Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

delphin Μου όλα καλα θα πάνε μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο....και εγω λιγες μέρες πριν πάω στον γιατρό όλο και αγχώνομαι....όλα καλά θα πάνε μα όλα καλά θα πανε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια μου!!!κατερινα αποτριχωση με κερι μπορεις να κανεις..μου ειπε κ εμενα ο γιατρος!κ εγω την ιδια αντηλιακη εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια εισαι πολυ τυχαιρη που μενεις κοντα σε θαλασσα!Εγω παντα ηθελα ενα σπιτι μπροστα στην θαλασσα.Να ξυπναω το πρωι,να βγαινω στο μπαλκονι,να την βλεπω και να μου φτιαχνει την διαθεση!

 

Κοριτσια εγω ευτυχως δεν εχω θεμα με την αποτριχωση.Περσυ μαζεψα λεφτα και πηγα και εκανα ολικη με λειζερ.Η γυναικολογος που πηγαινα εκανε τετοια και το ποσο μου φανηκε πολυ καλο,180 ευρω για χερια-ποδια-μασχαλες-κιλια-πλατη.Πηγα και σε δυο-τρεις συνεδριες(6 μηνες δηλαδη) τερμα οι τριχες!Μονο την ευαισθητη περιοχη δεν εκανα.Μεγαλο λαθος.Ολα τα υπολοιπα πιο παλια τα εκανα με κερι αλλα αυτο το σημειο μονο με ξυραφι ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!Στο μελλον θα το ταχτοποιησω κι αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!! τι κανετε ολα καλα βλεπω και χαιρομαι...

Γιωργία τι λειζερ εκανες? εγω εκανα πριν μηνω εγκυος για περιπου 8 μηνες σε μπικινι και μασχαλες αποτριχωση με ipl ετσι λεγεται δε ξερω αν το ξερει καμια,  λειζερ με παλμικο φως, αλλα ... φως δεν ειδα!   μονο κατι κενά στο δερμα χωρις τριχες τιποτα ιδιαιτερο  και πληρωνα και 13 ευρω τη συνεδρια τσαμπα λεφτα και το σταματησα οταν εμεινα εγκυος ετσι κι αλλιως τιποτα δεν εκανε

αυτο παντως πολυ ενδιαφερον!και τωρα δεν βγαινουν τριχες καθολου? η πας και χτυπας κανα λειζερ που κ που ετσι για σιγουρια? με τις 3 συνεδριες αυτες εσυ ξεμπερδεψες? απιστευτο μου φαινεται!

που να βρω ιδιο να παω να κανω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Τι μου κανετε;Εγραψα σημερα και μου εφυγε ενα ανχος.Ευτυχως τα πηγα καλα,την δευετρα παλι!Τι ωραια να βγαινεις και να περνεις καθαρο αερα!Ειχα μπουχτισει σπιτι.

 

Κοριτσια το λειζερ που εκανα λεγεται laser apogee.Απ'οτι μου ειπε ειναι σχετικα καινουριο στην αγορα.Ναι η γυναικολογος μου το εκανε.Ειχα και θεμα με τις ορμονες μου τοτε και μου ειχε πει η θα απαλλαγω τελειωσς η θα εμφανισω περισσοτερες,ευτυχως εγινε το πρωτο.Απ'την πρωτη συνεδρια αρχισα να βλεπω διαφορα.1 ωρα με κρατουσε μονο.Δεν μου επαιρνε λεφτα καθε φορα που πηγαινα μονο στο τελος εδωσα 180.Ειχα παει σε αισθητικο και μου ειχε πει πως ολο αυτο το πακετο που θελω εβγαινε γυρω στο χιλιαρικο και...Η γυναικολογος μου ειπε πως ημουν τυχαιρη που ξεμπερδεψα ετσι γρηγορα,αυτο οφειλετε στο οτι ειχα πολυ χοντρες και σκουρες τριχες βγαινουν πιο ευκολα.Τωρα δεν εχω ουτε για δειγμα.Βεβαια μετα απο καθε συνεδρια ελεγα πως δεν ξαναπαω.Ετσουζε τοσο πολυ,εκεινο το διαστημα δεν ξερω κι εγω ποσες ενυδατικες κρεμες ειχα παρει.Ολη μερα αλειφα στο σωμα μου,κρατουσε ομως 2-3 μερες το τσουξιμο και μετα συνεχομενη φαγουρα.Τωρα καταλαβαινω πως αξιζε τον κοπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια μου στειλε μου σε παρακαλω στο fb το ονοματεπωνυμο το τηλ και τη διευθυνση της γιατρου σου ωστε μολις με το καλο γεννησω να την επισκευτω...συγχαρητηρια για το μαθημα καλη επιτυχια και στα επομενα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!! μπραβο για το μαθημα Γιωργια!και εγω το θελω το τηλ της γυναικολογου στειλτο στο φβ! αμα ειναι να παω κι εγω 2-3 φορες δε πειραζει δεν ειναι μακρια η Εδεσσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα να φανταστω κι εσυ για μετα την εγκυμοσυνη θελεις να το κανεις;Εχω ακουσει πως θα φυγει απο εδω σε λιγο καιρο.Θα μαθω και θα σας ενημερωσω.Θα ηταν μια καλη ευκαιρια παντως.Ειναι και οικογενειακη μας φιλη οποτε αν μεινει εδω θα σας τα κανονισω εγω ολα!Για να φανταστειτε οταν παω στο νοσοκομειο και κανω εξετασεις πηγαινω απο εκει και τις δειχνω για να μου πει κι αυτη πως ολα ειναι καλα.Λοιπον αυριο μεθαυριο οπωσδηποτε θα σας ενημερωσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία Τζόρτζια! ναι για μετα την εγκυμοσύνη για να μη πω και μετα τον θηλασμό! ελπιζω να μπορεσω να θηλασω κι αυτό το μωράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!και εψαχνα να δω αν ανοιξατε θεμα..ειμαι η Μαρινα εχω εναν γιοκα 2 ετων  τον Αντωνη και περιμενω το δευτερο νινι μου λογικα Ιανουαριο...Δευτερα εχω το πρωτο ραντεβου με το σπορακι μου στο γιατρο για αυτο δε ξερω πολλα!!!με το καλο σε ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες!!!

Γεωργία συχαριτιρία για το μάθημα και με το κάλο και το επόμενο.

εγω κανω αποτρίχωση με κερί ο γιατρός μου ειπε οτι μπορώ να συνεχίσω κανονικά αλλα αν δεν έκανα πριν οτι δεν έπρεπε να την αρχίσω τώρα.

Γεωργία εισαι πολυ τυχερή που έκανες ολική απο πριν. Έμενα λογο οτι ειναι λίγες και ξανθιές μου είπε η αισθητικώς οτι το πιθανότερο ειναι να μην αποδώσει η ολική και δεν την εκανα γιατι και τα χρήματα ηταν πολλα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!ευχαριστω Κατερινα και Μαρια για το καλωσορισμα με το καλο και το δικο σας πρωτο μωρακι απο οτι βλεπω??

εγω το πρωτο το ενιωσα στην 16η εβδομαδα...αντε να δουμε το δευτερο!λενε πιο νωρις το νιωθεις.αν και εγω ειμαι πολυ αρχη ακομη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delhine μαζι αυτη τη φορα στο ιδιο ποστ ε???ειχα μπει και τοτε στις ανοιξιατικες μανουλες 2012 αλλα τωρα απο την αρχη μαζι!!!τελειααα με το καλο και σε σενα!το τριτο ε???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μωρουδένια εγω πρέπει από την11η εβδομάδα να άρχισα να το καταλαβαίνω....στηνν αρχή έλεγα μπα ιδέα μου είναι αλλα όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε πάντα στην δεύτερη εγκυμοσύνη πιο νωρίς το ακούς αφου έχεις πιο λεπτά τοιχώματα και αφού δεν πήρα βάρος πρέπει να το ακούω λίγο...γελιο έχει απλά περιμένω τα καλά χτυπήματα γιατι αυτό είναι σαν γουργουριτό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μωρουδένια εγω πρέπει από την11η εβδομάδα να άρχισα να το καταλαβαίνω....στηνν αρχή έλεγα μπα ιδέα μου είναι αλλα όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε πάντα στην δεύτερη εγκυμοσύνη πιο νωρίς το ακούς αφου έχεις πιο λεπτά τοιχώματα και αφού δεν πήρα βάρος πρέπει να το ακούω λίγο...γελιο έχει απλά περιμένω τα καλά χτυπήματα γιατι αυτό είναι σαν γουργουριτό....

το δευτερο περιμενεις και εσυ??? λες να το καταλαβω απο τοσο νωρις...λογικο ειναι γιατι το πρωτο ηταν ηδη νωρις στη 16η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ακριβως....ήμουν έγκυος σε διδυμα και τα έχασα στον 9ο μήνα άρα είναι στην ουσία η δευτερη μου εγκυμοσύνη για αυτό και το αισθάνομαι...οπως είπα στον γιατρό μου εεεεεε τοσο που ξεχείλωσα λογικό είναι να το αισθάνομαι.....στην αρχη ντρεπομουν να τον ρωτήσω για να μη με πει χαζη ότι από τόσο νωρις το αισθάνθηκα αλλα μου λέει ότι είνια πολυ λογικό αφου και το διάστημα που ξαναεμεινα έγκυος ήταν μικρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
    • Για το αιμάτωμα που λες οτι εχεις, γιατι ειναι επικίνδυνο; Ολα καλα θα πανε. Κοντεύουν οι μερες για την αυχενικη σου. Σχεδόν έχει εξαφανιστεί ο κίνδυνος. Θα πανε ολα καλα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...