γιατρό μου.!

πως εισαι ??εφυγε επιτελους η σε τυραναει ακομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχει σκοπο να τελειώσει σύντομα...!! Ρχω τον αντρα μου κλείσει μεσα δυο εβδομαδες και αποτι φαίνεται και Τρίτη φωρα θα τον εχω μέσα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και απο μενα! και εγω ετρεχα στις δουλειες, ειχα και τη μυλαιδη να με βασσανιζει οποτε σημερα καταφερα και μπηκα να σας διαβασω, μ λειψατε! 

κελλυ μου τι ομορφα νεα! συγχαρητηρια ολα να πανε καλα και σε λιγο καιρο να το κρατησεις γερο στην αγκαλια σου!!!!

λαβ ποσο σε καταλαμβαινω.... αυτη την απογοητευση.... εξετασεις.... γιατρους... μεσα απο την καρδια μου να ρθει συντομα το σπορακι σας, και εμενα η σαλπιγγογραφια μ εμεινε αλλα περιμενουμε να δουμε τι θα γινει με το σπερμα πρωτα και μετα να μ την γραφει ο γιατρος, τωρα καθε μηνα ελεγχω tsh, οκτωβρη το αμελησα και πρεπει να παω να δω πως παει γιατι ειναι σημαντικο 

βελουδενια μου και κυριακη μου ξουτ ξουτ μακρια σας η μυλαιδη!

 twinkl μου μπραβο ετσι θελει, ειστε στην αρχη, καθε μηνα εχουμε ενα 20% αν ολα ειναι καλα, θελει υπομονη και επιμονη και φυσικα πολλη τυχη και timing! 

η εμμα, η χαπυ και η τετ που χαθηκαν βρε κοριτσια? ευχομαι να ειναι καλα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ είμαι κ εγώ... αχ κορίτσια..μην απογοητευόμαστε... πραγματικά είναι δύσκολο όλο αυτό..το καταλαβαίνω κ εγώ πλέον.. όσο εύκολα πιάνεις το πρώτο... τόσο σε βασανίζει το δεύτερο..κ αν ρθει φυσικά.. τι να πω...! κάντε υπομονή... κ τουλάχιστον..ας απολαύσουμε την ελεύθερη επαφή... πολλές γυναίκες δν το κάνουν από φόβο...μιας εγκυμοσύνης κ εμείς που έχουμε τη δυνατότητα χωρίς φόβο...γτ αγχωνόμαστε γμτ....???!!!! πφφφ....!!! Εγώ αποφάσισα να μην το σκέφτομαι....ή τουλάχιστον θα προσπαθήσω....! θα απολαύσω τη διαδικασία κ όσο πάει όπου πάει. και ποτέ να μην έρθει θα κάνω ελεύθερα και θα έχω κάτι παραπάνω από αυτό που είχα...! κάτι είναι κ αυτό... αχαχαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.. love τι λες τωρα...!!!! Έμεινα..! Ηρθες σε κανεναν στην αθηνα? Οχι δεν έφυγε η τυραννία...

ναι και τις 3 φορες τις εκανα Αθηνα σε μεγαλο κεντρο!!!!!!!!!και ο αλλος που μου ειπε για αφαιρεση και αυτος Αθηνα σε αλλο μεγαλο κεντρο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπερα και απο μενα αν και καθυστερημένα! Πηγα να προσκυνήσω τη χάρη του Αγίου Παισιου σημερα και τωρα επέστρεψα. Εύχομαι να έχετε μια καλη βδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω σημερα πηγα στον αγιο Δημήτριο εκει που παντρεύτηκαν η γονείς μου και προσκινησα και αναψα κεράκι για ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή βδομάδα.

Κρύο το σκ και αποφάσισα να στρώσω οπότε καταλαβαίνεται ότι μετά από μία βδομάδα στο αρχείο συνέχισα και στο σπίτι μου.... Αλλά τουλάχιστον με βοήθησε ο άντρας μου και τα περισσότερα τα τελειώσαμε.

Έπαθα και μία ζημιά με το αμάξι και έχω στεναχωρηθεί, αλλά τι να κάνω συμβαίνουν.

Έχω μπει στις γόνιμες και είπα να χρησιμοποιήσω και αυτόν τον μήνα τα τεστάκια μιας και τα έχω πάρει για να δούμε τι θα δούμε όπως λέει και η μαμά μου:)

Κέλλυ μου ανατριχιάζω όταν διαβάζω νέα σου, τόσο με συγκινούν, όλα κατ' ευχήν κορίτσι μου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?λοιπον εγω ειναι να αδιαθετησω την πεμπτη με σταθεροτατο κυκλο 28 ημερων.εγω παντα σχεδον αμεσως μετα την ωορρηξια το στηθος μου πρηζεται κ ποναει.τωρα 4 μερες πριν δεν εχω κανενα σημαδι.τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?λοιπον εγω ειναι να αδιαθετησω την πεμπτη με σταθεροτατο κυκλο 28 ημερων.εγω παντα σχεδον αμεσως μετα την ωορρηξια το στηθος μου πρηζεται κ ποναει.τωρα 4 μερες πριν δεν εχω κανενα σημαδι.τπτ.

Μακάρι κοριτσάκι μου να είσαι η πρώτη που θα ανοίξει αυτό τον μήνα με ευχάριστα νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?λοιπον εγω ειναι να αδιαθετησω την πεμπτη με σταθεροτατο κυκλο 28 ημερων.εγω παντα σχεδον αμεσως μετα την ωορρηξια το στηθος μου πρηζεται κ ποναει.τωρα 4 μερες πριν δεν εχω κανενα σημαδι.τπτ.

kalimera koritsia , katerina konta perimenoume...ego perimenw tin tetarti me episis stathero kiklo 28imerwn . Prostoparon den exo kanena simptoma pou na promini ite periodo ite egkimosini. 

Happy mou efxome ola kala na pane k se oti afora stis gonimes sou meres k se oti afora to amaxi sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι κοριτσια αυτος ο μηνας να ειναι τυχερος για ολες μας!!!!για μενα θα ειναι το καλυτερο δωρο για τα γενεθλια μου!!!!λετε αυτη η ενεση που εκανα να ηταν τελικα αποτελεσματικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια katerina μακαρι να εχεις το ωραιοτερο δωρο για τα γεναθλια σου (μια τελεια εγκυμοσινη)!!! Happy ελπιζω να ειναι ο μηνας σου  και να μας πεις ευχαριστα νεα!!! Και σε ολες μας κοριτσια τα χριστουγεννα να λεμε για τις εγκυμοσινες μας!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειμαι εκτός απο τα Χριστούγεννα εγω το πασχα..! Κπροτσοα μου εβαλε υποψιες η μανα μου Μήπως ειναι καμια αποβολή. Και τέτοια θα δω και αυριο Αλλιός παω γιατρό..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...