Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιμα Μια Εβδομαδα Πριν Την Περιοδο


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια

 

προφανως ολα ειναι μεσα στο μυαλο μου παλ,ι αλλα θα ηθελα να ξερω αν καποια απο εσας εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο .

να πω πως εχω κανει αρκετες θεραπειες στο παρελθον, γιατι δεν μπορουσα να μεινω εγκυος και πριν 5 χρονια περιπου εκανα μια εξωσωματικη αποτυχημενη .

εχω ξαναμπει σε διαδικασια να ξεκινησω απο Σεπτεμβρη παλι .

η διαγνωση των γιατρων ειναι ανεξηγητη υπογονημοτητα ,κατι που εμενα μου δινει ελπιδες τις οποιες βεβαια μου παιρνει πισω καθε φορα η εμφανιση περιοδου .

δεν θα πω ψεματα οτι δεν εχω αγχος .εχω και μαλιστα παρα πολυ .

 

στο θεμα μας ομως .

τους τελευταιους μηνες ενω παντα ειχα κυκλο γυρω στις 25 με 28 μερες εχω παρατηρησει πως καποιους μηνες πεφτω στις 22 μερες .

αυτο εγινε και τον προηηγουμενο μηνα και επειδη ειχα δει λιγο καφε μερικες μερες πριν αδιαθετησω φοβηθηκια για κυστη και πηγα στον γιατρο .

εκανα κολπικο υπερηχο και ηταν καθαρος αν και ο γιατρος μου ειπε πως ειδε ενα ωαριο 11 χιλιοστα και να το εκμεταλευομουν οσο μπορουσα (καταλαβαινετε ...)

εγω το αφησα εκεινη την ημερα αν και κατι εκανα την επομενη .αδιαθετησα στις 22 μερες με κανονικο αιμα .

 

την περασμενη εβδομαδα ειδα λιγο καφε ,αλλα επειδη ημουν διακοπες δεν εδωσα σημασια .

την επομενη μερα ηρθα σε επαφη και γεμισαμε αιμα . πανικοβληθηκα .

καθαρο αιμα που κρατησε σχεδον μιση μερα . οχι ομως στην σερβιετα παρα μονο λιγες σταγονες .

οταν σκουπιζομουν ομως εβγαζα ροζ σκουρο .

 

χθες ηταν η 25η μερα του κυκλου μου και ενω εχω ενοχλησεις στην κοιλια απο την Πεμπτη και μαλιστα την Πεμπτη ηπια και ενα μπουσκοπαν για να ηρεμισει λιγο η κοιλια μου,δεν εχω αδιαθετησει ακομα .

δεν θελω να παρω τεστ και δεν τηλεφωνησα ουτε στον γιατρο μου γιατι θα με βρισει στο τελος .

λετε να ειναι κατι κακο γιατι για εγκυμοσυνη δεν τολμαω καν να ελπισω ...

 

συγγνωμη αν σας ζαλισα και ευχαριστω εκ των προτερων:)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

faith 90 ευχαριστω πολυ ...

τελικα αδιαθετησα χθες και εχω και αρκετο αιμα οποτε θεωρω πως ισως ηταν απλα αδιαθεσια ολο αυτο λογο διακοπων ..,,

τον γιατρο λεω να μην τον ενοχλησω ακομα ...αλλωστε πριν ενα μηνα εκανα υπερηχο και ηταν καθαρος ...

αν ξαναγινει κατι περιεργο ομως και αυτο τον μηνα σιγουρα θα επικοινωνησω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...