Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Εμενα η γυμναστικη δεν μου αρεσε ποτε την βαριεμαι.μαρεσει πολυ το κρυοεχω επιθυμησει τον χειμωνα βρε κοριτσια ζεστο καφε,ζεστο σπιτακι,ζεστο κρεβατακι.ρακουν ανυπομονω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατ αρχην να σας πω πως ειμαι ακομα κρυωμενη., εχω εξαφανισει ολα τα χαρτομαντηλα της αγορας, αλλα ευτυχς σιγα σιγα κοπαζει.
ο γιατρος που λετε ειναι γνωστος μας, οι πατεραδες μας οικογενειακοι φιλοι. ετσι πηγα σε αυτον με την προοπτικη να μην τον αλλαξω, και να πορευτω με αυτον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι απο τους γνωστους γυναικολογους, με πολλους σελεμπριτιζ, στο γαμο του ειχε κανει ρεπορταζ η τατιανα  και τετοια σταριλικια.
Πηγα με προγραμματισμενο ραντεβου 10 λεπτα νωρτερα. γτ δε μου αρεσει να κανω αυτα που κανουν σε μενα οι ασθενεις μου και στραβωνω.
Φτανω που λετε και βλεπω μια ουρα μεχρι το ασανσερ!στην κυριολεξια!!
Τι να κανω? Ξεροκαταπια και εκατσα σε μια γωνιτσα του καναπε με τον αντρα μου και δεν εβγαλα κιχ γτ ημουν πολυ αγχωμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα 1.5 ωρα με δεχτηκε, δε με ειχε δει λεει νωριτερα.
Τελος παντων, μιλησαμε κανα λεπτακι και πηγαμε στο μικρο δωματιακι με τη σιχαμερη καρεκλα για την εξεταση και το παπ.
Μετα ξαναγυρισαμε στο γραφειο οπου μου ειπε πως ειμαι υγιεστατη και πως τα αποτελεσματα του παπ θα βγουνε τη πεμπτη.
για τον λιγο αστατο κυκλο μου ειπε πως φταιεν 3 πραγματα
1. αυξομειωση στο βαρος. δεν εχει λεει σημασια αν ειναι 5 κιλα ή 40, μπορει καποια να χασει 5 και να εχει αλλαγη και αλλη να παρει ή να χασει 40 και να μη δει διαφορα.
εγω ρε κοριτσια κυμαινομαι απο 58 κιλα μεχρι 62 τα πιο παχια μου. τωρα ειμαι 60, για το υψος και τον σωματοτυπο μου θεωρουμαι κανονικη.τοσο γκαντεμια πια?

2. ανδρογονα. τα απεκλεισε απο μονος του, προφανως δεν εχω αυξημενα

3. αυξημενη ινσουλινη, μου εδωσε να κανω μια εξεταση σε 12 ορμονες την 3η μερα του εποοοομενου κυκλου. Παρακαλαμε να πιασω νινακι στο ενδιαμεσο για να μην χρειαστει να το κανω. αλλα και ετσι μου ειπε πως διορθωνεται πολυ ευκκολα με ενα χαπακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου εδωσε folidex(φυλλικο οξυ) να παιρνω απο σημερα μεχρι να γεννησω (οπως το ειπε εκεινη την ωρα μου ακουστηκε πολυ αισιοδοξο, σα να ελεγε τον αλλο η τον παρα αλλο μηνα θα εισαι εγκυος)

δε σας κρυβω πως μου εφυγε τεραστιο αγχος γτ παντα φοβομουν πως δεν μπορω να κανω παιδια. Ηταν η φοβια μου πως το λενε.
δειξαμε και το σπερμοδιαγραμμα πουθ εκανε ο συζυγος πριν καιρο απο μονος του. Στραβωσε λιγο που πηρε πρωτοβουλια απο μονος του, αλλα μετα ειπε πως ειναι καλό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποτε τωρα...
ξεκινησα σημερα το χαπακι της βιταμινης και ξανα μανα μερα παρα μερα σεξ.
τον ρωτησα και για το λιπανιτκο που φερεται να βοηθα στη συλληψη και μου ειπε πως ειναι καλο και πως βοηθαει. αντε να το βαλουμε και αυτο...

απο βδομαδα θα παω να μου δωσει τα αποτελεσματα του ΠΑΠ και να μου γραψει την εξεταση...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης μια ασχετη ερωτηση :
σε εσας ποσο παιρνουν οι γιατροι σας για εξεταση και ΠΑΠ?
σε εμενα εκανε αλλη τιμη λογω επαγγελματος και γνωριμιας (γιατρος απο γιατρο κανονικα δε παιρνει λεφτα, ή παιρνει ενα συμβολικο ποσο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρακουν οποτε ολα καλα, αισιοδοξα, ευχομαι να μη χρειαστουν οι εξετασεις! αυτο με τα κιλα μου το ειπε και μενα ο γιατρος μου, οτι μπορει και ενα κιλο να διαταραξει τον κυκλο και μπορει 30 κιλα να μην τον επηρεασουν! και μενα ο αντρας μου του κλαδου υγειας και οτι ειπες ισχυει, δεν παιρνουν ή ενα συμβολικο ποσο, περσι πηρε για τον κυτταρολογο μονο ενα μικρο ποσο, αλλα δε θυμαμαι ποσο

ρακουν ποσο καιρο προσπαθειτε; καλα εκανε ο αντρουλης σου με το σπερμοδιαγραμμα, να ξερετε οτι ολα ειναι καλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rakoun εγω δν εχω αποψη γτ με το γιατρο ειμαστε φιλοι( παιδικος φιλος του μπαμπα) κ ετσι πέρνει αλλη τιμη..αν κ τις περισσοτερες φορες δν μου πέρνει κ τσακωνομαστε...αχαχχαα όλα καλά θα πανε! μην αγχωνεσαι!!!

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα καλα ρακουν μου, δεν εχει πολυ καιρο, στα λογικα πλαισια ειστε, προσπαθησε να μην αγχωνεσαι, και οπως ειπε ο γιατρος σου θα πανε ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.πηγα εχθες στον γιατρο κ μου ειπε να κανω τετστ ωορρηξιας κ μολις βγει θετικο να κανω την pregnyl κ μετα απο 38 ωρες να ερθω σε επαφη!!επλιζω να ειναι ο μηνας μου!εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις που εμειναν με αυτη την μεθοδο

καλημερα. συγνωμη αλλα επειδη δεν γνωριζω καθολου τι ακριβως ειναι η pregnyl? σου ευχομαι να ειναι ο μηνας σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τα τεστ ωρορρηξιας ποτε να τα ξεκινησω?
η περιοδος μου τελειωσε την πεμπτη, ο κυκλος μου δε ξερω αυτο το μηνα ποσο θα κρατησει(τον προηγουμενο με τραβηξε 54!!! και ο προ προηγουμενος ηταν σστις 27)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ιρινα μου! περιμενε να δουμε τι θα γινει, ειχες καταλαβει την ωορρηξια? 

ρακουν πηρες αρκετα? στη θεση σου θα ξεκινουσα 9η-10η μερα, βαση του 27αρη  ή οποτε αρχιζαν πονακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρακουν τι ωραια νεα!! Ειδες που αδικα αγχωνοσουν...οντως το,διαστημα που προσπαθειτε δεν ειναι μεγαλο...εμεις κλεινουμε χρονο...αντε να εχεις καλα αποτελεσματα και απο τις εξετασεις αιματος!! Ιρινα μου αν παλι δεν σου ερθει περιοδος κανε παλι ενα τεστ...και μην απογοητευεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και απο εμενα. Εμενα με πλάκωσε το σκέπασμα για τα καλά..!! Ρακουν καταλαβα σε πιον πήγες. Και παλι γρήγορα σε πήρε..!! (Χωρις παρεξήγηση).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιρινα μου περιμενε να δουμε τι θα γινει, καταλαμβαινω την απογοητευση σου.... αλλα και να ρθει βουρ για τον επομενο μηνα! σκεψου οτι εχεις ακομη ενα μηνα να χαρεις τον ελευθερο ερωτα με τον αντρουλη σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΙκη γιατι να παρεξηγηθω καλε?σιγα!
Αλλα δεν ειμαι βεβαιη οτι καταλαβες, νομιζω ειμαστε απο διαφορετικες πολεις!!
δε βαριεσαι.

Cybele πηρα 20! Την ωορρηξια δεν ειμαι σιγουρη αν την καταλαβαινω, οποτε θα το ξεκινησω την 10η μερα και βλεπουμε. Αν και δε τα εμπιστευομαι πολυ. ξερω γω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...