Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσακια Μου Το Ονειρο Ναυαγησε Για Δευτερη Φορα


Recommended Posts

γεια σας καταρχην να ευχαριστησω οσες εδω μεσα με υποδεχτηκατε....απλα θελω να τονισω πως το προαισθημα της εγκυου ειναι αλαθανστο...δευτερα εκανα μια χοριακη για να δω πως παω αλλα πατος στις 16 του μηνος 7.000 μοναδες στις 30 του μηνα δηλαδη δευτερα 9.99....κοριτσια μου εχασα την γη δευτερη φορα να μου συμβαινει γτ?παω στον γιατρο κανω υπερηχο και μου λεει ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ............ΤΙ?????????ΠΩς??ΓΙΑΤΙ??????????ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ...δεν το πιστευω τριτη πρωι υπερηχο και ουτε καρδια (δεν ειχα ακουσει και ποτε)και αποξεση..η ψυχη μου εφυγε αρρωστησα ολοι μου λενε οτι ηταν μια μυξα μην κανεις ετσι κτλ...ενταξει αλλες εδω μεσα περασαν και χειροτερα αλλα πως θα το αντεξω 2η φορα...ημουν 7 εβδομαδων και το μωρο ειχε μεινει 5 στν υπερηχο...τεσπα ευχαριστω πολυ για ολα και να στε καλα σας ευχαριστω...απλα ευχομαι να μην το παθει καμια ειναι απαισιο..ο θεος μαζι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλίτσα μου γλυκιά έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ......δεν έχει σημασία τόσο ποτε χάνεις ένα μπεμπάκι, η λαχτάρα και η επιθυμία σου να γινεις μανούλα είναι ίδια με όλες....

θρήνισε, κλαψε, στεναωρήσου, βγάλε το από μέσα σου και ξανα ξεκίνα με αισιοδοξία και πίστη για το καλύτερο....

δε χρειάζεται να μιλάς με πολλόυς για αυτό το θέμα, γιατί όλοι έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε....

εδώ σε εμένα που έχασα τα μωράκια μου μία μέρα πριν γεννηθούν και μου είπαν "οκ γιατί σκας αφού μπορείς να κάνεις αλλα????"

τι να πεις ο κάθε ένας σκεφτεται με το δικό του τρόπο.....

αυτό που έχεις να κάνεις είναι να ξαναμαζέψεις τα κομμάτια σου, να πιάσεις τον αντρούλη σου από το χέρι και μαζί να προχωρήσετε, ψάξτε μήπως κάτι φταίει και δεν προχωράει η εγκυμοσύνη.....

μην ακούς κανέναν, πίστη αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Magouliana μου δεν θα σου πω να μην στεναχωριεσαι κοριτσι μου... ειναι αδυνατον!ειναι μεγαλη στεναχωρια η απωλεια μιας εγκυμοσυνης σε οποιο σταδιο κι αν βρισκεται!να χεις πιστη Στον Θεό και Την Παναγία και να δεις οτι θα σε βοηθησουν!εχασα και γω ενα μωρο οταν ημουν 9 βδομαδων...δεν ακουσαμε ποτε καρδουλα και μετα εκανα αποξεση!μετα απο αυτο ακολουθησαν 3 χρονια να κανω εξετασεις και γω και ο συζυγος να μην βρισκουμε ιδιαιτερο προβλημα...εκανα και λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση αλλα δεν βρηκαμε κατι το προβληματικο!προχωρησαμε σε θεραπειες με ενεσιμα, με ορμονες καθε μηνα, χαπια, καναμε σπερματεγχυση,ολα αποτυχημενα!προχωραμε σε εξωσωματικη ....4 τελεια εμβρυα και συλληψη καμια!πηγα να τρελαθω!πηγα σε αλλο γιατρο αμεσως με υπεβαλε σε λαπαροσκοπηση υστεροσκοπηση ξανα και το αποτελεσμα ηταν οτι ειχα διαφραγμα στη μητρα το οποιο και αφαιρεσαμε, ειχα ενδομητριωση την οποια καυστηριασαμε και ειχα και κλειστες σαλπιγγες τις οποιες ξεβουλωσαμε!ολα τα ωραια...!ειχα και θρομβοφιλια την οποια δεν ανακαλυψαμε απο πριν!ισως να εμενα και εγκυος και αμεσως να απεβαλα γιατι η θρομβοφιλια προκαλει αποβολες!τελειωσαν ολα αυτα και ενα μηνα μετα εμεινα εγκυος στην κορη μου η οποια τωρα ειναι 2μιση χρονων και ειμαι εγκυος και 2ο τωρα σχεδον 5 μηνων!γι αυτο να μην απελπιζεσαι κοπελα μου!εχει Ο ΘΕΟΣ για ολους μας!να χεις πιστη πανω απο ολα Στον Θεό και Την Παναγια και θα σε βοηθησουν!φιλια!καλη δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλα ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια...οπως ειπα αλλες κοπελες εχουν περασει πολυ χειροτερα...ενταξει αυτο το οποιο με καθυσυχαζει ειναι οτι δεν ακουσα καρδια...αυτο που με ενοχλει ειναι οταν λενε νταξει μυξα ηταν κ ειδικα απο τα πεθερικα μου...τελος παντων δεν θελω να σας γεμιζω αρνητικη ενεργεια....απλα ευχομαι ο θεος να με βοηθησει να ξαναπιασω κοριτσακια μου και να γεμισει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η αγκαλια μου....ασε που θα περιμενω παλι κανα 2μηνο 3μηνο....εχω απελπιστει...παντως κοριτσια δεν ξερω αν θα με πιστεψετε το οτι ημουνα 5 εβδομαδων και δεν ακουσα καρδια με ανησυχησε και ηξερα πως δεν παει καλα κατι...ο χειροτερος μου φοβος επαληθευτηκε.......αχχχχχ...σας ευχαριστω πολυ πολυ και εσενα κατεριναντρα μου που με στηριξες εδω και μερες στις φοβιες μου και εσενα girl μου που ασχοληθηκες μαζι μου ειληκρινα...ηθελα πολυ να τα λεμε αλλα ο θεος ειχε αλλα σχεδια...μακαρι μεσα στην ατυχια μου να σταθω τυχερη και να μην αργησω να κανω αλλο το θελω πολυυυυυυυυυυυυυυ σας φιλω και σας και τα ομορφα νινακια σας.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Magouliana εύχομαι από καρδιάς πολύ σύντομα να τα ξαναλέμε και να ζήσεις γρήγορα μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Πολλοί θα πουν πολλά.. Έχε πίστη, κοίταξε 2-3 πράγματα και έλεγξε τη θρομβοφιλία αν δεν τον έχεις ήδη κάνει. Ό,τι καλύτερο και σύντομα, μην το βάζεις κάτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου κοριτσια ο γιατρος λεει να περιμενω κανα 4μηνο οχι επειδη εχω κατι αλλα για να φτιαξει ο κυκλος μου....αν προσπαθησω αμεσως λεμε τωρα λετε να παθει κατι το μωρο??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα μου καλησπερα.δε θυμαμαι αν εχουμε ξαναμιλησει αλλα δεν εχει πολλη σημασια.την απαντηση την ξερω κι εγω.η νοημοσυνη μου φτανει μεχρι εκει.εγω ρωτησα τη μικρουλα μας ομως να μου απαντησει...θελω τη δικη της  αποψη της απλα γιατι εχουμε πει και δυο πραγματα πριβε οι δυο μας.χωρις παρεξηγηση βεβαια απλα επειδη απαντησες εσυ στην ερωτηση που απευθυνοταν αλλου.τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα νικακι μου ναι εγω ηθελα να πω πως αν ξαναεμενα εγκυος στο επομενο πολυ γρηγορα και οχι σε διαστημα 4 μηνων οπως μου πε θα επηρεαζονταν το καινουργιο εμβρυο...κοριτσακια μου εγω φταιω για την παρεξηγηση δεν ειμαι σαφης....τα γραφω μπερδεμενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...