Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.... ειμαι νεα στην παρεα σας.... κι εμεις προσπαθουμε με τον αντρα μου για παιδακι... ηθελα να σας ρωτησω μηπως εχει τυχει σε καποια.... εχω πολυκυστικες κ η γιατρος μου μου εχει δωσει κ παιρνω πριμολουτ... με το που τελειωνω τα πριμολουτ  μετα απο 3 μερες μου ερχεται περιοδος....  σημερα λοιπον επρεπε. Να ερθει η περιοδος.... αλλα για καποιον περιςργο λογο ειμαι τελειως στεγνη απο κατω... ουτε υγρα ουτε βλεννες ουτε τιποτα ουτε πονους ουτε πονοκεφαλο που εχω συνηθως... τιποτα τελειως τιποτα... πριν λιγες μερες ενα βραδι  ειχα μια σταγονιτσα αιμα (αραιη) μικρη σταγονιτσα..... δεν ξερω τι να πιστέψω πλεον... ειχαμε μια παλλινδρομη περισυ κ μετα ειχα αγχωθει... κ τωρα δεν ξερω αν πρεπει να χαρω η αν εχει κατι ο κυκλος μου παλι.... σας ευχαριστω για τον χρονο σας κ συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλος ηρθες στην παρεα μας και με το καλο.. εγω εχω αλλα ανοριμες και δεν μου εχει δωσει τιποτα. Κατσε λιγες μερες μηπως ειναι μπεμπε...!! Σου το εύχομαι να ειμαι μπεμπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλοπαρμενη μου καλως ηρθες και να σου ευχηθω και εγω καλη τυχη στην προσπαθεια σας!! Η κελλυ μας μηπως ξερει κατι για αυτο που εμεινε εγκυος με πολυκυστικες, γιατι εγω δεν ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε;εγω δουλειες παλι.κελη μπραβο κοριτσι μου ολα καλα θα πανε.καλως ηρθες στην παρεα alloparmeni etxomai να ειναι μπεμπε κια τιποτα αλλο και εγω ειχα μια παλλινδρομη τον Απριλιο καταλαβαινω το αγχος παρε τον γιατρο σου η κανε ενα τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!καινούργια κ εγω στη παρεα.προσπαθουμε τον αρραβωνιαστικο μου για παιδακι εδω κ 8 περιπου μηνες.νικη εχουμε ιδια ηλικια κ ιδια ακριβως συναισθηματα κ πεθερικα.Σας διαβαζω  κ χωρις να μιλαω μαζι σας παιρνω κουραγιο.ευχομαι σε ολες τα καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλος ηρθες.! Α ωραια καλο αυτο...! Σου εύχομαι να σου ερθει ενα μπεμπε πολυ σύντομα..! Και τα δικα σου ρωτάνε..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχειααα.εχει καταντησει κουραστηκο.Σε καθε ευχη  γιορτη γενεθλια εχουμε κ το αντε με ενα παιδακι κ γρηγορα.προσφατα με ρωτησε κ αν προσπαθουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλλ μακ καλη επιτυχια και απο μενα και καλως ηρθες στη παρεα...οσο για τα πεθερικα να τους κοψετε τον αερα κοριτσια...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμμα ευχαριστω πολυ.δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο.αυτη τη περιοδο ετοιμαζουμε κ το σπιτι μας που ειναι ακριβως διπλα απ τα πεθερικα μου κ δεν θελω να υπαρχουν παρεξηγησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα δεν με ρωτισαν ρωτιση την μανα μου και τον αντρα μου εγω δεν μενω κοντα μενουμε σχετικα μακρια και εγω δεν θελω να παρεξιγηθω αλλα δεν μπωρω να τους το πω. Εγω φωβαμε μην λεει οτι αμαν αυτη δεν.κανει παιδια κατι τετια φωβαμε να μην πει αλλα δεν.το νωμιζω.. να πει η να εχει πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τις νέες φιλενάδες μας!

Αλοπαρμενη μου, εγώ έχω πολυκυστικες, και τον Σεπτέμβρη μου έδωσε Primolut για 3 μέρες, μου ήρθε περίοδος μετά από 5 μέρες και από την2η μέρα έως την 5η πήρα serpafar για την οωρρηξια,  και τώρα είμαι στην 5η εβδομάδα και στον 7ο ουρανό. 

Θα σου πρότεινα να περιμένεις κάνα δυο μέρες ακόμα γιατί όταν μουέδωσε την θεραπεία μου είχε πει ότι αν σε 5 μέρες δεν έρθει περίοδος να κάνω χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα κοριτσια αυτο που ειπατε για τα πεθερικα εμενα ενας παππους γυρισε και μου ειπε αν δεν μπωρειτε γιατι δεν ιοθετιτε??????????με εστηλε αδιαβαστη εντελως ελεος αυτο που μπερδευοντε οολοι οι γυρο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσουδια!!! 

καλως ορισαν τα καινουρια κοριτσια και γρηγορα με ενα σπορακι στην κοιλιτσα τους! 

αλλοπαρμενη ουτε εγω δεν εχω ιδεα απο πολυκυστικες να σε βοηθησω :( 

love30 τι να πω κοριτσι μου, ολοι εχουν λυση για τα δικα μας προβληματα δλδ των αλλονων και τα δικα τους δεν τα κοιταζουν

εμμα παλι συμφωνουμε  αχαχαχαχ τωρα για το θεμα πεθερικα! και στους 4 πρεπει να κοβετε η φορα απο νωρις γιατι μετα κοριτσια βραστε ριγανη

Επεξεργάστηκε από Cybele
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τα πεθερικα μακρια και αγαπημενοι αλλα κ απο τους γονεις μας... ετσι πρεπει να μπαινουν ορια απο την αρχη... οσο για εμενα τελικα μαλλον δεν εχω τιποτα ουτε εχω σπορακι.... ξεκινησαν τα προ περιοδου χαχαχαχ..... να ερθει να φυγει να παμε για τον επομενο μηνα με το καλο!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...