Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Είμαι κ γω στην ομάδα του: Δεν καταλαβαίνω τι μου λες, δεν έχω πιει καφέ ακόμα...χαχαχαχα

Λατρεία!!!! Ούτε εγώ καπνίζω Veloudenia πινω κανένα κρασάκι που και που εεεε αντε και καμιά μπυρίτσα το καλοκαίρι... Αλλά ο καφές καφές!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) Happy ωραίο  όνομα έδωσες στην ομάδα . Με τους ντεκαφεινέ πως τα πάτε;; Σε περίπτωση εγκυμοσύνης ενας ημερησίως επιτρέπετε και αυτός ντεκαφεινέ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου εδω ειμαι εγω!!ειχα δρομολογιο!!! σας διαβαζω κ φτιαχνει η διαθεση μου!! καφεδακι θα φτιαξω στις 17.30 που θα φυγει ο συζυγος κ θα κατσουμε παρεα!! ποια κοπέλα εχει κ αλλο παιδακι σε ηλικια δημοτικου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρωταω για τη μικρη μου μωρε...δν καθεται να διαβασει κ ελεγα μηπως μπορει καποια να μου πει τη γνωμη της...δν θελω να την πιεσω...οπως εκανα οι γονεις μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν τιν πιέσεις δεν θα κατσι εμενα μου εβαζαν χρονικο οριο δλδ απο την ωρα που θα μπω σπιτι μέχρι στις 9 θα εχω τελιοσει οτι δεν τελιονα μέχρι στις 9 μετα απο 9 δεν τα διαωαζα ετσι κανει και ο ξαδελφος μου που εχει παιδι στην ηλικια τις κορις σου (γνώμη λεω για να μην παρεξηγηθώ) καθε παιδι θελει τον τρόπο του.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φαγαμε και εμεις! και καθησαμε με το τσαι μας! και μενα κοριτσια μου αρεσει ο καφες, παλια επινα 7-8 την ημερα τωρα εμεινα στον 1, αλλα λατρευω το τσαι! 

αλλα νταξη η μυρωδια του  φρεσκο αλεσμενου του καφε δε συγκρινετε!

κυριακη μου αν καθησετε να κουβεντιασετε, να τις εξηγησεις το λογω που μπαινουν οι εργασιες, οτι θα αφιερωνετε λιγο χρονο καθε απογευμα, και να της εξηγησεις οτι αν δεν τις κανει θα εχει επιπτωσεις απο τη δασκαλα, βασικα θελουν να νιωσουν λιγο μεγαλοι, καλα το σκεφτηκες να μην την πιεσεις δεν κανει καλο, φερνει αντιθετα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμη Συγχαρητήρια ! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη . Μετά απο πόσες ημέρες καθυστέρηση έκανες το τέστ και την χοροιακή ; 

Cybele δοκίμασα μια καινούρια γεύση  τσαγιου προχθές ...και μου άρεσε παρα πολυ ...γευση ΄΄Αχλάδι-Σοκολάτα'' μάρκα ''Lipton'' 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμη Συγχαρητήρια ! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη . Μετά απο πόσες ημέρες καθυστέρηση έκανες το τέστ και την χοροιακή ; 

Cybele δοκίμασα μια καινούρια γεύση  τσαγιου προχθές ...και μου άρεσε παρα πολυ ...γευση ΄΄Αχλάδι-Σοκολάτα'' μάρκα ''Lipton'' 

Εγω αυτο πίνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμη Συγχαρητήρια ! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη . Μετά απο πόσες ημέρες καθυστέρηση έκανες το τέστ και την χοροιακή ; 

Cybele δοκίμασα μια καινούρια γεύση  τσαγιου προχθές ...και μου άρεσε παρα πολυ ...γευση ΄΄Αχλάδι-Σοκολάτα'' μάρκα ''Lipton'' 

καλο ειναι βελουδενια μ? δεν ειναι γλυκο? αυτα που εχουν βανιλιες, καραμελες, φρουτα δεν μου αρεσουν

δημη καλα αποτελεσματα!

Επεξεργάστηκε από Cybele
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκι πετύχαμε την γεύση :)

Cybele μου...εμενα τα γλυκά μου αρέσουν ...στα δικά μου γουστά ανταπορίνεται πλήρως , Να φανταστείς βάζω και ζάχαρη απο πάνω Αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουρια  είναι πως έχει μια ιδιαίτερη γεύση . Πάντως η καραμέλα και τα φρουτα ούτε εμένα μου αρέσουν . 

Επεξεργάστηκε από Veloudenia
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια θα το δοκιμασω! εγω ευτυχως δεν ειμαι των γλυκων, τσαι παντα σκετο ενω καφε μετριο! λατρευω του βουνου, χαμομιλι, γλυκανισο και το αγγλικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προχθές ήταν να πάμε θέατρο..το ακυρώσαμε όμως ...στην προσπάθεια να βρούμε καινούρια ημερομηνία για να πάρουμε εισιτήρια κοιτούσα το ημερολόγιο μου...και ξαφνικά με πιάνει ενα αγχος ... γιατι συνειδητοποιώ πως δεν θέλω με τίποτα να πάω κοντά στις ημέρες που περιμένω την κοκκινοκυρία γιατι σκέφτομαι πως αντι να το απολαύσω το μυαλό μου θα είναι κολλημένο εκεί .  Πραγματικά τώρα νιώθω ήρεμη και νόμιζα πως αυτο τον μήνα θα το πάρω χαλαρά το πράγμα αλλα όπως φαίνεται με την τελευταία μου αυθόρμητη αντίδραση πάλι τα ίδια θα έχουμε όταν πλησιάζει η ακατανόμαστη . :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βελουδενια μ νομιζω οταν πλησιαζει η κιουρια ολες μας κατι παθαινουμε, και εγω δεν ειμαι στα καλυτερα μου οταν ερχεται η ωρα της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε παιδικό θέατρο θα πηγαίναμε για να πάμε την μικρή ..αλλα επειδή αρρώστησε κάτσαμε μέσα ...όμως επειδη της το υποσχεθήκαμε και το περιμένει πώς και πώς ψάξαμε καινούρια ημερομηνία . Μου φάνηκε πάντος πολύ περίεργο που το πρώτο κριτήριο για να βρώ ημερομηνία ήταν πότε περιμένω περίοδο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωωω χαρηκα τοσο για την αυχενική σου!! Αν σου πω οτι ήμουν σίγουρη για το κοριτσάκι. Οπως και για την Θετις είμαι σίγουρη πως εχει κοριτσάκι!! Ολα καλα θα πανε. Κανένα άγχος εσεις να μην εχετε γιατί ολα ειναι καλα απο την αρχή. Ακομα και οι αιμορραγίες σου ειδες απ την αρχή πως δεν είναι τίποτα! Θα τον παρω αυριο και θα παω Δευτέρα. Ειμαι αποφασισμένη γι'αυτό. Αν τελικά παει καλα η εγκυμοσύνη (που δεν το πιστεύω) θα αλλαξω γιατρό. Ηδη έχω βρει 2 που μου ειπαν το οκ. Ο 2ος κιολας ειδικεύεται σε κυησεις υψηλού κινδύνου και μου ειπε πως με αναλαμβάνει . Απλα είναι νεαρός και λιγο αυτο με φοβίζει. Έρχεται ομως απο Γερμανία και εχει καλα μηχανηματα. Ο άλλος είναι παλια καραβανα και εχει ξεγεννησει την ανήψια του άντρα μου που ειχε 2 δυσκολες εγκυμοσύνες. Μάλιστα η 2η ηταν με διεισδυτικό πλακούντα και της έσωσε την μήτρα. Η κολλητή μου θελει να μιλήσει και στον δικο της που είναι σίγουρη πως και αυτος θα με αναλάβει. Δεν ξερω αν θέλω να παω μέχρι τη Δευτέρα σε αλλον. Φοβάμαι μην πάθω τα ιδια με την κορη μου και τελικα μπερδευτω χειρότερα. Κατα τα λεγόμενά του , εχει καλό μηχάνημα και εχει πολυ καλύτερη ευκρίνεια απ τα μηχανηματα του Ρέα . Να τον πιστέψω; Ξερω γω... Πριν 5χρ το εφερε οταν ηρθε απο την Αγγλία και εγκαταστάθηκε μονιμα εδω για να αναλάβει το ιατρείο του πατέρα του.
    • Όχι η αλήθεια είναι ο γιατρός δεν είπε κάτι αλλά η μαία που μου το είπε δουλεύει μαζί με την γιατρό μου όποτε λίγο πολύ έχει δει και άλλες περιπτώσεις παροιμία με την δίκη μου και ξέρει περίπου πως κινητέ ο γιατρός σε αυτές τις περιπτώσεις μου για αυτό μου το είπε η κοπέλα είναι και γνωστή του αντρα μου..  Έλα πήρες και το οκ για θάλασσα καλά μπανακια να το ευχαριστηθείς 😊
    • Καλημέρα κι από μένα....όταν εγώ έχω συσπάσεις η πετρώνει η μισή κοιλιά(η δεξιά μεριά) η το κατω μέρος της κοιλιάς ..πάντα έτσι γίνεται σε μένα ...και δεν έχω καταλάβει ποτέ που είναι το κεφάλι και που τα πόδια😅😅😅... Όσον αφορά το κρεβατάκι εγώ στο πρώτο είχα πάρει μια κλασική κούνια όπου απλά κατέβαινε λίγο το κάγκελο...κι ευτυχώς δηλαδή που δεν την πήραμε κρεβατι γιατί ο γιος μου βγήκε πολύ ψηλός και μετά τα 2 δε χοραγε καθόλου στην κούνια και πήραμε κρεβάτι μονό κανονικό... Εν τω μεταξύ και μένα ο γιατρός μου Χε πει ότι το παιδί μπορεί να γυρίζει μέχρι το τέλος..απλά θα δυσκολεύεται γιατί είναι μεγάλο όχι ότι δε γίνεται όμως..γιατι κι εγώ όλο ρωταγα σε τι θέση είναι και μου λέει μην αγχώνεσαι από τώρα για αυτο @Katiana1987άντε ευχαριστησου τωρα τη θάλασσα χωρίς τύψεις...!!!μια χαρά προλαβαίνεις!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Κι εις ανώτερα!!! Μακάρι να μην ξανά χρειαστείς ημερολόγια και τεστάκια μέχρι να αποφασίσεις να ξανά δοκιμάσεις!
    • Καλημέρα κορίτσια. Έχουμε φτάσει αισίως στις 7 εβδομάδες και δόξα τον θεό όλα πηγαίνουν καλά!!!! Ωστόσο, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως έχει φουσκώσει πολύ η κοιλιά μου και έχω συνεχώς το αίσθημα της πληρότητας (χωρίς πόνο). Αν είχα και άλλες εγκυμοσύνες στο ενεργητικό μου θα μπορούσα να εξηγήσω το τόσο απότομο φούσκωμα της κοιλιάς, αλλά τώρα??? Πραγματικά δεν είναι δυνατόν να φαίνεται η εγκυμοσύνη από τώρα. Έτσι δεν είναι??? Πείτε μου σας παρακαλώ, σας έχει τύχει??
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...