Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου λυπάμαι πάρα πολύ... Καμία γυναίκα δεν αξίζει και δεν θα έπρεπε να βιώνει τέτοια απώλεια... Τουλάχιστον θα τελειώσει όλο αυτό το ψυχοφθόρο που ζούσες μέχρι σήμερα και θα μπορέσεις να απολαύσεις τα μπανάκια στη θάλασσα με τα παιδάκια σου...!  Η ηλικία είναι μόνο ένα νούμερο.. υπάρχουν πάρα πολλές γυναίκες και μεγαλύτερης ηλικίας που ξέρω προσωπικά αλλά και μέσα από τα φόρουμ τόσα χρόνια που είμαι, που συλλαμβάνουν απολύτως φυσιολογικά χωρίς ταλαιπωρία.. η παλινδρομη κύηση μπορεί να συμβεί ανεξαρτήτου ηλικίας και σε 20αρες..!! Είναι δυστυχώς πολύ συνηθισμένο παρά τη σκληρότητα του.... Εφόσον δεν υποβόσκει κάποιος συγκεκριμένος λόγος υπογονιμότητας δεν έχεις και λόγο ανησυχίας..! Αν τυχόν ξανασυμβεί (χτύπα ξύλο) θα κάνεις κάποιες εξετάσεις να να το διερευνήσεις.. Το μόνο που θα σου πω απαραιτήτως να ζητήσεις είναι να στείλουν το έμβρυο για εξέταση καρυότυπου να δείτε αν υπήρχε κάποια παθολογική κατάσταση του εμβρύου που οδήγησε στην παλινδρομη για να μην βασανιζεσαι.. άλλο πράγμα είναι η ιστολογική, δεν σου λέει τίποτα άλλο πέρα από το αν το δείγμα που συλλέχθηκε άνηκε σε έμβρυο.. μη τη φοβάσαι την αποξεση, σε 10-20' θα έχει τελειώσει και σε μερικές ώρες εφόσον συνέλθεις από τη μέθη θα μπορείς να επιστρέψεις σπίτι σου.. ο πόνος της αποξεσης είναι σα το πόνο της περιόδου και ίσως να έχεις μερικά ήπια ποναλακια τις επόμενες μέρες που θα περνάνε όμως με depon.. το ψυχολογικό κομμάτι πονάει περισσότερο και πάντα θα το έχεις στην καρδιά και την ψυχή σου...  Οτιδήποτε μπορεί να χρειαστείς στο μέλλον, μη διστάσεις να μου στείλεις!! Και στο κομμάτι της γονιμότητας.. σχεδόν 7 χρόνων εμπειρία κουβαλάω.. για την ώρα όμως πάρε το χρόνο σου να ανασυγκροτηθεις ψυχολογικά και σωματικά και δεν αμφιβάλλω στιγμή ότι θα κάνεις και άλλο παιδάκι!! ❤️❤️❤️❤️ Βρε άστο μήνυμα μου.. έχεις τα παιδάκια σου αγκαλίτσα, υγιέστατα πλασματακια να σου δίνουν δύναμη!!! Τι πιο ισχυρό από αυτό;! Και πάλι να τα χαίρεστε γεμάτα υγεία μια ολόκληρη ζωή!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
    • Καλημέρα κορίτσια  ωχ σε ταλαιπωρεί ακόμα ε; Δεν ξέρω καθόλου τι πρέπει να κανείς σε αυτήν την περίπτωση ρωτησες την γιατρό; Μηπως σου πει 2-3 πράγματα που μπορείς να κανείς ώστε να μπορείς να ανακουφιστείς 
    • Χρόνια πολλά και στον δικό σου! 🎉🎊🎉🎊🎉 Και επίσημα ενός! Πολύ κλάμα το πουλάκι μου. Σπαραξε η καρδιά μου 😕 Όσο την είχα εγώ στην αρχή μια χαρά. Μετά που την πήρε ο παπάς να την βουτήξει άρχισε τι κλάμα, ήπιε και νερό η καψερη 😕 Μετά την πήρα να την ντύσω και ηρέμησε αλλά έπρεπε να την δώσω στη νονά (που την ξέρει φαντάσου και κάθεται άνετα στην αγκαλιά της) και εκεί έκλαιγε με λιγμους και μου άπλωνε τα χέρια. Δεν ηρεμούσε με τίποτα. Μόνο εμένα ήθελε το γλυκούλι μου ❤️ Αχ πολύ βασανίστηκα.  Κατά τα άλλα περάσαμε πολύ ωραία αν και έκανε πολύ ζέστη ρε γμτ 😕 Της κόψαμε και τούρτα για τα γενέθλια μιας και είχε γενέθλια την επόμενη μέρα 😜 Εσείς θα κάνετε κάποιο πάρτυ;
    • Αντωνία μου όλα καλά με τη χοριακή της Δευτέρας?? Διπλασιάστηκε??
    • Τα κάνω αυτά εδώ και 1,5 μήνα που έχει ξεκινήσει η ΓΟΠ... Αλλά δεν ξέρω τι συνέβη εχθές και πραγματικά έχω κάνει πολύ χάλια ύπνο σήμερα. Κι έχω κουραστική μέρα μπροστά μου! Λίγο έμεινε κορίτσια μου... Με λίγη ακόμα υπομονή, όλα θα τα παλέψουμε και θα τα ξεχάσουμε όλα μόλις έρθουν τα αγγελούδια μας στην αγκαλιά μας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...