Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Ρασα μου λυπαμαι πολυ....😢 δν υπαρχουν λογια νομιζω γι αυτες τις δυσκολες στιγμες. Παρε το χρονο σου να ηρεμησει το σωμα κ να αδειασει το μυαλο.  Ξερω περιπτωσεις π δν ηρθε κυηση μ εξωσωματικες κ εγινε το θαυμα φυσιολογικα. Ευχομαι ολοψυχα να γινει κ για σας το θαυμα!!!🙏❤️🧿
    • Τι κρίμα @Rasa μου! Μα πόσο κρίμα!🥺 Πολύ στενοχωρηθηκα που προσπάθησες τόσο πολύ! Πόσο χαμηλή ηταν; Αν ήταν πάνω από 10 μπορεί να αυξηθεί, ίσως με πιο αργό ρυθμό. Ετσι κι εγώ περισυ, τρία έβαλα και δεν πέτυχα. Συμβαίνει, δυστυχως. Μεγάλη αγκαλιά απο μενα. Πάρε χρόνο να ηρεμήσεις και να ξεκουρασεις το σωμα σου. Το χρειαζεσαι.❤️
    • Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε εμείς η χοριακή ήταν χαμηλή! Με 4 έμβρυα καλά και παλι δεν μας θέλει! Ο θεός κάτι έχει στο μυαλό του! Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια! 
    • Σε αυτό τις φωλιές από jukki έχει. Άρα αφού την έχεις πλύνει εσυ και δεν έπαθε κάτι θα την βάλω και γώ πλυντήριο για να μην την πλένω στο χέρι.      Απλά στα κορίτσια συνήθως έχουν περισσότερες επιλογές στα μαγαζιά…. Δεν έχω πάρει κούνια γιατί είχα απ την αδερφή μου. Μην πάρεις κάτι ακριβό γιατί είναι για πολύ λίγο. Η κόρη μου δεν κοιμήθηκε ΠΟΤΕ και ο γιος κάνα χρόνο. Αλαξιερα Παρε μια απλή και βαλτην πάνω από μια συρταριερα που θα την έχεις για αρκετο καιρό. Πάντα είναι χρήσιμη μια συρταριερα. Εμένα με βόλεψε πολύ το λίκνο τους πρώτους έξι μήνες να πω την αλήθεια.  Το παθαίνει η κόρη μου συνέχεια. Μας είπε η γιατρός να μην κάθεται πολύ ώρα στον ήλιο και να μην κάθεται πολύ ώρα σκυμμένη μπροστά. Δες και την πίεση σου αυτές τις μέρες.    Ποσο πρέπει να μείνεις χωρίς βιταμίνες;;; Δεν μπορείς να πάρεις καμία πιο απλή έτσι για να σε τονώσει; 
    • Καλησπέρα κορίτσι μου!! Εύχομαι σύντομα να τελειώσει ο Γολγοθάς σου και σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!! Εδώ στο φόρουμ οι περισσότερες έχουμε έρθει αντιμέτωπες με την υπογονιμότητα και πίστεψε με ο λόγος στο 50% των περιπτώσεων είναι αντιρικος ο παράγοντας! Στο λέω για να το πεις στο σύζυγό!! Το ποσοστό αυτό είναι γενικό δηλαδή παγκόσμιος! Το "η γυναίκα είναι το προβλήματα" δεν ισχύει και  πλέον έχουμε και αποδείξεις γι'αυτό! Άρα δεν είναι ο μόνος! Εμείς προσπαθήσαμε 3 χρόνια με κακό σπέρμα! Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις πολύ καλές! Τριπλές ορμονικές αλλά είχαμε τεράστιο πρόβλημα στην κινητικότητα! Με θεραπεία βιταμίνες και καλύτερη διατροφή είδαμε στους 3 μήνες τεράστια διαφορά! Ανέβηκε και σε αριθμό εκτός από κινητικότητα! Από 2% πήγαμε στο 23% .. φυσικά έγκυος δεν έμεινα εκείνο το διάστημα άρα συνεχίσαμε την θεραπεία για ακόμα ένα τρίμηνο και με το που τελείωσε η θεραπεία κάναμε την σπερμματεγχηση με το σπέρμα να είναι ΤΕΛΕΙΟ!! 52% κινητικότητα!!! Δεν το πίστευα ούτε εγώ! Και η σπερμματεγχηση πέτυχε! Αλλά ξανά λέω ότι το δικό μας θέμα ήταν στην κινητικότητα ..Εγώ θα σου έλεγα να δώσεις ένα τρίμηνο! Πραγματικά αξίζει αν είναι να γλυτώσεις όλη την διαδικασία της εξωσωματικής!! Προσπάθησε να εξηγήσεις στον καλό σου ότι πραγματικά δεν είναι ο μόνος με αυτό το πρόβλημα και όσο περνάνε τα χρόνια θα ψάχνουμε τα σπερματοζωάρια με τα κυάλια μιας και ο τόπος ζωής μας πάει από το κακό στον χειρότερο!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μας πεις τα ευχάριστα σύντομα!! Πάντως είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλον θα τα καταφέρετε να είσαι σίγουρη!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...