Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

νικη μην τα παρατας πανε σε ακομη ενα γιατρο για δευτερη γνωμη εγω αυτον τον μηνα που καταλαβα ωορρηξια αυτον εκανα δουλεια δεν υπαρχει περιπτωση και τοσο νεα που εισαι να μην κανεις νινακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

toses poles imeres !! Ego me to zori 4 exo . Pou makari na min taxo auton ton mina pou  logika  exo kathisterisi. An kai den tha kano to test akomi 

ναι τόσες πολλές..! Σου το εύχομαι να μην σου έρθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μην τα παρατας πανε σε ακομη ενα γιατρο για δευτερη γνωμη εγω αυτον τον μηνα που καταλαβα ωορρηξια αυτον εκανα δουλεια δεν υπαρχει περιπτωση και τοσο νεα που εισαι να μην κανεις νινακι.

σε οσους και να παω τα ιδια θα μου πούνε και θα πλιρωσω ξανα 400€ για εξετασεις (δεν ειμαι με ασφαλια για να τα καλύψει). Ενα χρόνο τσαμπα πιγαν η κόποι μου..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μπορέσει να με βοηθιση πρεπει η περιοδος να ειναι λιγοτερο απο 40 ημέρες..! Αυτο μου το εχουν πει 3 απο παλιά αυτο ακουω.! Η μονι λιση ειναι τα αντισιλιπτικα.! Θα δω μπορει να παρω και απο αλου σε λιγο καιρο θα ξανα παω να δω τι θα μου πει αν δω οτι τα ιδια θα παρω και άλλες γόνιμες.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσουδια μου!!! 

ελεανα καλως ορισες και συντομα με ενα σπορακι! 

τετ μου καλα αποτελεσματα! το στηθος αυτο το μηνα ΔΕΝ με ποναει, απλα μονο φουσκωμα, παντα με πονουσε, τετ μου απο υγρα τι γινεται; προσπαθω και εγω να καταλαβω το σωμα μου, σημερα ειναι η τελευταια μερα που την περιμενω, και προσπαθω να μαντεψω ποτε θα ρθει!

νικη μου συμφωνω με την τετ, μην το βαζεις κατω, παρε κι αλλη γνωμη/ες, ξαδελφη μου που ειχε κυκλο 55+ μερες, οταν θελησε να κανει παιδι, ο γιατρος της εδωσε κλομιφαινη (αν το λεω σωστα) για να προκαλεσει ωορρηξια, και της ειχε κανει και πρεγκνυλ, καταλαμβαινω την απογοητευση σου, γιατι την περναω και εγω 1,5 χρονο τωρα, και αλλα κοριτσια περισσοτερο απο μας, θελει πολυ υπομονη και επιμονη 

τα αλλα κοριτσουδια τι κανουν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μπορέσει να με βοηθιση πρεπει η περιοδος να ειναι λιγοτερο απο 40 ημέρες..! Αυτο μου το εχουν πει 3 απο παλιά αυτο ακουω.! Η μονι λιση ειναι τα αντισιλιπτικα.! Θα δω μπορει να παρω και απο αλου σε λιγο καιρο θα ξανα παω να δω τι θα μου πει αν δω οτι τα ιδια θα παρω και άλλες γόνιμες.!

ελα!!δε θελω υπερβολες!!
αυτο που εχεις λεγεται αμηνοροια (ολική ή μη δεν εχει σημασια) 
σε οποιονδηποτε γυναικολογο και να πας, δεν ειναι αναγκη να του πεις αυτη τη λεξη. Αν πεις πως εχεις περιοδο σε κυκλο μεγαλυτερο των 40 ημερων απο μονος του θα σου γραψει εξεταση για 12 ορμονες.
την εξεταση την κανεις απο την 3 μεχρι την 6 μερα του κυκλου σου, λιγο αιμα δινεις.
Αν εισαι με εοπυυ η συμμετοχη σου ειναι γυρω στα 20 ευρω.
αν εισαι ανασφαλιστη ειναι γυρω στα 70(πανω κατω)
Δεν ειν αι τραγικο εξοδο, δεν ειναι δυσκολο να σου γραψει τις εξετασεις ο οποιοσδηποτε γιατρος.

Τα αντισυλληπτικα θα ηταν λυση σε ασταθη κυκλο 40 ημερων. εσυ εφοσον ο κυκλος σου ειναι μεγαλυτερος δε χρειαζεσαι αντισυλληπτικα, αλλα ρυθμιση της ορμονης που εχεις αυξημενη ή μειωμενη.

Πανε αυριο κιολας σε αλλο γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειναι χαμηλη 8,37 με 3 ημερες κθηστεριση κατι δεν παει καλα.

ΤΕΤ μου μηπως ειχες καθυστερημενη συλληψη? πηρες τον γιατρο τηλεφωνο???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τετ μου ηρεμισε οσο μπορεις, και περιμενε την παρασκευη να δουμε τι θα γινει, μπορει να καθυστερησε η γονιμοποιηση ή η εμφυτευση, και να πανε ολα καλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τετ ολα καλα θα πανε!μπορει να ειναι αυτο που λενε τα κοριτσια.περιμενε μεχρι την παρασκευη κ βλεπεις μετα.μη το βαζεις κατω!!θετικες σκεψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ!!δε θελω υπερβολες!!αυτο που εχεις λεγεται αμηνοροια (ολική ή μη δεν εχει σημασια) 
σε οποιονδηποτε γυναικολογο και να πας, δεν ειναι αναγκη να του πεις αυτη τη λεξη. Αν πεις πως εχεις περιοδο σε κυκλο μεγαλυτερο των 40 ημερων απο μονος του θα σου γραψει εξεταση για 12 ορμονες.
την εξεταση την κανεις απο την 3 μεχρι την 6 μερα του κυκλου σου, λιγο αιμα δινεις.
Αν εισαι με εοπυυ η συμμετοχη σου ειναι γυρω στα 20 ευρω.
αν εισαι ανασφαλιστη ειναι γυρω στα 70(πανω κατω)
Δεν ειν αι τραγικο εξοδο, δεν ειναι δυσκολο να σου γραψει τις εξετασεις ο οποιοσδηποτε γιατρος.

Τα αντισυλληπτικα θα ηταν λυση σε ασταθη κυκλο 40 ημερων. εσυ εφοσον ο κυκλος σου ειναι μεγαλυτερος δε χρειαζεσαι αντισυλληπτικα, αλλα ρυθμιση της ορμονης που εχεις αυξημενη ή μειωμενη.

Πανε αυριο κιολας σε αλλο γιατρο.

τις εζω κανει αυτες πλιροσα 400€ και μαζι και του θιροηδη και το μονο που ηταν αυξημένο ηταν ο θηριώδης.! Τωρα περιμενω να τελειώσει να παω για τον καθορισμένο ραντεβού.! Και θα το συζητήσω ο αντρας μουηθελε να κλισουμε ενα.χρονο. και συζητήσαμε σημερα οτι οταν τελειώσει θα παμε και θα παμ σε εναν αλον ενδοκρινολογο να δουμε τι θα Μου πει και αυτος.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μου μηπως εκανες αυτες+ προγεννητικο ελεγχο???? γιατι και εγω οταν δεν ημουν στην ασφαλεια του συζυγου και εκανα τις ορμονικες κυκλου 75 ευρω εδωσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niki μου μην το βάζεις κάτω! Είσαι πολύ νέα ακόμη. Πιστεύω και εγω όπως και τα υπόλοιπα κορίτσια ότι ειναι θεμα γιατρου. Φίλη μου με πολυκυστικές που δεν είχε καθόλου περίοδο για μεγάλο χρονικό διάστημα πήρε μια αγωγή φαρμάκων από το γιατρό της και έμεινε έγκυος πολύ συντομα. Ψάξου όσο μπορείς και θα το πετύχεις! Σου στέλνω άπειρη θετική ενέργεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niki μου μην το βάζεις κάτω! Είσαι πολύ νέα ακόμη. Πιστεύω και εγω όπως και τα υπόλοιπα κορίτσια ότι ειναι θεμα γιατρου. Φίλη μου με πολυκυστικές που δεν είχε καθόλου περίοδο για μεγάλο χρονικό διάστημα πήρε μια αγωγή φαρμάκων από το γιατρό της και έμεινε έγκυος πολύ συντομα. Ψάξου όσο μπορείς και θα το πετύχεις! Σου στέλνω άπειρη θετική ενέργεια!

σε ευχαριστω για την άπειρη θετική ενέργεια..!! :) οταν παω θα τα αναφέρω δλδ θα του πω αν δω οτι δεν θα παω και σε έναν άλλον που εχω στα υπόψην μου.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μου μηπως εκανες αυτες+ προγεννητικο ελεγχο???? γιατι και εγω οταν δεν ημουν στην ασφαλεια του συζυγου και εκανα τις ορμονικες κυκλου 75 ευρω εδωσα 

εχει και προγεννητικό έλεγχο μεσα για αυτο πλήρωσα τόσα τώρα το είδα.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μην τα παρατας πανε σε ακομη ενα γιατρο για δευτερη γνωμη εγω αυτον τον μηνα που καταλαβα ωορρηξια αυτον εκανα δουλεια δεν υπαρχει περιπτωση και τοσο νεα που εισαι να μην κανεις νινακι.

καλη επιτυχία σε όλες .είμαι κ εγώ μια από τισ μαμαδεσ που προσπαθεί για δεύτερο νινι βέβαιαβέβαια, έχω ένα ήδη 7,5 χρόνων .είμαι χωρισμένη κ προσπαθω με τον δεύτερο άντρα μου να κάνω νινι.προσπαθούμε χωρισ πρόγραμμα από τον Ιούλιο αλλά ακόμα δεν έχουμε κάτι.τον μήνα αυτόν κάναμε ελεύθερα την ημέρα τησ ωορρηξίας.κ ήδη πέρασαν 8 μέρες ,έχω μια πτώση από εχτες ατονία κ νυστα κ εύχομαι να είναι σημάδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τετ μου μην αγχωνεσαι, δεν εχει να κανει με τις μερες καθηστερησης αλλα με τις μερες απο την συληψη. Σημασια στη χοριακη εχει να διπλασιαζεται τουλαχιστον καθε 48 ωρες. Τοτε σημαινει πως προχωραει φυσιολογικα η εγκυμοσυνη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει και προγεννητικό έλεγχο μεσα για αυτο πλήρωσα τόσα τώρα το είδα.! 

μα καλα.τα εκανες ολα αυτα και ο γιατρος σου, και οσοι εχεις επισκεφθει δεν εκαναν το απλουστερο ολων?να σου στρωσουν τον κυκλο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο τωρινός αυτο θελει απλα πρεπει να χασω λιγα κιλα ακόμη για να στρώσει αν στρώσει Αλλιός θα δοω αλη μέθοδο θα ξανα παω να δω τι θα μου πει και θα τα συζητήσω μαζί του αν δω οτι δεν.θα παρω και αλη γνωμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...