Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Δεν έχεις πρόχειρο τεστ να κάνεις? Εγώ θα είχα σκάσει ουφ!!! Εύχομαι να μην αδιαθετησεις για τους επόμενους 9 μήνες???

εκανα την Πέμπτη και βγήκε αρνητικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rakoun μπορει να εχει κανει λαθος το τεστακι...κανε ακόμη ενα :) Εγω περιμένω την Πέμπτη κ ειμαι για να σκασω. Θελω να κανω νωρίτερα τεστ αλλα κρατιεμαι  . Πάλι καλα που δεν εχω κανενα πρόχειρο σπιτι ...

Επεξεργάστηκε από Veloudenia
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rakoun μπορει να εχει κανει λαθος το τεστακι...κανε ακόμη ενα :) Εγω περιμένω την Πέμπτη κ ειμαι για να σκασω. Θελω να κανω νωρίτερα τεστ αλλα κρατιεμαι  . Πάλι καλα που δεν εχω κανενα πρόχειρο σπιτι ...

δε θελω να μου δίνω ψεύτικες ελπίδες 

Σκεφτομαι να κάνω ένα όταν επιστρέψω από το ταξίδι, μέσα της άλλης βδομάδας, αν δεν έχει εμφανιστεί ως τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Μην ξανα πεις την λεξη "δυστυχως"...think pink παντα. αν ηταν ολα να γινονται με την πρωτη δεν θα υπηρχε ενδιαφερον στη ζωη μας. θα σκεφτεσαι θετικα κ οτι απλα...ο επομενος μηνας θα ειναι ο τυχερος!! και να δεις οτι ετσι θα γινει:x:x

 

Επεξεργάστηκε από Natali79
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 είμαι 27 ετών και προσπαθουμε  από τον Απρίλη και τίποτα :( στον γυναικολογο  πήγα όλα φυσιολογικά και ο σύντροφος μου το ίδιο. ...σε ευχαριστώ  πολύ είναι σημαντική η συμπαράσταση μιας και από την οικογένεια δεν υπάρχει συμπαράσταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 είμαι 27 ετών και προσπαθουμε  από τον Απρίλη και τίποτα :( στον γυναικολογο  πήγα όλα φυσιολογικά και ο σύντροφος μου το ίδιο. ...σε ευχαριστώ  πολύ είναι σημαντική η συμπαράσταση μιας και από την οικογένεια δεν υπάρχει συμπαράσταση 

demi... σχεδον 5 μηνες, εισαι μονο 27 και αγχωνεσαι?? ουτε καν να το ξανασκεφτεις.. στο θεμα της οικογενειας, οσο λιγοτερα ξερουν τοσο καλυτερα αυτο σε συμβουλευω. Το θεμα ειναι δικο σου κ του συντροφου σου και το παιδακι το κανετε για εσας κ οχι για τους αλλους. Εγω τι να πω που ειμαι 35? αν αρχισω να απογοητευμαι με 5-6 μηνες προσπαθειας καηκα...δε θα πιασω ποτε. Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να σε παρει απο κατω ειναι μεγαλο λαθος και δε στο λεω για να σε παρηγορησω αλλα γιατι ειναι αληθεια. τι να πουν αλλες που προσπαθουν 1-2 χρονια?? γνωμη μου να παρεις κ κανα τεστακι ωορρυξιας μην τυχον κ δεν πετυχαινεις τις σωστες μερες. Διαβασα καπου πως το 20% των ζευγαριων που πανε σε εξωσωματικες, σπερματεγχυσεις κτλ , απλα δεν πετυχαιναν τη σωστη μερα ωορρυξιας κ δεν υπηρχε απολυτως κανενα προβλημα, ουτε φυσικα σωστος γιατρος να τους συμβουλεψει.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι τα έχω τα τεστακια  έκανα και χθες και μου έδειξε  καραμπινατο  θετικό  είχα επαφές μετά την περίοδο  μου αμέσως μέχρι και χθες ....αντε να δούμε. Σε ευχαριστώ  :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΆ ΣΟΥ.ΕΤΣΙ ΈΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ  ΚΑΙ ΕΓΏ ΑΛΛΆ ΚΑΝΕΊΣ ΔΕΝ ΛΈΕΙ ΌΤΙ ΕΊΝΑΙ ΚΑΚΈΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΈΣ ΕΠΑΦΈΣ. ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ  ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΊΠΕ ΌΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΆΖΕΙ ΚΑΤΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και εγω για μερα παρα μερα ξερω γιατι αδινατιζει το σπερμα λενε καθε μερα!!!!! Ευχομαι σε ολες γρυγορα τα αποτελεσματα που επιθυμειτε!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι τα έχω τα τεστακια  έκανα και χθες και μου έδειξε  καραμπινατο  θετικό  είχα επαφές μετά την περίοδο  μου αμέσως μέχρι και χθες ....αντε να δούμε. Σε ευχαριστώ  :)

Oλα καλα θα πανε θα δεις.....:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!εγω περιμενω να αδιαθετησω στις 2/10 με σταθερο κυκλο 28 ημερων.ηρθα σε επαφη την 9η  11η 12η 14η κ 15η μερα του κλυκλου μου!το αγχος μου πολυ.το στηθος εκτος οτι εχει γινει πιο στητο ειδικα το ενα με ποναει πολυ κ εχω κ φαγουρα.αλλα νιωθω χαμηλα στις ωοθηκες μου σαν κραμπες που κρατανε για δευτερολεπτα.κ καθε πρωι τις τελευταιες μερες σηκωνομαι στισ 8 το πρωι για να παω τουαλετα.λετε να υπαρχει εγκυμοσυνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα Καλησπέρα. Κάνε λίγο υπομονή σε λίγες μέρες θα σου λυθεί η απορία. Σίγουρα είναι κάποια συμπτώματα αυτά αλλά εγώ πλέον δε δίνω σημασία σε αυτά γιατί το δικό μου μυαλό μου παίζει διάφορα παιχνίδια κ πολλές φορές νομίζω ότι τα προκαλώ επειδή το θελω πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Εύχομαι να είστε ολες καλα! Πηγα σε δυο φαρμακεία και το τεστακι clear blue αφαντο. Αναγκαστικά πήρα first step. Το σχέδιο ήταν να περιμένω μέχρι την Πέμπτη που περιμένω περίοδο...και να το έκανα τότε. Αλλα δεν αντεξα...το εκανα σήμερα το πρωι ..24η ημερα του κύκλου σε κύκλο 28ημερών και όχι με τα πρώτα πρωινά ουρα...και έδειξε αρνητικό...το έκανα μήπως νωρίς??ήταν λάθος που δεν επέλεξα τα πρώτα πρωινά ούρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα  κορίτσι. Συνήθως πρωινά θέλει γιατί αν είσαι σε αρχικό στάδιο εγκυμοσύνης  η χοριακη μαζεύετε  στα ουρά κατά τη διάρκεια της νύχτας κ καλό θα ήταν να μην έχεις πιει πολλά υγρά το περασμένο βράδυ  γιατί την αραιωνει . Ελπίζω να σε κάλυψα ☺☺☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκλεισα βδομάδα καθυστέρησης πλέον.

Και δε μου φταναν όλα, πήγα πιπί σήμερα και είχα ενόχληση.

Η ουρολοίμωξη μου χτυπάει την πόρτα. Αλλά γτ;;;  δεν έχει λόγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια Rakoun κανε πληση με λιγο κρυο χαμομηλακι.περασα ουρολοιμωξη πριν ενα μηνα ηρθε απο το πουθενα.γιατι δεν πας στον γυναικολογο μια βολτιτσα πριν φυγεις ταξιδακι;demitress μην απογοητευεσαι εισα μικρουλα ακομη και εκανες και νωρις το τεστακι.εγω δεν ειμαι και πολυ καλα σημερα απο αυριο ξεκιναν οι γονιμες και εχω λιγο αγχος νομιζω παλι τιποτα δεν θα γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! τι κανετε;;; χτες ειχα πιαστει με εξωτερικες και εσωτερικες δουλειες του σπιτιου και σημερα λεω να συνεχισω με το μπαλκονομποστανι μου! 

demistress καλως ηρθες και καλα αποτελεσματα συντομα! προσπαθησε να μην αγχωνεσαι οσο γινεται, εισαι στην αρχη, απολαυσε τον αντρουλη σου και θα ρθει μονο του... μη σκεφτεσαι απο τωρα το "αν δεν ερθει"

Katerina2015 ολα αυτα που περιγραφεις ειναι ενθαρρυντικα, αλλα δυστυχως, τα συμπτωματα της ακατονομαστης ειναι σχεδον ιδια με την αρχη μιας εγκυμοσυνης, την εχω πατησει πολλες φορες μεσα στον 1μιση χρονο προσπαθειας με τα συμπτωματα, ακομη και με καθυστερηση, κανε λιγη υπομονη και θα μαθεις συντομα, ευχομαι να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης!!!! 

Happaki ο γιατρος μου μας εχει πει το μερα παρα μερα και στις γονιμες αν θελουμε και καθημερινα μια φορα ανα 24ωρο ομως, φυσικα εχουμε δοκιμασει τα παντα, μερα παρα μερα, καθημερινα και πλεον πιστευω οτι ο παραγοντας τυχης καθως και συγχρονισμου παιζει μεγαλο ρολο

Veloudenia γιατι ??? ;;) προσπαθησε να το ξεχασεις, πες πως δεν εγινε ποτε αυτο το τεστ, ηταν και πολυ νωρις και ηταν και χωρις πρωινα ουρα, η πεμπτη κοντα ειναι ;) 

εγω κοριτσια ολο μαλλωνω τον εαυτο μου, γιατι εφτασα σε σημειο που ξεκιναω παντα με αρνητικες σκεψεις και ξερω οτι δεν πρεπει... αλλα ολο σκεφτομαι ποτε επιτελους θα μας κανει την τιμη; και τι το διαφορετικο θα γινει αυτο το μηνα και δε θα ρθει η ακατονομαστη; ετοιμη απο τωρα και την περιμενω για τον οκτωβρη...

ΤΕΤ σε καταλαμβαινω απολυτα, νομιζω και οι δυο μας θελουμε ξυλο να συνελθουμε:lol: 

ρακουν καλο ταξιδι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρακουν καλο ταξιδι ξεχασε τα ολα.οταν γυρισεις με το καλο ελπιζω να μην σου εχει ερθει και η ακατανομαστη.αχ κοριτσια αχ θα ξεκινησω το μερα παρα μερα αντε να δουμε τι θα γινει θα ξεκινησω να πινω για να ξεχασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...