Μετάβαση σε περιεχόμενο

34 +5 Και Καφέ Υγρά


Recommended Posts

Σήμερα το πρωί είχα καφέ υγρά με βλεννες (συγγνώμη για την περιγραφή!!!)

Πήγα στο νοσοκομείο με έβαλαν στο μηχάνημα δεν έκανα συσπάσεις, τα αμνιακα καλά και το μωράκι!!!

Μου είπε ότι είναι θέμα τραχήλου και ότι είναι προεορτια!

Μου έκαναν ένεση για τα πνευμόνια του μωρού και θα κάνω και αύριο, επίσης χάπια και ακινησία να το κρατήσουμε όσο γίνεται.

Πρώτα ο Θεός θα τον μετρήσουμε την τρίτη αλλά στις δέκα Μάη ήταν 1683

Μανούλες σας παρακαλώ με ανάλογη εμπειρία, που γεννησατε πρόωρα, πείτε μου για τα μωράκια σας...

Έχω αγχωθει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσι μου και με το καλο το μωρακι σου!!!να σου πω λοιπον οτι ναι ενα μωρο θεωρειται προωρο πριν τις 37 εβδομαδες αλλα εισαι σε πολυ καλη εβδομαδα οποτε οτι και να γινει εισαι ασφαλης καισυ και το μωρακι σου!απο την αλλη με ακινησια και φαρμακα θα το κρατησεις κι αλλο και οσο μενει μεσα στην κοιλιτσα κερδος ειναι.εγω θα σου πω τη δικη μου εμπειρια για να ηρεμησεις λιγακι.γεννησα λοιπον τα μωρακια μου 28 κ 3 και 1000 το καθενα.μειναμε μοναδα 64 μερες και φανταζομαι καταλαβαινεις πως αλλο να γεννηθει ενα κιλο αλλο δυο που μπορει να γεννηθει το δικο σου η΄και πολυ παραπανω γιατι δεν ξερουμε με την ακινησια ποσο θα φτασεις.υπαρχει πιθανοτητα να πας και 37 και 38.εμας παντως μας εσωσαν οι ενεσεις για τα πνευμονια που ειναι πολυ βασικο.ευτυχως επειδη εμεις ειμασταν πολυ μικρακια βοηθησε ο θεος και πηγαν ολα καλα και τωρα ειμαστε σπιτι μας.εκει που θελω να καταληξω ειναι πως οσο δεν εχεις συσπασεις ειναι καλο.αλλα και να γεννησεις πριν τις 37 εχεις ηδη εξασφαλισει καλη πορεια για το μωρακι σου στη βδομαδα που εισαι.το πολυ πολυ επειδη ειναι στανταρ τα κατω των 37 εβδομαδων να μπαινουν μοναδα να μπειτε λιγο για παρακολουθηση.το βασικο ειναι να μην αγχωνεσαι και να εχεις πιστη.σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!απο αθηνα εισαι?που θα γεννησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α και να ρωτησω?οταν λεει προεορτια εννοει οτι εγινε εξαλειψη τραχηλου?μικρυνε η΄ανοιξε ο τραχηλος σου δηλαδη?τι χαπια παιρνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να τα καμαρώσεις όπως ποθείς.

θα γεννήσω στο Ιασω.

Ο γιατρός απέφυγε να μου κάνει εξέταση με το χερι, απλά μου είπε ότι είναι θεμα τραχήλου γιατί φοβήθηκα για αποκόλληση.

Παίρνω ουτροτζεστάν τα ξεκίνησα σήμερα..

Για την ωρα δεν έχω πονάκια ούτε συσπάσεις....

Χιλια ευχαρτιστω για την απάντησή σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να εισαι καλα καισυ με το καλο!!!εμενα παντως το θεμα του τραχηλου το ειδαν με υπερηχο.στο ιασω καιγω.τα ουτροτζεσταν απο οτι ξερω ειναι για το ενδομητριο.μακαρι να μην εχεις καθολου μεχρι το τελος και να τα λεμε εδω για πολλες εβδομαδες ακομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ημουν βαρια περιπτωση.στην 20η εβδομαδα εκανα περιδεση και κρεβατωθηκα.επαιρνα πολλα χαπια.γιουτοπαρ ουτροτζεσταν σιδηρο φυλικο οξυ ασβεστιο μαγνησιο αντιβιωση καθε δευτερη εβδομαδα κολπικες κρεμες κλπ κλπ....ολα καλα θα πανε!!!να μπαινεις να τα λεμε να περναει η ωρα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έκανα και την άλλη ένεση για τα πνευμονακια του μωρού.

και εγώ παίρνω σίδηρο , μαγνήσιο, ασβέστιο.

Κορίτσι μου εσύ πέρασες πολλά!!!

Εγώ δεν πρέπει να μιλάω...

Τουλάχιστον για την ώρα, πάντα για την ώρα, δεν έχω πόνους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη εγω ημουν περιπτωσαρα δε σημαινει οτι δε μιλαει καμια αλλη!!το προβλημα μας για τον καθενα ειναι μοναδικο.εγω εδω ειμαι αν θες κατι ρωτα με.εχω προσωπικη εμπειρια απο ιασω.(δουλευω εκει).αν θες κατι και ξερω η΄μπορω να βοηθησω εδω ειμαι.φιλακια πολλα !!!!

[smilie=thumbsup.gi:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Σε ποιο τομέα δουλεύεις αν θες να μου πεις.

Από εμπειρία σου θα.μπορέσω να καθυστερήσω τοκετό; Τι λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως ο τοκετος αν ειναι να ξεκινησει θα ξεκινησει και δε μπορουμε να τον σταματησουμε.το θεμα ειναι οτι εισαι σε καλη εβδομαδα μην αγχωνεσαι αφου και τα πνευμονακια του ειναι οκ με τις ενεσεις.αν αρχισουν συσπασεις δυσκολα καθυστερεις πολυ.να σκεφτεσαι θετικα και να ξεκουραζεσαι για να εισαι σιγουρη οτι εχεις κανει οτι πρεπει.εγω δουλευω στο μικροβιολογικο αιμοληψιες εξετασεις κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και από βάρος που στις δέκα Μάη ήταν 1687 γραμμάρια;

Αύριο πρώτα ο Θεός το βράδυ θα πάω στο γιατρό μου να δούμε τι γίνεται!!

Αυτό κάνω ότι μπορώ, όλη μέρα ξάπλα μόνο τουαλέτα πάω,έρχονται και οι γιαγιάδες και βοηθούν με.το σπίτι και προσέχουν το μικρό μου που είναι 2,5 χρονών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μπέμπης μου πήρε θέση πιέζει τον τραχηλο,όλα καλά,περίπου 2200,και ξάπλα να τον κρατήσουμε όσο γίνεται. Θα το παλέψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα ειναι το βαρος του.φανταζομαι δεν παιρνει περιδεση στη βδομαδα που εισαι οποτε κατσε ξαπλα και ολα θα πανε καλα.τα πνευμονακια του ειναι ενταξει το βαρος επισης.λιγο υπομονη στη μοναδα αν και δε θα μεινετε πολυ.αλλα μπορει να φας τρεις βδομαδες και να μη θεωρηθει προωρος.ευχομαι να γινει το καλυτερο!αν θες στειλε μου σε πμ ποιο γιατρο εχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ειναι κλειστος ο τραχηλος κοριτσαρα μου μη φοβασαι τιποτα.με ξαπλα και φαρμακακια θα φτασεις καλες εβδομαδες!!!!πολυ ευχαριστο αυτο!!

[smilie=thumbsup.gi:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι?πως πας?ολα καλα?

Γειά σου Νικη

Σήμερα είμαι ακριβώς 36!!!

Την Πέμπτη πάω στο γιατρό μου πρώτα ο Θεός.

Για την ώρα ούτε πονακια, μερικές συσπάσεις, σε λογικά πλαίσια!!

Τι κάνουν τα παιδάκια σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • καλημέρα κορίτσια...εγω εχω ραγιάδες... θα φύγουν λέτε κάποια στιγμή;
    • Ναι έτσι ήταν και στην πρώτη  Εμένα μου πήρε αρκετό χρόνο να στρώσει αλλά δεν έβαλα τίποτα σε κρέμες και τέτοια.. μετά από αρκετούς  μήνες  δεν φαινόταν ιδιαίτερα η τομή εδώ μαία και δεν την είδε αμέσως με ρώτησε αν πάω για Φ.Τ και την λέω όχι έχω κάνει καισαρική το πρώτο, μου λέει ααα που είναι η τομή σου ; Πιο κάτω ; δεν φαίνεται σου έκανε καλή δουλειά..  τωρε με δεύτερη καισαρική δεν ξέρω πως θα είναι.. αλλά  εντάξει εμένα δεν με ενοχλεί να σας πω την αλήθεια έτσι και αλλιώς εκεί που είναι ούτε με μαγιό φαίνεται άσε που έχω και άλλη τομή πίσω στην μέση από άλλο χειρουργείο εκείνη φαίνεται και με μαγιό 😅 
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Σούπερ μου ακούγεται η μικρούλα σας!!😍😍 Μπράβο το κορίτσι!!! ❤️❤️❤️❤️ Πότε θα ξαναπάτε; Εμείς με το καλό τώρα στο Doppler ξανά 12/11.. αν και μου φαίνεται αργά 33η.. @_piripiri_ μου σε ποια εβδομάδα την έκανες εσύ; Στα υπόλοιπα κορίτσια σας έχουν πει πότε να τη κάνετε;  Κανονικά δεν χρειάζεται ραντεβού για τη καμπύλη.. το μόνο που ίσως χρειαστεί είναι να πάρεις τη γλυκόζη από το φαρμακείο.. αλλά πάρε ένα τηλέφωνο το διαγνωστικό να είσαι σίγουρη γιατί πολλά διαγνωστικά σου παρέχουν και τη γλυκόζη.. Νηστική να είσαι κανά 8ωρο πριν πας και απέφυγε να φάς βαριά πράγματα το βράδυ για να μην δείξει ψευδώς αυξημένη η νηστείας.. όχι γλυκά πχ και λευκά άλευρα.. αυτά κυρίως αυξάνουν πολύ το ζάχαρο.. Μα ρε συ.. τι κίνηση είναι αυτή που έχει;; Δεν θέλω να κατεβαίνω Αθήνα πλέον..! Με τα δίκια του και ο άντρας σου αν και στον δικό μου έχω απαγορεύσει γκρίνια και νεύρα στο αυτοκίνητο.. δεν ξέρεις τι γίνεται όσο είμαστε στο δρόμο, αυτό του λέω κάθε φορά.. ας είμαστε ψύχραιμοι λοιπόν και να εκτιμαμε που είμαστε υγιείς και έχουμε ευλογηθεί με το σπορακι μας..!  Να σου πω.. και εγώ που είμαι "κλεισμένη" από τον Ιούνιο που σταμάτησα τη δουλειά/σχολή δεν τρελαίνομαι και πολύ να βγαίνω.. ίσως γιατί δεν έχω και τι να βάλω πλέον..😅 αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας με το κόσμο που κυκλοφορεί.. μου αρέσει η ησυχία μου.. 😌  Octoberfest ε;! Τι καλό φάγατε;; Αύριο θα είναι ωραία, έχει Μπίγαλη και Βόσσου.. 
    • Καλημέρα!! Σ' ευχαριστώ και πάλι!! Όχι όχι.. δημόσιο είναι η σχολή, όχι ιδιωτικό..! Σου έστειλα πμ!! Δυστυχώς όμως διακρίσεις υπάρχουν.. και δεν βλέπω και κάποια νομοθεσία/διάταξη που να σε στηρίζει.. όχι τουλάχιστον σε αυτές τις σχολές.. Θέλω πολύ να μάθω λεπτομέρειες του πως τα κατάφερες εσύ..!
    • Αχ ψυχούλα μου!!! Έχουν τοοοοσο φάση όταν μπουσουλανε χαχα εμένα πάει και κουτουλαει το κεφάλι του στην ντουλάπα τους και ξεκαρδιζεται τον λέω έχεις ποντιακό κεφάλι και χαμπάρι δεν παίρνεις χαχαχαχα Ρε κορίτσια τα δεύτερα μεγαλώνουν ακόμα πιο γρήγορα από τα πρώτα πώς γίνεται πότε περίμενα να γεννησουμεε... έρχονται τα γενέθλια...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...