Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Κοίτα για το άγχος δεν ξέρω αν το πιστεύω πλέον..είμαι από τους πιο ήρεμους ανθρώπους που ξέρω...και τουλάχιστον τους 6 πρώτους μήνες έλεγα έλα μωρέ νωρίς είναι, έχουμε χρόνο..οπότε δεν πίστευω ότι είμαι ιδιαίτερα αγχωμένη...ούτε ο άντρας μου...πάντως τον άλλο μήνα που κλείνουμε χρόνο θα κάνουμε τις εξετάσεις μας να ξέρουμε που βαδίζούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια Καλημέρα .

Τι να πω πρωί πρωί η κυρία για καφέ, με ρωτησε αν έχω χρόνο για αυτήν? Χαχα νωρίς όμως ήρθε κ δεν ξέρω γιατί. Τες πα τώρα στον γιατρό μόλις φύγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κυριακη μου!! Μια χαρα, εσυ? Θα πας να δεις τον δασκαλο της κορουλας σου?

 

πήγα Έμμα μου! Κ μου ειπε οτι ειναι μια καλη μαθητρια κ οτι ειναι ικανοποιημενος απο το επιπεδο της. κ οτι θελει λιγη βοηθεια οταν κολλησει οπως κανω μεχρι τωρα. απλά στα λάθη θα την αφησω αυτη τη βδομαδα να δουμε πως θα πάω χωρις να τα ελεγχω και αν εχει πολλά λαθη κ δω κενα θα ξανα κατσω να δω που εχει κενα.  τα περισσοτερα παιδια ετσι ειναι.. ειναι δυσκολη λεει ταξη.αυτα΄.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!

Τι κάνετε? Σας διαβάζω, ανάμεσα στην δουλειά αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω....

Λέτε για χειμερινούς προορισμούς και τρελαίνομαι....μου αρέσει πολύ ο χειμώνας για εκδρομές!

Κυριακή μου μπορεί να χρειάζεται χρόνο το κοριτσάκι σου να τα αφομοιώσει, τους κάνουν και τόσα πολλά μαζεμένα!

Έμμα πως πάει το διάβασμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!

Τι κάνετε? Σας διαβάζω, ανάμεσα στην δουλειά αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω....

Λέτε για χειμερινούς προορισμούς και τρελαίνομαι....μου αρέσει πολύ ο χειμώνας για εκδρομές!

Κυριακή μου μπορεί να χρειάζεται χρόνο το κοριτσάκι σου να τα αφομοιώσει, τους κάνουν και τόσα πολλά μαζεμένα!

Έμμα πως πάει το διάβασμα?

κελλυ μου καλημερα.

ετσι ειπε ο δασκαλος.. οτι ειναι δυσκολη η ταξη κ τα κανουν πολλες φορες κ με πολλες ασκησεις για αυτο τους βαζει τοσα πολλα. θα προσαρμοστει. περυσι αφου στρωσαμε χαλια προσαρμοστηκε. μεχρι μεσα νοεμβρη το πολυ δλδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κελλυ μου καλημερα!! Εγω μια χαρα με το διαβασμα και με τις προσπαθειες ;-) εσυ πβς νιωθεις? Ποτε πας για υπερηχο? Κυριακη μου νομιζω εχει δικιο,ο δασκαλος...θα προσαρμοστει και θα ανακαμψει...οπως και εσυ ειπες μην την αφησεις να καταλαβει οτι ανησυχεις και ριξεις την αυτοεκτιμηση της...παντως μιλα της μηπως εχει συμβει κατι που δεν σοη εχει πει και την εχει επηρεασει...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει δίκιο η Έμμα μπορεί κάτι να την επηρεάζει.

Εγώ καλά είμαι, την Τρίτη θα πάω για υπέρηχο και έχω μεγάλη αγωνία. Θέλω τόσο πολύ να πάνε όλα καλά και να είναι όλα εντάξει και να ακούσουμε την καρδούλα του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κελλυ μου καλημερα!! Εγω μια χαρα με το διαβασμα και με τις προσπαθειες ;-) εσυ πβς νιωθεις? Ποτε πας για υπερηχο? Κυριακη μου νομιζω εχει δικιο,ο δασκαλος...θα προσαρμοστει και θα ανακαμψει...οπως και εσυ ειπες μην την αφησεις να καταλαβει οτι ανησυχεις και ριξεις την αυτοεκτιμηση της...παντως μιλα της μηπως εχει συμβει κατι που δεν σοη εχει πει και την εχει επηρεασει...

 

μιλησαμε χτες κ δν την επηρεαζει κατι.. απλα σκεφτεται ακομα το παιχνιδι.. γτ περυσι προλαβαινε να παιξει κ φετος δν εχει καθολου ελευθερο χρονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα μαλλον αυτο θα ειναι...θελει το παιδι να ξεσκασει...οπως εμεις να βγαινουμε..εγω ειμαι κατα του να φορτωνουμε το προγραμμα τους με ξενες γλωσσες, αθληση το ενα το αλλο και να μην προλαβαινουν να παιξουν... Το παιχνιδι ειναι για τα παιδια και γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να εχουν λιγο χρονο και για αυτο...εμεις που ειμαστε τξς γενιας που προλαβαιναμε να παιξουμε μια χαρα καταληξαμε...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera kai απο μενα.
ξεμπουκωσα!!χαχαχα
αλλα ο λαιμος μου εξακολουθει να με ταλαιπωρει, Αρχισα χτες εντριβες με βιξ. αντε να δουμεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα μαλλον αυτο θα ειναι...θελει το παιδι να ξεσκασει...οπως εμεις να βγαινουμε..εγω ειμαι κατα του να φορτωνουμε το προγραμμα τους με ξενες γλωσσες, αθληση το ενα το αλλο και να μην προλαβαινουν να παιξουν... Το παιχνιδι ειναι για τα παιδια και γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να εχουν λιγο χρονο και για αυτο...εμεις που ειμαστε τξς γενιας που προλαβαιναμε να παιξουμε μια χαρα καταληξαμε...χαχαχα

δν εχεις κ αδικο αλλά πρωτα διαβαζαμε κ μετα παιζαμε αχαχαχα το ιδιο συμβαινει κ εδω. οσον αφορα την αθληση..παει ρυθμικη εδω κ 3 χρονια, τη βοηθαει να χαλαρωνει κ να ηρεμει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μια ασχετη ερωτηση.
ηρθε μια μαμα με το 6χρονο αγορακι της, το οποιο εχει προκυψει καλοφαγας.
στο σχολειο του δεν θελει να τρωει οτι και οτι.μονο γλυκα, κρουασανακια, κεκακια, ψωμι με μερεντα κτλ.
για αλμυρα ουτε λογος. το τοστακι ειναι καλη λυση, αλλα το θελει μονο ζεστο!
δωστε καμια ιδεα τι να της προτεινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως να προσπαθουσε να του φτιαχνει η μαμα τα γλυκα για να ειναι πιο υγιεινα κ με λιγοτερη ζαχαρη κ λιπαρα...αν τα τρωει απ'εξω θα γινει παχυσαρκο το παιδι...και φαφουτης...νομιζω η μαμα του πρεπει να του εξηγησει οτι αυτα δεν του κανουν καλο και να του δινει και τα αγαπημενα φρουτα του μαζι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι καθαροκοιλιάς απο οτι μου ειπε.
της προτεινα να του δινει μερα παρα μερα φρουτα στο σχολειο και τις υπολοιπες μερες ποτε κεκακι αλμυρο, ποτε κάποιο κριτσινι ή μπισκοτο δημητριακων.
μου ειπε πως τα αλμυρα κεκακια δε τα τρωει, μπισκοτα δημητριακων δεν σκεφτηκε να δωσει, και πως τα φρουτα τα θελει καθαρισμενα(μηλο ή αχλαδι πχ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φαντασου εμενα ο αντρας μου τρελαινεται για φρουτα,α αλλα τα θελει καθαρισμενα...εγω καθε πρωι του τα καθαριζω και τα βαζω στο ταπερακι, οποτε σιγουρα και η πελατισσα σου θα το κανει αυτο με χαρα...επισης μπορει να παιρνει στο παιδι ζελς η παιδικο γιαουρτι και μια τελεια συνταγη που μου ηρθε τωρα ειναι δυο φετες ψωμι του τοστ με μελι και philadelphia...μου την εμαθε η διαιτολογος μου και ειναι ΝΟΣΤΙΜΟΤΑΤΟ και τρωγεται κρυο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μηλο δε σου μαυριζει?
τπ γιαουρτι το προτεινα αλλα στο σχολειο το γιαουρτι ειναι καπως "δυσχρηστο" ειδικα σε τετοιες ηλικιες.
μελι τρωει απο οσο μου ειπε, αλλα ειναι απο τα παιδακια που θα προτιμησει να μεινει νηστικο απο το να φαει κατι που δεν ειναι κεκακι ή μπισκοτάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας δοκιμασει αυτο με το φιλαδελφια,που σου ειπα. Ασ το δωσει σπιτι και θα δεις που θα ξετρελαθει...εμενα ο αντρας μου με κοροιδευε οταν το ετρωγα και οταν δοκιμασε μου το ζηταει μερα παρα μερα για πρωινο...τα μηλα οντως μαυριζουν αλλα ο δικος μου δεν εχει προβλημα...ας του βαλει μπανανες, νεκταρινια αχλαδια, λωτους..νομιζω αυτα δεν μαυριζουν ευκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπανανες δε θελουμε λογω της θεραπειας.
λωτοι ειναι δυσκολοι σα φρουτο γενικα. Αχλαδια μαυριζουν. νεκταρινια ισως..
περιμενουμε να βγουνε μανταρινια για να παρουμε ανασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...